Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia szkolna

przez aishiteru 23 sty 2014, 01:10
Przedwczoraj zawitał u mnie kurator z powodu nie chodzenia do szkoły, nie wiem co robić. Gościu nie rozumi co ja czuję. Powiedział jeszcze, że jak koleżanki mnie wyzywają, grożą itp. To jest normalne. Serio? Nie wiem jak wy, ale dla mnie to nie normalne.. Gdyby nie te koleżanki nie bałabym się aż tak bardzo iść. Kazał mi iść do szkoły, przyjaciele tak samo, ale nie wiedzą chyba że jest coś takiego jak fobia i myślą, że to takie hop siup i już jestem w szkole, wszystko dobrze itp.
Nie radzę sobie już z tym wszystkim..
Seronil 30mg

Fobia szkolna

przez Lola Rose 26 sty 2014, 15:59
Od tej środy będę mieć biologię, chemię i fizykę pod rząd :why:
Jestem jaka jestem

Fobia szkolna

przez Indifference1 26 sty 2014, 16:59
Lola Rose napisał(a):Od tej środy będę mieć biologię, chemię i fizykę pod rząd :why:

No i fajnie :D Ja jak wracam po feriach to w środy mam 3 POLSKIE pod rząd. Umrę z nudów jak nic.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia szkolna

przez julusia 26 sty 2014, 17:06
aishiteru, a co Twoi rodzice na tą sytuację ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Fobia szkolna

przez Lola Rose 26 sty 2014, 21:22
Indifference1 napisał(a):
Lola Rose napisał(a):Od tej środy będę mieć biologię, chemię i fizykę pod rząd :why:

No i fajnie :D Ja jak wracam po feriach to w środy mam 3 POLSKIE pod rząd. Umrę z nudów jak nic.

Właśnie niefajnie. Polskiego w ogóle w środy nie będę mieć, a wolałabym nawet 3 byle żeby zabrali chemie, biologie i fizyke.
Jestem jaka jestem

Fobia szkolna

przez monk.2000 26 sty 2014, 21:43
Ja uważam okres szkoły za dobry dla mnie. Ale kto wie? Może tak na prawdę wszystko co złe zrzucałem do podświadomości, przyjmując ciosy z uśmiechem. Szkoła ma coś z tresury. Gdybym miał coś zmienić w kraju to reforma szkolnictwa byłaby jednym z założeń. Wiedza powinna być jak dar, a nie jak kara. Poza tym nie podoba mi się system sprawdzania wiedzy. Wielu bardzo stresuje się szkołą i czuje zbyt dużą presję. Ważniejsze od wiedzy są oceny. Oceny to dziecięcy odpowiednik pieniędzy. Pieniądze miały służyć ludziom, a wielu z nich po prostu zniewoliły. Głupie papierki, a taka ich moc.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Fobia szkolna

przez Decevante 29 sty 2014, 18:41
Mam fobię szkolną od podstawówki. Bałam się chodzić do szkoły i strasznie cierpiałam codziennie, przez 10 lat tak było. Na szczęście zmieniłam szkołę i od niedawna mam tam nauczanie indywidualne. Szkoła mi się podoba jak nigdy i NI też, jest o wiele lepiej niż z klasą, dobrze się czuję. I od początku życia tak jak teraz nie boję się chodzić do szkoły. Nawet to lubię. Żałuję, że tak późno się na to zdecydowałam i cierpiałam przez tyle lat :( Nikt mi tego czasu straconego nie odda..

Fobia szkolna

przez vifi 06 lut 2014, 18:59
Ja nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość. Na szczęście jakoś to przeżyłem i dotarłem do studiów, gdzie już sporo z tych lęków minęło (a może po prostu nerwica je wyparła). Fajnie że Ci się udało.

Fobia szkolna

przez Abbey 07 lut 2014, 22:54
umieram ze stresu, wolę umrzeć, niż tam wracać

-- 10 lut 2014, 08:19 --

Dzisiaj snilo mi się pierw liceum, a potem gimnazjum. To zupełnie nieświadome porównanie pokazało mi, jak bardzo obecna szkoła zniszczyła mi życie. tesknie za poprzednią.szkołą, która to nie prowadzila do tylu lęków. :?
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Fobia szkolna

przez Lola Rose 19 lut 2014, 23:12
Przeraża mnie to, że za parę miesięcy kończę gimnazjum i pójdę do nowej szkoły. Boję się, że się w tym nie odnajdę, że nie będę miała żadnych znajomych, przyjaciół. Nie mam pojęcia do jakiej szkoły iść, co zrobić ze swoim życiem.
Jestem jaka jestem

Fobia szkolna

przez Abbey 24 lut 2014, 22:49
coraz bardziej panicznie boję się nauczycielki. czuję, że mnie to przerasta.
Obrazek

Fobia szkolna

przez vifi 26 lut 2014, 01:08
Vett, ona tak na prawdę nic nie może Ci zrobić. Może sama nie będziesz teraz w stanie czegoś jej wygarnąć, ale w miarę możliwości skup się na nauce, a nie na niej. Ona nie wie co mówi i spróbuj to tak traktować.
Wiem że to może zabrzmi głupio, ale myślałaś żeby napisać do niej list, który dasz jej dopiero po skończeniu szkoły i opisałabyś, że Cię to wszystko bolało i że nauczycielka nie powinna się tak zachowywać. Możesz teraz sobie tego nie wyobrażać, ale ona chyba by go zrozumiała. A jak nie to już nie twój problem. Nie odpowiadasz za ludzi którzy przecież powinni uczyć Ciebie. Gdyby nie to że jesteś już na finiszu to możnaby rozważyć przepisanie się do innej klasy, czy po prostu wyrzucenie jej ze szkoły, ale jeśli tego nie robisz to zbierz w sobie siły i przygotowuj się do matury. Z tego co pisałaś ty nic złego jej nie zrobiłaś, zatem problem jest nie w tobie, ale w jej głowie. Być może kiedyś zrozumiesz dlaczego się tak zachowywała, a teraz podnieś głowę i dbaj o siebie. Ona na pewno nie poświęca Ci tak dużo czasu, jak ty w swoich myślach. Lekcja trwa tylko 45 min. Rok jest tylko jeden.
Może kiedyś będziesz w stanie pomóc takim ludziom, bo nie tylko zatruwają życie innym, ale też sobie. Nikt o zdrowych zmysłach nie nienawidzi swojego dziecka czy ucznia.

Fobia szkolna

przez Abbey 28 lut 2014, 00:13
vifi, a mówiłam, że chcę do innego liceum jeszcze będąc w gimnazjum... ale oczywiście nikt mnie nie słuchał.
Z zamiarem napisania listu już jakoś się zbieram od kilku miesięcy, do tego chciałam dorzucić jakąś książkę (jeśli bym taką znalazła), która choć trochę przybliżyłaby moje uczucia i katusze, które trwały (i pewnie będą trwać jeszcze przez długie lata) w mojej głowie.
Ktoś kiedyś śmiał się, że jesteśmy podobne. Nie wiem na jakiej podstawie, bo nie jestem tak wredna, no ale...
Ponoć jest DDA, może teraz to ona chce komuś zniszczyć samoocenę, psychikę, coś w tym stylu... Jakiś czas temu mówiła, że będzie dla mnie wredna, bo tak chce i lubi, dzisiaj za to rzekła, że będzie mnie gnębić za to jaka jestem. Bo co - jestem cicha? Bo nie tryskam entuzjazmem na prawo i lewo i nie chichram się jak głupia małolata? Ona do takich rzeczy miała zastrzeżenia od początku, przecież nauczyciele pragną takich uczniów :lol:
Może kiedyś do tego nabiorę dystansu. Może. Może za jakieś kilkanaście lat. Teraz nie da rady - zniszczyła opinię o mnie wśród uczniów, nauczycieli...

Chciałabym, żeby to się skończyło. Żebym kiedyś o tym wspominała jako, nie wiem, próbę charakteru czy coś w tym rodzaju... Ale nie wiem czy będę w stanie przeżyć kolejny rok, skoro się tak rozstrajam. Nie mam najzwyczajniej siły. Nie dość, że zawsze byłam tą gorszą, to nawet nauczyciel to podłapał. Czuję się jak śmieć w takiej sytuacji. Znowu nad sobą nie panuję, znowu mogłabym ryczeć całymi dniami w szkole, mniej się uczę, bo nie mam motywacji, znowu nie śpię po nocach, no i ten stres, ciągły stres, ciągła presja.
Obrazek

Fobia szkolna

przez inbvo 28 lut 2014, 00:34
Vett, szkoła nie ma sensu, jest czymś co doprowadza człowieka do takiego stanu że pierwsze lata życia "na wolności" musisz poświęcić na odbudowanie pewności siebie.

Ja to rozumiem teraz, mnie ojciec jak byłem dzieckiem nawet nie pozwalał słuchać takich opinii, że szkoła nie jest do końca dobra, trzeba się uczyć itd.

Ok, trzeba się uczyć, ale tego co szkoła robi z psychiką się nie zauważa.

ile Ci jeszcze zostało?
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Sortuj wg