Obniżenie nastroju w nerwicy lękowej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Obniżenie nastroju w nerwicy lękowej

przez dystymik 25 gru 2007, 22:04
Witam!Mam diagnozę - dystymia i chciałem Was zapytać czy obniżenie nastroju może pojawiać się w "czystej" nerwicy lękowej?Jak rozpoznać, że to np. nerwica a nie dystymia?Teraz mimo leków przeciwdepresyjnych mam marny nastrój i miałem taki przez wiele wiele lat (odkąd biorę leki jest wyraźnie lepiej - choć nie idealnie, ostatnio nastrój znów mi "siadł" i czuję się tak jak przez całe lata zanim zacząłem brać leki). Z objawów somatycznych miałem kołatanie serca, problemy z przewodem pokarmowym (bóle brzucha), uderzenia gorąca oraz senność, ciągłe zmęczenie i problemy z koncentracją. Jednak mój lekarz mówi "nerwicy to pan nie ma". Pomóżcie :) proszę

przez czarnykot 27 gru 2007, 12:52
Witam Przyjacielu. Kto postawił Ci diagnozę psychiatra ( z długości choroby wynika że tak ) czy lekarz POZ ( ...nerwicy to Pan nie ma..) ?
Myślę że nie tylko wsparcie farmakologiczne ale czasem przewartościowanie i zmiana życia pozytywnie wpływa na zaleczenie i przytępienie ostrości objawów chorobowych.
Przepraszam jestem dysortografem.

przez dystymik 27 gru 2007, 19:56
Dziękuję za odpowiedź. O dystymii rozmawiałem z psychiatrą. Stwierdził "nerwicy to pan nie ma", wcześniej rozpoznał mi coś z zaburzeń lękowych, ale gdy do niego poszedłem brałem już leki przeciwdepresyjne i miałem wyraźnie lepszy nastrój. Teraz mam małe pogorszenie i w trakcie rozmowy powiedziałem, że podobnie czułem się przed lekami - na co padło stwierdzenie, że może jednak to dystymia. Generalnie rzecz biorąc pytam o to rozróżnienie bo z tego co wyczytałem dystymię leczy się znacznie dłużej (5-6 lat przyjmowania antydepresantów). A zatem czy jest możliwa nerwica lękowa z zupełnie dobrym nastrojem?Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:48 pm ]
Halo!Halo!Jesteście tam?Przecież chyba możecie mi napisać o swoich odczuciach i nastroju?Pozdr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

.

przez milk_shake 03 sty 2008, 22:08
Nerwica lękowa jest mozliwa z dobrym nastrojem jednak nie cały czas. Ja na poczatku nerwicy nie miałam praktycznie W OGÓLE dobrego nastroju.Przejawiał się moze na 15 minut na cały dzien łącznie to zliczając.Ale od kąd chodze do psychologa i wiem ze to TYLKO nerwica (bo gdy uspokoilam sie ze to nie schizofrenia znacznie sie uspokoiłam) to nastrój sie lekko poprawił.A teraz gdy znalazłam to forum i wiem ze inny ludzie mogą przezyć TO SAMO co ja bo wczesniej sadzilam ze chyba mam cos z głowa, to dobry nastrój miewam dosc czesto.Mozna nawet powiedziec ze od paru dni prawie cały czas chociaz ataki lęku nie ustępują do końca.

Pozdrawiam

przez Gabcia81 12 sty 2008, 15:48
dżejem napisał(a): Ale nerwica i depresja mogą się ze sobą przeplatać.

ja tez na poczatku mialam straszna depreche, plakalam codziennie i wogole najchetniej nie wychodzilabym spod koldry. mysle ze to bylo spowodowane tym ze sie zle czulam: bole brzucha, glowy, nudnosci, trudnosci z oddychaniem, slabniecie.... i zaden lekarz nie mogl mi pomoc bo wszystkie badania byly w normie. dopiero jak trafilam do psychiatry i zaczelam przyjmowac leki depresja minela. zdiagnozowano mnie na zaburzenia depresyjno- lekowe z somatyzacja
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

Sortuj wg