Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

przez Gość 26 sie 2005, 13:33
Chciałabym zapytac, czy która� z kobiet cierpišcych na nerwicę lękowš w czasie choroby została mamš. Ja bardzo chciałabym dostšpic tego niesamowitego uczucia, tylko jestem pełna obaw, czy podołam. Będę wdzięczna za podzielenie się ze mnš swoimi do�wiadczeniami.

edyt.tematu/Jaskowa
Gość

nerwica a ciaza

przez Muszla 26 sie 2005, 23:09
Rowniez planuje dziecko w niedlugiej przyszlosci. Podobno w czasie ciazy jest super- czujesz sie znakomicie. Jedynie po porodzie mozna sie gorzej poczuc na jakis czas, ale ja licze ze bedzie dobrze, a jakby co to po porodzie przejde na kuracje farmakologiczna a malenstwo bede karmic z butelki.
Muszla

przez Tygryska 27 sie 2005, 09:34
Ja raczej wolałabym uporać się ze swoimi lękami zanim zajdę w cišżę. Po pierwsze aby podołać obowišzkom a po drugie dlatego ze dziecko wyczówa lęk matki i chyba nie wpływa to na nie dobrze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gość 27 sie 2005, 10:20
Dziękuję za te słowa. Muszę przyznac, że dodała mi Pani otuchy. Pewnie zaczekam z macierzyństwem do momentu, w którym nie uporam się z lękami, ponieważ zgadzam się z Tygryskš.(Dzieki Pani uwierzyłam, że jest to mozliwe). Wykonuje Pani ten sam piekny zawód co ja; praca jest dla mnie wielkš frajdš i "rejonem, do którego nie dopuœciłam swoich leków". Zatem za kilka dni zaczynamy nowy rok szkolny.
Gość

pco

przez kamila 27 sie 2005, 13:56
ja bardzo bym chciala zostac mama , lekarz powiedzial ze mam pco jajnikow i ta nerwica jeszcze,trzeba dac sobie rade!wierzmy w siebie
kamila

Re: Nerwica lękowa a cišża?

przez Gość 08 wrz 2005, 16:00
Anonymous napisał(a):Chciałabym zapytac, czy któraœ z kobiet cierpišcych na nerwicę lękowš w czasie choroby została mamš. Ja bardzo chciałabym dostšpic tego niesamowitego uczucia, tylko jestem pełna obaw, czy podołam. Będę wdzięczna za podzielenie się ze mnš swoimi doœwiadczeniami.

Dostałam nawrotu nerwicy w 9 miesišcu cišży (przedtem zaleczyłam tylko nerwicę- poczułam się lepiej i zrezygnowałam z terapii).
Mała ma ponad pół roku- jest pogodna- a ja chodzę na psychoterapię, karmię piersiš i jestem pomimo wszystko szczęœliwa :-)

pozdrawiam
ul
Gość

przez Gość 09 wrz 2005, 19:51
Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mnš swoimi doswiadczeniami, życzę dużo zdrowia Pani i maleństwu.
Gość

Cišża a nerwica lękowa

przez waleria 01 paź 2005, 21:15
Witam
Wlaœnie dowiedzialam się że jestem w cišży. Do tej pory bralam xanax, ale teraz, w cišży nie można go brać. Musialam lek odstawić i czuję się koszmarnie, mam cišgle ucisk w glowie, tak że wydaje mi się, że zaraz dostanę wylewu, mam sztywny kark itd. Czy ktoœ zna jakieœ leki które mogš zlagodzić te objawy, dzialajš uspokajajšco a jednoczeœnie można je doraŸnie przyjmować w cišży?
Pozdrawiam
waleria

przez Sylwia 02 paź 2005, 20:34
Cierpię na nerwicę lękowš od dwudziestu lat z przerwami. Siedem lat temu urodziłam dziecko. W cišży czułam się fantastycznie!!!! Po urodzeniu dziecka przez trzy lata również, ale teraz wszystko niestety wróciło!
Sylwia

przez kajaka 03 paź 2005, 11:01
Ja w cišzy czułam się super, bez żadnych najmniejszych lęków i zachamowań. Nerwica wraca do mnie zawsze, gdy dzieci maja ok. 3 lat. Wydaje mi się, że to jest taki absorbujšcy czas i może stšd te nawroty???/
kajaka

przez kajaka 03 paź 2005, 11:25
To tylko wyobraŸnia! Poczytaj , że tak naprawdę nigdy nie umieramy od tego, nie omdlewamy, nie wymiotujemy, choć nam sie tak wydaje!! W cišży leopiej nie bierz leków, szkoda póŸniej maleństwa! Ja się trochę denerwowałam i mała miała problemy neurologiczne! Można popijać melise, a tak naprawdę warto skorzystać z porad psychologa. W moim przypadku tylko to wycišga mnie z panikcznych lęków! Ale żyję z tym z przerwami od 6 lat i żyję!!!! Czasami nawet bardzo dobrze1 Nie dajmy sie sobie zwariować, mówmy : NIE swojej wyobraŸni, rozmawiajmy, rozmawiajmy.... Pozdrawaiam
kajaka

przez Sylwia 03 paź 2005, 14:16
A ja uważam, że w czasie cišży człowiek zwyczajnie przestaje myœleć o nerwicy, a myœli o dziecku. I pewnie dlatego nic złego sie nie dzieje. Zwróćcie uwagę, że napadów lęku dostajemy przeważnie wtedy, gdy o tym myœlimy.
Sylwia

przez Waleria 03 paź 2005, 23:42
Dzięki za odpowiedŸ.
Właœnie dziœ wieczorem miałam taki atak, że chciałam już wołać pogotowie. Sztywny kark, głowa się trzęsie. A przecież większoœć dnia czułam się w miarę dobrze i byłam już pełna nadziei. Planuję psychoterapię, chociaż, szczerze mówišc, nie wiem co można osišgnšć rozmowš. Przecież to, że nie powinnam się przejmować, że powinnam starać się oddychać przeponš, itd. wiem już sama. Z wieloma osobami mogę o tym szczerze porozmawiać, wiele osób mnie wspiera i to miłe, ale nie sprawia, że czuję się lepiej fizycznie.
Proszę napisz coœ więcej o sobie, czy też cierpiałaœ na nerwicę w cišży? Jak sobie radziłaœ?
Pozdrawiam

jak przetrwać podczas ciąży...

przez sena 10 paź 2005, 15:25
Polecam granulki homeopatyczne

Ignatia firmy Dagomed. Ale podobno nawet leki homeopatyczne bierze sie dopiero po pierwszym trymetrze, chociaż sam producent

nie pisze o tym w ulotce. Z resztą spytaj lekarza, on udzieli Ci dokładniejszej informacji. Zawsze możesz pić

meliskę...
Podczas ciąży na skutek działania hormonów możesz czuć się naprawdę dobrze i zapomnieć o tym, że byłaś chora,

czego Ci szczerze życzę. Ja większość ciąży czułam się bardzo dobrze. Powodzenia!

Sortuj wg