Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez xCarmen 29 kwi 2008, 21:46
A ja mam troche pecha. Poznalam kilka osob z mojej przyszlej i innych klas i chcialam zeby mi pomogly ale nie ma ich akurat jutro w szkole wiec umieram ze strachu. Na szczescie udalo mi sie namowic teraz moja przyjaciolke ktora pojdzie ze mna, przynajmniej poszukiwania odbedziemy razem ale jeszcze zostaje rozmowa w jaskini lwa... no i zaczynam cwiczycz przed lustrem to co mam powiedziec bo sie boje ze sie zatne i rozplacze."Dzien dobry panie dyrektorze....."
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Zagubiony148 29 kwi 2008, 21:52
xCarmen napisał(a):Na szczescie udalo mi sie namowic teraz moja przyjaciolke ktora pojdzie ze mna, przynajmniej poszukiwania odbedziemy razem ale jeszcze zostaje rozmowa w jaskini lwa...

Jakie poetyckie porównanie ;)
xCarmen napisał(a):zaczynam cwiczycz przed lustrem to co mam powiedziec bo sie boje ze sie zatne i rozplacze."Dzien dobry panie dyrektorze....."

mam nadzieje ze to nie bedzie stary, wredny pryk, tylko ktos bardziej wyluzowany
xCarmen napisał(a):Poznalam kilka osob z mojej przyszlej i innych klas

Wiec jednak nie bedziesz calkiem sama ;)
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez xCarmen 29 kwi 2008, 21:58
Zagubiony148 napisał(a):xCarmen napisał:
Poznalam kilka osob z mojej przyszlej i innych klas

Wiec jednak nie bedziesz calkiem sama

Udało mi sie to dzieki moim znajomym ze starej szkoly ktorzy zaprosili mnie na impreze na ktorej byli tez owi uczniowe i za to jestem im wdzieczna:)

No i te osoby powiedizaly mi ze dyr jest w porzadku ale nie wiadomo jak zareaguje na mnie. Jesli powiem mu ze nie ukonczylam skzoly z osobistych powodow to pomysli ze pewnie jakis matol chce przyjsc do jego szkoly a jesli powiem ze z powodow zdrowotnych to moze zaczac pytac albo kazac mi jakies papiery i zaswiadczenia przyniesc a przeciez nie powiem mu ze jestem nerwuskiem i fobikiem szkolnym. Wiadomo , kazdy chce oszczedzic sobie klopotu.
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zagubiony148 29 kwi 2008, 22:03
xCarmen napisał(a):jesli powiem ze z powodow zdrowotnych to moze zaczac pytac albo kazac mi jakies papiery i zaswiadczenia przyniesc

Raczej watpie... Chyba ze koles bedzie przewrazliwiony i wystraszy sie ze ci odbije i zaatakujesz ktoregos z jego kochanych uczniow.... ;)
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.

przez xCarmen 29 kwi 2008, 22:12
Zagubiony148 napisał(a):wystraszy sie ze ci odbije i zaatakujesz ktoregos z jego kochanych uczniow....

to bardzo prawdopodobne;)

Ale bardzo chcialabym przyjsc do nowej szkoly z czystym kontem i nie popelniac tego samego bledu, mianowicie ograniczyc rozpowszechnianie plotek na moj temat... Wiec nie chce zeby dyrektor cos wiedzial. Bo jak myslisz jak zareaguje na to ze ma przyjac wariatke do swojej placowki.
Z drugiej strony zostanie w starej szkole sprawialoby ze mialabym latwiej tzn tam wiedza juz wszyscy o moich problemach i pewnie by mi jakos pomogli, chociaz patrzac na to co teraz zrobili to watpie.

Nawet myslalam zeby wkrecic nowemu dyrektorowi ze mialam jakas operacje. Wszystko byle sie nie przyznac ze mam zaburzenia osobowosci!
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez keram 29 kwi 2008, 23:00
xCarmen napisał(a): no i zaczynam cwiczycz przed lustrem to co mam powiedziec bo sie boje ze sie zatne i rozplacze."Dzien dobry panie dyrektorze....."

hehe:0 chciałbym to zobaczyc;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:14 pm ]
keram napisał(a):xCarmen napisał:
no i zaczynam cwiczycz przed lustrem to co mam powiedziec bo sie boje ze sie zatne i rozplacze."Dzien dobry panie dyrektorze....."

to powino wygladac tak...

nie rozpoczynaj tak "Dzien dobry panie dyrektorze....."
tylko " Czesc stary nie było Cie na ostaniej imprezie wiec przyszłam zobaczyc co u Ciebei.. po pierwsze(i tu pokazując palcem) nie przerywaj mi jak bede mówiła..
po drugie : masz tu papiery(rzucasz papiery na biórko) no i od dzisiaj jestem twoja uczennica, tak jak wczesniej ustalilismy

(podczas wychodzenia ztrzymujesz sie w dzwiach z mina jak bys sobie cos przypomniała) Aha i jak jescze raz sie tak spijesz na przedostaniej imprezie to nikt Cie na smyka z nas do domu nie bedzie taszczył...

(wychodzisz nie pokazując zadnych emocji)..;) end

bez stresu bedzie dobrze:)
"Dopóki walczysz, jestes wygrany"

przez xCarmen 30 kwi 2008, 08:11
to powino wygladac tak...

nie rozpoczynaj tak "Dzien dobry panie dyrektorze....."
tylko " Czesc stary nie było Cie na ostaniej imprezie wiec przyszłam zobaczyc co u Ciebei.. po pierwsze(i tu pokazując palcem) nie przerywaj mi jak bede mówiła..
po drugie : masz tu papiery(rzucasz papiery na biórko) no i od dzisiaj jestem twoja uczennica, tak jak wczesniej ustalilismy

(podczas wychodzenia ztrzymujesz sie w dzwiach z mina jak bys sobie cos przypomniała) Aha i jak jescze raz sie tak spijesz na przedostaniej imprezie to nikt Cie na smyka z nas do domu nie bedzie taszczył...

(wychodzisz nie pokazując zadnych emocji).. end

bez stresu bedzie dobrze:)

hahahahahahahahahahahahahahahahahaha

keram rozwaliles mnie tym ....
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez marmarc 01 maja 2008, 19:09
też uważałem i uważam że traciłem wiele przez swoję niedyspozycję do nauki, która ma związek z problemami nerwicowymi.
Tu szczególnie chodzi o słabą pamięć krótkotrwałą, "operacyjną", niską zdolność do kojarzenia różnych rzeczy na gorąco. Dla mnie z wysłuchiwania wykładu niewiele wynikało, zwykle nie nadążałem za tokiem rozumowania prowadzącego, starałem się tylko notować, nie próbując rozumieć.
Jeśli chodzi o dyscypliny w których trzeba tylko zapamiętywać duże ilości materiału - to nie miałem nigdy na to większych szans. M.in. z języków obcych jestem noga.
Do tego stres związany z wszelkimi egzaminami, w ogóle wpływ emocji na zachowanie i myślenie.
Do tego dochodzi łatwość w odpływaniu myślami,
To przeszkadza też bardzo w pracy. Z jednej strony mogę zapomnieć o co ktoś mnie prosił minutę temu, z drugiej strony, wykonywanie powtarzalnych wiele razy czynności jest dla mnie też trudne - zaraz "odpływam" i robię często pomyłki.
Trudno mi się skupić na jednej sprawie na 5 min choćby,

przez ulala 01 maja 2008, 23:07
xCarmen napisał(a):Pomocy. Chyba umre , jesli nie dzis to jutro. Musze isc do dyrektora a nawet nie wiem gdzie jest moja nowa szkoła. Boje sie postawic stope za jej progiem nie mowiac juz o rozmowie... Juz czuje sie zagubiona a co bedzie jutro? Jesli w ogole odwaze sie tam pojsc.

Myślalam ze moja fobia szkolna złagodniala albo calkowicie zniknela...
Teraz wiem ze jakakolwiek mysl o szkole przyprawia mnie o dreszcze...
Pozory .. bo od 3 miesiecy siedze w domu i nie musze sie martwic ze kazdego ranka trzeba wstac do szkoly ale jutro to sie zmieni ;/ :(

Znowu mam glupie mysli... nawet nie wiem kiedy tam sa dzwonkii, trafie na przerwe... nie wiem gdzie sekretariat, nie wiem co w ogole mam powiedziec dyrektorowi. Jak mu sie wytlumaczyc ze nie moglam ukonczyc 3 klasy w najlepszym liceum w miescie?

carmen ale nei mzoes zmu pwoiedziec ze mas zproblemy z nerwica i tyle....
wiesz w moejj szkole pomagaja ludziom chorm tzn. jak juz pislaam bylo kilka osob ktore praktycznei w ogoel nei chodzily do szkoly, do tej pory nei wiem co im bylo i poprzepuszczali ich dalej a na mature ida
mysle ze powinnas powiedziec co i jak i nie rozumeim dlaczego w starej skzole ci nie pomogli
człowiek jest kowalem swojego losu tylko gówno plynie z pradem ....

przez admano 02 maja 2008, 01:17
witaj, kordianka, jak sobie radzisz z tymi problemami które opisałaś? Ja niedawno dokonałem wielkiego odkrycia że coś się dzieje ze mną niedobrego, i myślę co z tym zrobic... może to minie(obudze się z tego dziwnego snu w którym teraz żyję)<ironia><joke>

przez xCarmen 02 maja 2008, 14:48
ulala napisał(a):carmen ale nei mzoes zmu pwoiedziec ze mas zproblemy z nerwica i tyle....
wiesz w moejj szkole pomagaja ludziom chorm tzn. jak juz pislaam bylo kilka osob ktore praktycznei w ogoel nei chodzily do szkoly, do tej pory nei wiem co im bylo i poprzepuszczali ich dalej a na mature ida
mysle ze powinnas powiedziec co i jak i nie rozumeim dlaczego w starej skzole ci nie pomogli

Pryzpuszczam ze w starej szkole by mi pomogli bo 3 lata ich uswiadamialam co to nerwicia i fobia szkolna natomiast w nowej s anikle sznase ze jesli na starcie sie prznam to mi pomoga jesli w ogole mnie przyjma.
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez IceMan 04 maja 2008, 23:55
xCarmen, dasz radę, każdy jest z człowiekiem, z kamienia ten dyrektor nie jest i zrozumie...
Przyjaciel forum

przez xCarmen 06 maja 2008, 23:35
Znowu mnie lapie ten strach przed wszystkim , przed nowa szkola nauczycielami znajomymi , rozmowa z drektorem kompromitacji ... mam pelno w gaciach i mam nadzieje ze umre dzis we snie :|
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Zagubiony148 07 maja 2008, 01:24
xCarmen napisał(a):Znowu mnie lapie ten strach przed wszystkim , przed nowa szkola nauczycielami znajomymi , rozmowa z drektorem kompromitacji ... mam pelno w gaciach i mam nadzieje ze umre dzis we snie :|

Zobaczysz będzie OK ;)
Emil Cioran

Sortuj wg