Lęk przed śmiercią

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed śmiercią ..

przez marcjanna 24 wrz 2009, 15:14
Lavaliere-> ja obawy przed śmiercią mam 24/h, więc jeszcze nie jest tak źle. Zajrzyj do psychologa, jeśli nie pomoże, zawsze jest psychiatra. Ja byłam i u tego i u tego, ale Xanax antylękowy przepisany przez psychiatrę jakoś dobrze na mnie nie działa.
Pozdrawiam.

przez magdalenabmw 24 wrz 2009, 15:22
Ja na samo słowo 'śmierć' mam atak lęku. To jedna z najgorszych mysli jakie mam! Co jest dziwne bo całe zycie miałam nagrobki przed domem (moi rodzice mają firmę kamieniarską, robią nagrobki i litery,zdjęcia umarlaków itp). Też bralam Xanax. pzdr
magdalenabmw

przez tet 24 wrz 2009, 16:45
magdalenabmw no to nieźle.. nagrobki przed domem. może tu szukaj źródła nerwicy :lol:

osobiście bardziej się boję tego co będzie PO śmierci. ała :cry:
tet

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 24 wrz 2009, 19:26
Tet nie wspominaj nawet o tym co PO smierci bo mi slabo juz sie robi... :shock:

Niee w pracy rodzicow napewno nie tkwi zrodlo problemu nerwicy :) Przyzwyczailam sie, cale zycie mialam kolo nagrobkow-juz nie, bo sie wyprowadzilam do miasta.

Ale fakt, smierc to nie fajny temat. A to co po niej to wręcz temat tragiczny. I to, ze strace osoby ktore kocham, ze ....ze jestem simsem tylko? Umre i...i co? ja pier...
magdalenabmw

przez tet 24 wrz 2009, 21:11
najgorsza jest świadomość, że prędzej czy później to nastąpi :-|
dobra ciiiii :shock:
tet

przez magdalenabmw 24 wrz 2009, 22:38
Hhehehe zaraz dostaniemy ataku grupowego :lol: To jest chore... trzęsiemy sie na same słowo...................
magdalenabmw

przez marcjanna 24 wrz 2009, 23:29
Ja dziś miałam obyć się bez Xanaxu, ale lezę i czuję jak mi sie sciska gardlo, jak mi sciska czolo, skronie, plytki oddech i uleglaaaaam. Paralizujacy ten strach, na samym xanaxie nie ujade :cry:

przez magdalenabmw 24 wrz 2009, 23:37
Marcjanna- xanax bierzesz doraznie czy codziennie? Ja bralam go codziennie ale jako wspomagacz, wlasciwa terapia to byl asertin i clonazepamum.
magdalenabmw

przez ewap99 24 wrz 2009, 23:44
Bałam sie śmierci ale nie swojej bałam sie śmierci bliskiej mi osoby ten lęk narastał wraz z moim wiekiem az osiagnał apogeum byłam przy tej smierci przezyłam ja strasznie ale przezyłam jednak teraz nie boje sie smierci ani czyjejs ani własnej moze faktycznie stajac z nia twarza w twarz moza sie oswoic?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez lavaliere 25 wrz 2009, 07:55
hmmm wiecie w nocy najgorsze mam mysli,gdy mnie cos okropnie boli dzis np bolalo mnie cos pod zebrami za kazdym oddechem i tylko myslalam - czy to jest nerwo ból czy serio coś mi jest .. aaaaa!
a rano budze sie i mi wszystko przechodzi o.O

przez Gunia86 25 wrz 2009, 08:11
To nasza ukochana nerwica boli. Mnie juz czwarty dzień kłuje w piersiach, przechodzi powoli na żolądek i brzuch :(
Gunia86

przez marcjanna 25 wrz 2009, 09:04
Strach może dać tak silne objawy... Ja nieustannie myślę o smierci/chorobie. A przeciez jestesmy tacy mlodzi!
Powinnismy miec libido 100 razy wieksze niz destrudo, a jest na odwrot...
Ja wczoraj leżąc w łóżku czułam ścisk żołądka, straszne uciski w głowie, drętwiejące ręce i takie wewnętrzne rozdygotanie, skakanie mięśni, niemożność głębokiego oddechu, byłam przerażona. Wzięłam xanax i splynelo, padlam jak mucha. Wnerwiaja mnie tylko te miesnie jak z waty po lewej stronie ciala, to juz 5 dni i swiruje...

magdalenabmw-codziennie, ale to daje mi spokoj tylko na noc, w dzien znow zaczynaja sie straszne stresy i musze poprosic o cos innego... dzis wizyta u internisty, jak on tez stwierdzi nerwice, to chyba udam sie wlasnie po recepte na cos mocniejszego. neci mnie tylko zrobienie rezonansu, choc neurolog mowi, ze wszystko idealnie i nie zaleca, bo ma to wplyw na zdrowie. :(

przez KasiaMi11 25 wrz 2009, 11:21
Śmierć-Boże mój cóż za temat.W pracy spotykam się z nią bardzo często.Wykonuję swoje czynności jak automat,wydaje mi się ,że jestem wtedy taka spokojna,opanowana taka bez emocji.A właśnie jej boję się najbardziej.Tak jak Wy na samo to słowo już mam dreszcze.Boję się,że umrę a przecież dobrze wiemy że wszystkich nas to czeka,że nie mamy na to nawet najmniejszego wpływu.Dlaczego niektórzy o tym nie myślą,a ja niemalże ciągle?Boję się o moje dzieci,męża,rodziców-że mogą nagle odejść.Każda moja duszność lub ból w klatce wywołują we mnie ogromny lęk i zawsze tylko jedna myśl,że umrę.

Jakie serce taki lęk...

przez ewap99 25 wrz 2009, 12:41
ciekawa jestem gdzie pracujesz KasiaMi11 ja pracowalam z ludzmi umierajacymi juz sie nie boje czasem nawet moze chciałabym....
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Sortuj wg