Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez scrat 09 wrz 2008, 03:10
No, dwa kroki w przód, może nawet jeden w tył, ale najważniejsze to JAKOŚ brnać do przodu. I to nie są puste słowa...

Matko, jak ja się cieszę że mam maturę. Chociaż chyba tylko wy wiecie, ile mnie to kosztowało. Najbliższe takie uczucie jak zdam prawko (12-go mam teorię), kolejne - po obronie magistra (nie wiem kiedy, póki co po raz któryś próbuje zaczać studia)...

Takie to życie już jest. Ale nie jesteśmy sami. I to jest najważniejsze...
Przyjaciel forum

przez adam_s 09 wrz 2008, 22:11
praktyki sa super.. :D. mogę tak zawsze!! jutro sanepid więc do budy nie idę, dopiero w czwartek, lekcje od 10:30 do 17 ;). ach, uwielbiam praktyki, fajnie jest w sklepie :D.
GG: 5988000

przez wróbelek Elemelek 10 wrz 2008, 09:55
no i o to chodzi ;) widzisz, a tak się bałeś ;) teraz już będzie z górki ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 10 wrz 2008, 11:22
dokladnie będzie ok Adam
:)

przez adam_s 10 wrz 2008, 20:33
a dzisiaj się znow boję.. bo jutro lekcje.. ;/

przez kitty341 10 wrz 2008, 23:28
adam_s, nie bój się! pomysl ze praktycznie nie ma osoby ktora lubi siedziec w szkole;)
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez adam_s 11 wrz 2008, 12:09
No i nie poszedłem na lekcje.. to było wiadome od samego początku, nie wiem co wogóle sobie myślałem, zmieniając szkołę z liceum na technikum, z technikum na zawodówkę.. Nie ma znaczenia czy jest łatwiej czy trudniej, fobia szkolna jest w każdej budzie taka sama.. Myślałem że w zawodówce nie będę się tak bał szkoły, że jest łatwiej i dlatego.. Gówno prawda, boję się tak samo jak zawsze.. Mój lęk wzmacnia fakt, że 1 wrzesnia przylazł do mnie kurator i postrraszył że mam się postarać w tym roku itd. bo moje byłe LO założyło mi sprawę w sądzie o "wagarowanie" - czyt. lęk przed szkołą i niechodzenie przez to. Sprawe odroczono pod koniec tych wakacji bo posłałem im do sądu orzeczenie o nauczaniu ind. które miałem raptem tydzień w LO. W każdym razie jak widać przenosiny do innej szkoły były ogromnym błędem, mogłem zostać w tamtym LO może dostałbym NI i może jakimś cudem bym przebiedował do lutego 2009 ( wtedy będę mógł się przenieść do LO zaocznego, rozpoczynając 2 klasę od semestru zimowego, teraz nie mogę isc zaocznie bo nie mam 18 lat ukończonych ). W każdym razie czuję się teraz jak najgorszy śmieć a pogarsza to moja matka (chociaż ma rację), która wypomina mi ile się nabiegała ze mną jak ciągle zmieniałem szkoły, załatwiała ze mną praktyki...ja mam już dosyć, chcę umrzeć ;(

przez wróbelek Elemelek 11 wrz 2008, 15:00
adam_s, nie załamuj się, nie udało się dzisiaj, ale moze jutro się pozbierasz i pójdziesz!!! nie wolno się tak poddawać... postaraj się chociaż dojść do tej szkoły, zobaczysz, to da się przełamać!! trzymam kciuki za Ciebie, nie poddawaj się tak szybko, to wszystko zależy od Ciebie, jestem pewna że to pokonasz!! :)

przez offtopic 11 wrz 2008, 22:06
Ja chodzę teraz do zaocznego studium , i fobia społeczna( dużo ludzi) do tego szkolna nie odpuszczają skutkiem czego zazwyczaj jestem tam tylko wtedy kiedy muszę zaliczyć egzamin ...:D
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez depresyjny86 12 wrz 2008, 01:00
Adam dasz sobie radę napewno.Przełamiesz ten lęk.Ja również wierze w Ciebie.Jesteś silny i dasz sobie rade.
:)

przez offtopic 12 wrz 2008, 17:56
Ja nie chcę nikogo zniechęcać, ale jeśli ktoś naprawdę ma fobię szkolną a do tego jeszcze nerwice to jakby nie wiem jak chciał , nie wiadomo jak się starał będzie bardzo bardzo ciężko. Ja to przerabiałem w liceum dziennym, teraz doszedłem do wniosku że zaoczne było dla mnie zbawieniem. Nie musiałem przeżywać codziennie takiej ilości stresu...
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez adam_s 12 wrz 2008, 20:25
Ja właśnie się zastanawiam czy się nie przenieść do zaocznego z lutym - od semestru zimowego. zapewne tak zrobię. Póki co to dzisiaj byłem w szkole, ojciec siłą - dosłownie - wywalił mnie do szkoły.. i chyba dobrze zrobił.. Niepedagogicznie postąpił ale poskutkowało i siedziałem dziś na wszystkich lekcjach.. :)

przez IceMan 12 wrz 2008, 21:39
Mnie w sumie pchało do szkoły poczucie obowiązku wobec rodziców. Po prostu wiedziałem że muszę dać z siebie wszystko i tak było. Nie dopuśćcie do sytuacji, gdy nie bardzo wiadomo, czy to jeszcze fobia, czy już wymówka (bo popadacie w poczucie własnej bezsilności i pogrążacie się w nim).
Przyjaciel forum

przez wróbelek Elemelek 12 wrz 2008, 21:50
ja zawsze na lekcji jak już czuję ze nie wysiedze i musze cos zrobić bo zwariuje, zawsze chwytam za telefon i zaczynam pisac esemesy :P to jest bardzo zajmujące zajęcie, a przynajmniej pozwala przetrwać ten najgorszy moment, bo wiadomo - raz jest źle, za chwile jeszcze gorzej, ale może za minute być już lepiej ;)

Sortuj wg