Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez Lili-ana 20 cze 2010, 21:14
Oczywiście, że Ci coś dadzą wizyty u psychologa! Nic nie tracisz, a możesz dużo zyskać.
I zrób podstawowe badania, bo może Twoje zaburzenia mają podłoże biologiczne, skoro są tak silne.
Lili-ana

przez hot24 20 cze 2010, 21:35
Lili-ana biologiczne tzn ??? ja juz to mam od 5 lat dziewczyno, pierwszym razem bralam tabletki pozniej dostawial i funkcjonowalam az do roku przed slubem, slub, dorosle zycie, teraz ciaza bardzo wazne wydarzenia mojego zycia

przez linka 20 cze 2010, 22:00
Nie odbierz mnie źle....ale dla mnie to mega nieodpowiedzialne, planować ciążę i zachodzić w nią będąc w takim stanie, w głębokiej nerwicy, takie ataki paniki nie pomagają bobasowi teraz.....a i mogą utrudnić opiekę nad nim..... Znaczy,ty masz jak czytam wspaniałą rodzinie, na pewno dziecku nie będzie niczego brakować ale Ty możesz mieć poczucie winy....

Psychiatra nigdy nie skierował cię na terapię? Myślałam, że to oczywiste, ze leki niczego nie wyleczą - tylko maskują problem....ehhhh

Jak najszybciej idź do dobrego psychologa - bo chyba leków nie zamierzasz przyjmować.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hot24 20 cze 2010, 22:27
linka teraz czy za rok czy za dwa ja odstawialabym to samo podczas ciązy kochana poprstu boje sie i tyle nic nie poradze na to. wymyslam rozne rzeczy nie wiem skad ja je biore nawet. ja chce miec juz to za soba tzn ciaze bo im dluzej bym zwlekala tyo bym nigdy sie nie zdecydowala kochana wiesz. moj gienkolog wezmie mnie na 3 doby do szpitala i skonsultuje z psychologiem, psychiatra i podejma decyzje czy podza jakes leki czy nie. ja nie moglam odkaldac decyzji o ciazy bo za 3 lata czy 2 lata odsawilalabym to samo co teraz.

[Dodane po edycji:]

linka mowil mio ze dobrye bym poszla do psychologa zeby nauczyl mnie radzic sobie z lekiem ale ja kiedy juz sie lepiej poczulam za kazdym razem nie szlam dopsychologa. bo uwazalam ze jest ok. najwazniejsze dla mnie nie emic lęku i paniki, a przedewszystkim paniki. wiesz kochana. tak panicznie boje sie chcororby depresji ze wyobraznia mi doslownie wmaiwa ze ja mam tak silnie sobie wyobrazam to. najpierw sie boje ze nie dam milosci dzieckiu, a za chcwile wyobrazam sobie zeby nie bylo chore itd.

linka co masz na mysli poczucie winy za co ???

linka profesor ginekolog powiedzial mi ze po 3 mc mazna podawac tabletki. poniewaz kobiety maja rozne schorzenia np cos z sercem, cukrzyca, itd i rownziez musza przyjmowac leki. ja chce wytrzymac 3 mc bez zadnych tabletek.

przez Lili-ana 20 cze 2010, 22:39
Miałam na myśli nerwicę somatyczną. Tu masz linka do ciekawej strony na ten temat, poczytaj sobie:
http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/jak_poznac.html
Lili-ana

przez hot24 20 cze 2010, 22:41
linka co masz kochana na mysli poczucie winy ???

jak mis ie pierwszy raz pojawilo 5 lat temu to ja ubzdueralam sobie raka ja wydalam multum kasy na badania szukalam raka organicznie zostalam przebadana wzdluz i w szerz badania hormonalne mialam cuda. nie bylo badania ktorego ja nie mialam. i teraz nie ebde chodzila i szukala chororby bo wiem ze to od newicy mam napiesnie miesni lęk panikę te durne mysli. ja nie moglam odkladac ciazy na pozniej bo to jeszcze gorzej, teraz jakos bede musiala wytrzymac .

przez *Monika* 20 cze 2010, 22:45
hot24,
Poczucie winy z powodu faktu brania leków, mogązaszkodzić dziecku. Organizm zanim sieoczysci z leku......to upływa bardzo dużo czasu....
Najwazniejsze w zyciu dziecka są 3 pierwsze miesiące od momentu poczęcia i 3 ostatnie.

Idź do tego psychologa , zrób badania ,zeby zobaczyć czy wszystko jest ok.
Obrazek
Główny Moderator

przez hot24 20 cze 2010, 22:48
Monika1974 mi dr powiedziala ze lek wydalam z moczem w ciagu 2 tygodni go nie mam w sobie.

http://www.dr.com.pl/nerwica-lekowa/

Sama nerwica nie jest przekazywana genetycznie, bo nikt nie ma jej "zapisanej" - to nie jest tak, że żeby nie wiem jak wychowywać dziecko to ono ma w genach nerwicę i napewno zachoruje, rodzimy się jako tabula rasa i dopiero od całego naszego otoczenia zależy jak będzie dalej. No i tutaj tetjuż napisała, nie przekaują jej nam w genach ale ....swoim zachowaniem, to bardzo częste, że człowiek z nerwicą ma też znerwicowanego rodzica. Chcąc nie chcąc w jakiś sposób przekazuje on nam wzorce zachowań.
To tak samo jak DDA ma ogromne "szanse" sam zostać alkoholikiem - trzeba się bardzo pilnować, a ofiara przemocy domowej sama wyrośnie na kata. :-|

magdalenabmw, pewnie, że możesz pomóc - narazie (tak mi się wydaje) musisz z nią dużo rozmawiać i tłumaczyć, co w życiu jest ważne a co mniej, mów jej, że nie musi być najlepsza, że za porażkę nie grozi jej kara, co do psychologa szkolnego - ja bym na twoim miejscu sama do niej poszła.....albo do dyrektorki, właśnie przez takie suki dziecieaki już na poziomie podstawówki zaczynają panikować i potem to się pogarsza. Powiedz mamie, żeby dużo z nią rozmawiała.

Nie dziedziczy sie zadnej nerwicy... mozna odziedziczyć jedynie cechy prowadzące do choroby. Pozatym w dziećiństwie objawy choroby mialo 15% czy tez 30% nie pamietam dokladnie i pozniej jak sie okazuje w doroslosci ma tylko 2-3% ludzi.

______

przez *Monika* 20 cze 2010, 23:08
hot24,
Źle mnie zrozumiałaś. Nie chodzi mi o żadne dziedziczenie, raczej o skutki brania leków.
Obrazek
Główny Moderator

przez hot24 21 cze 2010, 08:04
Monika1974 ja nie biorę tabletek. odstawiłam zaraz jak się dowiedziałam o ciąży. ja monitorowałam czy jestem w ciąży. ja już kończyłam brać tabl brałam połówkę o.25mg, miałam brać do końca kwietnia a brałam do końca maja. dr powiedziała ze lek się wydali z moczem w ciągu 2 tyg. panikę mam ogromna ale muszę wytrwać jakos. moje gg 37 01 299 .

puszekokruszek wiesz jakie ja mam jazdy z paniką lękiem. masakra nogi mi sie trzęsą i panicznie boję się depresji wyobrazam sobie siebie w niej w jej objawach skutkach przebiegu, szok tak wyobraznia poteguje ze ja wierze w to wszystko ze to rpawda ze ja mam, ze nie pokocham dziecka itd.

myslicie ze nerwicę lękową sie dziedziczy czy nabywa ???

przez puszekokruszek 21 cze 2010, 14:46
Myślę, że psychoterapia by Ci pomogła. Jest o wiele skuteczniejsza od leków tyle, że nie działa tak szybko. Leki hop siup, jak masz szczęście to i po tygodniu możesz stanąć na nogi. Terapia musi potrwać żeby przyniosła efekty ale jest najskuteczniejsza. Spróbuj, niz nie tracisz a możesz zyskać-bardzo bardzo dużo.
Zdrówka dużo i siły życzę
Almost dying changes nothing, dying changes everything...
"Istnieje wiele rodzajów czubków:od depresji dwubiegunowej po socjopatię"("Krew Manitou",G.Masterton :) )

przez hot24 21 cze 2010, 14:58
puszekokruszek umowilam sie dzis na wizytte dr jest psychiatra,psychoterapeutą. Ja ide skorzystac z psychoterapeuty, psychiatre mam innego. kurcze nie wiem co robic ale miec panikę od rana to szok

przez hot24 24 cze 2010, 09:39
kochaniutkie jesteście tutaj ???

przez Sweety 24 cze 2010, 11:05
Trochę Wam się dziwię,rezygnowac z leków po to żeby dostarczac stałego stresu dziecku i sobie przez całą ciążę,przecież to bardziej szkodliwe niż niejedna tabletka,wiele z tych leków można brac w ciąży i nawet potem karmic piersią,nie takie leki kobiety biorą i rodzą zdrowe dzieci,sama mam 3 dzieci,brałam leki i wszystko jest w jak najlepszym porządku,tylko trzeba się wybrac do mądrego lekarza...
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

Sortuj wg