Zanim zdiagnozujemy nerwicę...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tomakin 15 lut 2008, 01:07
Jak nie jesz - umierasz z głodu. To jak, piekarz ma piec za darmo? Bo ktoś ma taką zachciankę?

A bajzel to jest, ogromny. Ale większość tego bajzlu jest wywołana właśnie próbami regulowania i robienia z tego "rzeczy dla ludzi", przez co tworzą się patologie - jak wszędzie, gdzie nie ma wolnego rynku.

przez Luk33 15 lut 2008, 10:51
Zaczełem się udzielać, znowu na forum boreliozy, gazeta.pl :) tonący brzytwy się trzyma :)
moze cie to zainteresuje tomakin
tu jest moj pierwszy temat, dokladnie opisana histoia choroby:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=63483629&a=63483629

tu nowy temat, moze cos wymysla:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=75697051&a=75731242

przez tomakin 15 lut 2008, 14:33
Wymyślą to, że jedyny ratunek to "ich" lekarka, która wciśnie Ci gigantyczną ilość antybiotyków bez żadnej praktycznie osłony. Takie ilości jakie ona przepisuje faktycznie leczą boreliozę, ale ilości dosłownie 10krotnie mniejsze również leczą, a nie robią z człowieka wraka. W sumie tam chodzi o złapanie "zdrowych" i zniszczenie im zdrowia końskimi dawkami antybiotyków, a potem wmawianie, że czują się źle bo dalej mają boreliozę i dalej muszą "ich" lekarzowi płacić.

Na dodatek "oni" to najczęściej jedna osoba pod 5 różnymi nickami, a o faktycznym leczeniu boreliozy pojęcia nie ma tam NIKT, bo tacy ludzie zostali dawno wybanowani - sprawiali, że za mało się kasy wyciągało z naiwnych. Między innymi bana dostałem ja, ośmieliłem się zaprotestować gdy boreliozę zaczęli wmawiać gościowi, który sobie rękę w nocy przygniótł i mu na chwilę zdrętwiała.

Jak już musisz na gazeta.pl - jest forum borelioza mirror, gdzie nie ma 30 rozhisteryzowanych bab wmawiających każdemu boreliozę, za to jest rozsądne zastanawianie się, które objawy pochodzą od krętka, które od innych schorzeń.

//edit

Kurcze, a strzał w ciemno

Zrób sobie test na toksoplazmozę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 16 lut 2008, 11:59
witam, nie wiem czy to cos pomoze w moim przypadku ale dzisiaj wlasnie mi sie przypomnialo ze mam na stopach taka wysypke dziwna takie bułeczki male z ktorych wyrastaja wlosy ... i to jest tak ze jest ale jak podrapie to swedzi i tam w kolo macieju ... dzisiaj wyrwalem wszystkie wlosy z tych buleczek bo mnie juz ... "irytowaly" nie wiem moze kogos oswieci ten nadzwyczajny objaw :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 16 lut 2008, 14:43
Bez fotki nic się nie da powiedzieć, ale - można próbować zgadywać, że jeśli jedna z błon śluzowych jest zaburzona, będą też zaburzone inne. Dla przykładu podrażnienia i stany zapalne skóry stóp (z opisu wygląda na alergię, ale cholera wie) oznaczają, że inne powłowki, np błona żołądka, też mogą łatwo ulegać podrażnieniu.

No ale jak pisałem na prw kilka razy - to powinien ocenić dobry specjalista od przewodu pokarmowego, może być tak że niewłaściwa praca wątroby np zatruwa organizm, albo po prostu go głodzi.

przez takitam 16 lut 2008, 23:47
hmm ja juz mam ustawionych lekarzy bede szukal coz watroba juz zrobilem na wirusy 2 badania ujemniej wyszly specjalista powiedzial dosc dobry ze z watroba oprocz tej bilirubiny nic nie wychodzi ... oprocz tego gilberta ... pewnie jest tak jak mowiles ... na pewno jest cos z tym zoladkiem moze jednoczesnie jakas nerwica sie pojawila z jakis przyczyn ktore mialem w domu i w ogole ... heh dzisiaj mialem w ogole wypadek samochodowy :( znowu kasa zamiast na lekarzy to na auto :/
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez Luk33 02 mar 2008, 13:12
Bylem ponownie u mojej lekarki. Tak ajk sie spodziewalem, ujemna elisa spowodowala, ze nie chce mnie leczyc na borelioze. Stwerdzila, ze jeden pasek to jakas reakcja krzyzowa. Zlecila mi zrobienie kolejnych badan krwi, ktore mialem robione jzu milion razy i byly ok. OB, morfologia, rozmaz, IgE, watrobowe, latex RF (reumatyczne, nigdy nei robilem), CRP, Heliobacter, przeciwjadrwoe, wiruswe zapalenei watrobe typu BiC. Cos z tego zrobie, ale nei wszsytko, bo szkoda mi kasy. Dorzuce jeszcze toksoplazmoze Jak zwykle jestem w kropce i nie wiem co robic.
Ostatnio edytowano 02 mar 2008, 18:27 przez Luk33, łącznie edytowano 1 raz

przez tomakin 02 mar 2008, 17:16
Iść do prywatnego lekarza i powiedzieć że chcesz wyleczyć boreliozę, nie będzie chciał leczyć - nie płać tylko wyjdź. Kolo nie daje usługi, nie płacisz za nią i tyle. Swoją drogą, jeden pasek to MOGŁA być reakcja krzyżowa, tyle że miałeś na tyle specyficzny, iż ciężko wyczuć z czym. Faktem też jest, że paski często zostają długo po wyleczeniu, ponoć IgM też to dotyczy akurat w boreliozie. Inny fakt - masz objawy które NIE są objawami boreliozy, czyli np męty w ciele szklistym - to się w borelce nie zdarza, za to bardzo często właśnie w toksoplazmozie, która - rzadko bo rzadko ale jednak - powoduje takie objawy, jakie masz.

Z tego co lekarka zleciła, nie widzę większego sensu w robieniu testów na wątrobę - miałbyś kompletnie odjechane rozwolnienia i prawdziwą rewolucję w jelitach. Znaczy - każde badanie jest przydatne, nigdy nie wiadomo czy czegoś się nie póki się nie zbada, ale jak masz płacić z własnej kasy, odpuść, tym bardziej że są piekielnie drogie. Co najwyżej zrób te próby które są faktycznie bardzo tanie, ale wirusowe zapalenia to w sumie kilkaset zł.

Jeśli już coś podejrzewać, to jakąś kolagenozę (autoimmunologiczna reakcja na własną tkankę łączną). Choroby autoimmunologiczne to ogólnie paskudna sprawa, ale bardzo tutaj pomocna jest terapia wg dr Budwig - znacznie zmniejsza stany zapalne. Ogólnie taka terapia nikomu nie zaszkodzi a każdemu pomoże :D

www.budwig.vegie.pl - tu możesz poczytać.

przez Luk33 02 mar 2008, 18:53
Co powiesz na SM? :) Powininem brac pod uwage? Wiele objawow moze swiadczyc o pierwotnie postepujacym, tylko w moim wieku, chyba to nie jest spotykane czesto? Obajwy wprawdzie nei widoczne golym okiem dla lekarza, ale jednak postepuja. Niedawno ktos mi zadal pytanie, dlaczego ide jak stary dziadek. Bol w okolicach nad kolanowych powodował, ze idac moje nogi byly wyprostowane/usztywnione, nie zginaly sie w kolancha luzno, jak u normalnego czlowieka. Wytsarczy, ze usiade ''po turecku'', uklekne, usiade na nogach, to automatycznie odczuwam dretwienie, bol, sztywnosc - jak stary dziadek, ledwo moge wstac! Planuje rezonans głowy, ale moze sie okazac, ze i tak nic nie pokaze(nawet jesli PP wystepuje)
Zrobie kilka zapisanych badan krwi, walne sobie fotki kregoslupa piersiowo, ledzwiowo-krzyzowego. Jesli nic, pomysle o rezonansie.
Boreliozy mi tu nikt nei bedzie leczyl! Znaczy lekarka powiedziala, ze jesli wyniki wyjda ok, to MOZE poda mi przez 3 tygodnie antybiotyk. Jestem mlody i mi nei zaszkodzi taka dawka, jak koniecznei bede chcial. W moim wypadku (jesli to chroniczna borelioza) 3 tygodniowa dawa i tak nic nie pomoże?

przez tomakin 03 mar 2008, 04:27
SM to raczej objawia się zniszczeniem nerwów odpowiadających za ruchy stawów, a nie samych stawów. Stawy to albo infekcja bakteryjna, albo (i tu można by się zastanowić) przesuszenie organizmu, np złą pracą układu pokarmowego - ale tego nie zbada się przez internet, albo reakcja autoimmunologiczna.

Jeśli już podejrzewasz SM, to raczej bym zrobił badania płynu mózgowo - rdzeniowego na obecność bakterii boreliozy. Neuroborelioza i SM dają dokładnie identyczne objawy, zarówno te "zewnętrzne" jak i w wynikach rezonansu. Ale to dałoby też setki innych objawów.

I uwierz, jak poszukasz PRYWATNEGO lekarza, to będzie leczył. Może nie pierwszy, nie drugi, ale któryś z kolei się zgodzi. 3 tygodnie warto zaryzykować, nawet jeśli to nie jest borelioza - są dziesiątki chorób bakteryjnych które mogą sprawiać kłopoty, warto je wyeliminować. Niektórych po prostu nie zbadasz w Polsce i leczy się wtedy w ciemno. Dużo by ten rozmaz dał, który miałeś zrobić chyba miesiąc temu, z niego zazwyczaj widać czy nie ma infekcji. A dawka 3 tygodnie bardzo dużo da, wybije większość bakterii. Nie wszystkie, ale bardzo dużo. Tylko żeby to był mądry antybiotyk - doksycyklina (unidox) dość silna dawka (300 lub wyżej), coś z penicylin (duomox na przykład), do tego tinidazol co tydzień przynajmniej, na rozbicie cyst przetrwalnikowych. Taki zestaw jedzie po 80% znanych medycynie schorzeń zakaźnych, w tym również po wszystkich stadiach rozwojowych borelki (ta bakteria ma 3 stadia).

Teraz co do tego ewentualnego silnego przesuszenia - elektrolity robiłeś? O poziom potasu chodzi. Jak będziesz te wszystkie badania robił, machnij to, raptem 3 zł kosztuje w większości laborek. Druga ewentualna przyczyna, cukier - poziom wychodzi OK? Przy cukrzycy błyskawicznie potrafi spaść poziom potasu, przez co stawy robią się suche jak pieprz, najpierw zaczynają strzelać, potem po prostu się wycierają. Zwróć uwagę czy nie masz ciągłego stanu wysuszenia, tzn czy nie chce Ci się ciągle pić, gardło czy nie boli, czy nie odchrząkujesz, czy nie ma stanów zapalnych spojówek (tzw zespół suchego oka), czy nie ma charakterystycznie pomarszczonych opuszek palców i jednocześnie suchej skóry na dłoniach. Biegunek nie ma może?

Fotki kręgosłupa to teraz raczej strata kasy, jeśli bolą i strzelają WSZYSTKIE stawy, to nie jest wina ucisku na nerw. Owszem jakby tylko nogi, można by podejrzewać że właśnie nerw jest ucisnięty. A że zniszczony masz to gwarantuję, nie musisz nawet sprawdzać :P

przez Luk33 03 mar 2008, 12:21
Zrobilem to badanie krwi, rozmaz wyszedl taki:
Limfocyty: 44% monocyty:7% Segmenty: 35% eoz: 14%
cukier robilem ostanio z 3 miesiace tamu, wyszedl ok jak zawsze. Elektrolitow dawno nei robilem, choc zwykle mialem je w granicach normy. Ostanio zjadam ogromne ilosci tego, np zauwazylem, ze siusiam w kolorze cytynowo-żóltym, to chyba przez witaminy z grupy B?
Co do gardla i odchrząkania to praktycznie mam to caly czas :lol:
Gardlo boli mnie zawsze(lato-zima), czasem mocniej czasem slabiej. Cos mi siedzi w gardle i zwykle wypluwam zołta substancje! To jest starszne!
Biegunek brak, suchosc skora głownie na twarzy.
Chyba nei powiedzialem najwazniejszego. Zawsze bylem bardzo chudy przy 186cm, mialem 65 kg :lol: w ciagu osatnich 6 miesiecy przytylem 20 kg :lol: Mam apetyt, sam chialem przytyc i dlatego tyle jadlem. W tej chwili mam idelana wage. Jak powiedzialem to lekarce, stweirdzila, ze chorzy ludzie, tak od tak sobie nei przytyja 20 kg.
I ja chodze do prywatnego lekarza i płace 100zl za nic :/ Przy nastepnej wizycie przekonam ja, ze chce te antybiotyki na 3 tygodnie. Zreszta sama to sugerowala, ze mozemy spubowac.

przez takitam 03 mar 2008, 12:49
"Teraz co do tego ewentualnego silnego przesuszenia - elektrolity robiłeś? O poziom potasu chodzi. Jak będziesz te wszystkie badania robił, machnij to, raptem 3 zł kosztuje w większości laborek. Druga ewentualna przyczyna, cukier - poziom wychodzi OK? Przy cukrzycy błyskawicznie potrafi spaść poziom potasu, przez co stawy robią się suche jak pieprz, najpierw zaczynają strzelać, potem po prostu się wycierają. Zwróć uwagę czy nie masz ciągłego stanu wysuszenia, tzn czy nie chce Ci się ciągle pić, gardło czy nie boli, czy nie odchrząkujesz, czy nie ma stanów zapalnych spojówek (tzw zespół suchego oka), czy nie ma charakterystycznie pomarszczonych opuszek palców i jednocześnie suchej skóry na dłoniach. Biegunek nie ma może?"

hmm to mnie zaciekawilo bo ja mam takie objawy ... ciagle picie, gardlo boli mnie czesto rano, chrzakam odkad pamietam, stan zapalny zoladka to juz mowilem, z tym okiem to czesto sie budze i mi cieknie kilka lez bez powodu i jest ropa w oku ale to nie sa kosmiczne ilosci podejrzewam ze kazdy czlowiek tak ma ... dlonie mam strasznie suche taka nieelastyczna skora, mam problemy z katarem (moze slozowka nosa) w ogole zawsze mialem malo pryszczy a z tego co wiem sucha skora na twarzy nie ma tendencji do pyszczy ( matoly co chodza na solarke wysuszaja skore i nie maja pryszczy ... znam paru niestety ) lupiez = sucha skora glowy ... co do oczu to jak wyjde na zimno czy powieje wiatr to od razu mi lzawia tak samo w tych pomieszczeniach dusznych
czasem mam tak ze mam np prawe oko do polowy w wodzie i wygladam jak jakis przecpany malolat :D ... takie objawy moga wskazywac na cos ? dodam ze mam poziom potasu wysoki 4,72 mmol/l dla normy 3,5 -5,3

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:49 am ]
czeste pokasływanie dodam :)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 03 mar 2008, 12:55
No, pierwsza rzecz którą jednak powinieneś zrobić, to szybka terapia wg diety dr Budwig, właśnie na to gardło i zasuszenie - nie mówię że wyleczy całkowicie, ale poczujesz baaaardzo dużą poprawę. Klikaj na www.budwig.vegie.pl i stosuj. Przy okazji to doskonałe zabezpieczenie antyrakowe, więc same korzyści :D

Swoją drogą co to za rozmaz z tylko 4 typami krwinek? Gdzie neutrofile? Bazo?

Jeśli masz mocno podniesione eo (a z tego co widzę masz mocno podniesione, chociaż nie wiem jakie normy stosuje Twoje laboratorium), to pierwsze co powinieneś zrobić, to zbadać się dokładnie pod kątem pasożytów - zwłaszcza tej nieszczęsnej toksoplazmozy.

Jak tokso nie wyjdzie, pomyślimy co dalej. Ale kurcze, strasznie dużo na to wskazuje... tylko bardzo dziwne by było, żeby zdrowy, normalny człowiek zachorował na przewlekłą toksoplazmozę. Organizm to zawsze prawie sam zwalcza, to choroba dręcząca ludzi z HIV czy po chemioterapii.

przez Luk33 03 mar 2008, 13:35
toxo, ale ja nigdy kota nie dotykałem :) mieso gotuje, Hiv nie mam - chyba, jak sobie czytam o toxy to nic do mnie nie pasuje
siemie pije, ale te glutki budyniowe z nasion :lol:
zrobie badania zobaczymy co bedzie
to labaoratoruim, akurat nei stosuje norm do rozmazu :lol: napisali mi to dlugopisem na morfologii :lol:

Sortuj wg