Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez linka 07 lut 2010, 21:09
renia1311, :shock: pisze się dziecko z zespołem Downa...........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 07 lut 2010, 23:11
renia1311, tak czytam sobie twoje posty i jestem w szoku :shock: piszesz cytujè:,,chcem dzidziusia,,jak by to byla ochota na ciastko do porannej kawy ot taki kaprys ...zastanow siè co piszesz wogole!!
Wàtpiè czy ktos Ci udzieli tu rady typu,ze bioràc silne leki psychotropowe mozesz bez obaw zajsc w ciàze.
To nierozsàdne co piszesz.A co twoj psychiatra na to?Twoj ginekolog??
wovacuum

przez Lili-ana 07 lut 2010, 23:26
renia1311 napisał(a):Kochane co robic chem dzidziusia a biore silny lek psychotropowy!!!!!!!czy moge urodzic dauna??????

:shock: toż to jakaś prowokacja chyba :?: :!:
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 07 lut 2010, 23:42
chyba prowokacja, skoro po tym temacie
post280125.html#p280125
dalej nie dotarło..
paradoksy

przez luciana 09 lut 2010, 12:13
Pomóżcie mi mam obsesyjny lęk przed tym, że moge być w ciąży. Nie moge nad nim zapanować lęk jest tak silny, że ciągle wymiotuje. I myśle co by było gdybym była. Nie jestem w ciąży nawet nie miałam jak zajść w ciąze ale cholernie się boję sama nie wiem czego... i tak mam od dwuch dni... pomocy

przez wovacuum 09 lut 2010, 12:26
luciana, jesli jestes pewna, ze nie jestes w ciàzy to staraj siè trzymac uporczywie tej mysli.a tak wogole to leczysz siè jakos?wizyty u psychiatry?farmakologia?
wovacuum

przez luciana 09 lut 2010, 12:32
Tak lecze się chodze na psychoterapie 2 razy w tygodniu i biore leki od 3 miesięcy. Teraz między czasie troche na ten temat poczytałam i uspokoiłam się, że to jest coś w rodzaju fobi a nie ciąża urojona. A takie obsesje mnie lubią trzymać i w sumie odnoszą się do różnych aspektów życia. Mam nadzieje, że jak pozostałe też i ta zostanie gdzieś z mną. Ale napewno dziś porozmawiam o tym z psycholog. Zauważyłam, że im bardziej się przed tym bronie tym wiekszy lęk popadam w paranoje. Mam też nadzieje, że nie wpłynie to na jakość mojego związku. Dziękuje, że się ktoś odezwał na moje panikarstwo. Już mi lepiej

przez wovacuum 09 lut 2010, 12:35
luciana, no wlanie najwazniejsza zasada to nie panikowac :D trzymaj siè ;)
wovacuum

przez renia1311 09 lut 2010, 15:24
No i jestem....ale widze ze chyba nie ma juz sensu dalej zadawac pytania na temat ciazy podczas kuracji psychotropowej bo zostalam zlinczowana na samym poczatku heheh.....pozdrawiam!

przez linka 09 lut 2010, 15:39
renia1311, no nie...poklepiemy po głowie i powiemy : jedz, jedz leki ...szansa, ze dziecko urodzi się upośledzone jest duż....ale ważne, ze TY CHCESZ....... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isabella_28 09 lut 2010, 16:05
weronika,

chcesz miec dziecko czy juz na wyrost tak sie martwisz?Ja tez jestem w Twoim wieku i jakos o zadnym zegarze biologicznym nie mysle.Zauwazylam ,ze wiekszosc kobiet to chce miec dziaciaka na sile,aby bylo.Nie mysla o swoim zdrowiu.Poprostu slub,dzieci itd itp.Maz Ciebie nie zostawi jak nie bedziesz chciec miec dziecka.Ja i moj chlopak wogole nie planujemy dziecka.To tak na marginesie.
Mam podobny problem ze spaniem tak jak Ty do tego nerwice lekowa,wszystkiego sie boje,zyje w ciaglym stresie,a to ,ze strace prace,a to,ze cos sie stanie.Dlatego od jej poczatkow wiem,ze nie dam rady miec dziecka.Dlatego nie mozna sie do niczego zmuszac.Pozniej wszystko Ciebie moze przerosnac,to wielka odpowiedzialnosc,aj a np raczej unikam wszelkich tego rodzaju zobowiazan bo bym sie wykonczyla.Poza tym jak i zapewne Ty wiem jak to jest nie spac wogole(wpadalam w depresje),a nocne wstawanie do dziecka sie z tym wiaze.Pomysl,ze nawet na pozor zdrowe kobiety,bez neriwcy wpadaja po ciazy w ciezkie depresje,wiec ja nawet nie chce sie przekonywac,ze mam na takie cos wieksze prawdopodobienstwo.Chce zyc spokojnie,czasami bym wogole chciala uciec od tego zycia i problemow.Czesto wszystko mnie przerasta:(Stres mnie dobija,a wiem od kolezanek,ze dziecko to nie sa same jasne strony,ale duzo problemow.Niektore nawet by wolaly cofnac sie do swojego zycia zanim pojawilo sie dziecko.To daje do myslenia.Zeby je miec naprawde trzeba byc mocno zmobilizowana osoba,pragnaca.Niewiem,ja nigdy instynktu nie mialam,wiec mi jest latwiej.Byc moze dla wiekszosci kobiet brak dziecka to koniec swiata,smutne zycie itd.Jednak zycie pisze rozne scenariusze np pt,,nerwica lekowa'' i najsmutniejsze to jest to ,ze malo,,normalnych'' ludzi to wogole rozumie.Pozdrawiam!!!!

[Dodane po edycji:]

aha jeszcze zapomnialam sie spytac,jakie leki bierzesz??Wiesz,czytalam ,ze zolpidem mozna brac w ciazy ma kategorie B i nie stwierdzona wplywu na plod,ponoc nic o tym nie jest wiadomo.To jeden z najlepszych jak narazie lekow nasennych.Ja go biore od 5 lat,z tym,ze nie codziennie,choc czesto musialam go brac pare mc bez przerwy.Kazdy mi powie nie bierz nie bierz,ale ja wole wziasc niz sie nie wyspac.Nie ma dla mnie paskudniejszego stanu niz brak snu.Kazdy sie ratuje jak moze ,ale brak zrozumienia ze strony ludzi ktorzy tego przezywac nie musza.To tak samo jakby powiedziec choremu na ciezkie stany lekowe,nie bierz leku.Posluchalby?Wkurzaja mnie ludzie,ktorzy mysla,ze lek jest zbedny.Chore myslenie.Skoro one sa to od tego sa by je brac.Brak snu to gwarantowana depresja i brak ochoty do zycia!!Biore zolpidem jak juz wczesniej wspomnialam,male dawki,czasem 1/3 moze 1/2 takze,az tak uzalezniona nie jestem.We wszytskim trzeba miec umiar.I lek nadal dziala:)
isabella_28

przez wovacuum 09 lut 2010, 18:12
renia1311, moze to nie lincz..ale wièkszosc z nas przerazilas swoim lekkim podejsciem do tak powaznej sprawy jakià jest ciàza ,to smutne :?
wovacuum

przez milky5 25 mar 2010, 16:28
hej
ja jednak tez jest w ciazy i to juz w 11 tygodniu!!!
szok, strach, lek...pierwsze mialam planowane dziecko a tu wpadka...
juz sie z tym pogodzilam
dzis zostalam sama, moj synek wyjechal do Polski na wakacje, maz pracuje codziennie do nocy...do tego w Uk pada...i zaliczylam napad
zawroty w glowie i lek ze cos mi sie stanie a jestem sama i w ciazy
po 3 miesiacach spokoju powrocillek!!!
cisnienie zwiekszylo sie...145/89
a ja nie wiem czy moge chociaz glupie krople walerianowe w ciazy doraznie wziasc
lekarz w UK
pozwolil brac mi sertraline /serotonine/ bo mowi ze ta ktora biore jest ok

potem w szpitalu pytalam..tez powiedzieli ze ok ze nie mam sie martwic, oczywiscie ja sie martwie
zabronili natomiast na uspokojenie brac...

help ;-(
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek

przez magdalenabmw 25 mar 2010, 16:36
Milky- właśnie miałam pytać ostatnio co się z Tobą dzieje, bo napisałaś że jesteś w ciąży, że mąż się tyłkiem wypina i zniknęłaś.
Po pierwsze - oddech. Oddychaj bardzo głęboko przeponą - wdech(liczysz do trzech) wydech (liczysz do trzech przy wydechu także). Po drugie- ciekawe zajęcie. Znajdz sobie coś co Ci zajmie myśli- może gra komputerowa a może książka, film? Poszukaj sobie jakiegoś hobby- może malowanie, robienie biżuterii a może decoupage?

I nie wpadaj w panikę. Pamiętaj że musisz być silna dla dzidzi!
Także oddech i zajmowanie myśli.

Trzymam kciuki za Was!
magdalenabmw

Sortuj wg