Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez scrat 05 sie 2008, 22:11
Jakie dokładnie technikum? W sensie profil?
Przyjaciel forum

przez adam_s 05 sie 2008, 22:16
technik ekonomik. Ja to bym nawet chciał tam pozostać i sie uczyć w technikum bo profil oki i klasa chyba też będzie ale to jednak aż 4 lata no i teraz rok w plecy..Boję się że nie dam rady. Wychodzi na to że będę kończył szkołę średnią 5 lat.. 1 rok liceum+technikum, świetnie..
GG: 5988000

przez scrat 05 sie 2008, 22:18
Też kończyłem 5 lat, plus 3 lata zmarnowane na niewłaściwej uczelni, to nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby jakoś powoli to szło do przodu.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam_s 05 sie 2008, 22:21
scrat, Ty się jeszcze zalapałeś na 5-letnie technikum czy powtarzałeś klasę raz? Tak z ciekawości pytam ;).
Co do uczelni to się zastanawiam czy wogóle iść na studia.

przez scrat 05 sie 2008, 22:32
Na 5-letnie.
Studia? Jedyne co mogę ci poradzić to to żeby to była tylko twoja decyzja. Mnie mama i wszyscy dookoła strasznie namawiali na studia, mimo że kompetnie nie byłem wtedy gotowy, przypłaciłem to takimi atakami nerwicy, że nikt zdrowy tego nie zrozumie. No i dobrze, chcieli dla mnie dobrze, ale... Tą decyzję trzeba podjąć samemu.

Teraz idę na studia znowu i wiem że nie będzie łatwo (u mnie nie chodzenie na zajęcia wynikało z niechęci/depresji, to do przezwyciężenia, ale koszmarem były egzaminy, więc te studia internetowe bardzo mnie nie uratują). Ale chcę, bardzo chcę...
Przyjaciel forum

przez adam_s 05 sie 2008, 22:40
Taa tylko że ja się boję że się za mną pociągnie to że mam rok w plecy tzn o rok pozniej od moich rowiesnikow z technikum zrobie mature.. nie wiem czy to w jakiś sposób mi utrudni życie ale tak dziwnie jakoś ;).
Co do mojej nowej szkoły, wiem że będzie źle, nieraz tragicznie. Pewnie niektóre dni bedą jesdnym wielkim atakiem lęku ale mimo to jakoś chcę to skończyć i to normalnie nie żadne indywidualne.
A Tobie [b[scrat[/b] chciałbym jeszcze raz życzyć powodzenia na nowych studiach. Wierzę że Ci sie uda!

przez scrat 05 sie 2008, 23:00
adam_s napisał(a):Taa tylko że ja się boję że się za mną pociągnie to że mam rok w plecy tzn o rok pozniej od moich rowiesnikow z technikum zrobie mature.. nie wiem czy to w jakiś sposób mi utrudni życie ale tak dziwnie jakoś ;).

Nie utrudni w żaden sposób. Zresztą ja po 5-letnim technikum i tak byłem starszy o rok od większości na uczelni, potem nie zdałem i byłem jeszcze starszy, znowu nie zdałem i znowu byłem starszy... :D A teraz będę studiował z "dzieciakami" z rocznika 89 (4 lata różnicy).

Na studiach się tego nie zauważa, nawet z 45-letnim kolesiem, który z nami studiował, były normalne kumpelskie stosunki a nie jakieś "pany" i inne.

Co do mojej nowej szkoły, wiem że będzie źle, nieraz tragicznie. Pewnie niektóre dni bedą jesdnym wielkim atakiem lęku ale mimo to jakoś chcę to skończyć i to normalnie nie żadne indywidualne.

Bierzesz leki? Może warto wykorzystać te lęki w terapii - terapia behawioralno-poznawcza tak działa.

A Tobie scrat chciałbym jeszcze raz życzyć powodzenia na nowych studiach. Wierzę że Ci sie uda!

Dzięki, powodzenie będzie potrzebne, szczególnie w czasie sesji :)
Przyjaciel forum

przez adam_s 06 sie 2008, 00:51
scrat napisał(a):Nie utrudni w żaden sposób. Zresztą ja po 5-letnim technikum i tak byłem starszy o rok od większości na uczelni, potem nie zdałem i byłem jeszcze starszy, znowu nie zdałem i znowu byłem starszy... :D A teraz będę studiował z "dzieciakami" z rocznika 89 (4 lata różnicy).

To ja to dopiero dzieciak jestem przy Tobie ;).

scrat napisał(a):Na studiach się tego nie zauważa, nawet z 45-letnim kolesiem, który z nami studiował, były normalne kumpelskie stosunki a nie jakieś "pany" i inne.

Ale boję się właśnie że nauczyciele i uczniowie mogą dziwnie na mnie patrzeć i potraktują mnie jak jakiegoś nieuka. Jakoś tak wydaje mi się że na 'repetentów' inaczej patrzą.

scrat napisał(a):Bierzesz leki? Może warto wykorzystać te lęki w terapii - terapia behawioralno-poznawcza tak działa.

Nie biorę leków, bo źle na mnie działają, na terapię także nie uczęszczam. Czuję się lepiej bez nich zresztą jak dotąd poszukuję jeszcze przyczyn somatycznych moich objawów nerwicowych więc nie wiadomo jakie leczenie jest skuteczne. Ale co do fobii szkolnej to coś takiego u mnie faktem jest, niestety i to niezwiązanym z nerwicą bo mam przed szkołą lęk od dość dawna ;).

przez offtopic 06 sie 2008, 11:36
@adam_s
Dlaczego maja na Ciebie patrzeć dziwnie, przecież zaliczyli Ci tą pierwszą klasę w liceum. Po prostu odechciało Ci się chodzenia do liceum i poszedłeś do technikum....
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez xCarmen 06 sie 2008, 16:48
No ładnie Adam! wpadam tu po miesiecznej przerwie a Ty mi juz panikujesz , zaraz Cie przetrzepie na gg porządnie ;)

po pierwsze nie patrz na to co inni beda mowic myslec bo do czego Ci to jest potrzebne? masz tlyko jeden cel .. skonczyc szkole i tym sie zajmij...

mnie matura tak zmobilizowala teraz ze nie mam nic innego w glowie i nie ma innej opcji , dam rade i tyle :)

posluchaj starszej kolezanki ( i nie chodz nad rzeke) :D ;)
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez scrat 06 sie 2008, 21:45
adam_s napisał(a):
scrat napisał(a):Nie utrudni w żaden sposób. Zresztą ja po 5-letnim technikum i tak byłem starszy o rok od większości na uczelni, potem nie zdałem i byłem jeszcze starszy, znowu nie zdałem i znowu byłem starszy... :D A teraz będę studiował z "dzieciakami" z rocznika 89 (4 lata różnicy).

To ja to dopiero dzieciak jestem przy Tobie ;).

Ja i tak podczas sesji czuję się jak małe bezbronne dziecko...

Ale boję się właśnie że nauczyciele i uczniowie mogą dziwnie na mnie patrzeć i potraktują mnie jak jakiegoś nieuka. Jakoś tak wydaje mi się że na 'repetentów' inaczej patrzą.

U nas w technikum "repetenci" bardzo szybko się integrowali - zresztą jeden był nawet "fajniejszy", bo znał dużo ludzi i miał kontakty w starszych klasach ;)

Nie biorę leków, bo źle na mnie działają,

Jak na mnie źle działały to zmieniłem... :) Teraz też będę zmieniał. Leki trzeba dopasować do osoby.

na terapię także nie uczęszczam. Czuję się lepiej bez nich zresztą jak dotąd poszukuję jeszcze przyczyn somatycznych moich objawów nerwicowych więc nie wiadomo jakie leczenie jest skuteczne. Ale co do fobii szkolnej to coś takiego u mnie faktem jest, niestety i to niezwiązanym z nerwicą bo mam przed szkołą lęk od dość dawna ;).

Dlatego to zadanie dla terapeuty. Z tego lęku przed szkołą pewnie wyewoluowała nerwica.
Przyjaciel forum

przez adam_s 06 sie 2008, 22:07
offtopic napisał(a):Dlaczego maja na Ciebie patrzeć dziwnie, przecież zaliczyli Ci tą pierwszą klasę w liceum. Po prostu odechciało Ci się chodzenia do liceum i poszedłeś do technikum....
Co nie zmienia faktu że będę starszy od reszty klasy ;). Ale w zasadzie to masz rację.

xCarmen, masz rację, musze przestać użalać się nad sobą i wziąć się w garść, pokazać na co mnie stać. ;) dzięki!
Cieszę się że dajesz radę, wierzę że Ci sie uda bo widzę że Ci zależy.
( i nie chodz nad rzeke) :D ;)
A Ty nie pij tyle :P.

scrat, dzięki za słowa wsparcia. Leków brać nie chcę ale nie wykluczam powrotu do nich w roku szkolnym. Na terapię pewnie się wybiorę bo żyć mi nie daje ten mętlik w głowie związany ze szkołą.

przez IceMan 08 sie 2008, 22:39
Ojoj... jeszcze 3 tygodnie wakacji macie ;) widzę że przez ostatni tydzień temat ruszył z kopyta. Też miałem ten problem (piszę po raz kolejny, tym razem do nowych na forum), ale prawdę mówiąc przejmowanie się zawczasu nic mi nie pomagało, tylko szkodziło. Korzystajcie z wakacji póki możecie, pozdrawiam ;)
Przyjaciel forum

przez zimbabwe 09 sie 2008, 13:29
Kurczę, już za 3 tygodnie będę widzieć moją stukniętą wychowawczynię... Może poproszę mojego lekarza o receptę na arszenik? :D
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

Sortuj wg