Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez eva79 13 lut 2008, 23:32
Oliwka,jesli moge zap[ytac-na co jest chore Twoje dziecko?
:(((
wspólczuje.
Odstawie jak tylko lekarz mi powie jak.Bo sama sie boje.

przez Oliwka333 14 lut 2008, 13:43
eva nie gniewaj sie ale nie chce o tym mówic, zycze Ci kochana zebys donosila szczesliwie swoja kruszynke, dbaj o siebie i o niunie i nie mysl zle na zapas, uwierz ze ataki i nerwica odejda w cholere, zobaczysz ze tak bedzie. Ciaza to jest tak blogoslawiony stan ze nic innego w glowie czlowiekowi nie siedzi jak wyobrazenie dziecka i chyba dzieki temu nasz mozdzek nie ma czasu na myslenie o glupotach i nakrecaniu sie. Zapomnisz kochana co to nerwica, wierze w to i zycze wszystkiego najlepszego. To prawdziwy skarb nosic w sobie nowe zycie, wiec pielegnuj to i nastaw sie optymistycznie do okresu calej ciazy :D

przez maiev 14 lut 2008, 17:23
eva79 - też biorę effectin i doktorka powiedziała mi od razu że nie mozna go brać w ciąży bo nie jest sprawdzony i że jak coś to od razu odstawiamy - bo za duże ryzyko. Co wizytę się mnie pyta czy aby nie jestem w ciąży. Mówi że dziecko może urodzić się zdrowe a dopiero po paru latach przez to że mamusia brała leki mogą wyniknąć problemy. Nie chcę nikogo straszyć - powtarzam tylko to co mi lekarka powiedziała - akurat mam to na świeżo - bo byłam w poniedziałek i zrobiłam wywiad.
Pozdrawiam! :)
"I need a new version of me..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jaśkowa 14 lut 2008, 17:34
co do efectinu moja lekarka powiedziała, że to jedne z najsilniejszych leków i ona go podaje już w ostateczności więc pewnie najzdrowszy to on nie jest, natomiast zoloft w Anglii i USA jest lekiem, który podaje się kobietą w ciąży i matką karmiącym.... ale wiadomo im mniej chemii tym lepiej to nie podlega dyskusji szczególnie w I trymestrze gdy dopiero tworzy się łożysko...
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

ciąża z nerwicą,depresją,leki

przez violetta30 21 lut 2008, 18:06
kilka dni temu dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy
od lat lecze sie na agorafobie z lękiem napadowym:/
biore seroxat i ty moje pytanie czy sa mamy ktore braly leki w ciąży?
ja jak tylko dowiedzialam sie o ciazy zredukowalam dawke do 10mg ale i tak sie boje jaki wplyw branie leku ma na maluszka

przez eva79 21 lut 2008, 18:14
Mam ten sam problem.Zajrzyj do watku o ciązy.Ostatnie wpisy sa wlasnie o tym.
Bylam u learza.Mnie o dziwo pozwolil brac lek.Ale ja biore cos innego.

Uprzedzil mnie oczywiscie o ryzyku.Ale tak naprawde owego ryzyka nikt nie sprawdzil.

przez violetta30 21 lut 2008, 18:18
mozesz podac mi link bo nie moge znalezc?

przez eva79 21 lut 2008, 18:35

przez violetta30 21 lut 2008, 18:44
dziekuje
moglabys napisac jakie bierzesz leki i jak ogolnie sie czujesz?

przez Pstryk 21 lut 2008, 19:16
Niestety, interakcje z 'płodem' zależne są przede wszystkim od organizmu. Trzeba się z tym liczyć przede wszystkim, jakie się ma predyspozycje:!:
Pstryk

przez eva79 21 lut 2008, 19:19
Ja sie czuje dobrze.Ale mam wszystko skonsultowane z lekarzem.Radze Ci zrobic to samo.

przez violetta30 21 lut 2008, 19:39
zamierzam skonsultowac to oczywiscie
ale wiem,ze nie chce brac leku dlatego zmniejszam dawke i schodze z niego

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:56 pm ]
te mdlosci mnie wykoncza

Lęki w ciąży.

przez agus2541 02 mar 2008, 13:06
Jestem w 2 miesiącu ciąży. Od paru dni towarzyszą mi lęki paniczne. W ogóle leczę się od 7 lat. Było już tak fajnie, myślałam, że już jestem zdrowa. Teraz te lęki są związane z moją ciążą, ponieważ boję się o jej przebieg i czy te lęki nie zagrażają mojemu dziecku, a mimo wszystko nakręcam się nimi. We wtorek idę do lekarza psychiatry. Proszę. Może któraś w was ma bądź miała taki problem. Proszę o szybką odpowiedź. Nie mogę się pogodzić i sobie poradzić z tymi lękami.

przez Oliwka333 02 mar 2008, 14:27
agus jezeli masz wizyte to idz, zobaczymy co ci lekarz powie, jezeli ja moge cos poradzic to raczej postaraj sie nie brac prochow, nie chce cie straszyc poprostu napisze jak jest...ja bralam prochy nie wiedzac ze jestem w ciazy no i moje malenstwo jest bardzo chore....nie wiem czy od prochow czy nie ale prawdopodobienstwo jest...wkoncu to czysta chemia.
Kochana nie nakrecaj sie sama bo to nasila twoje objawy, wiadomo jak to jest....zajmij sie czyms jak cie bedzie nachodzilo, to pomaga naprawde, staraj sie olewac te wszystkie objawy, nie mysl o nich, mysl o dzidzi jak mu dobrze tam u ciebie w brzuszku jak mamusia jest spokojna i zadowolona. Wiem ze ciezko jest ja tez miewam gorsze dni, ataki ale pogodzilam sie z tym, nic mi nie da jak bede sie wsciekac, doslownie nic, a wrecz pogorszy sprawe. Musisz to sobie jakos przetlumaczyc, kazdy ma swoj sposob.Kochana ja nadal nosze dzidzie wiedzac ze jest tragicznie i co? i musze zyc dalej, wyobraz sobie ze jeszcze zyje...ja nerwicowiec. Czasami nie pojmuje skad mam tyle sily zeby to przezyc i zniesc. Staram sie cieszyc ze jeszcze mam przy sobie moje dziecko bo niedlugo Go zabraknie...porod w kwietniu i wtedy zostane z niczym.
Jak to zniose jak przyjdzie co do czego to nie wiem, wole o tym nie myslec choc powoli sila rzeczy sie to nasuwa bo juz coraz blizej.
Ciesz sie swoim malenstwem, ciesz sie tym ze po kazdej wizycie slyszysz ze jest wszystko z dzidzia ok, mi niestety nie zostalo dane zostac matka.

Sortuj wg