Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a szkoła

przez zepsuta 29 maja 2008, 14:26
Witam.
Jak wskazuje, nie tylko ja cierpię na takie problemy.
Moim problemem jest szkoła, szczególnie dojeżdżanie do niej, pisanie ważnych sprawdzianów itd.
Nie wiem od czego zacząć, może po prostu od tego, że najzwyczajnie nie radzę sobie z życiem szkolnym, wsiadaniem do autobusu pełnego tłumu ludzi, którzy zazwyczaj dziwnie na mnie się patrzą (nie wyróżniam się niczym), słysząc te różne śmiechy chichy moich straszych koleżąnek z tyłu autobusu, które zazwyczaj są o mnie, tracę siły. Wiem, to jest b. śmieszne, ale to dla mnie poważny problem.
Przejdźmy do szkoły. Tak więc, przez moje lenistwo, strach, niechęć mogę powtarzać klasę 2 gimnazjum. Jestem zagrożona akurat z trzech przedmiotów, których nienawidzę: matematyka, fizyka i chemia.
Chcę, może już chciałam, poprawić to wszystko (tego jest strasznie dużo; 1 semestr matematyki i chemii), jednak moja nerwica napoczątkowana od dzieciństwa daje swe znaki. Uczę się, uczę, uczę, a gdy dostaję sprawdzian wołałam pomocy do Boga. Tak się stresuję, (to jest dosłownie niewyobrażąlny lęk), że wszystko zapominam, i za za przeproszeniem du** zbita oceny dopuszczającej. Jest b. mała szansa, że zdam z poprawką. Mogę w ogóle nie zdać.
I co ja mam robić? Gdy czasu zostało niewiele, gdy nie mogę spać po nocach, płaczę, miewam biegunki, potworne bóle brzucha, paraliż nóg i rąk...? Branie leków, wdechy, mówienie, że wszystko będzie ok, nie dają radę.
Chyba najlepszym rozwiązaniem dać sobie z tym spokój..? Nie mam już siły. Nerwica mnie wykańcza...

Re: Fobia szkolna

przez zepsuta 29 maja 2008, 17:01
Ja nie wiem czy moje lęki pozwolą mi skończyć normalnie gimnazjum :cry:
Jeśli nie zdam... Moja nowa klasa... Boję się ich :cry:
Nie ma już dla mnie żądnego ratunku... Muszę iść koniecznie do pyschologa :cry: :(

przez adam_s 29 maja 2008, 19:47
A ja z kolei od jutra wracam na nauczanie indywidualne.. Co prawda tylko mam tylko geografię, ale sama myśl o wejściu do szkoły napawa mnie przerażeniem. No i nie mówię już o wysiedzeniu 45 minut sam na sam z nauczycielem.. :cry:
GG: 5988000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 29 maja 2008, 22:45
Adam dasz rade wierze w Ciebie!!!
:)

przez zepsuta 30 maja 2008, 07:51
Po czym można dostać nauczanie indywidualne?

przez adam_s 30 maja 2008, 07:56
Darku wielkie dzięki za wsparcie!! :)
zepsuta, ja dostałem NI na podstawie orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogiczne. Musiałem miec zaświadczenie od psychiatry że mój stan znacznie utrudnia normalne uczęszczanie do szkoły. Sama procedura załatwiania trwała ok. 2 tygodni. Ale pamiętaj że indywidualne to ostatecznośc..

A no cóż ja idę zaraz do szkoły na pierwszą w życiu lekcję indywidualną. ;)

przez xCarmen 30 maja 2008, 11:11
Trzymam kciuki indywidualisto :*:*
Nie moglam odpisac bo mi zablokowali konto ... :/

Eh a ja za swoja skzola to tez mam ... naje...
Fobia skzolna to narazie najgorsza rzecz jaka mogla mi sie przytrafic :/
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez clover 30 maja 2008, 18:33
adam s jak jest na indywidualnym? strasznie czy wrecz tragicznie? pytam bo jesli nie uda mi sie w zaocznym to bede musiala starac sie o indywidualnie.

przez zepsuta 30 maja 2008, 18:55
xCarmen, u mnie też.

przez adam_s 30 maja 2008, 19:15
Powiem jedno: było świetnie! Chociaz na początku strasznie się bałem wejśc do szkoły ale się przemogłem. Na początku miałem jakieś lęki ale spotkałem wychowawczynię ( naprawdę świetny pedagog! ), ustalilismy co i jak i jakoś mi minęło. Nauczyciele bardzo miło przyjęli mnie po 2,5 miesięcznej przerwie, klasa też :). Na 1 lekcji ( miałem jednak dwie gegry ) przez chwilkę się nakręciłem no i zrobiło mi się niedobrze, ale zaraz minęło. Potem było już ok :). Indywidualne fajna sprawa w sumie :). Oczywiscie to ostatecznosc bo godzin naprawdę mało ( chyba 12 ale ja mam 15 ale tylko w przyszłym tygodniu tyle ) więc ciężko nadążyc no i przygotowanie do matury niestety nie takie..

Dzięki Wam wszystkim za wsparcie i tu, na forum i na gg :). Bez Was nie dałbym rady ! :)

przez adam_s 27 cze 2008, 00:46
Blue_on, tak czy tak jedziemy na tym samym wózku. Co z tego że nigdy nie miałem jakichś poważniejszych zatargów z kimkolwiek ze szkoły jak tak i tak się jej boję? Na jedno wychodzi. No ale liczę na powolne wyjście z tego bagna..

przez depresyjny86 27 cze 2008, 01:09
Nie dosć że jeszcze boje się ludzi na uczelni to jeszcze ten głupi egzamin :cry:
Juz widze całą tą sytuacje jak będe zdawał......będe sobie siedział przy stole rozmyślał nad odpowiedziami na pytania a następnie będe pytany ustnie z tych moich pseudo odpowiedzi które sobie zanotowałem na kartce...pani mgr powie mi,że nic nie umiem....na co ja odpowiem że to wszystko dlatego,że się denerwuje<tak jest zawsze :cry: >...może da mi wtedy ostatnią szanse i wtedy odpowiem....<a jak nie będzie innej mozliwości to powiem że choruje na nerwice/>
Po prostu musze kombinować......bo z nauki przez te moje załamanie nici wyszły
Mam nadzieje że pójdzie mi jutro o wiele łatwiej.... :(
:)

przez adam_s 01 sie 2008, 16:04
Jeszcze miesiąc wakacji a ja już panikuję bo w końcu będzie trzeba wrócić do szkoły. Pieprzone liceum, po kiego grzyba ja tam lazłem wogóle?

przez wróbelek Elemelek 01 sie 2008, 17:02
ech, ja tez sobie nie wyobrażam powrotu do szkoły:/ został mi co rpawda miesiac może jakos sie pozbieram, bo narazie to moge co najwyżej dojśc na przystanek autobusowy i wrócić do domu:/
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

Sortuj wg