Zanim zdiagnozujemy nerwicę...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cleo27 01 sty 2008, 19:05
staram się napisał(a):nie miałem tego wcześniej dopiero od 3 lat

bo moze od 3 lat spisz z uchyloną buzią i w innej pozycji ;)
oj....pózniej coś napiszę!

przez tomakin 01 sty 2008, 22:35
a w sumie też tak miałem, hehe. Bodajże wyszło, że to alergia która zatykała mi nos, do tego miałem strasznie przesuszone błony śluzowe - w efekcie oddychałem przez usta w czasie snu, a organizm produkował ślinę żeby to zrekompensować.

Mogą być też problemy z układem trawiennym, ale nic groźnego, ot - lekkie np roztycie się albo rozleniwienie żołądka.

Nie masz przy okazji lekkiego bólu gardła?

przez staram się 02 sty 2008, 00:33
mam ból gardła jak sie zmęcze szczypie mnie nos i gardło pozatym ten nocny ślinotok jeśli to alergia to ona też może wywoływać nerwice ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 02 sty 2008, 01:26
Jak najbardziej alergia może wywołać nerwicę, heh. Ja np miałem nerwicę wywołaną alergią.

Przejdź się do alergologa, zrobią Ci odpowiednie testy, tylko nie mów mu że się ślinisz w nocy, opowiedz o tym katarze i bólu gardła.

A na wzmocnienie polecam to, co każdemu - www.borelioza.vegie.pl/jakleczyc.html taki zestaw witamin i minerałów (bez antybiotyków oczywiście), to poradzi sobie z większością zakażeń górnych dróg oddechowych. A przy okazji dość solidnie pomoże przy nerwicy, głównie uzupełniając magnez.

Może być tak, że to nie jest żadna alergia, tylko np niedobór cynku, albo witaminy A, albo.. no kilka jest możliwych niedoborów, które sprawiają że błony śluzowe wysychają.

To tyle chyba, z możliwych diagnoz "przez internet".

przez staram się 02 sty 2008, 11:41
jaką alergią miałeś tomakin wywołaną nerwice ?

przez tomakin 03 sty 2008, 20:03
Pleśnie, po wstawieniu plastikowych okien szafka pokryła się przepięknym dywanem pleśniaka.

przez tomakin 04 sty 2008, 01:08
No to pewnie sprawa jakiejś nietolerancji. Albo po prostu magnezu masz odpowiednią ilość :D

przez llorona 05 sty 2008, 02:11
Cześć,
widzę że wątek się rozwija :D
Piszę, bo zastanawiam się czy mogę się dalej na forum pojawiać, mimo że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że moim problemem nie jest nerwica... :?:
Mam nadzieję że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu ;)
Pozdrawiam :D
amo ergo sum

przez llorona 06 sty 2008, 18:31
dżejem napisał(a):Myślę, że nikt nie będzie przeciw.

Super, no to będę wpadać :D
amo ergo sum

przez Moniczka 11 sty 2008, 11:45
Mam pewien problem,ktory meczy mnie juz jakis czas-chcialabym sie dowiedziec czy jego powodem moze byc nerwica. Od ponad miesiaca codziennie mam silne,napadowe bole lewej strony twarzy,dolacza sie mroczek w oku,dretwienie twarzy,jezyka(to jest straszne),nawet reki i ucisk w glowie.Czasami sztywnieje mi kark,czerwienieja i pieka uszy.Jest to uczucie nieprzyjemne,ktore lapie mnie codziennie i trwa roznie,raz godzine,raz pol,raz caly dzien.Dwoch neurologow okeslilo,ze to neuralgia twarzy.Jeden powiedzial,ze objawy moga sie wydawac straszne i katastroficzne ale nie jest to grozna przypadlosc.Ostatnio zrobilam sobie TK glowy i wyszlo idealnie,a jednak boje sie tych objawow;na necie wyczytalam ze neuralgia trwa tylko pare minut,a mnie potrafi to trzymac dlugo.Nie mam przy tym mdlosci i moge normalnie funkcjonowac,nie jest to wiec tez chyba migrena.Trzy miesiace temu przeszlam lekkie zapalenie migdalka,mialam tez po tej stronie wyrwany zab madrosci,nie sadze jednak ze ktores z powyzszych mogloby bys powodem.Czlowiek jednak szuka w domyslach...Prosze o porade.
Moniczka

przez tomakin 11 sty 2008, 12:40
Na pewno nie jest to nerwica. Może być problem w mózgu, może z infekcją nerwów obwodowych, może to być ucisk wywołany powiedzmy węzłem chłonnym, może być np niedotlenienie wywołane upośledzoną pracą żył czy tętnic, może być setka różnych innych rzeczy. Może być neuralgia.

Ale co to może być tak naprawdę - sorki, nikt nie będzie przypadłości neurologicznych diagnozował przez internet. Za duże ryzyko błędu. Jak nie ufasz dwóm neurologom, znajdź trzeciego. Potem czwartego.. i tak w kółko, jak każdy powie że to neuralgia, to znaczy że to neuralgia. W końcu oni przez całe życie nic innego nie robią, tylko oglądają pacjentów z neuralgiami, nauczyli się w końcu to rozpoznawać :)

Strzał w ciemno - nie masz przypadkiem tak, że jednocześnie masz taki napad lewej strony twarzy oraz prawej strony ciała, np prawej ręki?

przez Moniczka 11 sty 2008, 12:51
Nie,u mnie to dotyczy tylko jednej strony,przy tym moge normalnie funkcjonowac.Neurolodzy mowia,ze to nerwicowe,przy tym mam dretwienia lewej reki ale czasem,najmniej nieprzyjemny jest ucisk w glowie i czerwone uszy.Dwa lata temu mialam tez rezonans,z badan wiec nic nie wynika zlego.Poza tym od trzech lat bezskutecznie lecze zdiagnozowana nerwice lekowa z napadami paniki stad staralam sie to powiazac.Mysle,ze wszelkie niedotlenienia juz dawno by wyszly,to raz;poza tym TK i rezonans sa chyba dokladne?Zapomnialam przy tym dodac,ze boli mnie tez ucho,ale tylko w tych atakach:(
Moniczka

przez tomakin 12 sty 2008, 12:50
Kurcze, zmień lekarza. Nerwica nie jest chorobą tylko OBJAWEM. Jak jeszcze dochodzi do tego typowy atak wskazujący na zaburzenia neurologiczne, można z pełnym przekonaniem powiedzieć - lekarz który zdiagnozował nerwicę to idiota.

Masz jakąś chorobę i to ona wywołuje nerwicę wraz z atakami lękowymi. Leczyć w tym wypadku ataki to trochę tak, jakby mieć ospę i "leczyć to" wyciskając pryszcze.

No cóż, witamy w Polsce.

przez Moniczka 12 sty 2008, 13:03
Wiem,ze chcesz mi na sile wmowic cos innego niz nerwice,ale mialam juz setki badan,od rezonansu po TK,badanie na SM,koloskopie,gastroskopie,laryngolog i okulista-kazdy lekarz prywatnie stawial diagnoze nerwicy,musze wiec im wierzyc i to zaakceptowac. Badania chyba nie klamia,bo jezeli mialabym im nie wierzyc to tylko zostanie sie powiesic,z wmowieniem sobie ciezkiej choroby.
Wczoraj na necie przeczytalam,ze neuralgia twarzy powoduje wrazenie bolu ucha,tzw.otalgie,bez zmian laryngologiczncyh.Ponownie wiec witaj cholerna nerwico!!!!!!!!!!!!!!!!
Moniczka

Sortuj wg