Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

LĘK PRZED PORODEM

przez Psychomedic.pl 14 lip 2015, 12:55
Boisz się porodu? Oferujemy konsultacje psychiatryczne diagnozujące tokofobię, czyli lęk przed porodem siłami natury oraz konsultacje psychologiczne mające na celu przygotowanie psychiczne do porodu i macierzyństwa.
W trosce o zdrowie psychiczne dzieci służymy pomocą psychologa, psychiatry i seksuologa dziecięcego.
Zapraszamy
Zespół PsychoMedic.pl

przez DOROTA777 23 lip 2015, 23:43
Ja zaszłam w ciążę gdy się leczyłam.Podczas ciąży brałam Citronil.Miałam ciążę zagrożoną i lek stwierdził iż muszę lek dalej przyjmować.Odstawiłam Afobam od razu bez sk ubocznych.Mam parkę bliźniąt ,wszystko jest możliwe.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez agusiaww 24 lip 2015, 08:00
DOROTA777 napisał(a):Ja zaszłam w ciążę gdy się leczyłam.Podczas ciąży brałam Citronil.Miałam ciążę zagrożoną i lek stwierdził iż muszę lek dalej przyjmować.Odstawiłam Afobam od razu bez sk ubocznych.Mam parkę bliźniąt ,wszystko jest możliwe.
ale to lek w miare bezpieczny citronil w ciazy. Po porodzie wrociłas?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 24 lip 2015, 19:23
Wróciłam po 3 latach.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez alu 24 lip 2015, 21:47
Nigdy nie sądziłam, że zagoszczę w tym wątku, ale jednak. Mimo mojej wieloletniej niechęci do dzieci zaczął się we mnie pojawiać jakiś instynkt :shock: Trochę mnie to cieszy, trochę przeraża. Mam jednak ogromną przeszkodę - emetofobię (lęk przed wymiotami). Wizja ciąży mnie niestety przeraża, wiem, że wcale nie muszę wymiotować, ale co jeśli? I jak na płód będą wpływały ataki paniki, które jednak są u mnie dość częste? To na dzień dzisiejszy, chodzę na terapię i o zaczęciu starań myślę około zimy. Liczę, że do tego czasu trochę poprawi się mój stan.
alu

przez DOROTA777 24 lip 2015, 21:55
Ja w żadnej ciąży nie wymiotowałam.Ja mimo nerwicy i depresji zdecydowałam się na dzieci.Napiszę Ci jedno .Przez 3 lata byłam pochłonięta macierzyństwem i brakiem czasu nic mi nie dolegało.Teraz mam wiecej czasu i wszystko wróciło.Dla mnie to choroba duszy .Życzę Ci powodzenia .
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez alu 24 lip 2015, 21:57
DOROTA777, dziękuję :) Ja pewnie też się zdecyduję, bo nie chcę, by ta cholerna nerwica odbierała mi w życiu wszystko (już i tak zabiera sporo). Mój mąż w przyszłym roku kończy 40 lat, ja jestem dużo młodsza i jeszcze mogę zwlekać spokojnie kilka lat, ale wiem, że mąż po prostu marzy o dziecku. Nie naciska, bo zna moje lęki i podejście, ale chciałabym zrobić coś dla niego - bardziej niż dla siebie. Liczę, że się przemogę :zonk:
alu

przez DOROTA777 24 lip 2015, 22:05
Ja mam syna ma 20 lat i cudowną parkę 3latka i 5msc .Rodziłam w wieku 40 lat.Nic na siłę ,nie możesz dzieci chcieć dla męża .Ty musisz to czuć.Ja kocham dzieci i nie wyobrażam sobie życia bez nich.Cała moja 3 jest cudowna ,kochana i wytęskniona.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez agusiaww 27 lip 2015, 10:52
DOROTA777 napisał(a):Ja mam syna ma 20 lat i cudowną parkę 3latka i 5msc .Rodziłam w wieku 40 lat.Nic na siłę ,nie możesz dzieci chcieć dla męża .Ty musisz to czuć.Ja kocham dzieci i nie wyobrażam sobie życia bez nich.Cała moja 3 jest cudowna ,kochana i wytęskniona.

masz racje, ja tez nie jestem juz młoda (:D). I co z tego dojrzałam teraz do dziecka.

przez agusiaww 27 lip 2015, 10:54
alu napisał(a):DOROTA777, dziękuję :) Ja pewnie też się zdecyduję, bo nie chcę, by ta cholerna nerwica odbierała mi w życiu wszystko (już i tak zabiera sporo). Mój mąż w przyszłym roku kończy 40 lat, ja jestem dużo młodsza i jeszcze mogę zwlekać spokojnie kilka lat, ale wiem, że mąż po prostu marzy o dziecku. Nie naciska, bo zna moje lęki i podejście, ale chciałabym zrobić coś dla niego - bardziej niż dla siebie. Liczę, że się przemogę :zonk:
40 lat dla faceta to nie wyrok, gorzej dla kobiety bo rezerwa jajnikowa sie zmiejsza. Jezeli chodzi o meza, to popieram wypowiedz doroty nie patrz na faceta, tylko tego czy Ty naprawde tego sama chcesz. W ciazy jezeli ciaza jest dla kogos, itd. mozesz czuc sie gorzej psychicznie. Nie strasze Cie, ale tak zazwyczaj bywa, tym bardziej ze mozesz czuc sie nieszczegolnie. Ja akurat wymiotuje i mam mdłosci, ratunkiem na to sa czopki przepisane przez lekarza (akurat ja nie uzywam bo nie mam stanu jakiegos mega wielkiego, ale jest to mega dokuczliwe). Mozesz tez brac leki w ciazy, w ostatecznosci, ale podstawa to zebys Ty sama chciala dziecka i wiedziała na co sie decydujesz.

przez agusiaww 27 lip 2015, 10:55
DOROTA777 napisał(a):Wróciłam po 3 latach.
a teraz chodzisz do pracy itd, co spowodowało ze wrocilas? Jak po porodzie sie czułas? Z tego co czytalam to wlasnie depresja/nerwica wraca czesto w 1 miesiacu po porodzie ze wzgledu na depresje poporodowa.

przez DOROTA777 28 lip 2015, 21:51
Brałam leki i było ok.Lecz potem wiadomo dwoje małych dzieci,16 karmień na dobę a to tylko karmienia ,noce nieprzespane itp Najzwyczajniej w świecie zapominałam o leku.Cały czas było ok.Do momentu jak byłam non stop zajęta ,czyli nie myślałam o tym.Dopiero tak z pół roku temu zaczynałam mieć objawy.Myślę ,że zwyczajnie więcej czasu zaczęłam mieć./tak sobie to analizuję/
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez agusiaww 29 lip 2015, 15:29
DOROTA777, jasne jak trzeba to trzeba, bierz z czasem sie poprawi.

przez Little Red Fox 25 paź 2015, 13:28
jak fantastycznie, że wreszcie odnalazłam wątek dla siebie :pirate:
leki odstawiłam na początku czerwca, teraz staramy się z mężem o dziecko, póki co nie wychodzi :roll:
postanowiłam się wybrać na badania, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku - kilka dni temu dopadły mnie lęki i mam nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Sortuj wg