Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Little Red Fox 01 sty 2016, 20:07
ja się tylko zastanawiam nad jedną rzeczą, małżonek mówi, żebym nie odpuszczała, ale ja się trochę martwię... zapisałam się na prawo jazdy i w poniedziałek zaczynam jazdy i tak sobie myślę czy to nie będzie duży stres na fasolki? czy ewentualnie odłożyć sobie to do końca 1szego trymestru?
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez alu 01 sty 2016, 20:09
Little Red Fox, ja bym niczego nie przekładała, jeśli tylko czujesz się OK to żyj normalnie, bo się wpędzisz w błędne koło samoudręki :)
alu

przez Little Red Fox 01 sty 2016, 20:16
alu, póki co oprócz senności, lekkiego bólu w podbrzuszu i piersi jest ok, boję się że tylko że jak wrócę po urlopie do pracy, to wtedy zaczną mi się nudności, bo zaczyna mnie mulić z rana,ale mija po południu...
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 01 sty 2016, 20:17
Little Red Fox, wierz mi, że nakręcanie się na nudności naprawdę je powoduje :) Spokojnie, luz i chill out!
alu

przez Mili89 01 sty 2016, 21:00
Little Red Fox, spokojnie!! Takie chuchanie i dmuchanie na siebie i dziecko tez do niczego dobrego nie prowadzi.
Ucz sie normalnie, nie przekladaj nic, bo pozniej znajdziesz 20 innych powodow i nigdy tego nie zrobisz;)
Stresem dla Dzidzi jest Twoj stres. O nic sie nie martw. Organizm sam wie co jest dobre dla Was.
Mnie na poczatku obydwu ciazy odrzucalo od wiekszosci jedzenia, moglan jesc tylko migdaly, serki homogenizowanie waniliowe i kanapki z bialym serem i miodem ;) i mialam ogromna ochote na mirindw, chociaz nigdy wczesniej jej nie pilam:D
Na nudnosci pij imbirek, przegryzaj migdaly i staraj sie nie miec pustego zoladka, bo to nasila nudnosci w ciazy. I nie panikuj, nie zadreczaj sie. Relaksuj sie i korzystaj poki brzuszek Ci w niczym nie przeszkadza;) ja juz nawet skarpetek nie moge sama zalozyc, a dzis golac sie "tam" tak sie zacielam ze pol godziny mi krew leciala:// a Maly jak siedzial w brzuszku tak siedzi, a do terminu tylko 8 dni...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Little Red Fox 02 sty 2016, 10:16
ale ja w nocy mdłości miałam, myślałam że źle się to skończy :roll:
asekuracyjnie mam już pod łóżkiem wiaderko, gdybym nie zdążyła do toalety :lol:

a zaraz na badanie krwi, czuję się tak fatalnie, ale oby ta beta rosła jak powinna!

(Ewa Białołęcka)

przez Mili89 02 sty 2016, 16:06
Little Red Fox, napewno ladnie rosnie :)

pij sobie ten imbir, zapach cytryny tez pomaga na mdlosci i przegryzaj migdaly :)

no niestety- pierwsze 3 miesiace nie sa zbyt przyjemne, organizm musi sie przestawic, duzo zmian :) ale to mija, wiec sie nie martw :*

przez Little Red Fox 02 sty 2016, 16:31
Mili89, od razu poprosiłam o zrobienie podstawowej morfologii, chciałam też mocz oddać, ale nie miałam żadnego pojemnika i gdy na to wpadłam nie byłam już na czczo, więc przy okazji doniosę w tygodniu, skoro gin ma mnie posłać na te badania, zawsze mogę zrobić je wcześniej 8)
najwyżej coś dodatkowo zrobię, gdyby chciała...

(Ewa Białołęcka)

przez Mili89 02 sty 2016, 16:48
Little Red Fox, spokojnie :*

zdazysz wszystko zrobic, bedziesz miala kontrolne badania, bo pozniej wazny jest poziom zelaza, bo Dzieciaczki od nas go duuuzo zabieraja ;)
ja mialam anemie prawie caly czas w obydwu ciazach- trzeba do kanapki dodawac salate, jesc duzo produktow bogatych w zelazo ( i to nie jest szpinak) - ale unikac watrobki,..
i pic soczek pomaranczowy albo cos co ma wit c dla lepszego wchlaniania zelaza ;)
chociaz ja to miesa wogole nie moglam jesc przez pierwsze pare miesiecy...

a Dzidzia dalej siedzi sobie w najlepsze, smieje sie, ze Rodzice moi przylecieli, przywiezli ze soba jedzonko z Polski i Dzieciaczek woli w brzuszku siedziec niz wyjsc i pic samo mleczko :D

Corcie zaczelam rodzic wlasnie w 39 tyg, tak jakby dzisiaj :D a tu nic ... no musze poczekac, a juz nawet siedziec mi ciezko :D

przez agusiaww 02 sty 2016, 22:41
Ja juz po cc, nie dosc ze cukier wzrosł to i mega leukocyty, do tego cos im sie nie podobało z szyjka. Dziecko wczesniaczek ale zdrowy. Zostajemy w szpitalu na obserwacji, takze u mnie nowy rok rozpoczał sie niespodziewanie. 8)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mili89 02 sty 2016, 23:25
agusiaww, gratuluje zdrowej Dzidzi!!
i Tobie Kochana zycze duzo zdrowka!! :*

ja dalej czekam, ale juz nie moge sobie znalezc miejsca, wszedzie mi niewygodnie i goraco :[[[

przez Little Red Fox 03 sty 2016, 09:02
agusiaww, gratuluję, życzę dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa ;)
ja miałam w nocy takie mdłości, że myślałam że nie zasnę, gdy w końcu przeszło to zaczęło się parcie na pęcherz. Do lekarza dopiero w przyszły poniedziałek, już się doczekać nie mogę, bo źle mi z tym że moi rodzice nie wiedzą, a mój brat tak - i musi wszystko w tajemnicy trzymać, bo sam się skubaniec domyślił, że coś jest na rzeczy...

(Ewa Białołęcka)

przez Mili89 03 sty 2016, 16:09
Little Red Fox, poczekaj, dopiero sie zacznie ucisk na pecherz :D a pod koniec to juz wogole kosmos jesli o to chodzi...:D
teraz wszystko sie tam rozciaga powolutku i robi miejsce, a pomysl jak tam bedzie uciskac glowka 3,5 kg Dzieciaczek :lol: :lol:
ale wszystko jest do przetrwania :)

a probowalas jesc migdaly gdy pojawia sie mdlosci? ciagle cos przegryzaj czy to herbatniki czy migdaly- bo mdlosci sa najwieksze gdy jest sie nawet lekko glodnym, ciagle cos trzeba przegryzac :*

przez Little Red Fox 03 sty 2016, 17:32
Mili89, zjadłam kilka migdałów, resztę mój małżonek pożarł, bo u nas w domku nie istnieją tajne skrytki na przekąski :pirate:
więc wczoraj posiłkowałam się w nocy bananami i piję duuużo wody. Udało mi się wbić na wcześniejszy termin u ginekologa, idę w czwartek :yeah:

(Ewa Białołęcka)

Sortuj wg