Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez hot24 24 cze 2010, 11:50
Sweety masz moje gg 3701299 odezwij sie czekam.

przez linka 24 cze 2010, 11:51
Sweety napisał(a):Z tym apapem to bez przesady,hahah!Może samo myślenie już dziecku szkodzi;)

Dla ciebie to jest zabawne, a ja uważam, że skoro dostępne są inne metody - należy je najpierw wypróbować nikomu to nie szkodzi i bez potrzeby dziecka nie faszeruję żadnymi lekami- ty bezmyślnie bierzesz tabletkę. Już pisałam - twoje życie , twoja sprawa.

Samo "myślenie" dziecku szkodzi.....ale jak widać "nie myślenie może zaszkodzić bardziej"........ :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez hot24 24 cze 2010, 12:04
linka a jak mnie tak męczą lęki i panika to nie szkodzi dziecku ??? nie lepiej uspokoić organizm tabletka i wtedy i ja i dziecko jesteśmy spokojni ? Co o tym myślicie ? J?a mówię jest tyle kobiet chorych na różne schorzenia i nie może być tak że miałyby być skazane na brak dzieci - to byłoby chore !!!! medycyna idzie tak do przodu techniki medyczne, a tym bardziej w dużych miastach klinikach. Ja jeżdżę do największej typowo ginekologicznej tzn będę tam rodziła bo tam jest ordynatorem dr do którego jeżdżę i to jest największa klinika w Polsce typowo ginekologiczna ma tyle rodzajów oddziałów ginekologi ze szok. wiecie zanim ja zaszłam w ciążę jak ja trułam mężowi głowę ze ja na pewno jestem bezpłodna, a teraz jak zaszłam to truje że ja nie będę umiała kochać dziecka, bede zla matka, głupią, że może ja go nigdy nie chciałam, a 2 mc temu siedziałam tylko i oglądałam wózki da dzieci a jak widziałam kogoś z dzieckiem to byłam chora z zadrości ze ja nie mam. zagarnęłabym wszystkie dzieci z domów dziecka i wszystkie opuszczone zwierzęta a zobaczcie jak teraz myślę i się ryje.

[Dodane po edycji:]

melisę mogę pić ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sweety 24 cze 2010, 12:07
HOT nie czytaj dziewczyno tego co Ci tutaj cytują bo wpadniesz jeszcze w większą panikę,a udowodniono że działanie kortyzolu jest o wiele bardziej szkodliwe dla płodu niż branie leków!!!
Poczytaj sobie pewną wypowiedź dziewczyny z wizyty u doświadczonej warszawskiej psychiatry:
Godzine gadałyśmy o tabsach,ciążach,porodach,karmieniach itp rzeczach. Jej
zdanie generalnie jest takie. Są środki dopuszczalne do zażywania w
ciąży ! nie mają one wpływu na to czy dziecko urodzi się zdrowe czy
chore.Przez lata swojej pracy obserwowała kobiety biorace tabsy i
będące w ciązy i mam jej uwierzyć bo żadna nie urodziła
niedorozwiniętego dziecka. I to były kobiety z cięzkimi
nerwicami,pzychozami po próbach samobójczych , ze schizofrenią każda
z nich rodziła zdrowe dziecko! a brały tabsy w dawkach po 20-30
krotnie śilniejszych niż moje. Wiele z nich już po porodach
przychodziło do niej z nimi na wizyty i dziękowały za pomoc. Ona
ponad 20 lat była ordynatorem oddziału na Sobieskiego z racji tego
że swego czasu był to jeden z najnowoczśniejszych szpitali
psychiatrycznych w Polsce napływały do nich różne przypadki za
całego kraju. Wg niej najgorsze co może zrobić ciężarna kobieta to
natychmiast odstawić prochy. Takie przypadki też widziała.
Odstawiały,potem dostawały ,,świra,, i trafiały do kliniki w stanie
takim że pomimo ciąży trzeba było dać duże dawki leków żeby stanęły
na nogi no bo przecież ktoś to dziecko musiał urodzić i wychować. I
to jest wtedy dużo gorsze dla dziecka , raz nagłe odstawienie leków
a nie wierzy żeby osoba która ileś lat bieże tabsy po ich
odstawieniu czuła się rewelacyjnie , organizm wariuje a dwa potem w
następstwie silniejsze prochy które w większym stopnu odbiją się na
kondycji płodu.Chodzi tu głównie o np obserwacje ruchów itp. Lepiej
jest brać małe dawki leków przez 9 m-cy niż większe w drugim,trzecim
trymestrze ,no bo przecież wtedy już można bo ktoś sobie tak
wymyślił. Jest kategoria leków zabroniona całkowicie w ciązy ale
wtedy można je zastąpić innymi. Aha, powiedziała mi jeszcze że część
kobiet które odstawiały prochy w ciązy trafiały do niej później po
porodzie z dużo bardziej zaostrzonymi objawami choroby lub mega
gigantyczną depresją poporodową.
Generalnie stwierdziła jeszcze że teraz jest ten pęd do naturalności
i niestety dużo lekarzy boi się również tabsów najczęściej są albo
niedouczeni w tym temacie albo mają za mało praktyki. Natomiast
ginekolodzy to już w ogóle pojęcie mają znikome ,mają tylko 6
tygodni psychiatri więc trzeba trafić na naprawdę świetnego lekarza
żeby nie bał się prochów i nie próbował wymusić na pacjentce ich
odstawienia.
Jeszcze truła mi o wpływie stresu,depresji na płód tętno takiego
dziecka u matki nie leczonej może być trzy-czterokrotnie wyższe niż
powinno. A czym to grożi? nawet zatrzymaniem acji serca przy
porodzie.
Także ja swojego proszeczka mogę brać , mogę sobie nawet w razie
złego samopoczucia dołożyć jedną tabletkę na noc. Powiedziała że po
ok tyg powinna być poprawa na lepiej. Ponieważ z racji małych dawek
tych tabsów działa to raczej na psychike , wzięłam tabsy czyli czuje
się lepiej i odwrotnie kobiety które nagle odstawiły, automatycznie
czują się fatalnie. Mogę je brać całą ciąze,poród i karmienie.
Jeżeli coś by się działo niepokojącego to mam przyjśc i będziemy
mysleć , na pewno nie da mi się męczyć w ciąży.
Kazała być dobrej myśli, wierzyć że będzie ok. Niestety powiedziała
jescze raz z nerwicy się nie wychodzi to jest choroba z którą trzeba
nauczyć się żyć ona tylko siedzi i czeka . Na spadek formy, na
zawirowania pogodowe nawet zwykłe odchudzanie potrafi spowodować
nawrót choroby. Nie ma co się łudzić że zapomni się o niej na np 20
lat.
Także kobitki jestem szczęsliwa, oczywiście wspaniale się czuję no
bo w pogotowiu wrazie co proszek i w ogóle ciesze się że do niej
pojechałam. Nic już nie czytam, nie nakręcam się muszę jej zaufać.
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez linka 24 cze 2010, 12:14
hot24 napisał(a):linka a jak mnie tak męczą lęki i panika to nie szkodzi dziecku ??? nie lepiej uspokoić organizm tabletka i wtedy i ja i dziecko jesteśmy spokojni ?

Nie sądzisz, że wypadałoby się nad tym zastanowić przed planowanym zajściem w ciążę? :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez hot24 24 cze 2010, 12:19
Sweety odwezwij sie na moje gg chce z tobą pogadać kochana . 3701299. ALe ja dostawialam od lutego tabsy bo chcialam zajsc w ciaze i ostatnie kwietnia mialam wziasc ostania poloweczke tabletki 0.25mg czyli 0.12 mg. ale bralam przez maj jeszcze i na koniec maja zaszlamw ciażę i odstawial tak jak mialam odstqwic bo mnijeszej dawki sie juz niedało brac. Myslsiz ze mogły zaszkodzić dziecku ??? ze zaszłam w ciąze na nich w sumie na mini mini dawce ? ja będę sie starałą nie brać conajmniej rpzez 3 mc. mowie ci ze moj gienkolog chce mnie skonsultowac z psychiatra i podejma decyzję co dalej. moj gienkolog sam mi nie da tabl. musi to skonsultowac ze specjalista. jak ja brałam tabletki to ja nie miałąm paniki wogóle. lęki jakies tam minimalne o wymyślone gupoty. a czego ty się boisz ??? jestes w ciazy czy juz uropdziłas, od ktoreg mc bierzes ztabl ???

przez Magdaa 24 cze 2010, 12:19
Sweety napisał(a):Są ZDROWE jesli to do Ciebie nie dotarło to powtórzę!I współczucia nie potrzebują bo mają się SUPER!!!
A na ulotkach wszystkich leków tak piszą zauważ bo w Pl nie ma badań przeprowadzonych na kobietach które zażywały leki antydepresyjne w ciąży.Nie mówię że wszystkie ale jest grupa leków antydepresyjnych i jest to potwierdzone badaniami które nie powodują żadnych wad rozwojowych u dzieci!

Po 1- badałaś ilość synaps w mózgach swoich dzieci? To, że nie mają widocznych wad rozwojowych nie oznacza że nie mają ich wcale! Mogą mieć wady w mózgu, których Ty nie zauważysz!
Po 2- Co do badań- bądz królikiem doświadczalnym :smile:
Po 3- dla których leków możesz dać gwarancję, że nie powodują wad u dzieci? Wymień mi nazwy.

Zanim zajdzie się w ciążę należy nerwicę/depresję zaleczyć/wyleczyć ! Jeśli zaliczy się wpadkę będąc 'w dołku' to należy leki odstawić i korzystać z psychoterapii! Wiem, jak nerwica może wykończyć, ale zdrowie dziecka jest najważniejsze !
Jeśli tego nie rozumiesz, to chyba nie dorosłaś do bycia matką. I patrząc po tych błędnych informacjach które wypisujesz, to mam wrażenie że Twoja mama też brała psychotropy w czasie trwania ciąży- to jest przerażające!

Hot- bierz przykład ze Sweety a na pewno urodzisz zdrowe dziecko (ironia). Powodzenia !

Sweety napisał(a):HOT zapraszam Cię na forum,gdzie jest mnóstwo dziewczyn z podobnymi problemami które też są w ciąży i biorą leki i rodzą zdrowe maluszki,opieramy się na amerykańskiej fachowej literaturze,najnowszych badaniach i nie panikujemy,nie opowiadamy głupot,tylko jesteśmy SPOKOJNYMI I SZCZĘŚLIWYMI MAMAMI:

http://forum.gazeta.pl/forum/f,50412,ZA_SZAFA.html

Zdowie dziecka powierzać w ręce AMERYKAŃSKICH naukowców :lol: :lol: :lol:
Gratuluję. hah
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 12:31
Magdaa ja nie wiem czy przeczytałaś co napisałam wyżej ze odstawiałam od lutego bo chciałam zajść w ciąże i do końca kwietnia miałam brać ale brałam do końca maja na samym końcu maja podajże zrobiłam test i był negat. za tydzień wyszedł pozytywny. o\od razu te mini dawkę 0.12 mg odstawiła. nie odstawiałam tak chop siu. ja z lekarka od lutego odstawiałysmu. powiedziała ze na tak minimalnej dawce jak zaszłam w ciąże nic się nie stanie, powiem ci że staram się, byłam na pierwszej terapii dopiero bo jeśli aj bym teraz nie poszła a później gdybym barała leki i ok sie czuła to już w ogóle bym nie poszła bo po co.... tylko czy moje lęki i panika nie zaszkodzą dziecku ? czytałaś kochana czego ja się boję ?? wiesz jaki ja cyrk odstawiałam przed ślubem - szok bardzo chciałam ślubu, jak już zapadłą data ja dostałąm takich lęków czy dobrze wybrałam miałam lęki ze on jest głupi, brzydki, cuda na niego wymyślałam , brałam leki rok i odstawiłam z dr. to po ślubie wymyśliłam sobie że ja polowy ślubu nie pamiętam, od nowa [panika że dlaczego ja nie pamiętam, ze jakaś głupia jestem, cyrk na kolkach ze mna mają. mi dr powiedziała że 70% to nasza wina my to sami robimy i wymyślamy.

przez Magdaa 24 cze 2010, 12:40
Hot- Skarbie, czytałam wszystko. Wiem, że nie bierzesz leków. Jeśli odstawi się leki zaraz po tym jak się dowie o ciąży to będzie ok- ważne, aby dalej ich nie jeść, CHYBA że psychiatra stwierdzi, że korzyść dla matki przewyższa zagrożenie dla dziecka. Wiem, że masz ataki paniki itd- ja też to przerabiałam. Musisz pić zioła, chodzić psychoterapię, może zapisz się na jogę dla ciężarnych ? Wszystko, byle nie leki. Wiem, że bardzo Ci ciężko- wiem, ja to przeszłam! Ale MUSISZ wytrzymać. Wyobraż już sobie swoje dziecko, zajmij się przygotowaniem rzeczy dla niego, znajdz hobby- byle zająć czas i myśli! Wiem, że Twoja psychika odstawia cyrki, ale zrozum że nerwica to błędne koło- czujesz lęk, myślisz o nim, pojawia się panika... Jak tylko czujesz lęk to zajmuj myśli czymś innym! Czytaj książki, słuchaj muzyki- no i terapia, terapia, terapia !
Dlatego się burzę, bo czytam że wg Ciebie lepsze dla dziecka jest wzięcie tabletki i spokój niż Twój lęk- nie. Z lękiem można walczyć nie tylko za pomocą leków, uwierz w to!
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 12:47
Sweety ale na gg byśmy na spokojnie porozmawiały sobie. najwyżej jak bóg mi dał wytrzymać bez tabletek całą ciążę to nie będę karmiła z piersi tylko butlą. wiesz jak ja się panicznie boję choroby depresji!!!!!!!!!!szok!!! kiedyś u męza w rodzinie ciocia miała oni mi to wszystko opowiedzieli a wiesz ja jak sie ok czuje nie mam lęków paniki to wszystko chce wiedzieć, dziewczyno a jak przychodzą leki to umieram przed tą chorobą, wydaje mi się że cała moja rodzina ją ma, mój mąż wszyscy. panicznie sie boję jej.

przez Sweety 24 cze 2010, 12:48
Jeśli tego nie rozumiesz, to chyba nie dorosłaś do bycia matką. I patrząc po tych błędnych informacjach które wypisujesz, to mam wrażenie że Twoja mama też brała psychotropy w czasie trwania ciąży- to jest przerażające!

A ty masz chyba mózg zjedzony przez te psychotropy,nie wiem co łykasz ale pewnie w sporych dawkach!
a moją mamę to ty zostaw lepiej w spokoju,przykro mi skoro masz złe doświadczenia ze swoją:/

Zdowie dziecka powierzać w ręce AMERYKAŃSKICH naukowców :lol: :lol: :lol:

Nie wiem o co ci chodzi i nie przeinaczaj!!!

HOT odezwe się zaraz na gg i uciekaj z tego forum póki jeszcze zdrowa psychicznie jestes bo tutaj można dopiero się nerwicy nabawic!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Lili-ana 24 cze 2010, 12:51
Sweety napisał(a):
HOT odezwe się zaraz na gg i uciekaj z tego forum póki jeszcze zdrowa psychicznie jestes bo tutaj można dopiero się nerwicy nabawic!

hahaha ale ubaw :lol: :lol: :lol:
hot - zdrowa psychicznie... :lol: 8)
Lili-ana

przez Magdaa 24 cze 2010, 13:01
Sweety napisał(a):A ty masz chyba mózg zjedzony przez te psychotropy,nie wiem co łykasz ale pewnie w sporych dawkach!
a moją mamę to ty zostaw lepiej w spokoju,przykro mi skoro masz złe doświadczenia ze swoją:/

Muszę Cię zmartwić, bo leki biorę dopiero od miesiąca więc na pewno nic mi jeszcze nie wyżarły :mrgreen: Natomiast doświadczenia z moją mamą mam cudowne- mogę Ci pożyczyć takich samych, i Twoim dzieciom także- przyda im się chyba po tej kuracji psychotropami w ciąży.

Sweety napisał(a):HOT odezwe się zaraz na gg i uciekaj z tego forum póki jeszcze zdrowa psychicznie jestes bo tutaj można dopiero się nerwicy nabawic!

Ale na szczęście Ty jesteś zdrowa i możesz nad wszystkim panować :tel2:
A teraz pogadaj z Hot na gg i namów ją na branie psychotropów w ciąży- co Ci szkodzi, przecież i tak nie weżmiesz odpowiedzialności za zdrowie jej dziecka :roll:
Magdaa

przez hot24 24 cze 2010, 13:21
Magdaa nie biorę leków narazie nie chce brać... 5 lipca jadę do ginekologa
zobaczymy co będzie mówił itd. chce wytrwać bez leków, tylko czy jak mam lęki i panikę to czy nie wpłynie negatyw, na płód??? aniżeli tabletki ? ewentualnie mogę wziaść coś doraźnego jakbym już nie mogła. Widzisz już miesiąc będzie jak żyje bez nich, walczę, staram się , nawet na psychoterapię się umówiłam, już jedna wizytę miałam, następna w środę. Tylko ja z góry zakładam że mi nie pomoże psychoterapia.

Sortuj wg