Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez gigi24 17 kwi 2012, 22:09
witaj boobo to masz tak jak ja,tez planuje drugie dziecko ,ale prawie rok trmu mnie dopadla nerwica i niechce ustapic,a boje sie ze w ciazy bedzie jeszcze gorzej :(

przez Marta---- 25 kwi 2012, 18:15
Cisza tu straszna.....

przez guska 25 kwi 2012, 22:47
czesc dziewczyny...
z nerwica zmagam sie od roku, jestem w 7 tygodniu ciazy- leki odstawilam 4 tyg.temu;/ jest strasznie... nie tyle w dzien co wieczorem i w nocy;/ cisnienie mierze srednio 4 razy dziennie(mimo ze mam bardzo niskie) bo wydaje mi sie ze bede miec udar czyli tzw wylew.. teraz wlasnie skonczylam czytac artykuly dot.zawału serca poniewaz wydaje mi sie ze zaraz bede miec.. o urojonym guzie mózgu juz nie wspomne... mam 3 letniego syna,mąz czesto wyjezdza i zostaje z synkiem sama w domu... i to jest juz w ogole nie do przezycia;/ nie spie w nocy bo wydaje mi sie ze zaraz umre i jak to moje dziecko sobie poradzi.. jak zadzwoni na pogotowie i czy go ktos znajdzie zeby dlugo nie płakał.. teraz doszedl jeszcze lęk o malenstwo ktore nosze w sobie... to jest jakas masakra.... codziennie "mam"nową chorobę.. nie daje sobie juz rady.. jedynym "lekiem"jaki biore jest validol jest on dla nie baardzo słaby... nie moge sobie juz poradzic.. odliczam tygodnie do porodu zeby moc znow brac leki... jeszcze 33 przede mną .. nie wiem jak wytrzymam.. na wizyte u psych.musze czekac 4 m-ce;/ ;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka29 07 maja 2012, 10:44
Ja również mam nerwicę lękową w ciąży, żle się czuję ale narazie daje rade bez leków, jestem w 19 tygodniu, prawie połowa . MAm nadzieję żę dam radę. Strach również towarzyszy mi cały dzień, chyba że się czymś zajmę i zapomne o tym na chwilę. Czy jest ktoś kto też był w ciąży i dał sobie z tym radę?

przez frytka 24 maja 2012, 17:26
ja w ciąży musiałam brać psychotropy i teraz z perspektywy czasu widzę tego plusy. stres, który przeżywałam dużo gorzej wpłynęłaby na dzidziusia. mój bobas jest zdrowszy ode mnie i sprawił, że wszelkie 'dolegliwości' zniknęły. i dużo lepiej poradziłam sobie z tym co mnie spotkało. dzięki temu mogę dzisiaj powiedzieć - jestem szczęśliwa :mrgreen:
Anioły są wśród Nas

przez shaam20 25 maja 2012, 13:00
Ja, jak byłam w ciąży ( wprawdzie były to tylko 3 miesiące bo poroniłam...) ale był to najspokojniejszy okres w moim dotychczasowym życiu. Zero lęków, zero nerwów, zasypiałam jak zabita, byłam szczęśliwa, wprawdzie leniwa i zbyt ruszać mi się nie chciało, ale naprawdę na te krótkie 3 mc nerwica i lęki mnie opuściły :) dlatego nie moge się doczekać aż w przyszłości znów będzie mi dane był w ciąży :D
' co cię nie zabije to cię wzmocni' - także chyba już jestem nieśmiertelna ;)

fluo 10mg
nerwica lękowa,hipochondria, ataki paniki.

przez Kasha 22 cze 2012, 23:16
witam dziewczyny
jestem mama dwoch zdrowych i przeslicznych dziewczynek i planuje kolejna ciaze. Dodam tylko ze mieszkam w Uk wiec opieka nad ciezarna wyglada troche inaczej niz w Polsce. Na lekach jestem a raczej bylam od wrzesnia 2010, 4 tygodnie temu sama odstawilam i zaloze sie ze jak moj lekarz rodzinny (bo tutaj wlasnie tylko taka opcja) bedzie mi odradzal. Nie chce nic brac, poniewaz moja druga ciaza zakonczyla sie poronieniem, wlasnie na skutek brania lekow. Wlasnie pije sobie meliske, choc wiem ze to i tak nie pomoze, ale moze efekt placebo troche mi pomoze. Dzis mialam fatalny dzien, odbilo sie to na moich dzieciach i mezu, nienawidze siebie, ze jestem taka nerwowa i zaborcza, ale chcac miec kolejnego dzidziusia musze wytrzymac. W ciazy zawsze sie czulam fantastycznie, wiec sie o ten okres nie martwie, narazie sie martwie o kolejne dwa miesiace, w przyszlym tygodniu ide na rozmowe w sprawie pracy, nie chce wyjsc na jakas wariatke :( Co prawda rozmowa jest w szkole, w ktorej obecnie pracuje, ale juz sie tym stresuje. Wiem ze jak uda mi sie zajsc w ciaze, to potem po porodzie bede musiala byc od razu na lekach, tak jak bylo przy mojej malutkiej coreczce, wygladalam jak zombie i bylam klebkiem nerwow, do tego wmawialam sobie najgorsze rzeczy. Dzis przegladaja internet uderzyl mnie fakt, ze tak naprawde juz lata temu mialam ogromne objawy, wyszukiwanie chorob, napady paniki, ze kuzwa zaden lekarz tego nie widzial?
Mam nadzieje, ze watek nabierze rozmachu i bedziemy sobie mogly pisac o naszych planach dotyczacych powiekszenia rodziny, bo my sie zrozumiemy. Pamietam jak bylam w ciazy z Izulka i po porodzie zaczelam swoje prochy brac, na forum o ciazy czulam sie traktowana jak wariatka, a przeciez nia nie jestem.... (mam nadzieje)
zycze milego wieczorka i mam nadzieje, ze ktos sie odezwie

przez Madzialenka 25 cze 2012, 20:25
Jestem w trakcie odstawiania symfaxinu 75 er a okazało sie,że jestem w 6 tygodniu ciąży. Lekarz powiedzial, żeby nadal odstawiać lek powoli, bo nagłe odstawienie może spowodować szok dla organizmu. Bardzo się denerwuje i nie wiem co dalej robić. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia?

przez unclet 26 cze 2012, 14:03
Witajcie. Niedługo wychodzę za mąż. Wiem, że mój narzeczony będzie chciał mieć ze mną dziecko, jednak ja bardzo się tego obawiam. Gdy pomyślę o tym, że mam w sobie małego człowieczka ogarnia mnie przerażenie. Kiedy zdarzało się, że musiałam robić test ciążowy i pomyślałam o tym, że wynik mógłby być pozytywny dostawałam ataków paniki. I raczej nie był to lęk przed obowiązkami czy bólem. Nie wyobrażam sobie tych 9 miesięcy kiedy w moim ciele ktoś jest... To też raczej nie jest brak instynktu. Bardzo pragnę mieć dziecko. Czy któraś z was ma/miała podobne lęki?

przez kafka 28 cze 2012, 12:32
Ja się boję ciąży, bo jakbym miała się czuć jeszcze gorzej niż teraz to nie wiem jakbym to zniosła. Mój partner pociesza mnie ze może właśnie się uspokoje dzięki temu i widzę ze jednak nie jest tp takie głupie co on mówi, bo niektóre z was się lepiej czuły. Ale u mnie w rodzinie z tego co widzę to są różne problemy m.in. z zagrożeniem ciąży, więc się obawiam.
kafka

przez agnieszka33 17 lip 2012, 10:48
Witam ,jestem pierwszy raz na forum .Na nerwice lękowa choruje juz 9 lat od czasu ciazy ,która przeszłam bez leków ale nie było łatwo ba było tragicznie. obecnie przyjmuje od 4 lat anafranil i mam własnie pytanie czy znajde tu cięzarna która bedac w ciązy przyjmowała leki antydepresyjne .Szukam informacji poniewaz moja lekarka psychiatra absolutnie nie wyraza zgody na ciaze na lekach . A nie dam rady inaczej przejsc ciazy.Jestem ze szczecina moze ktos zna dobrego lekarza ginekologa i psychiatre co by mnie wsparli ,prosze napiszcie cos ..... dziekuje

-- 17 lip 2012, 10:52 --

I znów ja . Tak napisaałam wyzej troszke chaotycznie ale juz wyjasniam chciałabyśmy drugie dziecko z mezem ale wiadomo nerwica ,mam nadzieje ze znajde tu osobe która moze cos podpowie

przez Madzialenka 17 lip 2012, 15:00
Agnieszka 33, mi psychiatra i
ginekolog nie kazali odstawić leków, ponieważ jestem w bardzo złym stanie psychicznym. Ciąża chyba jeszcze dodatkowo nasiliła objawy nerwicy. Jutro mam wizytę u psychiatry, więc zobaczymy co dalej. Pozdrawiam!

przez linka 17 lip 2012, 16:08
agnieszka33, a nie wydaje ci się, że chcielibyśmy to troszkę za mało??
Jesteś w bardzo złym stanie, na lekach i chcecie dla własnego kaprysu ryzykować zdrowiem dziecka, ciążą na lekach??
Matko....... w głowie mi się to nie mieści..... :shock:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez agnieszka33 17 lip 2012, 19:15
Madzialenka trzymam kciuki,czekam jutro jak Twoja wizyta u lekarza .

-- 17 lip 2012, 19:22 --

Witam Linka.... piszesz ze nie miesci Ci sie to w głowie . Odpisze tylko tyle ze to własnie nerwica lękowa daje znac najwiecej jak bardzo pragniemy w tymprzypadku dziecka a lęk lękiem pogania Sama tego nie rozumiem i jak dotąd nie bardzo pomocne są leki . Nie nakrecam sie tak i nie tworze spirali lęku . Już kilka lat choruje na nerwice lękową.

Sortuj wg