Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez perla86 23 sty 2013, 20:45
KOchana walcz dla maleństwa. Ja choruje od 2010 roku lutego juz 3 lata brałam leki odstawiłam je od pozytywnego tesu czyli wsierpniu 2012 ale niestety ciazaubumarla mialam zabieg w pazdzierniku przezylam to bardzo wyczekana dzidzia w ciazy czulam sie dobrze moze na poczatku objawy byly ale to chyba powiazane z ciaza a le od listopada si zaczelo znowu dusznosci ciezkosc na klacie malo spie w nocy tzn pozno chodzec :( zastanawiam sie czy nie wrocic do lekow ale chce dzidzi ale chyba stres gorszy od leków pojdz do psychiatry niech cos przepisze wiem ze kobiety biora leki w ciazy musi byc dobrze trzymaj sie .

przez agusiaww 23 sty 2013, 20:50
Skonsultuj sie z lekarzem, jezeli masz histeryzowac to lepiej brac leki. niz stresowac sie w ciazy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez capranera 25 sty 2013, 17:48
perla86 napisał(a):KOchana walcz dla maleństwa. Ja choruje od 2010 roku lutego juz 3 lata brałam leki odstawiłam je od pozytywnego tesu czyli wsierpniu 2012 ale niestety ciazaubumarla mialam zabieg w pazdzierniku przezylam to bardzo wyczekana dzidzia w ciazy czulam sie dobrze moze na poczatku objawy byly ale to chyba powiazane z ciaza a le od listopada si zaczelo znowu dusznosci ciezkosc na klacie malo spie w nocy tzn pozno chodzec :( zastanawiam sie czy nie wrocic do lekow ale chce dzidzi ale chyba stres gorszy od leków pojdz do psychiatry niech cos przepisze wiem ze kobiety biora leki w ciazy musi byc dobrze trzymaj sie .

Też w październiku zeszłego roku miałam ciążę obumarłą w 8mym tygodniu.... Masakra.
Kolejne starania zacznę za 3 miesiące jak Bóg da siły. Bo miłości we mnie tyle...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kingula116 28 sty 2013, 21:47
kasandro bardzo smutny jest twoj post az mi sie plakac chcialo ehhh ale wiesz mi pani psychiatra powiedziala ze jak sa silne ataki to mozna brac w ciazy leki nic sie nie martw napewno bedzie ok a zreszta musi byc i koniec tez sie lecze na nerwice lekawa tez bralam afobam teraz biore rexetin i marze aby byc w ciazy od stycznia zaczelam sie starac o dzidzie mam 26 lat i sybka ma juz 4 latka takze najwyzszy czas na drugie hehe chodz oczywiscie bardzo sie boje czy dam rade ale musze i kosniec.

przez freda 29 sty 2013, 10:20
w czasie ciąży brałam seroxat.w drugim miesiącu znów dopadła mnie nerwica,nie jadłam,nie spałam,leżałam i cierpiałam.poszłam do lekarza i wrócilam do seroxatu,który brałam 2 lata wcześniej.odstawiłam do 8 m-ca.poród musi być bez prochów,chyba że korzyści dlla matki są większe.czasem tak jest,że leki trzeba brać,mimo dzidzi.synek jest zdrowiutki,czego i wam życzę...
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez mgielka86 29 sty 2013, 12:08
A mnie psychiatra powiedział, że jak się zachodzi w ciąże to wszystkie dolegliwości ustają i że to jest zależne od hormonów. Teraz już nie wiem, w co mam wierzyć. Też chciałabym zajść w ciażę. Oboje z partnerem o tym marzymy ale boję się, ze jak już będę nosiła swoje maleństwo pod serduszkiem i dostanę napadów to coś mu się stanie i że albo poronię, albo urodzę chore dziecko :-|
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez freda 29 sty 2013, 12:36
z tymi hormonami to bajka,wiem,bo to przeżyłam.

przez mgielka86 29 sty 2013, 12:40
freda napisał(a):z tymi hormonami to bajka,wiem,bo to przeżyłam.

No to w takim razie co robić i przede wszystkim jak przeżyć ciąże bez obawy o nienarodzone maleństwo?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez freda 29 sty 2013, 14:29
martwić się będziesz zawsze.trzeba znależć dobrego psychiatrę i ginekologa,którzy będą chcieli poprowadzić ciążę.zawsze trzeba liczyć się z tym,że choroba wróci w ciąży.podobno najczęściej przy lekach typu paro występują kłopoty z serduszkiem maluszka.ok2% na 100 urodzeń,a normalnie jest to1% na 100.tak wyczytałam.niby niewiele.po za tym kobiety w ciążach zagrożonych też biorą uspokajacze np.relanium.wiadomo,nie powinno się brać żadnych leków,ale czasami się nie da

przez mgielka86 29 sty 2013, 14:46
Ja bym chyba wolała się już męczyć, niż brać jakiekolwiek leki

przez freda 29 sty 2013, 14:52
wiesz to zależy też od objawów,ja nie wiedziałam w jakim świecie żyję,na szczęście miałam wspaniałych lekarzy...

przez mgielka86 29 sty 2013, 15:01
No własnie moje objawy są koszmarne. Nie umiem sobie z nimi poradzić ale nie mam siły by pójść do specjalisty. Już tylu odwiedziałam i żaden mi nie pomógł. Przeszłam 3-krotną zmianę leków, koszmarne psychoterapie i seans hipnozy. Wszystko na nic...

przez freda 29 sty 2013, 19:34
dla dzidzi zrobisz wszystko.podreperuj zdrówko,opanuj chorobę,a potem dzidzia.inaczej nie będziesz miała siły na ciążę,poród i opiekę nad dzidzią.leków jest mnóstwo,któryś zadziała.a co brałaś??
będzie dobrze,zobaczysz

przez mgielka86 29 sty 2013, 20:51
freda brałam Stimulotion, Efectin, Lafactin. Coś tam jeszcze było, ale nazwy już nie pamiętam :(

Sortuj wg