Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez kasiak. 28 paź 2008, 14:40
Chyba czas żebym napisała kolejny wątek.Dziewczyny gdy czytam wasze przemyślenia jakbym słyszała siebie dwa lata temu...Nie wierzyłam wtedy że dam rade że jeszcze będę ponownie po raz drugi(a może i wiecej hihi) mamusią.Miałam nerwice-teraz chyba ją zrozumiałam i żyjemy w zgodzie albo właśnie stan macierzyński wygonił ją ze mnie-nie wiem.Brałam pramolan on dopiero po pół roku pomógł mi naprawdę.Ale co chciałam zajśc w ciąże Boze ile ja się nakalkulowałam, ile dowiadywałam!Nie było opcji żebym definitywnie na cały okres ciaży miała zrezygnowac z Pramolanu.I trafiłąm na świetnego lekarza.On powiedział że nie ma problemu że jest niegroźny w ciąży gorzej przy karmieniu ale wszystko zależy od dawek i ilości.I tak przeżyłam wspaniałą ciaże-ten stan jest chyba dla nas-takie uspokojenie, skoncentrowanie sie w końcu na kimś innym....cudo.Leki brałam sporadycznie chociaż uwaga! najwięcej w I trymestrze ze względu na samopoczucie i inne obowiązki i sytuacje.Później raz na trzy dni pod koniec ciaży raz na tydzień aż w końcu urodziłam!I od tamtej pory a minęły trzy miesiące nie biorę.Mam cudnego zdrowego synka,poród dziewczyny tez jest przereklamowany.I mimo że lekarz pozwolił mi brac takie ilości jak wczesniej nawet przy karmieniu to nie biorę bo moim lekiem są moje dzieci i choc czasem mnie wyprowadzają z równowagi za chwilkę gdy ochłonę jestem taka szcześliwa i spokojna że sa..całe i zdrowe.Głoiwy do góry!

przez Sweety 14 lis 2008, 20:33
Ratujcie!Zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie.To byłaby moja 3 ciąża,jestem trochę zaskoczona gdyż nie planowałam jej.
Biorę Velafax 75 XL,boję sie go od razu odstawić,gdyż zrobiłam tak podczas drugiej ciąży i wolę nie pamiętać tego jak się czułam,to był prawdziwy KOSZMAR!jestem dopiero przed wizytą u lekarzy,poradźcie co robić???

cassis, możesz podać link do tego forum w którym uczestniczysz
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez linka 14 lis 2008, 21:10
Sweety, nie chcę żeby moje pytanie zabrzmiało agreyzwnie ale masz już dwójkę dzieci, jesteś dorosłą kobietą i jeszcze nie umiesz się skutecznie zabezpieczać.....jak się okaże, że będziesz musiała odstawić leki to za dobrze nie będzie a z drgujgiej strony napewno nie chciałabyś narazić dzidziusia na jakieś ryzyko.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarna** 16 lis 2008, 17:18
obecnie mam synka 3,5 letniego.chcialabym bardzo drugie dziecko ,lecz strasznie sie boje.przez nerwice w ostatnim miesiacu ciazy mialam b wysokie cisnienie200/150 w wieku 23 lat.lekarze nawet pobierali krew aby sprawdzic czy nie mam zatrucia ciazowego,ale wszystko bylo ok wskazywalo tylko na nerwice.synka przenosilam 2 tygodnie.urodzilam przez cesarke zadnych boli zadnych parc.ale bylam szczesliwa.lecz po porodzie lezalam tydzien w szpitalu na nadcisnienie.jak tylko podeszli do mnie z elektronicznym aparacikem aby zbadac cisnienie odrazu walilo mi serce zaraz sie pocilam jak szalona.przepisali mi tabletki na zbicie cisnienia.poniewaz podczac ciazy nie mozna zazywac jakich kolwiek lekow.cisnienie udalo sie zbic.po tygodniu bylam w doskonalej formie zero tabletek i powod do radosci z okazji narodzin synka.teraz cisnienie mam prawidlowe.lecz za kazdym razem jak ide do lekarz na badania nie dobrze mi sie robi gdy widze aparat do pomiaru cisnienia odrazu szybciej skacze mi puls.moja ciaza z jednej strony byla koszmarem nerwowka na calego bole rak nog cale cialo bylo opuchniete,lecz z drugiej strony bylam najszczesliwsza na swiecie osoba.teraz tez bardzo bym chciala dzieciatko lecz strasznie sie boje ponownych atakow.prosze was kobiety nie sugerujcie sie tym co napisalam ,kazda z nas przechodzi to innaczej.a dziecko to najpiekniejsza rzecz na swiecie.

przez Aga1234 25 lis 2008, 17:06
Witam i proszę o pomoc jestem w 26 tygodniu ciazy wcześniej leczyłam sie z powodu lęków napadowych przed ciąża brałam SEROXAT który mi bardzo pomógł czułam sie dobrze w momenicie zajcia w ciaze dostałam straszego doła i oczywiscie objawy lęków , smutek, płaczliwośc z tym ostatnim dawałam rade było trudno natomiast lęki bardzo trudno pokonac, cały czas musiał by ktos przy mnie byc a na to nie moge sobie pozwolic kazdy ma swoje obowiązki.
Jedna z pań napisała ze lekarz przepisał klonazepam 2 mg ja dawno tez to brałam pomagało ale w ciazy czy moge to brac tak naprawdę rozmawiałam z lekarzem na ten temat i powiedział ze mam to doraźnie brac nic sie nie stanie dzidziusiowi ale sma myśl brania leków przyprawia mnie o większy lęk bardzo prosze o wiecej informacji czy mam to zrobic czy sie męczyc bo nie wiem co gorsze . Pozdrawiam i prosze o pomoc lub dobre słowo

przez Sweety 25 lis 2008, 20:55
Aga1234, Witaj serdecznie!
Ja jestem w 6 tyg ciąży więc to dopiero początek,ok 2 tyg temu odstawiłam z dnia na dzień leki-Velafax XL 75mg,lekarz przepisał mi doraźnie hydroxyzynę w syropie,mówił że to bezpieczny lek i wiele osób go stosuje w ciąży,ja co prawda jeszcze nie musiałam go zażyć bo o dziwo naprawdę dobrze się czuję,mam nadzieje że tak będzie do końca,
ale gdy byłam w ciąży z drugim dzieckiem również odstawiłam nagle leki i przeżywałam KOSZMAR,miałam wszystkie objawy odstawienne,wtedy lekarz przepisał mi własnie clonazepamum 2 mg,który brałam doraźnie po 1/4 tabletki i tak przetrwałam całą ciążę,dziecko urodziło się i jest zdrowe! Aga1234,życzę Ci żeby Twoje samopoczucie się poprawiło,dużo zdrówka i wytrwałości,musimy byc dzielne bo mamy dla kogo walczyć,trzymaj się ciepło i nie daj się tej cholernej nerwicy!
I jeszcze słowo do linka656,
która napisała że:
"jesteś dorosłą kobietą i jeszcze nie umiesz się skutecznie zabezpieczać.....jak się okaże, że będziesz musiała odstawić leki to za dobrze nie będzie a z drgujgiej strony napewno nie chciałabyś narazić dzidziusia na jakieś ryzyko....."
Więc uspokajam cię że jestem już dużą dziewczynką i potrafię się skutecznie zabezpieczać,moje poprzednie dwie ciąże były planowane,jednak nie ma 100% metody zabezpieczenia i pisząc tutaj na forum oczekiwałam słów wsparcia a nie krytyki,no ale cóż...
i zapewniam cię że leki odstawiłam całkowicie bo zdrowie dziecka jest dla mnie najważniejsze i na pewno nie zamierzam ryzykować!

---- EDIT ----

Aga1234, Witaj serdecznie!
Ja jestem w 6 tyg ciąży więc to dopiero początek,ok 2 tyg temu odstawiłam z dnia na dzień leki-Velafax XL 75mg,lekarz przepisał mi doraźnie hydroxyzynę w syropie,mówił że to bezpieczny lek i wiele osób go stosuje w ciąży,ja co prawda jeszcze nie musiałam go zażyć bo o dziwo naprawdę dobrze się czuję,mam nadzieje że tak będzie do końca,
ale gdy byłam w ciąży z drugim dzieckiem również odstawiłam nagle leki i przeżywałam KOSZMAR,miałam wszystkie objawy odstawienne,wtedy lekarz przepisał mi własnie clonazepamum 2 mg,który brałam doraźnie po 1/4 tabletki i tak przetrwałam całą ciążę,dziecko urodziło się i jest zdrowe! Aga1234,życzę Ci żeby Twoje samopoczucie się poprawiło,dużo zdrówka i wytrwałości,musimy byc dzielne bo mamy dla kogo walczyć,trzymaj się ciepło i nie daj się tej cholernej nerwicy!
I jeszcze słowo do linka656,
która napisała że:
"jesteś dorosłą kobietą i jeszcze nie umiesz się skutecznie zabezpieczać.....jak się okaże, że będziesz musiała odstawić leki to za dobrze nie będzie a z drgujgiej strony napewno nie chciałabyś narazić dzidziusia na jakieś ryzyko....."
Więc uspokajam cię że jestem już dużą dziewczynką i potrafię się skutecznie zabezpieczać,moje poprzednie dwie ciąże były planowane,jednak nie ma 100% metody zabezpieczenia i pisząc tutaj na forum oczekiwałam słów wsparcia a nie krytyki,no ale cóż...
i zapewniam cię że leki odstawiłam całkowicie bo zdrowie dziecka jest dla mnie najważniejsze i na pewno nie zamierzam ryzykować!

przez czarna** 26 lis 2008, 01:27
witajcie.z tego co wiem , to zadnych lekow nie mozna nam nerwicowcom zazywac.bynajmniej tak mowil moj lekarz.nawet na ulotce jest napisane ,iz moze to zagrazac dziecku, a najgorzej pod koniec ciazy,kiedy plod jest juz calkowicie rozwiniety a nawet przy karmieniu piersia.ja doskonale wyobrazam sobie co czujecie moje panie. tez te meki przechodzilam,ale wtedy zero tabletek poprostu balam sie o dziecko, okropnie sie denerwowalam najbardziej samym porodem,i tym ze dziecko moze urodzic sie niepelnosprawne,dlatego odstawilam tabletki.choruje na nerwice 7 lat po tabletki siegam tylko wtedy gdy naprawde juz nerwica daje sie we znaki,niechce sie uzaleznic. byc moze zle robie ale prawde mowiac leki nie zawsze mi pomagaja,wiec moze warto to przemyslec?ja bym sie dla dzeciatka poswiecila przecierz to w koncu najpiekniejsze 9 miesiecy w zyciu kobiety.powodzenia!! i juz tez mam plany na drugie chociarz bardzo sie boje,

przez skarb80 26 lis 2008, 10:31
Ja też marzę o drugim dziecku ale przez nerwicę cały czas się waham. Chciałam w przyszłym roku urodzic maluszka ale jak przypomne sobie skoki cisnienia w pierwszej ciazy to się boję.
Do "czarnej**" miałam w ciązy tak samo jak Ty cisnienie skakało mi strasznie na widok samego cisnieniomierza rozumiem cie doskonale, to jest silniejsze od nas mysle ze to na tle nerwowym, ale jak tu sie zdecydowac na drugie dziecko po takich przezyciach!?...
pozdrawiam wszystkie mamusie z nerwicą:))

nerwica lękowa a poród naturalny

przez patti1985 27 lis 2008, 14:45
Witam wszystkich ;) mam pytanie do wszystkich mam:) czy sa jakies przeciwskazanie do porodu naturalnego gdy choruje na nerwice lekową?? dodam ze nie biore zadnych leków.. prosze o odpowiedz bo zaczynam sie bać.. pozdriawiam i dziękuje z góry:*

przez czarna** 29 lis 2008, 12:31
wydaje mi sie ze nie.tylko w zagrazajocych sytuacjach konczy sie na cieciu cesarskim.powodzenia!!

---- EDIT ----

skarb80.tez bym chciala drugiego maluszka.zawsze sobie powtarzam, ze lepiej dwojka dzcieci niz jedno .ja niemem siostry ani brata wiec w dziecinstwie troche mi tego brakowalo.tak samo sie wacham jak ty,tez sie boje powtorki,.lecz najgorsze mysli ,ktore mam to,to ze umre przy porodzie i osieroce synka.dlaczego przychodzi mi to do glowy to nie wiem.samego bolu sie nie boje ,bo nie wiem co to bol przy porodzie.ja bylam znieczulona zewnatrz oponowo i synek urodzil sie prze cesarskie ciecie.i tak wlasnie mam . boje sie ze przy porodzie cisnienie mnie zabije.glupie nie..no ale w koncu lekarze sa od tego by nam pomoc wiec coraz bardziej chce drugiego szkraba bo niedlugo dojde do 30stki a dla mnie lepiej wczesniej niz pozniej.wszystkie kobiety rodza dzieci i nawet te bez nerwicy tez sie denerwuja.i kazdej sie udaje wiec dlaczego nam ma sie nie udac.trzeba przezwyciezyc strach!!!lecz wiem ,iz jest to trudne . zycze wszystkim nerwowym mamusia powodzonka!!pamietajcie,ze nie jestescie same!!

przez cleo27 29 lis 2008, 13:29
ja tam zafunduje sobie cesarke ,mysle,ze moja nerwica serca nie pozowli mi na porod naturalny:-(
oj....pózniej coś napiszę!

Re: nerwica lękowa a poród naturalny

przez Sweety 29 lis 2008, 17:38
patti1985 napisał(a):Witam wszystkich ;) mam pytanie do wszystkich mam:) czy sa jakies przeciwskazanie do porodu naturalnego gdy choruje na nerwice lekową?? dodam ze nie biore zadnych leków.. prosze o odpowiedz bo zaczynam sie bać.. pozdriawiam i dziękuje z góry:*

Ja urodziłam naturalnie drugie dziecko już gdy na nerwicę lękową leczyłam się od ok 3 lat,
też nie brałam praktycznie leków ale czułam się fatalnie,miałam napady lękowe,ataki paniki,w ogóle dział się KOSZMAR,chodziłam na psychoterapię,gdy zbliżał się termin porodu strasznie bałam się że podczas tej całej akcji porodowej dostanę własnie napadu lęku itp,ale ból jednak zdominował wszystko i nawet przez ułamek sekundy nie pomyslałam o mojej nerwicy.
Myslę że raczej na pewno nasza nerwica nie jest przeciwskazaniem do porodu naturalnego.

przez skarb80 29 lis 2008, 20:22
Zastanawiam się jak zniosłabym druga ciąze, przy pierwszej tez chorowałam na nerwice ale nie byłam jescze tego do konca swiadoma, nie brałam zadnych lekow, miałam 20 lat i napewno mniej sie przejmowałam wszystkim niż teraz.Urodziłam naturalnie bez żadnych komplikacji, lekarz ktory mnie prowadził stwierdził ze nie ma sensu mi mierzyc cisnienie skoro tak bardzo mnie to stresuje i było ok.
....a teraz mam 28 lat myślę ze najwyzszy czas zdecydowac się na drugie dziecko, ale jestem cały czas na lekach, chciałm je po Nowym Roku odstawic i postarac sie o drugie dziecko ale wtedy moj stan się pogorszył, zaczeły sie znow skoki cisnienia i zamiast tego musiałam zwiekszyc dawke.
Do czarnej** ja tez najbardziej sie boję ze nie wytrzymam tego cisnienia w ciązy, dostane jakiegos zawału albo cos w tym znaczeniu, a co sie wtedy stanie z moim synkiem!?? boje się tez ze moge urodzic chore dziecko! Tak bardzo marze o małym bobasku, ciesze sie ze mam juz jednego synka, ale mam w sobie tyle miłości chciałabym nią obdarzyć jeszcze jakiegoś maluszka.

życze zdrowka wszystkim "nerwoskom"

przez cassis 01 gru 2008, 20:33
kasiak. napisał(a):Chyba czas żebym napisała kolejny wątek.Dziewczyny gdy czytam wasze przemyślenia jakbym słyszała siebie dwa lata temu...Nie wierzyłam wtedy że dam rade że jeszcze będę ponownie po raz drugi(a może i wiecej hihi) mamusią.Miałam nerwice-teraz chyba ją zrozumiałam i żyjemy w zgodzie albo właśnie stan macierzyński wygonił ją ze mnie-nie wiem.Brałam pramolan on dopiero po pół roku pomógł mi naprawdę.Ale co chciałam zajśc w ciąże Boze ile ja się nakalkulowałam, ile dowiadywałam!Nie było opcji żebym definitywnie na cały okres ciaży miała zrezygnowac z Pramolanu.I trafiłąm na świetnego lekarza.On powiedział że nie ma problemu że jest niegroźny w ciąży gorzej przy karmieniu ale wszystko zależy od dawek i ilości.I tak przeżyłam wspaniałą ciaże-ten stan jest chyba dla nas-takie uspokojenie, skoncentrowanie sie w końcu na kimś innym....cudo.Leki brałam sporadycznie chociaż uwaga! najwięcej w I trymestrze ze względu na samopoczucie i inne obowiązki i sytuacje.Później raz na trzy dni pod koniec ciaży raz na tydzień aż w końcu urodziłam!I od tamtej pory a minęły trzy miesiące nie biorę.Mam cudnego zdrowego synka,poród dziewczyny tez jest przereklamowany.I mimo że lekarz pozwolił mi brac takie ilości jak wczesniej nawet przy karmieniu to nie biorę bo moim lekiem są moje dzieci i choc czasem mnie wyprowadzają z równowagi za chwilkę gdy ochłonę jestem taka szcześliwa i spokojna że sa..całe i zdrowe.Głoiwy do góry!

ja też w ciąży brałam Pramolan, do porodu podchodziłam już "czysta"
poród był wspaniałym przezyciem, choć bałam się jak sobie dam radę bez leków - gin powiedział że dawno z nikim mu sie tak dobrze podczas porodu nie współpracowało :D

---- EDIT ----

Sweety napisał(a):Ratujcie!Zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie.To byłaby moja 3 ciąża,jestem trochę zaskoczona gdyż nie planowałam jej.
Biorę Velafax 75 XL,boję sie go od razu odstawić,gdyż zrobiłam tak podczas drugiej ciąży i wolę nie pamiętać tego jak się czułam,to był prawdziwy KOSZMAR!jestem dopiero przed wizytą u lekarzy,poradźcie co robić???

cassis, możesz podać link do tego forum w którym uczestniczysz

zapukaj tu (to forum zamknięte, możesz powołać się na mnie :))
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html? ... 8156547940

---- EDIT ----

Aga1234 napisał(a):Witam i proszę o pomoc jestem w 26 tygodniu ciazy wcześniej leczyłam sie z powodu lęków napadowych przed ciąża brałam SEROXAT który mi bardzo pomógł czułam sie dobrze w momenicie zajcia w ciaze dostałam straszego doła i oczywiscie objawy lęków , smutek, płaczliwośc z tym ostatnim dawałam rade było trudno natomiast lęki bardzo trudno pokonac, cały czas musiał by ktos przy mnie byc a na to nie moge sobie pozwolic kazdy ma swoje obowiązki.
Jedna z pań napisała ze lekarz przepisał klonazepam 2 mg ja dawno tez to brałam pomagało ale w ciazy czy moge to brac tak naprawdę rozmawiałam z lekarzem na ten temat i powiedział ze mam to doraźnie brac nic sie nie stanie dzidziusiowi ale sma myśl brania leków przyprawia mnie o większy lęk bardzo prosze o wiecej informacji czy mam to zrobic czy sie męczyc bo nie wiem co gorsze . Pozdrawiam i prosze o pomoc lub dobre słowo

Aga, ja w 26 tc zaczęłam właśnie brać leki TLPD bo już niestety dłużej bym nie dała rady (dostałam Pramolan). Odstawiłam długo przed porodem. Przed ciążą też brałam Seroxat, obecnie też. Moja psych powiedziała że po I trymestrze w razie konieczności zapisuje SSRI. Musisz poszukać rozsądnego lekarza, twoje samopoczucie ma bardzo duży wpływa na dziecko.

---- EDIT ----

tu jeszcze poczytajcie, ciekawe
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 61&v=2&s=0

Sortuj wg