Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez margor26 28 maja 2014, 11:25
Coeur, super ze tak świetnie się trzymasz mając nerwice a będąc w ciąży. Słyszałam ze na czas ciąży nerwica odchodzi wiec jest to dla mnie pocieszenie. Powiedz czy miałaś somatyczne objawy nerwicy? Bo u mnie to jest największy problem. Najgorsze jest takie uczucie słabości w nogach,drżenie ciała,gula w gardle i mdłości. Jak ty miałaś?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Coeur 28 maja 2014, 14:31
Margor witaj, u mnie niestety też te fizyczne objawy były najgorsze- uczucie słabości, myśl że zaraz zemdleję, najokropniejsze było drżenie nóg i rąk, które szybko przechodziło nawet w drżenie karku i głowy, uczucie duszności i dławienie w gardle i panika w głowie. Zdaję sobie sprawę,że nieraz ludzie musieli się na mnie gapić, potrafiłam wysiąść z autobusu w połowie drogi do pracy i nie mogłam się zmusić by wsiąść z powrotem do innego bo dosłownie całe ciało mi drżało i wiedziałam że ludzie zaraz zauważą że coś jest nie tak. Zrobienie zakupów to była katorga-gdy wiedziałam,że już muszę koniecznie wyjść do tego sklepu to potrafiłam siedzieć w domu przez kilka godzin i układać sobie cały scenariusz i uspokajać się bo panikowałam już na samą myśl, a często już po wejściu do sklepu dostawałam takiej telepawki rąk,że nie potrafiłam wyciągnąć przy kasie karty, nie mówiąc już o tym że myślałam że zaraz umrę przy tej kasie-no i wracałam często bez zakupów z poczuciem,że się ośmieszyłam i że kolejny sklep będę musiała omijać szerokim łukiem,ale to już miało związek z szeregiem moich społecznych fobii. U mnie objawy zaczęły się w dzieciństwie (ok 10 lat) od napadów paniki i duszności- po podstawowych badaniach lekarz stwierdził że jestem zdrowa a to są moje wymysły, moja matka niestety to olała, nie chciała dopuścić do siebie,że mam psychiczny problem i za to mam dziś do niej ogromny żal, bo gdyby pomogła mi już na początku choroby to pewnie wszystko byłoby inaczej :(

przez margor26 28 maja 2014, 14:43
Coeur napisał(a):Margor witaj, u mnie niestety też te fizyczne objawy były najgorsze- uczucie słabości, myśl że zaraz zemdleję, najokropniejsze było drżenie nóg i rąk, które szybko przechodziło nawet w drżenie karku i głowy, uczucie duszności i dławienie w gardle i panika w głowie. Zdaję sobie sprawę,że nieraz ludzie musieli się na mnie gapić, potrafiłam wysiąść z autobusu w połowie drogi do pracy i nie mogłam się zmusić by wsiąść z powrotem do innego bo dosłownie całe ciało mi drżało i wiedziałam że ludzie zaraz zauważą że coś jest nie tak. Zrobienie zakupów to była katorga-gdy wiedziałam,że już muszę koniecznie wyjść do tego sklepu to potrafiłam siedzieć w domu przez kilka godzin i układać sobie cały scenariusz i uspokajać się bo panikowałam już na samą myśl, a często już po wejściu do sklepu dostawałam takiej telepawki rąk,że nie potrafiłam wyciągnąć przy kasie karty, nie mówiąc już o tym że myślałam że zaraz umrę przy tej kasie-no i wracałam często bez zakupów z poczuciem,że się ośmieszyłam i że kolejny sklep będę musiała omijać szerokim łukiem,ale to już miało związek z szeregiem moich społecznych fobii. U mnie objawy zaczęły się w dzieciństwie (ok 10 lat) od napadów paniki i duszności- po podstawowych badaniach lekarz stwierdził że jestem zdrowa a to są moje wymysły, moja matka niestety to olała, nie chciała dopuścić do siebie,że mam psychiczny problem i za to mam dziś do niej ogromny żal, bo gdyby pomogła mi już na początku choroby to pewnie wszystko byłoby inaczej :(

Objawy somatyczne ci całkowicie minely w ciazy? Czy juz wczesniej?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Coeur 28 maja 2014, 14:44
Justyna2305, głowa do góry! Ja na samym początku ciąży byłam ciągle zmęczona, niepewna i wystraszona jak to będzie- nie chciałam nic tylko leżeć, nie wychodzić z domu i żeby wszyscy dali mi spokój, ale na sczęście poczułam szybko że ten mały cud staje się sensem mojego życia i że przecież to ja jestem w pełni odpowiedzialna za los tego dziecka- i wtedy udało mi się ogarnąć. Pocieszę Cię,że już w bardziej zaawansowanej ciąży z dużym brzuchem będziesz myślała tylko o swoim maluszku, zajmiesz myśli szykowaniem wszystkiego lub nieustającymi kopniakami w brzuch i to będzie Cię pocieszać każdego dnia. Życzę Ci wszystkiego dobrego i obyś znalazła drogę do pozytywnego myślenia :)

-- 28 maja 2014, 14:52 --

Margor, jeszcze na samiutkim początku ciąży miałam kilka epizodów ale nie już takich "spektakularnych"-np. pamiętam jak poszliśmy do teściów na obiad (czego zawsze unikałam jak ognia bo oczywiście nie byłam w stanie zjeść normalnie zupy- tak mi się ręce trzęsły). Ale ogólnie mogę powiedzieć że praktycznie od początku ciąży poczułam się tak jakby ktoś dosłownie wylał na mnie kubeł wody i pozbyłam się już wszystkich wcześniejszych objawów. Nagle okazało się,że robienie zakupów może być przyjemne, a jaka czułam się szczęśliwa gdy na poczcie wytrzymałam w kolejce i potrafiłam sama coś załatwić bez uczucia paniki i trzęsących rąk. Naprawdę nie potrafię tego opisać,ale tak jakby wszystko to co się ze mną wcześniej działo zostało gdzieś daleko...

przez justyna2305 29 maja 2014, 09:55
Coeur dzięki za te pozytywne słowa :) Też mam taką nadzieję i wierzę, że kiedyś bede mogła tu napsać, że jest lepiej i się udało :)

przez freda 29 maja 2014, 10:33
justyna2305, od 10 lat lecze się na nerwicę i mam dwójkę dzieci.drugie urodziłam będąc na lekach,ale się udało :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez avvena 29 maja 2014, 11:39
Coeur napisał(a):Margor, jeszcze na samiutkim początku ciąży miałam kilka epizodów ale nie już takich "spektakularnych"-np. pamiętam jak poszliśmy do teściów na obiad (czego zawsze unikałam jak ognia bo oczywiście nie byłam w stanie zjeść normalnie zupy- tak mi się ręce trzęsły). Ale ogólnie mogę powiedzieć że praktycznie od początku ciąży poczułam się tak jakby ktoś dosłownie wylał na mnie kubeł wody i pozbyłam się już wszystkich wcześniejszych objawów. Nagle okazało się,że robienie zakupów może być przyjemne, a jaka czułam się szczęśliwa gdy na poczcie wytrzymałam w kolejce i potrafiłam sama coś załatwić bez uczucia paniki i trzęsących rąk. Naprawdę nie potrafię tego opisać,ale tak jakby wszystko to co się ze mną wcześniej działo zostało gdzieś daleko...

Czyli ciąża leczy z nerwicy?

przez freda 29 maja 2014, 11:47
avvena, to nieprawda.\czytałam w biuletynach amerykańskich,że nie ma potwierdzonych badań na ten temat\wszystko zależy od choroby,jej przebiegu,leczenia i szczęścia. :D

przez margor26 29 maja 2014, 12:04
avvena napisał(a):
Coeur napisał(a):Margor, jeszcze na samiutkim początku ciąży miałam kilka epizodów ale nie już takich "spektakularnych"-np. pamiętam jak poszliśmy do teściów na obiad (czego zawsze unikałam jak ognia bo oczywiście nie byłam w stanie zjeść normalnie zupy- tak mi się ręce trzęsły). Ale ogólnie mogę powiedzieć że praktycznie od początku ciąży poczułam się tak jakby ktoś dosłownie wylał na mnie kubeł wody i pozbyłam się już wszystkich wcześniejszych objawów. Nagle okazało się,że robienie zakupów może być przyjemne, a jaka czułam się szczęśliwa gdy na poczcie wytrzymałam w kolejce i potrafiłam sama coś załatwić bez uczucia paniki i trzęsących rąk. Naprawdę nie potrafię tego opisać,ale tak jakby wszystko to co się ze mną wcześniej działo zostało gdzieś daleko...

Czyli ciąża leczy z nerwicy?

bardzo bym chciala...

-- 29 maja 2014, 12:07 --

freda napisał(a):justyna2305, od 10 lat lecze się na nerwicę i mam dwójkę dzieci.drugie urodziłam będąc na lekach,ale się udało :D

a jakie leki brałąs bedac w ciazy? Bralas je nawet w 1 trymestrze?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Coeur 29 maja 2014, 14:15
Ehh..Ja też bardzo bym chciała,żeby ta ciąża już na zawsze wyleczyła mnie z nerwicy. Póki co czuję się świetnie i głęboko wierzę,że tak zostanie. Myślę,że to nie ciąża leczy,tylko podejście i zmiana myślenia, nowe wyzwania i priorytety. Mam nadzieję,że nie jest to tylko sprawka hormonów i chwilowy okres wyciszenia choroby...jeśli tak się zdarzy,że to cholerstwo do mnie wróci to już teraz sobie przysięgłam że zrobię wszystko,żeby nie doprowadzić się do takiego stanu jak bywało kiedyś. Teraz będę mieć chyba najsilniejszą motywację- moje maleństwo. Albo będę miała baaardzo dużo dzieci i w ten sposób przejdę przez życie szczęśliwa heh ;)

przez freda 29 maja 2014, 14:42
margor26, od 10 tygodnia brałam seroxat,brałam go do 7 miesiąca,a potem znów 2 miesiące po ciąży :D

przez margor26 30 maja 2014, 11:24
freda napisał(a):margor26, od 10 tygodnia brałam seroxat,brałam go do 7 miesiąca,a potem znów 2 miesiące po ciąży :D

No widzisz a mi lekarze zakazuja brac leki.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez estera1 30 maja 2014, 15:40
margor26 jak wiesz ,że nie poradzisz sobie w ciąży bez leków to zmień lekarza :)

przez freda 30 maja 2014, 19:13
margor26, ginekolog będzie ci zakazywał,oni nawet nie znają tych leków.a psychiatra mi powiedział,że na podtrzymanie ciąży kobitki wcinają relanium i jest dobrze?

Sortuj wg