Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aga85 26 sty 2016, 21:30
agusiaww napisał(a):aga85, wymioty to masz od ciazy pewnie. Jak zmienisz na inny to bedzie to samo pewnie, ja bym zostala juz na alvencie na Twoim miejscu. I uper wyniki, gratulacje corki :)

Zrobiłam test. Nie brałam dwa dni wenli i były tylko mdłości. Łyknęłam trzeciego dnia i wymioty. I tak dwa razy. Wypadałoby, żebym ją jutro łyknęła, ale mnie aż odrzuca na samą myśl zwracania dwóch śniadań.
Dzięki, ale ta córka to na razie jeszcze nie pewne, bo to dopiero 12 tydzień. Lekarz powiedział, że raczej dziewczynka, ale powie za dwa miesiące. I mam zrobić jeszcze miedzy 18 a 22 tygodniem ciąży echo serca płodu. Podobno przy lekach antydepresyjnych jest jakieś ryzyko wad u dziecka i zaleca to sprawdzić. Na dzień dzisiejszy przepływy są ok.
Jak tam Malutka?

przez agusiaww 27 sty 2016, 00:29
aga85, a spoko, mała ok. :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez aga85 27 sty 2016, 09:19
Agusia a nagłe odstawienie wenli może mieć negatywny wpływ na płód? Ja i tak ją brałam co drugi dzień 75mg, tylko się zastanawiam, czy Maluchowi nie zaszkodzę.
Tak przymierzam się do próby odstawienia...
F41.0
Baby blues...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 27 sty 2016, 13:20
aga85, nie moze, bo ja tez odstawiłam nagle, ale chyba gdybym miala jeszcze raz decydować to bym brała. Mi teraz tak walneła nerwica ze szok, a na dodatek wole mi wyskoczylo, chyba tarczyca dala czadu i musze to zbadac, wiec nie jest wesoło.

przez aga85 27 sty 2016, 14:07
agusiaww napisał(a):aga85, nie moze, bo ja tez odstawiłam nagle, ale chyba gdybym miala jeszcze raz decydować to bym brała. Mi teraz tak walneła nerwica ze szok, a na dodatek wole mi wyskoczylo, chyba tarczyca dala czadu i musze to zbadac, wiec nie jest wesoło.

To nieciekawie. Mi na wenli tsh i prolaktyna szaleją, ale mam je pod kontrolą endokrynologiczną i nie jest tak źle. Musiałam dzisiaj łyknąć, bo już miałam wstępne dziwne objawy, więc na razie co trzeci dzień spróbuję brać. W poniedziałek mam psychiatrę, może ona coś wymyśli, albo przepisze mi 37, 5 mg i na tej mniejszej dawce jakoś po funkcjonuje.
Wiesz ja mam w planach od razu po porodzie wrócić do pełnego leczenia, karmić piersią i tak nie będę, bo przewlekle biorę leki na refluks żołądkowy, a ich odstawienie nie wchodzi w grę.
Po ciąży hormony lubią szaleć. Na pewno je szybciutko wyregulujesz i będzie ok. Napiszesz mi do którego tygodnia ciąży brałaś wenlę?

przez agusiaww 27 sty 2016, 16:02
aga85, ja brałąm chyba do 10 tygodnia, pozniej odstawiłam i nawet spokojnie. Podobno (u mnie sie sprawdziło) jest tak, ze jak daje sie szybko zejsc z leków w trakcie ciazy to znaczy ze w ciazy bedzie ok (u mnie tak było, praktycznie zadnych objawów nerwicowych. depresyjnych). Ja tez nie karmie piersia bo nie mam pokarmu, u mnie byl porod wczesniejszy i dlatego (stres=zwiekszona prolaktyna). Tym lepiej bo moge sobie brac dawki jakie chce. A masz racje z tym 37,5 niech lekarz ci przepisze albo bierz polowke 75, ja sobie dziele teraz 75 bo mam tylko takie poki co i po kila granulek biore. A w nocy tez mialam rzyganko ale u mnie to uboki na wchodzeniu na wenli. Trudno trzeba przecierpiec, lepiej teraz jak dziecko małe i duzo spi, niz pozniej...moja kolezanka dostala depresji dopiero jak dziecko mialo 11 miesiecy i ciezkawo bylo (tez miala uboki) bo dziecko cały czas aktywne a poki spi itd,to wiecej luzu.

przez aga85 27 sty 2016, 17:48
Wzięłam Alventę i dwie godziny później był paw. Boszsze...
Teraz siedzę nad Colą, bo tylko ona mi pomaga...

Odezwę się w poniedziałek co wymyśliła psychiatra.
F41.0
Baby blues...

przez Pasażer 27 sty 2016, 18:00
czy lubicie swoją batalię i trud, walkę ze śmiercią i własny ból oraz czy cieszy was perspektywa skazywania własnych dzieci na to samo?
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

przez agusiaww 27 sty 2016, 23:49
Pasażer, cofnij sie pare postow wstecz i przeczytaj dysusje, ze na nerwice i inne zaburzenia badz choroby wplywaja m.in czynniki zewnetrzne. Osoby w pojeciu "zdrowe" nie biorace leków nie sa gwarantem tego ze u ich dzieci nie wystapia problemy zdrowotne.
Ostatnio edytowano 27 sty 2016, 23:51 przez agusiaww, łącznie edytowano 1 raz

przez agusiaww 27 sty 2016, 23:50
aga85, odezwij sie, ale ja tez mam pawie po wenli, moze to jeszcze jakies hormony na to wplywaja pociazowe a u Ciebie ciazowe bo skoro ja tez mam tak samo.

przez Pasażer 28 sty 2016, 00:41
agusiaww napisał(a):Pasażer, cofnij sie pare postow wstecz i przeczytaj dysusje, ze na nerwice i inne zaburzenia badz choroby wplywaja m.in czynniki zewnetrzne. Osoby w pojeciu "zdrowe" nie biorace leków nie sa gwarantem tego ze u ich dzieci nie wystapia problemy zdrowotne.

ale mi chodzi metafizycznie
ps. nerwica jest dla slabych

przez Mili89 28 sty 2016, 00:58
aga85, moze bedziesz mogla karmic piersia? Mi na 10 mg paro lekarze i polozna pozwolili karmic.

Little red fox- jak sie czujesz?:*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 28 sty 2016, 09:53
Pasażer, nie sztuka byc silnym na pokaz.

Własnie little co u Ciebie?

Aga i jak dzisiaj?

przez Little Red Fox 28 sty 2016, 10:10
ja dziś jestem nieprzytomna, spać w nocy nie mogłam, usnęłam chyba ok 2, w pracy tak nieprzyjemnie przez jednego klienta, a na dodatek złapał mnie dół, że męża w domu cały dzień nie ma, bo pracuje ostatnio więcej i byłam w bardzo podłym nastroju... :(

do toalety chodziłam co 10 minut i nie wiem czy to przez ciążę czy przez te nerwy... :(
a od rana mi słabo i bardzo smutno..
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Sortuj wg