Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez jakubkowa 23 mar 2011, 18:48
ja byłam niedawno w ciąży i nie wyobrażam sobie brania leków na nerwicę / depresję , w każdym jest raczej napisane żeby w ciąży nie stosować......przecież dla dobra dzieciaczka można na ten czas odstawić , a bez leków się da też żyć , ja mam nerwicę od 12 lat, oczywiście nie cały czas, ona wróciła po 8 latach znowu ale nigdy nie brałam leków :)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez alma1973 24 mar 2011, 10:24
Z nerwicą walczę już od prawie 15 lat, nie biorę żadnych leków. W tym czasie urodziłam 5 wspaniałych dzieci. Wszystkie ciąże wspominam jako najlepszy okres w moim życiu ponieważ wtedy nie występowały u mnie żadne objawy nerwicy, naprawdę czułam się świetnie. Niestety zaraz po porodzie dopadało mnie ze zdwojoną siłą ale jakoś umiałam sobie z tym poradzić. Najgorzej było ostatnio, cztery lata temu miałam urodzić bliźnięta, niestety miesiąc przed porodem okazało się, że jeden maluszek nie żyje. To co przeżyłam nie da się wyrazić słowami, to był koszmar :( i ciężko mi się jest podnieść do dziś

przez joasia1985 24 mar 2011, 23:46
Moja ginekolog i psychiatra nic nie pozwoliły mi brać podczas ciąży. Problem polega na tym że te leki nie są przebadane na kobietach w ciąży i nie wiadomo jak one mogą wpłynąć na płód. Są niewielkie odsetki dzieci które po tych lekach urodziły sie z wadami serca, ale odestek jest taki sam jak u kobiet które żadnych leków nie brały. Czyli taka loteria, ale myśle że lepiej nie brać jeśli się nie musi. alma1973, strasznie smutna historia. Ja od kąd urodziłam moją córeczkę, to niewyobrażam sobie życia bez niej, w ciąży tego nie czułam, nie wyobrażałam sobie że mozna kogos tak mocno kochać :) Teraz żałuje że nieraz pyskowałam swojej mamie ... no cóż ale chyba taka kolej rzeczy ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg..........

przez jadzia8 25 lip 2011, 23:42
fobia a ciaza
czy majac fobie lęki depresje mozna zajsc w ciaze?jak ciaza wplynie na ta chorobe?
Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 00:20 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg..........

przez *Wiola* 25 lip 2011, 23:44
jadzia8, Pewnie ,że można. A jak wpłynie? Nikt tego nie wie. Może pogłębić a może cudownie uleczyć. Problem złożony .
Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 00:20 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Moderator

przez *Monika* 26 lip 2011, 00:23
jadzia8, przejrzyj proszę powyższy wątek.
Jest taka funkcja "Szukaj", proszę o nie zakładanie nowych wątków, zanim nie znajdziesz podobnego, poruszającego tematykę jaka Cię interesuje.
W taki sposób powstaje bałagan na forum.
Obrazek
Główny Moderator

przez Dianaa 26 lip 2011, 20:29
Ja miałam przyjemność dostawać Relanium na patologii ciąży.
A mój lekarz psychiatra kazał mi sie pokazać jak urodzę bo żadnych leków mi przepisać nie mógł.
Ale nie potrzebowałam leków bo byłam zajęta ciążą i nie miałam napadów lęku.
Ciąża tak zajmuje kobiete że nie ma się ochoty myśleć o nerwicy.
Bo myśli się o dziecku. :D
Nikt mi nie obiecał że będzie łatwo.

przez jadzia8 26 lip 2011, 20:38
dianaa w pierwszej ciazy tez dostawalam relanium tylko wtedy jeszcze nie mialam nerwicy i tych lekow,dlatego niewiem co by bylo gdybym traz zaszla czy bym sobie nie pogorszyla,po relanium spie a nie ardzo sobie moge na niego pozwolic poniewaz mam male dziecko i musze w miare funkcjonowac ,boje sie ze ciaza mnie dobije jeszcze bardziej poniewaz w pierwszej bardzo zle sie czulam tzn wymiotowalam do 7 miesiaca, a bardzo chcialabym juz miec drugie dziecko :smile: pozdrawiam

przez Dianaa 28 lip 2011, 20:18
jadzia8
Ja Relanium dostawałam w pierwszej i trzeciej ciąży.
Tylko przy ostatniej ciąży nasiliła mi się nerwica przez mojego ginekologa bo mi powiedział że nie przeżyje tej ciąży.
Tak się przestraszyłam że od siódmego mięsiąca miałam skurcze które mi chamowali między innymi Relanium,które skurcze mi zmniejszyło ale stanu psychicznego nie poprawiło.
Nie wiem jak jest w twoim wypadku ale ja nie miałam lęków dopóki z ciążą było wszystko wporządku.
Trzeba się skupić na dziecku i sprawiać sobie jakieś małe przyjemności,do których kobiety w ciąży mają prawo.
Wydaje mi się że to bardzo pomaga.
Nikt mi nie obiecał że będzie łatwo.

przez wikipedia27 23 wrz 2011, 15:53
Ja obecnie mam miesięczną córeczkę, karmie piersią. przed ciążą przez kilka lat brałam największą dawkę seronilu- nerwica, chroniczna depresja, wcześniej anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się. Jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży leki odstawiłam. Nie było źle, ale teraz.....zaczyna się znowu......nie radze sobie z córką, swoimi emocjami, zaczyna się objadanie....nie wiem czy wrócic do leków....ale wtedy odpada karmienie piersią....i pojawia się straszne poczucie winy.....słów kilka?

Anka

przez gigi24 23 wrz 2011, 21:20
wikipedia dziecko jest wazne ale musisz myslec o sobie tez , w mleku matki cudow nie ma , przestan karmic i zacznij sie znowu leczyc. jakie poczucie winy ze nie bedziesz karmic piersia?

przez wikipedia27 23 wrz 2011, 22:12
no tak, bo wiesz ...pokarm mam....i czasami myślę, że to może moja fanaberia, ze powinnam się wziac w garśc....a nie...eh

przez Sweety 23 wrz 2011, 22:17
Witaj ! Wg fachowców na niektórych lekach można karmić bez obaw,zajrzyj na forum expertów w tym temacie http://www.laktacja.pl/forum/index.php? ... f7c5053200
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Aitana 25 wrz 2011, 21:58
Witam dziewczyny. Od 12 lat mecze sie z ta cholerna nerwica, Od 7 lat staramy sie z mezem o dziecko. Ginekologicznie jest ze mna wszystko ok, tylko ze podczas HSG w Polsce spieprzyli sprawe i teraz musza mi usuwac jajowod. Jestem zakwalifikowana do invitro w przyszlym roku. W tym roku nerwica osiagnela swoje apogeum. Mam ciagle ataki paniki i lęku. Juz nie mam sily. Mieszkam za granica, poszlam do psychiatry a ten normalnie jaja sobie ze mnie robi i mowi ze mam wyjsc na ulice i tam sie pozbywac moich lekow. Po smierci ojca w tym roku nie moge sie pozbierac. Boje sie isc do psychiatry wiecej, poniewaz tutaj jest taki system komputerowy ze kazdy lekarz widzi na co sie lecze i jakie leki biore. Mecze sie jak cholera, chce bardzo podejsc do inv, lecz boje sie ze jak ginekolodzy zobacza ze biore psychotropy to moga stwierdzic ze nie zrobia inv. Nie wiem co robic, sama sobie kompletnie nie daje rady i mysle ze jestem juz w takim stanie ze potrzebuje pomocy lekarza. Pisany wczesniej psychiatra zapisal mi diazepam na ataki zwlaszcza w samolocie( bo tam glownie zaczely sie moje ataki paniki) ale teraz to mnie juz dopada wszedzie nawet w domu. No i moje pytanie czy jezeli wczesniej mialyscie nerwice tzn przed ciążą to udalo wam sie zajsc w ciaze. Ile przed planowana ciaza odstawilyscie leki czy moze bralyscie je jakis jeszcze czas??? Pozdrawiam

Sortuj wg