Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez capranera 06 paź 2012, 13:21
Dziewczyny!
Ciąża jest w stanie sprawić, że stawicie czoła objawom nerwicy. Objawy na pewno będą przychodzić, jednak świadomość, że macie pod sercem dziecko i robicie to wszystko dla niego, daje ogromną siłę.
Ja jestem w 8ym tygodniu i mam tą całą drogę jeszcze przed sobą - każdy dzień jest dla mnie olbrzymim wyzwaniem walki z objawami, które atakują na każdym kroku.
Boję się również przełomu 4tego miesiąca, bo w poprzedniej ciąży, wtedy zaczęłam się naprawdę źle czuć.

Ale wiem, że dam radę, choćby miało być naprawdę bardzo, bardzo źle.
Bo mam w tym cel. Piszcie proszę, bo te posty sprawiają, że czuję, że nie jestem z tym całkiem sama.

przez Nika81 08 paź 2012, 16:10
Nanibyy, Capranera
Nie boicie się, że dziecko wychowywane przez lękową matkę będzie miało gorzej w życiu, że może się też nauczyć od matki lękowych reakcji, że przekażecie nerwicę swojemu dziecku? Mnie to dosłownie obezwładnia.

Capranera Gdy macierzyństwo staje się ważnym celem w życiu, to może jest łatwiej, może ma się więcej sił. Pewnie tak, to na pewno motywuje i daje pozytywnego "kopa" i dodaje odwagi. Ale w momentach kryzysowych mimo wszystko może być ciężko prawda? Jak sobie dajesz radę? Masz już jedno dziecko, drugie w drodze. Trzymam kciuki! :)

Nie wiem, w głębi serca chcę mieć dziecko, ale...
Właśnie czasem mi się wydaje, że te "ale" mnożą się ze strachu przed nieznanym, a nie przed samym macierzyństwem. A jak wiadomo nerwicowiec zmian nie lubi, przynajmniej ja tak mam ;)
o rany, to na prawdę ciężki temat jest :)
Pozdrawiam Was Dziewczyny!
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez nanibyy 11 paź 2012, 20:57
Nika,
muszę Ci powiedzieć, że ja się chyba bardziej boje ciąży, tego że sobie w niej nie poradzę. Nie bedę mogła z niej wyjść na chwilę, wyciszyć się i uspokoić, a potem wrócić. Dodatkowo przy moim głupim i infantylnym lęku przed wymiotami, czuje się tak, jak człowiek obawiający się zawału serca, który sprawia go sobie na własne życzenie. Jestem pewna, że mdłości mnie wykończą, a już napewno lęk przed nimi, który spowoduje, że w moim odczuciu będę je mieć 24h na dobę.

Oczywiście nachodzą mnie cały czaaaaaas wątpliwości, że sobie nie poradzę, że sytuacja nie jest odpowiednia, że możnaby było jeszcze poprawić sytuację materialną.. ale gdy myślę nad tym dłużej, przecież zawsze znajdzie się jakieś ale ?
Kiedyś usłyszałam historię młodej kobiety z nerwicą, która chciała mieć dziecko, długo się nad tym zastanawiała, obawiała się siebie samej, tak jak My tu wszystkie, które wciąż zastanawiamy się nad własnymi możliwościami. Zdecydowała się poczekać na lepszą formę, całkowite wyzdrowienie. Nie pamiętam dokładnie co się stało, wiem że miała jakiś wypadek czy nagłe powikłania medyczne.. i okazało się że już nigdy nie będzie mogła zostać matką. Często o niej myślę, gdy się nad tym wszystkim zastanawiam i wtedy myślę, że jeżeli poczułaś tą iskrę macierzyństwa, może warto podjąć tą walkę z samą sobą.

Jeżeli chodzi o przekazanie moich nerwicowych zachowań, pewnie też trochę. Ale wiem, że jest też mój mąż, który będzie mógł mnie w jakiś sposób pohamować, zwrócić uwagę na pewne zachowania, które zdarzają mi się niekontrolowanie przy dziecku.

Ściskam mocno kobiety !!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CREAM.DE.LA.CREAM 11 paź 2012, 22:37
HEJ DZIEWCZYNY
Z NERWICA A RACZEJ DEPRESJA I LEKAMI PROBUJE SIE UPORAC JUZ OD PARU LAT

OBECNIE JESTEM MAMA 2 LETNIEGO LOBUZIAKA :)

PIERWSZE 3 MIESIACE CIAZY SAMOPOCZUCIE W MIARE DOBRE Z TYM ZE HIPERWENTYLACJIA BYLA DOSC CZESTO CO PROWADZILO DO LEKKICH SKURCZY
PZRESZLAM CALA CIAZE NA HYDROXIZINUM
PO 3 MIESIACU CIAZY WSZYSTKIE SKUTKI NERWICY I DEPRESJI PRZESZLY
WIEC MOJ MALUSZEK W BRZUSZKU ROZWIJAL SIE PRAWIDLOWO MIMO ZE PZRED CIAZA BRALAM BENZO

OD 3 MIESIACA AZ DO PORODU BYLO SUPER, SAMOPOCZUCIE , ZADOWOLENIE , USMIECH NA BUZI I DUZO CIERPLIWOSCI , TAK JAK MI LEKARZ POWIEDZIAL TO ZBAWIENNY SRODEK TO HORMONY SZCZESCIA KTORE NAM DOPISUJA BEDEC W CIAZY :)

NIESTETY PO URODZENIU CIAGNELAM HYDROXYZYNE PRZEZ POL ROKU I WROCILAM DO CIEZSZYCH LEKOW
DELIKATNA DEPRESJA POPORODOWA KTORA PRZESZLA ALE NIESTETY PRZY LEKACH MUSIALM ZOSTAC

MYSLE ZE WIEKSZOSC KOBIET W CIAZY CHORYCH NA DEPRESJE, NERWICE PORADZI SOBIE BEZ LEKOW , JAK NOSISZ DZIDZI W BRZUSZKU TO RZECYWISCIE PROMIENIEJE SIE ZE SZCZESCI I DUZO TO DAJE POZYTYWNYCH MYSLI

WIEC BEZ OBAW , GDYBY TAK NIEBYLO TO ZADNA Z NAS BY NIGDY NIEZASZLA W CIAZE
"Suddenly I see, this is what I want to be, Suddenly I see, why the hell it means so much to me"

przez Nika81 12 paź 2012, 12:59
Dziewczyny,
terapeutka dała mi zadanie, mam napisać czego boję się jeśli chodzi o ciążę i macierzyństwo, hehe, dużo tego będzie ;)
Potem mamy zacząć pracę nad tymi lękami, żeby je oswoić, a może z czasem pozbyć się ich.
Mam nadzieję, że takie przerobienie lęków związanych z tym tematem coś da i będę mogła zdecydować się na dziecko :)
Dzięki za Wasze odpowiedzi, trzymam za Nas kciuki!
Pozdrawiam!

-- 12 paź 2012, 13:02 --

nanibyy napisał(a):Nika,
jeżeli poczułaś tą iskrę macierzyństwa, może warto podjąć tą walkę z samą sobą.

nic dodać, nic ująć, zaczynam walkę :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez CREAM.DE.LA.CREAM 12 paź 2012, 13:11
MACIE SIE NIEPODDAWAC
JA NIGDY NIESADZILAM ZE POZWOLE SOBIE NA KOMFORT BYCIA W CIAZY I BYCIA MAMA
A JEDNAK DUZO SLYSZALAM ZE W CIAZY CZESTO NERWICA ZANIKA
I TO SAMO MNIE SPOTKALO W CIAZY CZULAM SIE BARDZO DOBRZE , NAWET PRZY PORODZIE NIEMIALAM ZADNYCH OBJAWOW NERWICY
TRZYMAM ZA WASZ KCIUKI
BYC MAMA TO COS PIEKNEGO
MI JAKO TERAPIE JUZ DORAZNA LEKARZ KAZAL TULIC I CALOWAC MOJEGO MALUSZKA NAWET JAK CZUJE ZE BEDE MIEC ATAK
CZESTO TO SKUTKUJE WIEC MYSLE ZE WARTO :))))
"Suddenly I see, this is what I want to be, Suddenly I see, why the hell it means so much to me"

przez nanibyy 13 paź 2012, 21:47
Nika,
gratuluję.. Pisz co jakiś czas jak Ci idzie, może skorzystam trochę z Twojej wiedzy :)

Poza tym mamy pytanie kobiety, pracujecie/pracowałyście w ciąży ?

Jak to u Was wygląda?

przez capranera 16 paź 2012, 10:54
Trochę czasu mnie tu nie było. Teraz mam bardzo trudny czas, bo moja ciąża jest zagrożona z powodu krwiaka. Siedzę w domu i jest to dla mnie jakiś koszmar. Nerwica atakuje z każdej strony, natrętne myśli, lęki.
I jescze nie wiem, jak to się skończy, czy lepiej, czy może najgorzej... Pół dnia przepłakuję, drugie pół się zamartwiam... Na terapie grupową nie mogę w chwili obecnej chodzić, bo stres, no i powinnam leżeć.
Nie, nie zamartwiam się tym, że moje dzieci będą miały lękową matkę.

Sama ciąża jest dla mnie bardzo trudnym doświadczeniem z powodu nerwicy i zadręczania się całą dobę. A co dopiero teraz, kiedy zastanawiam się, czy dziecko żyje???

Dacie sobie radę, dziewczyny, w ogóle w to nie wątpię.

Leki a ciąża

przez Giada 26 paź 2012, 23:19
Witam..Chciałabym się zapytać czy któraś z Was brania leki podczas ciąży?..Obecnie chcę zajść w ciąże, w wyniku tej decyzji odstawiłam leki, ale myślę że sobie bez nich nie poradze. Proszę mi napisać coś o swoich doświadczeniach z tym związanych, bardzo mi zależy uzyskać jakies informacje na ten temat...
Ostatnio edytowano 26 paź 2012, 23:23 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączno z watkiem zbiorczym

przez smile 29 paź 2012, 15:47
Hej ja byłam w ciąży dokładnie rok temu ale w 9 tc ciąży poroniłam. Przed ciążą leczyłam depresję było już ok. Niestety po poronieniu miałam duże jazdy, myślę że miało to tez związek z tarczycą. jestem w tej chwili na elicei i zaczęłam terapię grupwą. bardzo chciałabym mieć jeszcze dziecko - mam już 6 letniego synka ale i tak strasznie mnie to boli że wtedy poroniłam. Niestety mój mąż już nie chce i chyba to jest najgorsze, do tego mam 35 lat więc jak rodzić to jak najszybciej. do niedawna jakoś jeszcze wierzyłam że będę miała drugie dziecko, a ostatnio jakoś straciłam nadzieję. i chyba to jest najgorsze ten brak nadziei.

przez Giada 30 paź 2012, 10:26
Witam. Czy któraś z Was brała leki, a gdy się dowiedziała o ciąży, zmieniła je na inne?..Ja planuję być po raz drugi mamą( mam już 4 letnia córeczkę, przy której gdy sie dowiedziałam o ciąży odtawiłam leki). Teraz odstawiłam przed ciążą, ale nieustannie źle się czuję i dzisiaj chciałabym wrócić do leków, a potem zmienić jak już będę w tej ciąży. Jak myślicie, czy tak mogę zrobić?

przez Madzialenka 30 paź 2012, 14:38
Witaj Giada! Ja jestem w ciąży 6 miesiąc i od początku biorę leki, gdyż dostałam silną depresję. Teraz jest już ok, ale lekarze każą brać leki dalej. Biorę Asentrę jest to dozwolony lek w ciąży. Pozdrawiam :smile:

przez Giada 30 paź 2012, 14:41
Madzialenka, dzieki Ci bardzo..;)

przez Madzialenka 30 paź 2012, 15:02
Nie ma za co! Powodzenia... :papa:

Sortuj wg