Lęk przed śmiercią

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed śmiercią ..

przez KasiaMi11 25 wrz 2009, 13:00
ewap99 zgaduj :D

Jakie serce taki lęk...

przez ewap99 25 wrz 2009, 13:15
Nie wiem szpital?hospicjum? dom opieki?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez KasiaMi11 27 wrz 2009, 08:27
ewap99 na intensywnej.

Jakie serce taki lęk...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 27 wrz 2009, 11:39
to ja tez tu pasuje :(
te mysli o umieraniu i o tym co bedzie po... kojarza mi sie z atakami paniki
nawet nie zlicze ile ich bylo...

przez ewap99 27 wrz 2009, 11:59
Rozumiem.zawsze podziwiałam ludzi którzy tam pracują ja sama byłam przy smierci człowieka do konca był to ktos mi bardzo bliski od tego czasu dziwnie sie czuje jak umiera ktos ze znajomych własnej śmierci sie nie boje

przez ewaryst7 27 wrz 2009, 19:11
A ja się cholerka śmierci nie boję.Boję się chorób , i cierpienia..

przez ewap99 27 wrz 2009, 20:05
cierpienie to moj stały towarzysz czy sie go boje...nie wiem ale wiem ze boje sie musieć byc od kogoś zależna tak do końca....

przez marcjanna 27 wrz 2009, 22:01
Ja też boję się chorób i cierpienia... Tego, że mogłabym być ciężarem dla chłopaka, przyjaciół.
A czy po Xanaxie mogą być wiotkie mięśnie nogi, jakby omdlałe? Może w tym powinnam doszukwiać się przyczyny...
Albo od tej cholernej nerwicy/deprechy...

przez iryss 27 wrz 2009, 22:26
oo widze że niejestem sama...
czasem mam wrazenie ze za chwile zostane sama...wszyscy których kocham zginą a ja nie....i wtedy pękam a łzy stają sie szarością dnia codziennego...
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez ewap99 27 wrz 2009, 22:30
No ja mam wrazenie ze juz zostaje sama ze bliskie mi osoby sie ode mnie odsuwaja...wiedza ze mam problemy moze nie chca gadac z kims tak pokreconym jak ja?

przez marcjanna 29 wrz 2009, 10:26
WOLFgang - dzięki za odpowiedź, chociaż jedno teraz mogę sobie racjonalnie wytłumaczyć :)

Jestem przekonana, że mam jakąś chorobę, że umrę...Nie potrafię sobie poradzić z tymi myślami! Niestety mój organizm mi w tym nie pomaga - bolą mnie mięśnie, kości, stawy, raz nogi mam z waty, raz sztywne, uciska mnie głowa, jest mi wiecznie zimno, jestem ospała. To może sygnalizować tyle chorób, a piąty lekarz z rzędu wysyła mnie do psychologa...Po badaniach zaledwie morfologii,ob,glukozy,tsh ekg, testu na boreliozę i badaniu neurologicznym...Przecież to za mało, żeby stwierdzić nerwicę... Za tydzień mam neurologa znów, o ile dożyję ;( to zmuszę go do skierowania na MRI czy cokolwiek... Tak bardzo się boję, nie wychodzę z domu, do szkoły...
Jestem przekonana, że to nie nerwica, ale każdy mi to wmawia, nawet mama. BOJĘ SIĘ ŚMIERCI, mam 18 lat..!!!! :(

przez polakita 29 wrz 2009, 10:57
Marcjanna, rzeczywiście nerwicę trudno stwierdzić po badaniach krwi. Ale to bardzo dobrze że ci te badania wszystkie robią, korzystaj z tego, niech cię przebadają. Nerwicę stwierdza psychiatra oni potrafią to dużo lepiej zdiagnozować niż interniści, mnie badało wielu internistów i nie wiedzieli że to nerwica, albo pytali czy się czymś nie zdenerwowałam. I tak naprawdę diagnozę dostałam jak poszłam do psychiatry. Mi też było bardzo, b a r d z o trudno uwierzyć że nie jestem chora na nic konkretnego tylko na nerwicę (czyli lęki które się pojawiają trochę bez związku z sytuacją). Więc to co ci dolega to lęk - jak sama piszesz boisz się umrzeć, ty nie umierasz, ty się tylko tego boisz. Staraj się zamiast objawów cielesnych, spróbować obserwować swój lęk - ja się w ten sposób przekonałam żę to właśnie lęk mnie dręczy. Ja wiem że jest ciężko, jak mi jest gorzej to biorę hydrozyzinum które jest podobno najbardziej delikatnym środkiem uspokającym.
marcjanna, chciałabym powiedzieć głowa do góry, na pewno długa droga przed tobą bo nerwicy się nie leczy tak łatwo, ale pomóc powinna psychoterapia, lekarstwa to raczej doraźnie pomagają ale problem siedzi w psychice.
Więc rób wszystkie badania no i dobrze żebyś też poszła do psychiatry po diagnozę! Potraktuj to jako przygodę, coś nowego, może coś ciekawego ci powie?
polakita

przez marcjanna 29 wrz 2009, 13:31
polakita - Ale jak tu się bardziej zbadać, jak w małym mieście mieszkam, brak tu nawet tomografu w szpitalu, a mama po kilku wizytach u lekarzy powiedziała, że do ani jednego więcej nie pójdziemy. A ja z dnia na dzień czuję się gorzej i gorzej... Jestem senna, przybita, mam mdłości, ledwo stoję na nogach.
U psychiatry już raz byłam, stwierdził, że mam wyraźną nerwicę lękową, ale wtedy to jeszcze miałam tylko ataki paniki, a teraz ciągnące się tygodniami fatalne samopoczucie, słabość w mięśniach, mdłości i lęk 24/h PLUS ataki...
Uspokoiłby mnie może rezonans magnetyczny, ale pani neurolog po ostatnim badaniu "nie widziała powodów" do skierowania, więc zostałam z niczym. Jedynie ze mną. Mam dość swojego ciała, tych objawów i paraliżującego życie lęku, stosunku lekarzy i mojej mamy, którzy nazywają mnie tylko hipochondryczką.
Dziś spytam psychiatry, czy tak silne objawy daje nerwica, czy może powinnam dalej brnąć w kierunku badań... Umieram ze strachu.

przez linka 29 wrz 2009, 13:46
marcjanna napisał(a):wtedy to jeszcze miałam tylko ataki paniki, a teraz ciągnące się tygodniami fatalne samopoczucie, słabość w mięśniach, mdłości i lęk 24/h PLUS ataki...

Nieleczona nerwica, oprócz ataków może przerodzić się w lęk wolnopłynący (wlaśnie go opisujesz mdłości i ciągły stan zdenerwowania) a co do gorszego samopoczucia - logika - nieleczona depresja moze także "przysporzyć" nam stanów depresyjnych.

Także idź do psychiatry a ja i tak powiem ci wcześniej to co on ci powie....to tylko nerwica.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg