Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Little Red Fox 07 lut 2016, 09:19
ja się tylko zastanawiam czy uda nam się gdzieś w tym roku na jakiś urlop pojechać ... ;)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez agusiaww 07 lut 2016, 20:27
Little Red Fox, jak bedziesz miec znosne objawy to sie uda. :D
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Little Red Fox 07 lut 2016, 21:51
agusiaww, głównie zastanawiam się gdzie jechać, żeby było bezpiecznie... i żebym się nie nudziła przy okazji :D
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 08 lut 2016, 15:56
Little Red Fox, to na pewno gdzie blisko szpital w razie czego. Wiesz moja kuzynka mnie zapraszała jak byłam w ciazy na taka pipidówke ale nie pojechałam bo miałam mnostwo objawów i dobrze zrobiłam bo wyladowałam w szpitalu i na takiej pipidowce szpital 50km dalej wiec trzeba patrzec na wlasnie bezpieczenstwo.

przez Little Red Fox 08 lut 2016, 16:04
my zawsze na takie pipidówy właśnie jeździliśmy, bo nie lubimy tłumów, a rok temu byliśmy w Czarnogórze i swoje odchorowałam z powodu wysokich temperatur, nic jeść nie mogłam, tylko owoce, warzywa, bo tamtejszym mięsem się strułam, a w ciąży nie byłam :P myślałam, żeby w góry jechać, bo moja ciocia ma domek, a to większa miejscowość turystyczna. Niby mówią, że w góry absolutnie nie, bo różnica ciśnień, ale sami w górach mieszkamy, więc może to dotyczy się ciężarnych z nizin? :P wysoko wspinać się nie zamierzam, ale pochodzić po okolicy... na Mazury daleko, nad morze jeszcze dalej, a przydałoby się jodu nawdychać :D

odebrałam dziś wyniki badań - wszystko w normie - w moczu się poprawiło i poznikały bakterie :yeah:
w czwartek idę na wizytę, wg OM będzie 11t+1d, ale z ostatniego usg ciąża młodsza o tydzień, więc mam nadzieję że maluch nadrobił...
bo w końcu przydałoby się zapisać na prenatalne, bo ostatnio jak się zapytałam to gin stwierdziła, że za wcześnie, to już mnie chyba powinna zapisać, zwłaszcza że w przyszłym tygodniu urlopuje...? :?

(Ewa Białołęcka)

przez agusiaww 08 lut 2016, 22:49
Little Red Fox, powinna juz zapisac bo sie powinno robic najlepiej 12 tydzien i 5-6 dzien, to idealnie.

przez aga85 09 lut 2016, 11:00
Witam się. O 6 rano obudził mnie atak, na szczęście go szybko opanowałam. Do wizyty u psych do poniedziałku jeszcze tak daleko. Łudzę się, że to była jednorazowa akcja odstawienna, chociaż wątpię. W piątek też wizyta u gin. Dzisiaj zamówiłam detektor tętna, bo wpadam w paranoję, że dziecko już nie żyje :( Mam nadzieję, że dźwięk serca mnie będzie uspokajał. Po za tym mam wrażenie, że większość osób zamiast mnie wspierać, mnie tylko dołuje. Moja szwagierka ma upośledzonego syna i mnie straszy, że ja też mogę mieć chore dziecko (mimo, że z jej synem genetycznie wszystko ok). Wczoraj moja kuzynka jak jej powiedziałam, że jestem w ciąży to była w takim szoku, jakbym ja nie mogła mieć wcale dzieci i stałby się jakiś cud. Od razu zaczęła się zamartwiać o moją sytuację finansową (której nigdy nie znała, bo ja nie rozmawiam o takich rzeczach) i mieszkaniową i jak my sobie teraz poradzimy, bo to tyle wydatków. Mam dość swojego najbliższego otoczenia. Chętnie bym gdzieś wyjechała, ale nie ma możliwości. Echhh.... musiałam się wygadać. pozdrawiam Was.
F41.0
Baby blues...

przez agusiaww 09 lut 2016, 20:27
aga85, moze wroc do alventy? W ciazy tez sa wahania nastrojów jak gorzej sie czujesz itd to lepiej wrocic, bo jezeli masz miec ataki lub te skutki odstawienne to nie ma co sie meczyc, chociaz oczywiscie to Twoja decyzja. I sie nie przejmuj kto co gada, wiesz u mnie tez bylo roznie a ja mam taka znajoma co ciagle gadala ze jak ja wroce po macierzynskim to mi dadza stanowisko sprzataczki :shock: i tez mnie wkurzała bo ja juz mam ugadane z szefem ze wracam na swoje stanowisko i wiem ze nie zrobi inaczej ale rozumiem co to znaczy wysluchiwac jakis malkontentów.

przez Little Red Fox 11 lut 2016, 18:44
Bąbelek ma już 3,58 cm :D

(Ewa Białołęcka)

przez Mili89 12 lut 2016, 03:29
Little Red Fox, mieszkasz w gorach? Ale Ci zazdroszcze. Ja kocham Bieszczady. Mieszkajac w Polsce co roku tam jezdzilam. Moi Rodzice do tej pory tylko tam jezdza na wakacje.
Jesli jestes z gor to pewnie, ze mozesz spedzic wakacje w gorach. Nie ma wtedy takiej roznicy cisnien jak gdybys np. Mieszkala na nizinach.

Ja dzis jestem zmartwiona
moj Synek ma zaparcie caly dzien sie meczy a to przez to ze zmienilam za szybko mleko na inne:( chyba, ze brane przeze mnie zelazo moglo wplynac? Ale sam lekarz mi przepisal wiec nie wiem
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 13 lut 2016, 01:12
Mili89, na pewno zelazo wpłyneło.

Little Red Fox, swietnie :)

przez Little Red Fox 13 lut 2016, 09:19
22.02 mam umówione usg prenatalne i mam się zastanowić czy będę chciała robić dodatkowo test PAPA, sama nie wiem co myśleć, robić czy nie, bo są rzeczy na które wpływu nie mamy, a co mogę więcej w ciąży dla dziecka zrobić, a dodatkowy stres dla mnie... badanie mam u niego lekarza, bo moja nie miała miejsc wolnych, a trochę się zdenerwowałam, bo na poprzedniej wizycie twierdziła że mamy czas. Byłam u niej 3 t tygodnie (+ 3dni) temu zrobiła badania, zmierzyła fasolkę i stwierdziła 6 tydzień, wczoraj to samo mierzenie i nagle... 11tydzień (czyli tak jak powinno być z OM) i czemu się na prenatalne jeszcze nie zapisałam?? kurczę, zaginam czasoprzestrzeń, przespałam te dwa tygodnie czy co??

a lekarz, do którego zapisałam się na prenatalne przez telefon bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił, miły konkretny wszystko mi pięknie wyjaśnił, zapisał na usg, a nad PAPA mam pomyśleć i dać znać wcześniej... myślę że fajnie byłoby męża zabrać na to usg, chciałabym żeby był przy mnie, bo to bardziej stresujące badanie, a jeszcze nie widział kruszynki, nie licząc wydrukowanych zdjęć - tylko nie wiem czy ono nadal będzie dopochwowo czy przez brzuch już... ?

Mili89, może nie jest to typowo górska miejscowość, ale ja mieszkam na obrzeżach i tu już mamy góry za oknem całkiem blisko, dlatego też będziemy szukać wózka terenówki, żeby z dzieckiem po lasach śmigać, nad rzekę i może na drobniejsze pagórki - jak to robiła moja teściowa z moim mężem jak był mały, bo jakby nie patrzeć mieszkamy przy wylotówce i mnóstwo aut tu jeździ. A i też widziałam takie specjalne nosidełka w góry, też coś takiego chcemy :D

Obrazek

tak przy okazji zastanawiam się skąd w ciąży biorą się zachcianki na różne dziwne połączenie smakowe. Wczoraj chyba przeszłam samą siebie, aż cud że nie zwróciłam a odkryłam że genialnie smakuje babeczka czekoladowa z wasabi :D o ja głupia... mąż się założył z przyjaciółką że tego nie zjem i przegrał 5 zł :D a mi tak zasmakowało, że cały wieczór je smarowałam ostrym...

a się rozpisałam....... :pirate:

(Ewa Białołęcka)

przez aga85 13 lut 2016, 11:14
Little Red Fox ja PAPPa nie robiłam. To są tylko statystyki, czasem niepotrzebnie stresują kobiety. Ja miałam takie podejście, że jak coś będzie nie tak na usg to idę od razu na amniopunkcję. Na szczęście jak na razie wszystko ok.
Co do ataków, to na razie był tylko jeden. W poniedziałek mam psychiatrę.
Wczoraj byłam na wizycie, Maluch ma 86 mm i waży 102 gram. Wszystko na ten czas w porządku. Kupiłam detektor tętna, więc jak mam głupie myśli mogę podsłuchać Malca i się uspokajam :)
Wczoraj w dzień i w nocy męczyła mnie jelitówka, ale już najgorsze za mną. Jelita mnie jeszcze bolą, ale po takich atrakcjach mają prawo.
Dostałam też kolejny lek, tym razem na tarczycę, bo moje tsh wynosi 3. Agusia, a jak tam Twoja tarczyca? Lepiej już?
Pozdrawiam was Mamuśki.

przez Little Red Fox 13 lut 2016, 11:28
aga85, mnie lekarz powiedział, że PAPA to dodatkowe 10% więc nie wiem czy warto... i ciekawa jestem kiedy płeć będzie znana, Ty już wiesz? Który to już tydzień u Ciebie? :D

(Ewa Białołęcka)

Sortuj wg