Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez *Monika* 26 wrz 2011, 01:13
Aitana, spróbuj psychoterapii, na pewno pomoże.
Obrazek
Główny Moderator

przez Sweety 26 wrz 2011, 08:23
Aitana ja z nerwicą urodziłam 4 wspaniałych zdrowych dzieci ! Najstarsza córka skończyła właśnie 10 lat ! Miałam i mam do tej pory ataki lękowe,bardzo długo się terapeutyzowałam,jednak terapia cudów nie czyni nie ziała na każdego:/biorę cały czas leki,długo szukałam ale w końcu trafiłam na wspaniałych mądrych lekarzy a nie konowałów,którzy z samego wejścia przekreślają leki w ciąży,jeśli na prawdę są niezbędne to trzeba brać ! Miałam też takie ataki że nachodziły mnie w domu a to już nie przelewki bo można się wykończyć ! Obecnie jestem szczęśliwą mamą,pozdrawiam !
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Aitana 26 wrz 2011, 11:36
Dzieki Sweety i Monika 1974.

Zdecydowalam ze pojde do psychiatry. Bede nalegala na psychoterapie i moze na jakis poczatek leki. Szczerze mowiac ja juz w zyciu probowalam wszystkiego, doslownie wszystkiego: psychoterapia w Polsce(2 miesiace), yoga, regresing, bioterapia, mnostwo innych i ostatnio hipnoze. Hipnoza mi pomogla, jednak z powodu tego iz moja nerwica trwa tyle lat, potrzebuje kilku spotkan. I niestety po tej pierwszej hipnozie wrocilo wszystko ale z potrojna sila.
Mam nadzieje ze do inv dopuszcza mnie i do tego czasu pouklada mi sie w tej łepetynie mojej.

pozdrawiam

-- 26 wrz 2011, 12:01 --

Dziewczyny, jeszcze raz ja.
Ciesze sie bardzo ze znalazlam ten watek, bo szczerze powiedziawszy myslalam ze jestem jedna z bardzo niewielu osob, ktore maja nerwice i staraja sie o dziecko. Jestem pelna wiary, ze uda mi sie zajsc w ciaze i ze moje dziecko urodzi sie zdrowe !

DZIEKI !!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jadzia8 27 wrz 2011, 12:34
Czy bedac w ciazy mozna brac leki czy trzeba odstawic?jestem na esci.

przez linka 27 wrz 2011, 12:46
jadzia8, a zadecydujesz na podstawie wypowiedzi z forum??
Zdrowie swojego dziecka uzależniasz od tego co powie ci kilka anonimowych osób przez sieć??
Dziewczyno spytaj się psychiatry i ginekologa.. :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 27 wrz 2011, 12:53
I to kilku. I zależy jaki lek. Przy niektórych absolutnie nie wolno, przy innych lepiej nic nie zmieniać.

przez paradoksy 27 wrz 2011, 12:58
większość leków do 12go tygodnia przenika do zarodka i płodu przez łożysko.
JAKIEKOLWIEK leki w ciąży = TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA ZGODĄ LEKARZA
najlepiej prowadzącego ginekologa oraz psychiatry
paradoksy

przez namiestnik 27 wrz 2011, 13:03
oj tak - to przede wszystkim - nic na własną rękę. Ogólnie jakiekolwiek leki bierzesz nie tylko przeciwdepresyjne to lekarz musi wiedzieć. I 0 "ZERO" używek. Szczególnie właśnie w I trymestrze.

przez aga1984 29 wrz 2011, 15:19
Aitana napisał(a):Dzieki Sweety i Monika 1974.

Zdecydowalam ze pojde do psychiatry. Bede nalegala na psychoterapie i moze na jakis poczatek leki. Szczerze mowiac ja juz w zyciu probowalam wszystkiego, doslownie wszystkiego: psychoterapia w Polsce(2 miesiace), yoga, regresing, bioterapia, mnostwo innych i ostatnio hipnoze. Hipnoza mi pomogla, jednak z powodu tego iz moja nerwica trwa tyle lat, potrzebuje kilku spotkan. I niestety po tej pierwszej hipnozie wrocilo wszystko ale z potrojna sila.
Mam nadzieje ze do inv dopuszcza mnie i do tego czasu pouklada mi sie w tej łepetynie mojej.

pozdrawiam

-- 26 wrz 2011, 12:01 --

Dziewczyny, jeszcze raz ja.
Ciesze sie bardzo ze znalazlam ten watek, bo szczerze powiedziawszy myslalam ze jestem jedna z bardzo niewielu osob, ktore maja nerwice i staraja sie o dziecko. Jestem pelna wiary, ze uda mi sie zajsc w ciaze i ze moje dziecko urodzi sie zdrowe !

DZIEKI !!!!!

Witam!Kurcze czytam to wszystko i cieszę się,że z pewnymi problemami nie jestem sama..Nerwica potrafi strasznie wyniszczyć organizm a co dopiero gdy jest się w ciąży...Sama się dziwie,że będąc takim nerwusem zaszłam w ogóle w ciążę!Cieszyłam się z tej wiadomości raptem 1 dzień...teraz od jakiś dwóch tygodni nachodzą mnie jakieś dziwne lęki i obawy o to czy wszystko będzie dobrze...Cieszę się,że będę miała dzidziusia ale nie wiem jak mam zaprogramować moją głowę żeby nie myślała o głupotach i skupiła się na tym co najważniejsze czyli na dobru dziecka...:-(((((

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg..........

przez ania_taka 04 paź 2011, 18:32
znerwicowane przyszłe mamuśki
Witam
Ja też borykam się z NN, gdy biorę leki to jest po prostu normalnie :) ale chciałabym mieć dzidziusia, i zastanawiam się jak przetrwać ciążę bez leków. Terapii nie próbowałam i ciężko będzie mi się jej podjąć ze względu na warunki finansowe i dyspozycję czasową. Mam więc do Was pytanie, czy któraś z Was borykała się z NN w ciąży? Co wówczas stosowałyście na natrętne myśli, jak dawałyście sobie radę?
Ostatnio edytowano 04 paź 2011, 18:43 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez paradoksy 04 paź 2011, 18:39
ania_taka, zastanów się najpierw czy dzidziuś w momencie kiedy jeszcze nie zajęłaś się odpowiednio sobą (same leki) jest dobrym pomysłem... ? będziesz musiała zrezygnować z leków, możesz być w złym stanie psychicznym a wtedy i na dziecku to się może odbić..
Może warto najpierw zająć się sobą, poszukać jakiejś terapii (na NFZ jest bezpłatna) i wtedy pomyśleć o poczęciu nowego życia?
paradoksy

przez Muńka 07 paź 2011, 07:49
Witajcie!!

Postanowiłam napisać, bo może to będzie dla mnie w pewnym sensie jakąś terapią, kiedy porozmawiam z kimś kto boryka się z tą paskudną przypadłością. Jestem nerwicowcem, szczególnie męczy mnie nerwica lękowa, czasem nawet nie wiem czego się boję.
Ostatni rok miałam dość ciężki, a w sierpniu straciłam pracę. Mimo, że mam męża, który jest w stanie nas utrzymać to nie mogłam sobie z sytuacją za bardzo poradzić. Ostatni ciężki czas z nerwicą miałam jakieś 3 lata temu, ale teraz wraca, a do tego jestem na początku ciąży!!!
Tak bardzo jej pragnęłam i nadal pragnę, ale dobijają mnie myśli, że przez mój stan coś będzie nie tak. Ja najgorzej czuję się rano po przebudzeniu, wtedy napływają tysiące myśli i wchodzi we mnie wielki niepokój. Nie mogę już zasnąć, więc staram się wstać i coś robić, żeby nie myśleć. Tak było i dziś dlatego postanowiłam napisać. Nie chcę żadnych leków, bo mogą zaszkodzić dziecku. Wiem, że gdybym musiała rano wstać i iść do pracy to byłoby inaczej, bo nie miałabym czasu na myślenie. W tym tygodniu zaczęłam jeszcze nową pracę, więc stres dodatkowy. Jest ok, pracuję głownie po południami i wtedy czuję się zdecydowanie lepiej. Nie wiem co robić, przede wszystkim boję się teraz, że mój wewnętrzny niepokój zaszkodzi dziecku i to dodatkowo mnie nakręca - takie błędne koło. Chciałabym sobie z tym poradzić bez leków, więc może rozmowa z Wami będzie w pewnym sensie uspokojeniem...

Pozdrawiam!

przez ania_taka 07 paź 2011, 18:22
Paradoxy ja się juz zastanawiam nad poczęciem nowego życia od... jakichś dwóch lat. Mam już córcię - w tym roku poszła do pierwszej klasy, ma 6 lat. Jak byłam z nią w ciąży to jeszcze nie miałam nn. I teraz stoję jakby trochę na rozdrożu. Chcemy z mężem mieć kolejne dziecko, córcia też chce rodzeństwo, a ja.. niedługo stuknie mi trzydziestka, a organizm i tak wyniszczony po kilku latach z nerwicą. W tym wieku też wzrasta ryzyko związane ze zdrowiem dziecka. Więc mam już tylko kilka lat, w sumie zaledwie 3 - żby zdecydować się na dziecko. Na chwilę obecną próbuję zmniejszać dawkę leków i zobaczę co będzie się działo. Może się jakoś uda... Na chwilę obecną czuję że dam radę bez leków. Zobaczymy...

przez ekspert_abcZdrowie 13 paź 2011, 21:33
Witam!

Dopiero teraz zajrzałam do tego wątku i nie jestem na bieżąco. Zainteresowanym polecam jednak artykuł traktujący o nerwicy w ciąży. Warto przeczytać.

http://abcnerwica.pl/nerwica-a-ciaza

Pozdrawiam
Psycholog

Sortuj wg