Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez Korba 20 maja 2009, 21:59
nio, wychodzi na to, że można też palić trawkę czy też wciągać kokę, ciekawe tylko skąd się rodzi tyle dzieci z uzależnieniami....
Korba

przez Sweety 20 maja 2009, 22:50
laguna napisał(a): nie wiem co za madrzy ludzie naopowiadali takich bzdur, a sory lekarze z usa moga mi skoczyc.

Oooo!:-)Żebyś wiedziała że mądrzy,książki nawet piszą.

laguna napisał(a): na 3 miesiace odstawilas i co nie dalas rady dluzej? chyba po 3 miesiacach bylo juz po najgorszym odstawieniu.

A wyobraź sobie że nie,organizm był tak nasycony lekami że najgorsze to dopiero po 3 m-cach się zaczęło.
Ostatnio edytowano 20 maja 2009, 22:54 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Sweety, zwracaj uwagę jak coś cytujesz na "formułki" bo ciężko dojść o co w poście chodzi ;)
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez laguna 21 maja 2009, 08:22
skoro jakis lek jest bezpieczny i mozna go brac w ciazy, to czemu tylko ty o tym slyszalas? przeciez kazdy powinien to wiedziec.

nie trula bym dziecka tym, bo bezpieczny czy nie bezpieczny i tak dzidzius je poczuje, a po co zdrowa mala glowke faszerowac lekami na psyche? to moje zdanie, i nie ma co sie wiecej klocic ;) bo i tak kazdy ma swoje i moja racja jest najmojsza a twoja najtwojsza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 21 maja 2009, 09:52
Sweety, ponawiam pytanie - czy chodzisz na terapię?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sweety 21 maja 2009, 10:34
laguna napisał(a):skoro jakis lek jest bezpieczny i mozna go brac w ciazy, to czemu tylko ty o tym slyszalas? przeciez kazdy powinien to wiedziec.

Laguna nie tylko ja,ja to się dopiero dowiedziałam jak zaszłam w tą ciążę,jak trafiłam na forum:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50412

gdzie dziewczyny podały linki do fachowej amerykańskiej literatury,na początku też nie mogłam uwierzyc ale pomogły mi bardzo!

[Dodane po edycji:]

linka656 napisał(a):Sweety, ponawiam pytanie - czy chodzisz na terapię?

W ciąży nie chodzę gdyż terapia w tym stanie nie jest wskazana,ale poza ciążą oczywiście że TAK!
Tylko że terapia tez nie jest wybawieniem,nie znam nikogo kogo by wyleczyła na stałe z nerwicy niestety,no chyba ze ktoś tylko udaje ze ma nerwicę:-)
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez linka 21 maja 2009, 11:05
Dobra, to ja już rezygnuję z przekonywania cię, skoro na okres ciąży "odstawiasz" psychoterapię a dalej bierzesz leki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez laguna 21 maja 2009, 11:57
chyba logicznie rzecz biorac w ciazy - psychoterapia jak najbardziej TAK, leki NIE. a psychoterapia dziala, tylko trzeba troche powalczyc. w sumie nie mam doswiadczenia bo ja na takowa nie chodzilam, ale wydaje mi sie ze w takim stanie wlasnie psychoterapia lepsza.

przez Korba 21 maja 2009, 11:59
A dlaczego w ciąży psychoterapia nie jest wskazana.....? Leki są spoko, a psychoterapia szkodliwa?? :?
Korba

przez linka 21 maja 2009, 12:20
Hmm może chodzi o to, że kobieta pod wpływem hormonów....ale no bez przesady z tym, może żeby się ie denerwowała....ale ja bym się bardziej stresowała, że jednak ja będę tym 0,001% któremu jednak leki w ciąż czymś zaszkodzą.....hmm :?
Przyjaciel forum

przez Korba 21 maja 2009, 12:28
Być może po prostu psychoterapia nie jest skuteczna wtedy. Jak ja normalnie się kłócę z moją terapeutką, to hmmm pod wpływem hormonów byłoby 3 razy gorzej ;) Mimo wszystko nie wydaje mi się to aż tak szkodliwe dla maleństwa, jak silne leki przyjmowane przez przyszłą mamę.
Korba

przez linka 21 maja 2009, 12:52
Korba napisał(a):Mimo wszystko nie wydaje mi się to aż tak szkodliwe dla maleństwa, jak silne leki przyjmowane przez przyszłą mamę.

True Kasia, true :D
Przyjaciel forum

przez Magdalenka81 04 cze 2009, 22:59
Staram sie o dzidziusia ale nie wie czy dam rade.Leczenie na nerwice lekowa skonczylam jakies pol roku temu,do psychologa tez przestalam chodzic bo czulam ze nie jest mi juz potrzebny ale teraz to juz sama nie wiem?Staramy sie 4 miesiace jak na razie nic.A ja robie sie coraz bardziej nerwowa,zaczynam czuc lek i obawy ze moze nie moge zajsc w ciaze?Jestem bardzo zestresowana a to powinno byc przyjemnie-podobno:)prosze o pomoc!

przez linka 05 cze 2009, 10:58
Magdalenka81, spokojniee, moja siostra i szwagier - osoby całkiem zdrowe starali się o bobo cały rok....to nie jest tak hop siup jakby sie wydawało ;)
Przyjaciel forum

przez Magdalenka81 05 cze 2009, 22:53
Ja to calkowicie rozumiem,ale ja nie wiem czy dam sobie rade z niepewnoscia :-| Nie wiem jak to opisac ale wydaje mi sie ze ja winie mojego chlopaka,bo ja nie lubie na nikogo liczyc no a w tym to ja potrzebuje pomocy i to chyba przez to czuje sie bezradna.

Sortuj wg