Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez KOREK 10 lut 2006, 23:03
Witam! Izo na forum i wsrod nas... :D

przez Aniolek_74 21 lut 2006, 14:52
Przy ciąży mialam juz początki nerwicy i konczylo sie omdleniami z drgawkami :( Podobno trzeba wtedy uwazać, aby nie doszlo do rzucawki czy jakos tak... Bo to jest ponoć groźna i dla ciężarnej i dla dziecka.

przez roccola 21 lut 2006, 15:34
Uwazam ze powinnas szybko poszukac pomocy..dla dobra malństwa. Psychoterapia pomaga bardzo wiele..i nie mów Waleria ze rada nie przejmuj sie jest słuszna..ta choroba jest paskudna i potrafi urosn.ąć do niewyobrażalnych rozmiarów...poświeć okres ciąży na psychotrapię i wykorzystaj ten czas na poznanie siebie..Poniewaz jak urodzisz nerwica może uerzyc z podwójną silą bo dochodzi jeszcze depresja poporodowa ..burza hormonów...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża i okropne samopoczucie

przez madziaq1 25 lut 2006, 21:31
Witam was kochani nerwicowcy
Mam problem związany z ciążą. Od 5 lat z moim partnerem staraliśmy się o dziecko i wciąż nie wychodzilo nic. Teraz zaszłam i cieszy mnie to cholernie.Jest jedno ale. Zrobiłam sie strasznie nerwowa (chodzi mi o to, że wszystko mnie denerwuje, drażni i wciąż chce mi się płakać ).Mój partner tego nie rozumie i wciąż dochodzi do sprzeczek między nami. Głównie dokuczają mi do tego zawroty głowy ale taki straszne i zle widzenie.Jestem wciąż zmęczona i spać mi się che.Jestem bardzo rozkojarzona i nie potrafie sie skupić na tym co robie i wciąż popełniam jakieś gafy.Nie wiem juz co mam robić. Teraz tez właśnie płacze.Pomocy przecież to dziecko było zawsze dla mnie wszystkim.
żyć jakoś trzeba:
))))))

przez Magda-27 25 lut 2006, 21:40
Madziula nie martw się tak bardzo. W ciąży możesz mieć różne humorki i wachania nastroju :D . Staraj się tylko jak naj mniej denerwować bo to może mieć wpływ na maluszka. Głowa do góry, będzie dobrze i gratulacje oczywiście :D
Przyjaciel forum

przez atrucha 25 lut 2006, 22:12
Oj..to forum nie jest dla Ciebie :D Jesteś zdrowa! Masz humory...jak baba w ciąży :D :D :D 99% kobiet w ciąży ma takie stany ;) Uffff..jak fajnie raz "zdiagnozować" brak nerwicy ;) :D
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez madziaq1 25 lut 2006, 22:47
nie nie atrucha ja cierpie na nerwice lekowa od ponad 4 lat wiec dlatego tu jestem tu na forum.I teraz sie mi pogorszyłło.Biore seroxat staram sie odstawiać ale właśnie to jest tego efektem.
żyć jakoś trzeba:
))))))

przez atrucha 25 lut 2006, 23:42
Ups.. :? Nie napisałaś o tym wczesniej,stąd moje wnioski.. W takim razie nie jest zbyt dobrze.. Nie znam osobiście tego leku. Z całą pewnością trzeba go odstawić :? Temat ciąży i nerwicy lękowej jest powazny. Prawdopodobnie nie ma innego wyjścia,jak przeczekanie. Kiedy byłam w ciąży,byłam jeszcze zdrowa.. Nie wiem,jak radzic sobie z lękami w tym okresie. Gdzieś na forum były posty na temat ciąży..
Przyjaciel forum

przez madziaq1 26 lut 2006, 00:29
A powiedz mi jeśli juz wiem ze jesteś mamusią czy takie objawy jak ja mam to mogą być wywołane ciążą?A może po prostu to jest tak jak przed okresem, mamy napięcie burze hormonów i dlatego teraz wszystko we mnie sie zmienia i sie tak zle czuję????
żyć jakoś trzeba:
))))))

przez Aniolek_74 26 lut 2006, 01:26
SPoko, kobiety w ciązy mają humory :) I sa one znacznie bardziej uciażliwe dla otoczenia niz te przed okresem ;) :D

przez atrucha 26 lut 2006, 09:53
madziaq1 napisał(a):A powiedz mi jeśli juz wiem ze jesteś mamusią czy takie objawy jak ja mam to mogą być wywołane ciążą?A może po prostu to jest tak jak przed okresem, mamy napięcie burze hormonów i dlatego teraz wszystko we mnie sie zmienia i sie tak zle czuję????

Oczywiście,że tak!!! :D Dlatego napisałam wcześniej,że to norma u kobiet w ciąży. Pamiętam,że jakaś dziewczyna napisała na forum,ze sama ciąża pomogła jej bardzo w stanach lekowych - ponoć minęły. Trzymam kciuki ;) I nie zamartwiaj się zbytnio..
Przyjaciel forum

przez ela 26 lut 2006, 15:56
Wiatm Ci Maziaq1
Kiedy ja bylam w ciazy nastroje moje ( ale wlasciwie tylko w pierwszych 4 miesiacach)byly przeokropne.Dochodzilo nawet do tego ,ze czasami bardzo "zalowalam"i bardzo balam sie .Wyobraz sobie co wlasciwie nie powinnam glosno mowic milalam uczucie ,ze nie bede potrafila pokochac dziecka!.....br.....a najgorsze,ze nienawidzilam siebie rownoczesni za to.Ale przeszlo mniej wiecej po5,6 miesicacu.Dzis mam wspanialego syneczka,ktorego kocham ponad wszystko.I nawet juz nie wracam absolutnie myslami do tamtego okresuBEDZIE wszystko dobrze.Zobaczysz.A zapomnisz o wszystkim jak przytulisz ta malutka istotke,ktora jest czescia ciebie.Zycze Ci powodzenia .
P.S.A co mowi lekarz na tabletki?Czy mozesz je w dalszym ciagu brac?
Trzymaj sie :lol: :lol: :lol:
ela

przez madziaq1 26 lut 2006, 21:31
ze wzgledu na racjonalność powinnam odstawic leki ale lekarz powiedzial ze ewentualnie mozna ale on jest za tym aby odstawic nie ma w ulotce jednak zakazu brania ich.Ja staram sie zejsc z dawek a powiem ci ze ja tez sie boje tak bardzo ze nie dam sobie rady i te okropne zawroty glowy!!!!!!!!
żyć jakoś trzeba:
))))))

przez ela 27 lut 2006, 13:01
Zawroty glowy i uczucie .ze zaraz zemdleje....tez to bylo ale na szczescie nic sie nigdy nie stalo.Zobaczysz...jeszcze moze troszeczke sie "pomeczysz"a pozniej BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE :lol: :lol: :lol:
Trzymam kciuki :lol: :lol:
ela

Sortuj wg