Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez isabella_28 19 maja 2010, 13:29
W zadnym wypadku nie WOLNO :mrgreen:
isabella_28

przez poiu24 19 maja 2010, 14:25
Dzięki, dzięki za rady. Miejmy nadzieje ze wytrwam. Jutro ide do przychodni, co prawda państwowej ale miejmy nadzieje ze mnie ludzie nie zlinczują i pozwolą wejść do psychiatry.
Na szczescie nie jest ze mna tak tragicznie jak było przed braniem leków także mysle że przetrzymam. :)
Pozdrawiam wszystkich

przez poiu24 22 maja 2010, 20:28
To znowu ja. Obleciałam w czwartek psychologa, psychiatre i ginekologa
z moją ciążą. Generalnie psychiatra powiedziała ze trzeba odstawic leki ale faktycznie powoli. W przypadku lęków mam najpierw wypić melise, oddychac głęboko itp a dopiero jak to nie pomoze to moge wziasc pół tabletki seroxatu. A i jeszcze powiedziała zebym kupila takie tabletki do ssania - validol.
Natomiast ginekolog dodała ciekawą uwagę. Opowiedziałam jej o swoich dolegliwosciach i lekach ktore bralam i ze odstawilam. To ona sie mnie pyta czy odstawiłam dopiero jak dowiedzialam sie o ciąży. Ja na to ze tak, zaraz po zrobieniu testu ciążowego. A ona na to że gdyby leki ktore brałam miały zaszkodzić dziecku to juz bym dawno poroniła. :]
Pozdrawiam wszystkich :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 22 maja 2010, 20:34
poiu24 napisał(a):To znowu ja. Obleciałam w czwartek psychologa, psychiatre i ginekologa
z moją ciążą. Generalnie psychiatra powiedziała ze trzeba odstawic leki ale faktycznie powoli. W przypadku lęków mam najpierw wypić melise, oddychac głęboko itp a dopiero jak to nie pomoze to moge wziasc pół tabletki seroxatu. A i jeszcze powiedziała zebym kupila takie tabletki do ssania - validol.

Każdy atak paniki da się opanować bez leków, wiem z autopsji, naprawdę.
Pamiętaj, że każda chemia szkodzi dziecku- nikt tak naprawdę nie może przewidzieć jaki wpływ leki mają na dziecko. A chyba chcesz mieć zdrowe dziecko? Więc jak będziesz mieć atak i będziesz chciała sięgnąć po leki to zastanów się czy warto.
Poza tym Seroxat to lek nie do stosowania dorażnie więc wzięte pół tabletki raz na chiński rok nic Ci nie pomoże. Psychiatra Ci tego nie powiedziała? :shock:

poiu24 napisał(a): A ona na to że gdyby leki ktore brałam miały zaszkodzić dziecku to juz bym dawno poroniła. :]

Gratuluję ginekologa :shock: . Lepiej szybko go zmień. Ciekawe ... że skoro nie poroniłaś to znaczy że psychotropy nie szkodzą dziecku? :lol: Boże, co za lekarz konował!
Magdaa

przez Shadowmere 24 maja 2010, 13:51
poiu24, faktycznie lekarz konowal.
Pierwsze 4 tygodnie ciąży są niesamowite,ponieważ dziecka niemalże nie da sie uszkodzic.To taka specjalna,przemyslana ochronka matki natury,zanim kobieta zorientuje się,że zostanie matką.Większosc dziewczyn nie siedzi na kiblu z testem non stop-tylko dowiadują się przypadkiem.A do tego czasu palily,pily,braly leki.
Po pierwszym miesiący ryzyko uszkodzenia płodu drastycznie wzrasta-i wtedy aż do 4 trzeba sie bardzo pilnowac.
Ogolnie calą ciążę należy się oczywiscie jak najbardziej pilnowac-ale te 3 miesiące szczegolnie.
Notabene-UaU.Jak ja zazdroszczę dziecka!Cudna nowina.Ja jeszcze nie mogę,choc na "ciążowo-dzidziusiowym głodzie" jestem od 16 roku życia :105:
Shadowmere

przez puszekokruszek 24 maja 2010, 18:38
Shadowmere napisał(a):poiu24, faktycznie lekarz konowal.
Pierwsze 4 tygodnie ciąży są niesamowite,ponieważ dziecka niemalże nie da sie uszkodzic.To taka specjalna,przemyslana ochronka matki natury,zanim kobieta zorientuje się,że zostanie matką.

NIEMALŻE nie da się uszkodzić. U mnie prawdopodobnie asentra lub cloranxen brane przez pierwsze 3 tyg ciąży "uszkodziły"płód.

Ach. Również "gratuluję" inteligentnego inaczej ginekologa
-lepiej trzymać się z daleka
Almost dying changes nothing, dying changes everything...
"Istnieje wiele rodzajów czubków:od depresji dwubiegunowej po socjopatię"("Krew Manitou",G.Masterton :) )

przez magda.nv 03 cze 2010, 15:27
Witam,
kilka lat temu odwiedzałam forum w innym temacie.
Ostatnio coraz bardziej, i coraz smutniej interesuję się ciążą a bardziej posiadaniem dziecka. Mam już sporo lat, nerwicę aktywną od 11-u lat. Biorę od kilku lat leki. Jestem z pewnością uzalezniona fizycznie. Na tą chwilę jest to lorazepam, który ( NIESTETY!) najlepiej znosi w przeważającej ilości napięcia, lęki, pozwala ( ale śmieszne ;/) pracować.
Oczywiście błędne koło znacie ( tzn. by pracować/ wychodzić z domu, z pomocą i w towarzystwie - leki - świadomość brania leków - udupia, osłabia, zubaża pod wszelkimi wzgledami - kasa z pracy idzie ( szła kilka lat) na psychoterapię - itd.)

Aktualnie myślę z ogromnym smutkiem i ochotą na bycie mamą. Moje objawy w ostatnim miesiącu zmieniły się. Odstawiałam w urlopie leki i już byłam bliska celu, a tu: bach: przebudowały się na porę NOC, pierwsza rano, absurdalnie jakoby, natomiast strasznie! znacie to. Poza wszelką kontrolą myśli, snów wcale nie zawsze strasznych,... - brak oddechu, serce łomocze bez dwutaktu tylko leżę i oddycham na siłę i równo się staram ( no i inne objawy niefajne z temperaturą ciała, sensacjami,...); no i leków znów nabrałam niwecząc dotychczasowe "osiągnięcia" w ich odstawieniu.

Lekarka rodzinna ostatnio wspomniała mi o tym bym się nie uzalezniała bo np dziecko,... Przykre

Strasznie boję się tych nowych napadów ( w pierwszym dochodziłam do siebie 1,5 godziny).
Mam wrazenie, że jakoby złośliwie mi się ta moja niesterapeutyzowana widac do końca nerwica skryła i wylazła jakby bokiem, nie chcąc odpuścić. Mówiąc terapeutycznie: ja nie chcę odpusćić?
No i sprawa ciąży? Doskonale wiem, że chce odstawić leki zanim zaszłabym w ciążę, ale powoli brak mi nadziei. Zastanawiam się czy fakt zajścia w ciążę zmusi mnie dodatkowo i zmotywuje? Ale nie chciałabym na tym bazować? No i cała ciąża. Trocjhę poczytałam posty. Boże, jakie kobiety są odważne. Może za stara jestem już, ale żal - i teraz nic tylko w nosie zatoki zatkane - żal, mówi mi koleżanka "zbierasz". Żal, że : mam nerwicę, biorę leki, nie mam dziecka,... wiele spraw przerwałam i niedokończyłam z powodu nerwicy

Jesli ktoś chciałby podzielić się swoimi refleksjami ze mną to zapraszam, będzie mi wsparciowo. Tutaj lub na mail: magda.nv@onet.eu
Pozdrawiam

przez hot24 20 cze 2010, 09:32
witam wszystkich

ja od mc jestem w ciąży zaszłam w ciaze na anfranili poloweczce tabl 0.25 ale zaraz odstwialm mam takie silne ataki paniki leki ze szok strasznie się boje ze nie bed kochala dziecka, ze nic mu nie dam, ze będę zla matka, ze nie ebdzie mi sie podobalo maskara~!!!!!!!!! jak juz sie tak nakręcę to zaczynają mnie szczypać mięśnie w całym ciele tak napinać sie i uważam wtedy ze mam silna depresje a napewno mam panicznie boje się tej choroby!!!!!!!!!!!!!!!! na 3 doby ide do szpitala moj ginekolog skonsultuje moja nerwice lekowaa z psychologiem i psychiatra czy podac mi ajkies tabletki czy co . ja z tymi lękami nie dam juz rady tak sie boje o to co wyzej napisałam!!!!!!!!!!!! jak juz na maxa sie boje to wtedy umieram ze strachu o zdrowie dziecka. a zanim zaszlam w ciaze to tak pragnelam meic dziecka bralam anafranil on mi bardzo pomagal czulam ze zyje pelna zycia marzen radosci usmiechu na twarzy itd. non stop ogladalam wozki , jak widzialam u kogos dziecko to czulam sie zazdrosna z enie mam , taka gorsza jakby, a teraz jak jestem w ciay to wrak ze mnei boje sie tego jak wyzej napisalam.

przez Lili-ana 20 cze 2010, 09:51
Skoro bardzo pragnęłaś dziecka, to jak możesz być złą matką?? Nie wydaje mi się.
A te ataki paniki, to pewnie dlatego, że musiałaś szybko odstawić lek, a tak to jest niestety, to są nasilone skutki nagłego odstawienia.
Myślę, ze najlepsza dla Ciebie teraz byłaby pomoc psychologa.
Lili-ana

przez hot24 20 cze 2010, 09:54
Lili-ana kochana ja odstawialm leki 3 mc mialam brac do konca kwietnia a bralam do konca maja to juz byla poloweczka 0.25 takie nic porostu. a nie myslalamz e za peirwszym razemz ajde w ciaze a tu masz w pierwszym cyklu. no widzisz mam takie leki sposodowane ciaza ze szok wyobraznia mi tak dziala z emnie paralizuje!!!! wyobrazam sobie to ze ja nie pokocham tego dziecka, ze je odrzuce jak slysze w tv ze ludzi cos robia zostawaja dzieci to zaraz ze ja tez. panicznie boje sie depresji ale napwno ja mam, bo przy dep[resji etz sa takie ataki lęku ? ja mam calodniowe ataki lweku paniki.

[Dodane po edycji:]

Lili-ana czy tez tez jestes w ciazy ???? dr mi powiedziala ze ta poloweczka mini dawki nie zaszkodzi plodowi bo ja to z moczem wydam szybko.!!!!ja sama nie wiem czego sie boje raz ze nie pokocham dziecka, raz zeby bylo zdrowe

miesnie mi sie tak napinaja ze szok, ogolnie w steresie mam ze bardzo napinam kark lewa strone kregoslupa i krzyza. mam wrazenie ze nogi mam lodowate.

Powiem tak mi nafranil bardzo pomogl ja czulam ze zyje bez lękow paniki z mazreniami usmiechem na wtarzy, wiadomo ze mialam jakies tak nerwy ale mijalo szybko!!!! zastanawiqam sie bo ejst mnostwo kobiet z przewleklymi cororbami i one tez zachodza w ciaze i musza buyc leczone np. cukrzyca serce, jakies inne chororby. i rodza zdrowe dzieci biorac tavbletki ?>???

ja po żadnych lekach nie miałam skutków ubocznych oprócz tego ze leki się zwiększają przez pierwsze dni brania leków. ja mam tak silny organizm. przed ślubem również dostałam lęków bo ubzdurałam sobie ze mzoe ja nie powinnam brać ślubu bo mzoe mój mąż jest brzydki albo go nie kocham, a wcześniej oddałabym za niego życie. miałam takie jazdy z pniką lękiem ze szok mówiłam ze przełożę ten ślub cuda na kiju ... poszłam do dr dostałam tabl przeszło a po ślubie ubzdurałam sobie ze ja mało pamiętam ze ślubu i od nowa jazdy wtedy dostałam anafranil i czułam ze żyje taka prawdziwa ja. tylko jak czuje ze mam lęk to pędzę do dr od razu nie siedzę w domu nie czekam taka bojna jestem. ja nie chce być sama np w domu bo boje się ze mam silna depresję i zwariuje i coś mi się stanie, a ludzie z depresja raczej sie nad tym nie zastanawiają co ??

wybieram się do psychologa ale czy on mi pomoże ???????

przez Lili-ana 20 cze 2010, 10:53
hot24 napisał(a): wyobrazam sobie to ze ja nie pokocham tego dziecka, ze je odrzuce jak slysze w tv ze ludzi cos robia zostawaja dzieci to zaraz ze ja tez.

To nie oglądaj telewizji, ja przestałam jakiś czas temu oglądać i czuję się o wiele lepiej bez tego. Potrzebne mi informacje, czy film do obejrzenia mam w necie. To co chcę, to mam, a TV narzuca co masz oglądać.

Ja jestem po dwóch ciążach, mam dwoje dzieci, ciąża to trudny okres dla każdej kobiety, ponieważ hormony wtedy buzują więc o zaburzenia psychiczne też łatwiej. Ja miałam stany depresyjne i ataki paniki ale jakoś dałam radę, do psychologa nie chodziłam. Nie było lekko ale przetrwałam i Ty też dasz radę, myśl pozytywnie, że będzie dobrze, bo inaczej być nie może, prawda? Jak urodzisz maleństwo to zobaczysz, że będzie dobrze, nic tak nie podnosi na duchu jak uśmiech naszego kochanego dziecka i w ogóle patrzenie na niego, jak się rozwija. A pierwszy uśmiech to coś wspaniałego, ja się popłakałam ze szczęścia jak mój synek po raz pierwszy zaśmiał się "pełną gębą".
A mąż Cię wspiera?
Lili-ana

przez hot24 20 cze 2010, 11:02
tak wspiera , wczoraj gdzies przeczytalam ew necie ze laska myslala o aborcji bo bala sie narazac dziecko na nerwyice lekowa j mu to pwoeidzialam to powiedzial ze mam sie do niego nie oddzywac jak moglam wogole tak pomyslec. ja mam wspaniala rodzine tesciow rodzicwo rodzenstwo meza mam najlepszego na swiecie, ale co z tego jak ja sama sobie jak widzisz nawymysllam mysli i teraz nie umiem sie uwolnic od nich spiaca jestem z tegow szytskiego slaba nogi mi sie trzesa!!!! jak mam taki ogromny atak leku paniki tow syztskie miesnie mam napiete i az mnie szczypia!!!!! ja nie wiem czy to nie ejst silna depresja??? ja panicznie boje sie depresji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ze umre zwariuje bede nie soba!!!

Lili-ana ale tychyba nie masz tak silnych lekow i paniki jak ja ja mam calodniowe

przez linka 20 cze 2010, 11:23
hot24, Ty w ogóle chodziłaś kiedykolwiek na terapię? Masz jakikolwiek kontakt z psychologiem?
Rozumiem, że ta ciąża nie była raczej planowana?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez hot24 20 cze 2010, 11:53
linka planowana swiadoma!!!! nie ja nie chodzilam jak bralam tabletki i lepiej sie czulam to nie chodzilam jak sie zle czulam to mowilam ze pojde a pozniej juz nigdy nie poszlam. ja bralam anafranil czulam sie super marzenia z usmiechem planami, ogladalam wozki dla dzidzi itd bo tak chcialam miec dziecka.

linka brdzo planowana ale zaszlam w ciaze podczas brania mini dawki anafranilu i czulam sie super bardzo pragnelam dziecka

myslisz kochana ze powinnam pojsc do psychologa?? ze cos mi to da ??

Sortuj wg