Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez linka 17 lip 2012, 19:25
Eee no ok, ale chyba nie podjęłabyś świadomie decyzji o zajściu w ciążę gdyby okazało się, że musiałbyś w jej trakcie brać leki? W ogóle będąc w tak koszmarnym stanie zachodzić w ciążę, nie dość, że ryzyko dla dziecka - cały ten stres, to jeszcze zmiany hormonalne i cała nieprzyjemna część ciąży może spowodować pogorszenie, depresja poporodowa....

Leki to nie jedyny sposób walki z nerwicą......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez agnieszka33 17 lip 2012, 19:31
nie jestem teraz w koszmarnym stanie ,czuje sie dobrze teraz dałabym rade przejsc ciaze ale wiem ze jak odstawie leki to wszystko powróci brrrr nawet strach pomyslec ,dlatego poszukuje osób które w ciaze przeszły na lekach to takie dziwne?

przez Madzialenka 17 lip 2012, 19:36
agnieszka 33 mi lekarz powiedział, że miał dużo pacjentek na lekach w ciąży i dzieci urodziły się zdrowe a stres może być nawet dla dziecka gorszy niż same leki.Pozdrawiam!

Linka nie oceniaj nikogo, jeśli sama tego nie przeszłaś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnieszka33 17 lip 2012, 19:39
Madzialenka bardzo Ci zazdroszcze ze mozesz na lekach ,wiem ze jest łatwiej i miałas szczescie do lekarzy widze ,bo u mnie upieraja sie ze zbyt silne leki ,przyjmuje anafranil .

-- 17 lip 2012, 19:45 --

W ciązy byłam tak zalękniona -bałam sie własnego cienia ,nie było normalnego funkconowania wiesz wiedziałam ze musze byc silna ale płacz codziennie bezsennosc brak skupienia natłok mysli to był dramat ,miałam wywoływany poród miesiac wczesniej wybłagałam lekarza ze juz nie dam rady dalej.... cud wiesz ze syn cały i zdrowy sie urodził a jak go zobaczyłm i mialam przy sobie to poprostu choroba odeszła na jakis czas takie szczescie było

przez Madzialenka 17 lip 2012, 19:46
Ja też biorę silny lek Symfaxin er, ale byłam w tak kiepskim stanie, że lekarze wyrazili zgode na leki.

przez agnieszka33 17 lip 2012, 19:55
Ja nadal szukam lekarza u nas w Szczecinie . Mam nadzieje ze niedługo mi sie poszczesci i trafie. Sam ostatnio zmniejszyłam z całej tabletki na pół i jest dobrze . Nie chce odstawiac leków . A w którym tyg ciązy jestes ?

przez Madzialenka 17 lip 2012, 19:56
aga33 wysłałam ci emaila

przez _wovacuum_ 17 lip 2012, 20:04
Madzialenka napisał(a):agnieszka 33 mi lekarz powiedział, że miał dużo pacjentek na lekach w ciąży i dzieci urodziły się zdrowe a stres może być nawet dla dziecka gorszy niż same leki.Pozdrawiam!

Linka nie oceniaj nikogo, jeśli sama tego nie przeszłaś.

Owszem,dziecko moze urodzic siè zdrowe,ale czy pomyslalyscie dziewczyny ,ze skutki brania antydepresantow i przeciwlèkowych lekow,mogà "zaowocowac" skutkami negatywnymi w trakcie dorastania dziecka??
Poza tym,jak tu nie oceniac,czy nie wyrazac wlasnej opinii kiedy tak naprawdè,to zwykla glupota rodzicow kieruje nimi w planowaniu macierzynstwa(rodzicielstwa) a nie w imiè milosci i chèci posiadania potomka w stanie- kiedy kobieta jest chora??!! :pirate:

przez Madzialenka 17 lip 2012, 20:18
Niestety nie myślałam, że w ciąży nerwica mi wróci ze zdwojoną siłą a skoro lekarze pozwalają brać leki, to chyba wiedzą co robią. Nie my powinniśmy się za nich wypowiadać, no chyba, że jesteś psychiatrą.

przez _wovacuum_ 17 lip 2012, 21:50
Madzialenka, nie nie jestem.Jestem mamà 19-latki:)) ,i w zyciu nie planowalabym dziecka w trakcie nerwicy.Albo bardzo intensywna terapia,albo aborcja jak najszybciej.

przez Nikita1982 17 lip 2012, 22:12
Jak można proponować aborcje-nie rozumiem.Ja mam nerwice i mimo to urodziłam-miałam cesarke z powodu właśnie nerwicy.
"Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy"

przez linka 17 lip 2012, 22:27
Ja zaś nigdy nie zrozumiem, jak można świadomie mimo tak ogromnych zagrożeń zajść w tym momencie swojego życia w ciążę i narażać dziecko.......... :roll:
Nie oceniam, wyrażam własne zdanie.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Nel 17 lip 2012, 22:35
dziecko urodziło sie zdrowe...
znaczy ze ma głowe na koncu szyi i dwie ręce i dwie nogi..... :(
a cała masa innych rzeczy, których u noworodka nie zaobserwujesz...?

wiem ze czasami stan tak sie pogarsza w ciązy ze nie ma wyjscia i trzeba brac leki....
ale planowac kolejne dziecko z tą swiadomością....? :(
to chyba jednak jest egoizm....
przepraszam....ale równiez nie pojmuję.....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez *Monika* 17 lip 2012, 22:40
_wovacuum_ napisał(a):Madzialenka, nie nie jestem.Jestem mamà 19-latki:)) ,i w zyciu nie planowalabym dziecka w trakcie nerwicy.Albo bardzo intensywna terapia,albo aborcja jak najszybciej.

No, z tą aborcją to pojechałaś Wiolu :shock:
Nie można sugerować takich posunięć komuś, kto w ciąży ma nieciekawe stany i oczekuje tego dziecka.
Zresztą, uważam, że jest to tak delikatny temat, że nawet nie do poruszania na forum.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg