Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 21 gru 2015, 12:46
agusiaww napisał(a):aga85, jak nad kibelkiem to tym lepiej, jak sa mocne objawy to ok

Bzdura, bzdura, bzdura! Mocne objawy wcale nie wskazują na to czy jest OK czy nie jest. To tylko marne pocieszenie lekarzy, którzy "lubią wymiotujące ciężarne" żeby pocieszyć biedne kobiety, bo za bardzo nie mają im czego na te wymioty dać.
Na nudności i wymioty dobrze działają opaski Sea Bands - spróbuj :)
No i nie zazdroszczę wymiotów, ja z moim lękiem prędko w tym temacie nie zagoszczę, niestety :(
alu

przez Mili89 21 gru 2015, 13:03
alu, nie nakrecaj sie tak z tym ! nerwica nie moze dac za wygrana, a przeciez widac, ze bardzo bys chciala zostac Mama :*

ja w pierwszej ciazy ani razu nie wymiotowalam... kompletnie... !!

mi przed chwila uspokoily sie skurcze, a juz maz chcial mnie do szpitala brac tak mnie wzielo...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 21 gru 2015, 14:12
alu, zadna bzdura poczytaj sobie, poza tym napisałam ze jest roznie,prosze czytac ze zrozumieniem i sie nie nakrecac :) poniewaz im szybciej i wyzej rosnie hormon ciazowy tym na poczatku sa bardziej nasilone objawy. Choć dolegliwości te nie należą do najprzyjemniejszych, warto pamiętać, że najczęściej oznaczają po prostu, że ciąża prawidłowo się rozwija. Poza tym w większości przypadków w żaden sposób nie szkodzą dziecku – nie sprowokują poronienia ani przedwczesnego porodu. Za nudności i wymioty odpowiadają również inne hormony, takie jak np. progesteron oraz estrogeny, które pomagają utrzymać ciążę. Chronią one macicę przed przedwczesnymi skurczami, jednocześnie rozluźniając mięśnie układu pokarmowego – stąd zgaga, wzdęcia i nudności. Chociaz tez jest roznie, bo np. wlasnie nerwica sprzyja temu ze moga byc i wymioty, a sa wlasnie osoby nawet z nerwica ze zadnych objawów nie maja.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 21 gru 2015, 14:24
Mili89, moze jedz niech sprawdzą na ktg co sie dzieje. U mnie dzis znajoma ma zaplanowana cc i ma napisac jak bedzie po, tyle, ze niewiadomo w koncu czy jej dali znieczulenie pełne, czy czesciowe bo ona ma problemy z kregosłupem a to niby kwalifikacja do pełnego, czekam na informacje jak tam, ale nic do tej pory a miała miec rano wiec pewnie dali pełne. Mili doczytałam ze idziesz do lekarza, idz niech da amoksycykline to przeciez bezpieczny antybiotyk a przynajmniej moze mniej Cie objawy beda meczyc, ja jak byłam u znajomej a ona ma blizniaki w szpitalu to przez m-c przed porodem dostawała zinnat (tez bezpieczy, chociaz inna substancja) bo ciagle kaszlała i miała katar, wiem ze dwa tygodnie po porodzie tez i dopiero jej przeszło. A miała tylko kaszel i katar. A dziecku to nie powinno nic byc nawet jak urodzisz z przeiebieniem, gorsze sa infekcje pecherza albo paciorkowce np. ten paciorkowiec w wymazie z przedsionka pochwy, mi lekarz kazał zrobic po 35 tygodniu bo wtedy daja 1 g amoksycykliny przed porodem, zeby wlasnie dziecko sie nie zaraziło.

przez Mili89 21 gru 2015, 14:36
No i dostalam antybiotyk mam angine:(( masakra... Mam nadzieje ze zdaze sie wykurowac przed porodem a te skurcze to przepowiadajace a nie przedwczesny porod. Chce mi sie plakac naczytalam sie, ze rodzac bedac chora mozna dziecko zarazic albo sobie zrobic krzywde;((

przez agusiaww 21 gru 2015, 15:45
Mili89, przeciez juz masz antybiotyk, dziecko mozna zarazic wylacznie tym paciorkowcem rodzac naturalnie, angina nie zarazisz :P

przez Mili89 21 gru 2015, 17:28
agusiaww, wlasnie czytalam, ze przeziebione kobiety rodzily dzieci z wrodzonym zapaleniem pluc itp itd wiec wiesz jak nerwy potrafia glowe zaprzatac
Jeszcze ze kobiety po porodzie sepsy dostawaly ze zwyklego przeziebienia od oslabienia po porodzie brr juz nic nie czytam
Zjadlam rosolek, wzielam antybiotyk. Zaraz wypije herbatke z lipy i sie poloze spac.

przez agusiaww 21 gru 2015, 21:40
Mili89, ja przez kilka lat leczenia nerwicy/depresji jak i leczenia ginekologicznego czytam jedynie artykuły, które maja odniesienia medyczne, bo co ludzie wypisuja w necie, to takie czasami historsie z kosmosu, ze szok. Tak jak wyzej pisałam w raze podejrzen ze cos nie tak daja przed lub juz w trakcie porodu amplułke z antybiotykiem, takze badz spokojna na pewno bedzie dobrze :) tym bardziej ze juz masz antybiotyk.

przez Mili89 22 gru 2015, 00:52
agusiaww, dziekuje :*
wypilam herbate z lipa i kaszel troche sie uspokoil, nie jest tak straszny jak wczoraj...i chyba dzieki temu, ze przestalam tak okrutnie kaszlec to i z brzuszkiem lepiej... temperatury nie mam wiec modle sie, zeby szybciutko przeszlo .

przez agusiaww 22 gru 2015, 04:56
Mili89, przejdzie, lez duzo pod kołdrą. :great:

przez estera1 22 gru 2015, 10:21
jeśli kobieta wymiotuje to donosi ciąże .Tak lekarze mówią .Agusia ma racje

przez estera1 22 gru 2015, 10:24
ja miałam paciorkowca i nie zaraziłam.Przed porodem dostaje sie antybiotyk lub 4h przed porodem w zastrzyku.Skurcze przepowiadające to ja miałam chyba w 6 miesiącu a urodziłam po terminie 1 a w dniu drugiego terminu.Do szpitala jedzie sie jak masz poniżej 7 min regularnie przez 2-3h

przez woowoo 22 gru 2015, 11:25
Powiedźcie mi niewiasty, czy nie boicie się, że przekażecie marne depresyjno-lękowe geny dziecku?
Nawet jeśli nie, to wychowanie przez osobę emocjonalnie niestabilną może dać dziecku poczucie bezpieczeństwa?

Takie myśli wiją sie po mojej głowie I straszą. :-(

przez Olalala 22 gru 2015, 12:15
woowoo napisał(a):Powiedźcie mi niewiasty, czy nie boicie się, że przekażecie marne depresyjno-lękowe geny dziecku?
Nawet jeśli nie, to wychowanie przez osobę emocjonalnie niestabilną może dać dziecku poczucie bezpieczeństwa?

Takie myśli wiją sie po mojej głowie I straszą. :-(

Mam dokładnie podobne spostrzeżenia. Jest naukowo udododnione, że dziecko urodzone przez osobę z zaburzeniami ma ileś razy większą szansę na takie same albo głębsze zaburzenia (dotyczy to zwłaszcza kobiet) w przyszłości.

Dlatego nie wiem czy się nadaje na matkę...

Sortuj wg