Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez Magdaa 24 cze 2010, 13:27
Dlaczego z góry zakładasz że terapia nie pomoże? Terapia pomoże bardziej niż leki, ale nie od razu.
Wytrzymałaś miesiąc to wytrzymasz i więcej.
Czy panika i lęk szkodzi dziecku? W pewnym stopniu na pewno, ale mniej niż leki. Masz teraz motywację, aby walczyć z lękiem- dla dziecka. Szukaj metod na pokonywanie lęku, podpowiadam Ci- książki, hobby, spacery, natura, muzyka, joga, medytacja, zioła, masaże...
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 13:29
Magdaa w jakim sensie panika lęk zagrożą dziecku ?

przez Stokrotka70 24 cze 2010, 13:32
Pierwszą ciążę wspominam jako najkoszmarniejszy etap mojej choroby. Gwałtownie odrzuciłam wszystkie leki, kawę, papierosy, herbatę i cokolwiek co wydawało mi się, że może szkodzić dziecku. Trzęsłam się jak galaretka i w wielkiej panice przeleżałam w łóżku.
Kolejna ciąża przebiegła znacznie lepiej. Zażywałam małe dawki leków w porozumieniu z lekarzem.
Moje dzieci urodziły się zdrowiuteńkie:)
Opowiadam się ZA braniem leków jeśli jest się w bardzo złym stanie. Teraz żałuję, że w pierwszej ciąży nie zażywałam leków i tak makabrycznie się czułam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 24 cze 2010, 13:53
Hot- dziecko czuje emocje matki. Ja jestem najlepszym przykładem- moja mama będąc ze mną w ciąży przeżywała ogromne traumy psychiczne, aż żal pisać, życie mam fajne...a i tak mam nerwicę. Dziecko czuje matki lęk, strach, ból... Znerwicowana matka da się we znaki dziecku. Nie wiem, czy kortyzol i adrenalina mają wpływ na dziecko- domyślam się że tak, ale ja już piszę tutaj o aspektach psychiki... Dziecko to czuje. Dlatego staraj się zrelaksować, wyluzować...

Stokrotka- nie masz pewności czy Twoje dziecko jest zdrowe, nie wiesz co jest w jego mózgu. Być może gdybyś nie brała leków to miałoby więcej połączeń nerwowych i byłoby mądrzejsze? Nie możesz tego wiedzieć.
Magdaa

przez Sweety 24 cze 2010, 14:13
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Magdaa 24 cze 2010, 14:16
Po 1- wkleiłaś to, o czym ja przed chwilą pisałam. Tak, stres szkodzi dziecku.
Po 2- najpierw czepiasz się mnie i Linki że coś wklejamy, a potem sama to robisz. Co za hipokryzja :roll: :bezradny:
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 14:31
Magdaa widzsz stres szkodzi dziecku, to moze lepiej brac tabl ????

przez Magdaa 24 cze 2010, 14:39
Zrozum to, że nic bardziej nie szkodzi dziecku niż psychotropy!
A branie leków nie jest jedynym sposobem eliminacji stresu i lęku!
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 14:55
Magdaa najwyzej coś doraźnego mi może dają

[Dodane po edycji:]

mojego męza siostrze w 7 mc dawali relanium bo sie stresowała i realnium podają kobeitom w ciąży żeby były spokojniejsze i nie miały przedwczesnych porodów.

przez Magdaa 24 cze 2010, 15:00
Relanium? Heh no tak, benzodiazepinki w ciąży :lol: Powodzenia. Najdelikatniejszym skutkiem może być rozszczep podniebienia u dziecka, że o reszcie nie wspomnę... Branie benzo w ciąży jest cholernie nieodpowiedzialnym posunięciem. Relanium podają kobietom w ciąży? To napisz mi w którym szpitalu- będę wiedziała żeby go omijać szerokim łukiem !
Magdaa

przez ALEKS*OLO 24 cze 2010, 15:09
ekhem, tak skromnie wtrące, moja mama bedąc w ciąży przezywała ogromny stres, ciąża była zagrożona, dostawała Relanium, gdyby nie to nie urodziłaby mnie. Skutkiem tego mogę chorować teraz na nerwice, ale bez tego mogło mnie nie być.
Rozszczepienia podniebienia nie mam :roll: reszty też nie :roll:
Tak Relanium podaje sie kobietom w ciąży.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez hot24 24 cze 2010, 15:25
Magdaa ja nie chce być złośliwa, ja tylko mowie ja czytam co czytam i tak piszą że to jeden z najbezpeiczniejszych leków w ciąży. Podaje sie na podtrzymanie ciąży zeby nie bylo przedwczesnych porodów .

[Dodane po edycji:]

ALEKS*OLO i masz nerwice ???

przez ALEKS*OLO 24 cze 2010, 15:44
hot24, tak mam nerwice, Relanium podczas ciąży mojej mamy mogło sie do tego przyczynić ale nie musiało.
Jest masa innych przyczyn dzięki którym mam nerwice, np. "tatuś".
I ja nie uważam tego za "nieodpowiedzialne posunięcie", bo kiedy kobieta (np. moja mama) ma wybrać, ratować dziecko i siebie i być świadomą że po urodzeniu "coś" dziecku może być, a przedwczesnym porodem, poronieniem, zagrożeniem to wybiera mniejsze zło.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez hot24 24 cze 2010, 15:50
ALEKS*OLO moim zdaniem relanium mało pomoc żebyś jej nie miała, ale co masz kochana na myśli tatuś ??? ja tez przezyłam jedno zdarzenie gdzie po nim wystąpiły pierwsze ataki paniki, ale nie będę o tym pisała na forum moge na gg podam ci moje gg 3701299 jak będziesz chciała odezwij się.

Sortuj wg