Lęk przed śmiercią

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Lęk przed śmiercią

przez rikarika 29 sie 2010, 21:03
Ja mam to samo. Nic nie dają próby pozytywnego myślenia. Dodatkowo jestem ateistką. Jak tylko pomyślę o tym, że kiedyś umrę, ogarnia mnie paraliżujący strach. Nie potrafię się pogodzić z tym, że kiedyś wszystko się tak po prostu skończy. Przez to non stop boję się, że umrę za wcześnie, że nie zdążę przeżyć swojego życia ;/ każde wyjście z domu,jazda pociągiem, samochodem to dla mnie nie lada wyzwanie. Nie wspominając o tysiącu wymyślonych, wmawianych sobie chorób... Nie tak łatwo zmienić sposób myślenia niestety ;(
Tylko wariaci są coś warci ;)

przez gosienka0204 30 sie 2010, 00:03
Chyba każdy go odczuwa, chociaż myślę że jest to zależne od naszej wiary. Jeśli ktoś wierzy w życie po śmierci być może obawia się jej mniej, niż ten kto myśli że nic po nim pozostanie. że po prostu przestanie istnieć.. Ale czym jest zegar śmierci , czy naprawdę istnieje, zastanawiacie się kiedy nadejdzie czas Waszej śmierci?

Re: Strach przed śmiercią ..

przez 15pysia15 30 sie 2010, 12:37
Chyba każdy z nas boi się śmierci, co jest niestety przykre gdyż lęk przed nią pogarsza nasze zdrowie. Jedno jest pewno śmierć to jedyna pewna rzecz w życiu nie licząc oczywiście podatków. Może i lepiej, że nie wiemy kiedy dokładnie śmierć po nas przyjdzie, ale może to i lepiej bo jakbyśmy wiedzieli to byśmy się zamartwiali.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andys 31 sie 2010, 09:22
Ostatnio tematem, który mnie bardzo zajmuje jest śmierć.Ciekaw jestem , czy jej data jest znana już przy urodzeniu , czy też np zdrowym trybem życia można ją oddalić.Zetknąłem się ze stroną
http://jestem_spamerem ,ale nie wiem co otym myśleć.Proszę Was o opinie.Pozdrawiam

przez namiestnik 31 sie 2010, 19:08
ta strona to pic na wodę oczywiście - tak gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości ;)

przez Roberrrto 31 sie 2010, 19:18
I to wielki PIC na wielką wodę
Roberrrto

przez fobia 31 sie 2010, 19:43
andys, nie wchodź na takie strony. Prawdy się tam nie dowiesz ;)

przez ewap99 01 wrz 2010, 06:59
Stronka to blef :D a odnośnie strachu przed śmiercią...jest on chyba naturalny dla każdej żywej rozumnej istoty ,w jakiś sposób chroni nas przez zachowaniami mogącymi pozbawić nas życia...problem więc nie w tym że się boimy tylko w jak dużym stopniu się boimy,czy ten strach ma wpływ na nasze zycie czy go paraliżuje? jeśli tak to trzeba pomyśleć co z nim zrobić.
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez Misiek_NL 01 wrz 2010, 16:11
Moja cała nerwica lękowa opiera się na lęku że zaraz umrę... i tak to już trwa 2 lata :(
Misiek_NL

przez furrlady 02 wrz 2010, 10:49
Witam,
Jestem z Wami pierwszy raz i cieszę się, że znalazłam to forum. Choruje na nerwicę lękową już wiele, wiele lat. Piszę w tym temacie, ponieważ mój strac związany jest ze śmiercią. Strasznie się boję, że umrę i co będzie potem. Cały czas sobie wmawiam, że napewno zachoruje na raka (teraz wmówiłam sobie białaczkę) albo inną straszną chorobę i zostawię ukochanego męża i córeczkę :roll: To jestr strzsane uczcicei. Znowu dostaje ataki paniki.
Nie umiem sobie poradzić z tymi myślami. Wiem, że każdy kiedyś umrze, ale nie chciałabym odchodzić już teraz.

przez Misiek_NL 02 wrz 2010, 11:03
furrlady, mam podobnie... też się boję :( Spróbuj o tym nie myśleć, skupić się na czymś innym - czasem pomaga...
Misiek_NL

przez rikarika 02 wrz 2010, 11:06
Ja też tak mam ;) dodatkowo boję się w ogóle umrzeć, nieważne, kiedy. Nie chcę tak po prostu zniknąć- przeraża mnie to :zonk:
Tylko wariaci są coś warci ;)

przez furrlady 02 wrz 2010, 11:55
trzy tygodnie temu urodziłam córeczkę. W ciąży miałam nawrót, ale jakoś przeszło. teraz znowu wróciło. czasami nie mam siły wstać do małej, nie sypiam po nocach, jestem zmęczona i wykończona.

przez toojoojoo 06 wrz 2010, 20:58
Też kiedyś złapałem potwornego doła i doskonale wiem jak to wtedy jest.
Wydawało mi się, że każdy uważał mnie za nic nie wartego frajera, a do tego doszedł jeszcze potworny lęk, a tym co mnie przerażało najbardziej była śmierć
Ostatnio edytowano 08 wrz 2010, 16:29 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Link został skasowany.

Sortuj wg