Zanim zdiagnozujemy nerwicę...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez takitam 12 mar 2008, 10:43
to co ty tu robisz ... przyszedles sie pochwalic ile to masz energii :D glupiec nie wie co zrobic z nadmiarem energii... sport? jak takis cfany i wielce zdrowy to potrenuj cos ostro przez rok :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 12 mar 2008, 11:06
co do badania pierwiastkowego włosów

znajoma wysłała próbki z tego samego strzyżenia do 3 różnych laboratoriów (2 w Polsce jedno w USA), z każdego dostała kompletnie inny wynik - ale to naprawdę zupełnie różne, podobnie wyszedł we wszystkich trzech tylko jeden pierwiastek - aluminium, ale statystycznie rzecz biorąc któryś musiał wyjść podobnie.

A co do alergii, ma ona najzwyczajniej w świecie zupełnie inne objawy.

przez Moniunia27 13 mar 2008, 10:42
jesli chodzi o to siemie lniane to ja wlasnie od 3 tygodnie pije go regularnie po dwie szklanki dziennie rano i wieczor -w calosci kupuje i gotuje w domu i robi sie taki gesty kleik i wypijam to paskudztwo w calosci wraz z ziarenkami .wlasciwe wkoncu nie wiem jakie jest lepsze bo weszlam ostanio na forum o siemieniu tam pisali ze ponoc zmielone siemie kupione w aptece jest juz pozbawione cenncyh skladnikow,wartosci odzywczych , ze najlepiej jest przyrzadzac w calosci i grysc te ziarenka albo mielic samemu w mlynku samemu w domu.ale skad taki mlynek wytrzasnac.sama w koncu nie wiem jak z tym sieminiem jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 13 mar 2008, 11:11
mlynku sie nie wytrzaskuje tylko kupuje w sklepie za monety :D a z siemiem nie wydziwiwiaj to nie jest jakis napoj bogow tylko jakies durne ziarenka ... ja miele i jem 2 lyzki dziennie od razu po zmieleniu :)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez Moniunia27 13 mar 2008, 14:41
a po zmieleniu nie gotujesz tego w wodzie, zeby taka guma sie wytworzyla?

przez tomakin 13 mar 2008, 14:56
Ta guma właśnie odpowiada za problemy z wchłanianiem. Stosuje się ją w chorobie wrzodowej - oklei cały żołądek i przy okazji jelita, przez co mniej się wchłonie składników odżywczych, ale też wrzody znikną.

Dla nerwicowców chodzi głównie o omega 3 - one się rozkładają pod wpływem temperatury więc gotować nie wolno. Jednocześnie dobrze by było na jakiś czas wyeliminować z diety wszystkie tłuszcze typu margaryna i masło oraz mięso - blokują one wchłanianie omega 3

Całość zagadnienia z punktu widzenia nerwicy masz omówioną tutaj:

http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/omega_3.html

przez rafaelka 13 mar 2008, 16:54
cytuję-" dobrze by było na jakiś czas wyeliminować z diety wszystkie tłuszcze typu margaryna i masło oraz mięso - blokują one wchłanianie omega 3".
Czy mógłbyś uściślić-co oznacza-na jakiś czas ??? tydzień, miesiąc ??,oraz co jeszcze wykluczyć, jakie rodzaje tłuszczu, miesa .
W jak istotny sposób może to pomóc w problemach nerwicowych ??
Proszę tylko-nie odsyłaj do linku www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/omega_3.Potraktuj moje pytanie indywidualnie.
Pozdrawiam

przez takitam 13 mar 2008, 20:17
hmm ja stosuje juz omege i zalecienia z tym ze jem chude mieso drobiowe... i to tyle z tluszczy ... dieta trwa juz 20 dni i nic sie nie dzieje :)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 14 mar 2008, 19:28
No właśnie, każdemu indywidualnie chociaż poświęciłem parę dni żeby napisać solidną stronę - po to, żeby nie musieć odpowiadać na każde pytanie po 40 razy.. No ale ok

1. takitam, jaka ta omege stosujesz - jak ta z apteki to poprawa bedzie naprawde bardzo nieznaczna, jesli kwasy tluszczowe nie sa zemulgowane wchlaniaja sie w bardzo nieznacznym procencie. Po prostu tak mamy uklad pokarmowy zbudowany, niskonasycone kwasy tluszczowe wchlaniamy jesli sa wymieszane z bialkiem. Kazdy naturalny pokarm z omega 3 to bialko, czy to orzechy, czy ryby, czy nasiona. W naturze to nie wystepuje w postaci kapsulek i tabletek, niestety. Na dodatek miesem blokujesz wchlanianie. A jak chcesz sie przekonac czy cos sie jednak dzieje, sprawdz cholesterol przed i po, sprawdz ilosc bialych krwinek. Zmiany powinny byc dosc dobrze widoczne, nawet po tych "aptecznych". Dodatkowo jesli masz rozwalona watrobe (a lekarze cos tam w tej watrobie ponoc znalezli), to ogolnie masz bardzo niskie wchlanianie niektorych skladnikow pokarmowych, zwlaszcza tluszczy nie zemulgowanych - one sa trawione wlasnie przy udziale watroby.

Rafaelka, pelna odbudowa blon komorkowych zajmuje okolo 3 miesiace, kazdy czas ponizej 3 miesiecy odbuduje odpowiednio mniej - np 1 miesiac tylko 30%. Najwieksze znaczenie ma to dla nowo tworzacych sie komorek (np nowotworowych, ktore wtedy padaja jak kafki, dlatego przy leczeniu raka pierwszy miesiac to musi byc naprawe zelazna dyscyplina. Dla nerwicy ma takie znaczenie, ze jesli ta nerwica jest wywolana brakiem omega 3, terapia calkowicie ja zlikwiduje (tak, ze nie zostanie nawet slad - co najwyzej pozostanie uzaleznienie od lekow przepisanych przez lekarza). Jesli nerwica wywolana jest czym innym, pomoze tylko nieznacznie.

Tluszcze wyklucz wszystkie, zwlaszcza pokarmy zawierajace omega 6 - jak nie masz pewnosci, sprawdz na www.nutritiondata.com tam jest wypisany sklad pokarmow. Dodatkowo przydaloby sie wywalic cukier, ale nie jest to az takie konieczne.

przez takitam 14 mar 2008, 22:12
wiesz ta watroba jest po prostu slabsza i tyle ale dziala ... ja w ogole nie spozywam tluszczy teraz zadnych ... omege mam z apteki i jem siemie lniane wlasnie z orzechami czesto ... ale ja jakos nie mam do nikogo zalu :D bo nie liczylem sie z tym ze nagle mi pomoze ta omega 3 :) ... tak samo z tymi witaminami nic nie to nie daje ... moze cos sie tam poprawi za miecha ale pewnie nieznacznie teraz sie przyjze bardziej jelitom ... oczyszcze je razem z reszta organow (watroba, nerki) jakas dieta ... i tarczyca i to tyle :) pozdrawiam .. a pozniej zostaja dropy hihi :D
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

do tomakina

przez rafaelka 14 mar 2008, 22:55
Piszesz- dla nerwicy ma takie znaczenie, ze jesli ta nerwica jest wywolana brakiem omega 3, terapia calkowicie ja zlikwiduje.
Sądziłam, że pisząc o braku omega, masz na myśli pozbycie się niedoborów a co za tym idzie,objawów podobnych do nerwicy.
Chyba, że źle Cię zrozumiałam ??

przez tomakin 15 mar 2008, 01:35
Źle mnie zrozumiałaś, rafaelka.

Nie ma (przynajmniej wg mnie) czegoś takiego jak "czysta" nerwica. Dla mnie zawsze nerwica jest reakcją na jakiś czynnik. Daj mi 1000 zdrowych ludzi, obetnę im w diecie magnez, za pół roku będziesz mieć 1000 nerwicowców (którym lekarze będą wmawiać że jedyny ratunek to oddać całą kasę psychologom i farmaceutom). Z drugiej strony, daj mi 100 nerwicowców a jestem pewien, że przynajmniej u 70 z nich prawidłowo zdiagnozuję co nerwicę wywołuje, usunę przyczynę i ich "uzdrowię", bez pomocy żadnych psychologów i dropsów. U tych pozostałych 30 nie dam rady ale to tylko dlatego, że nie mam dostępu do odpowiedniej aparatury aby wykonać wszystkie niezbędne badania.

No ok, może u 0,1% nerwicowców faktycznie jest to wrodzone. Ale to mniej więcej taka szansa, jak to że urodzisz się np z gorączką. Bo nerwica to coś jak gorączka, to jest najzwyklejszy w świecie objaw.

Takitam, jest fizycznie niemożliwe żebyś nie "poczuł" efektów spożywania omega 3, jeśli faktycznie spełnione są odpowiednie warunki:

1. masz sprawną wątrobę, na tyle żeby potrafiła strawić tłuszcz
2. siemię lniane było zmielone i nie odtłuszczone, spożywane zaraz po zmieleniu
3. nie "zapychałeś" organizmu kwasami omega 6 dostarczanymi w diecie

jeśli te 3 warunki są spełnione, każdy kto odżywia się "normalnie" poczuje bardzo dużą poprawę samopoczucia po dostarczeniu tych kwasów, nie ma bata żeby było inaczej. Nie mówię tutaj o tych aptecznych, bo one faktycznie mają raczej symboliczne działanie. Żeby dobrze się wchłonęły należałoby je zmiksować z jakiś białkiem z którym zemulgują - inaczej będziesz miał w jelitach "plamę tłuszczu" z której organizm niewiele wyciągnie. Emulgacja sprawia, że cząsteczki "oklejają" ścianki jelit, jest to po prostu zawiesina z tłuszczu rozbitego na miliardy części.

przez Mafju88 15 mar 2008, 02:06
Przesadzasz naprawde... moze i magnez jest potrzebny ale to wszystko co opisujesz ale czytam Twoje posty od dawna i naprawde nie sadze zeby nerwica byla spowodowana brakiem magnezu... ja biore magnez regulanie wysypiam sie itd.. i dalej mam lęki i taka prawda.. jak ktos sie czegos boi to nawet jak mu ten lęk minie to sie zacznie bac co to bylo itd... 100 kombinacji... i to jest nerwica juz a nie brak magnezu... Moje zdanie jest takie ze magnez jest potrzebny zeby unikac stresu ale nie niezbedny... pozatym ludzie wychodza z nerwicy dzieki terapii a nie magnezu i co wtedy im powiesz? Na bank im magnez skoczyl w gore i sie zdrowo odzywiali... nerwica to konflikty wewnetrze i to potwierdzone przez lekarzy ktorzy to badaja od setek lat... wiec akurat Twoja teze tez przerobili w tym czasie czy to nie brak magnezu czasem skoro niektorzy to zalecają ale nawet oni wiedzia ze to pomocne ale lekiem na to nie bedzie. Moim zdaniem takie gadanie ze oni mowia ze to nerwica i chca kase zbijac to glupota... moja terapeutka bardzo sieprzejmuje i malo sie nie poplakala jak jej mowilem o swoich klopotach i co? nappewno sobie mysli "no nie powiem mu o tym magnezie chobym chciala bo musze zarabiac:(" albo moze jest niedoswiadczona i nie wie? paranoja naprawde... ale mimo wszystko 1000 mg magnezu dziennie zalecane :P bo przez nerwice sie go duzo traci :) pozdrawiam :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:15 am ]
del napisał(a):takich badan nikt nie zleca

rowniedobrze moglbys badac ..sprezystosc wlosow
skory
czas metabolizowanie poszczegolnych zwiazkow

nie popadaj w skrajnosci

mam wszystkie podstawowe badania w normie
badanie pierwiastkowe mialem robione z wlosow
wszystkie w normie

nie obchodzi mnie co moze byc zle
skoro nie mam zadnych uczulen

wkońcu jeden madry ktory wie ze nie wszystko co mu wpadnie do glowy to realia i ze to moze byc skutkiem nerwicy tlyko wkoncu wie co jest grane izczego chce... mam podobnie nie bede badac wszystkich zwiazkow w kazdej jednej komorce swojego ciala. A co do popadania w skrajnosci to Tomakin naprawde popadles... chyba razem z Panem Takitam :D moze jednak pojdziecie do psychologa?:>

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:16 am ]
po to zeby wkoncuu zaczac ja leczyc jak czlowiek i leczyc naprawde a nie zludzeniami :P

przez takitam 15 mar 2008, 11:33
to jest logiczne ze jak masz nerwice wywolana brakkiem omegi kurde trzy to jak usuniesz brak czyli nabijesz sie nia to nie bedziesz miala nerwicy ... troche pomyslec nie zaszkodzi :) ale jasne jest ze nie ma czlowieka ktory ma TYLKO niedobor omegi 3 i nie ludz sie ze jesli zaczniesz cos tam jest to stanie sie cud jak masz niedobor to niejeden ... a kto powiefdzial ze masz niedobor omegi 3 ... nikt jestem tego pewien :D rozbrajaja mnie takie terapie pojedynczych rzeczy ... ja sie nie spotkalem z takimi " uzdrowieniami" chyba ze ktos w cudy wierzy to wybaczcie moja bezposredniosc ... pozdrowka
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

Sortuj wg