Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez agusiaww 03 sty 2013, 17:09
Sweety, mysle ze dla mnie najlepsze, bo pomimo ze nie mam juz objawow, ktore mialam przy depresji, zal, rozpacz i nerwicy straszne bole, bezsennosc, itd to jak mam okres zle sie czuje, ale u mnie to glownie wiaza lekarze z tarczyca. A jak wiadomo przy nadczynnosci jest czesto nerwica wspolistniejaca choroba. Natomiast nie chce na pewno, w trakcie ciazy miec nawrotu depresji, a moge go miec poniewaz wiadomo hustawki nastrojow, moj organizm jest na to podatny. Nie wyobrazam sobie powrotu do czasow, kiedy zwykle umycie glowy z powodu depresji bylo mistrzostwem swiata, chce byc zadowolona kobieta w ciazy. To jest naprawde kazdego decyzja, ja nie namawiam, uwazam ze kazdy odpowiada za swoje decyzje i je podejmuje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kingula116 04 sty 2013, 13:51
Czesc dziewczynki jak sie czujecie???mi sie wlasnie konczy okres dzis wsumie chyba ostatni dzien i zaczynam starania o mojego bobaska,mam nadzieje ze szybko sie uda,wkoncu synka juz mam :)a z tymi lekami hmmm ciekawe jak to bedzie chodze do lekarza i mysle ze wie co robi narazie zazywam rexetin jedna tabletke i jest calkiem dobrze zobaczymy juz co bedzie jak bede w ciazy:)

przez ania_taka 04 sty 2013, 14:48
kingula116 dzięki za słowa otuchy :), agusiaww podziwiam Ciebie, też chciałabym mieć takie podejście, ale niestety... kazdy jest inny i ja nie umiem świadomie zdecydować się na branie leków w ciąży. Ponadto moi lekarze i pani P. i pan G. jednogłośnie twierdzą że w pierwszym trymestrze nie powinnam w ogóle zażywać żadnych leków, więc się poddałam, totalnie rozłożyłam się na łopatki... do tego wszystkiego objawy mi się nasiliły i będę musiała wrócić do normalnej dawki paro... Ja co prawda mam już jedno dziecko - moja córcia w niedzielę kończy 8 lat :)) Czasem tak sobie myśle zę chciałabym po prostu "wpaść" wtedy stanęłabym przed faktem dokonanym i jakoś musiałabym sobie dać rade.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kingula116 04 sty 2013, 20:20
hmm tez aniu marze aby wpasc:)ale niestety jestem swiadoma tego ze chce dzidziusia hehe a co chodzi o leki to dokladnie w 1 trymestrze sie nie powinno ich jesc tez mi to wiele osob mowilo ale wiesz w niektorych przypadkach poprostu trzeba bo inaczej sie zyc nie da .wtedy wiem ze lekarze pozwalaja na branie jakis tam lekow takze wszystko zalezy od nas i naszych glowek :)

przez ania_taka 05 sty 2013, 09:48
Kingula a co Tobie dolega? Ją mam NN i po wielu próbach życia bez leku już wiem że nie dam rady... Mam już 28 lat i niedługo będzie za późno na ciążę tym bardziej na lekach. Staram się teraz w końcu raz na zawsze pogodzić się z myślą że drugi raz nie zostanę już mamą.

przez kingula116 06 sty 2013, 11:12
Aniu wejdz do mnie na gg to pogadamy 9518686:)

przez ania_taka 06 sty 2013, 15:11
ok, odezwę się :)

przez Madzialenka 08 sty 2013, 20:05
Ja też całą ciążę biorę leki i z dzieckiem wszystko ok.Mam pytanie czy któraś z Was karmiła piersią na lekach?

przez xjoasiax 08 sty 2013, 21:21
Madzialaenka a jakie leki bierzesz jesli mozna spytac, ja tez sie nad tym zastanawiam bo wydaje mi sie ze inaczej poprostu wpadne w błedne koło :(

przez kingula116 08 sty 2013, 21:22
Niestety Madziu nie pomoge ci w tej sprawie,pierwsza ciaze nie bralam lekow nie bylam jeszcze chora na nerwice lekowa,a o druga ciaze sie wlasnie staramy wiec niemam pojecia Moze ktoras z dziewczyn ci pomoze:)buziaki

przez Sweety 08 sty 2013, 23:04
Ja brałam leki w ciąży i również karmiłam,napiisz ...pozdr
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Madzialenka 09 sty 2013, 11:55
Ja biorę Asentrę50 a Ty Sweety co brałaś?

przez kingula116 17 sty 2013, 23:57
a co tu taka cisza ?????gdzie jestescie dziewczynki :)

przez kasandra33 23 sty 2013, 12:51
Witam serdecznie, jestem tu nowa i znalazłam to forum przypadkiem ponieważ szukam w necie pomocy,ale od początku...
...pierwszy atak nerwicy lękowej miałam kilka miesięcy po śmierci mojej babci,kiedy to umierała w domu na raka trzymając mnie za rękę , miałam wtedy 24 lata, wylądowałam w szpitalu z napadem paniki i dusznością, dostałam wtedy afobam na miesiąc i bioxetin, który brałam przez ok 6 miesięcy. Po tym czasie miałam 7 lat spokoju, w tym czasie zaszłam w ciążę i pod sam koniec w 9 miesiącu znowu to wszytko wróciło, dostałam hydroxyzynę która nie pomogła. Z powodu silnych ataków miałam wywoływany poród, po porodzie męczyłam się dobre 2 tygodnie,ponieważ bardzo chciałam karmić i udało się. Nie planowałam następnej ciąży i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, jednak w czasie świąt brałam dwa silne antybiotyki i niestety jak się okazało antykoncepcja zawiodła i mój rozsądek również i właśnie w ten poniedziałek tj.21.01.13 dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Szok , niedowierzanie i od razu złapała mnie nerwica, nie mogę jeść, ciągle się trzęsę, boje się okropnie,mam ataki paniki i problemy z oddychaniem , a w nocy to już koszmar, nie śpie i koszmarnie sie boje, nie dam rady...wiem to. W nocy miałam okropne bóle brzucha ,biegunkę i okropne myśli o których nawet nie chce mówić, wzięłam jedną tabletkę xanaxu. Wiem, ze nie powinnam ale mam małego synka dla którego muszę normalnie funkcjonować i boje się ze bez leków nie dam rady, myślę o aborcji ,wiem potępicie mnie ale ja czuje ze naprawdę nie dam rady, siedzę ,piszę i łzy mi lecą z bezsilności,to wszytko mnie przerasta, boję się ze coś sobie zrobię żeby sobie ulżyć bo tak nie można żyć, a mam dla kogo. Proszę poradźcie bo czuje ze uchodzi ze mnie chęć do życia :(
Ostatnio edytowano 24 sty 2013, 12:06 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Sortuj wg