Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia szkolna

przez Keji 29 maja 2013, 20:38
Nienawidzę drugich klas. Są takie bezpłciowe, w pierwszej poznajesz szkołę, w trzeciej piszesz maturę. A druga?
Jak raz zaczęłam wagarować, tak przez cały rok mam może z jeden tydzień przechodzony cały w stu procentach. Tym bardziej, że od rana zaczęłam mieć do południa wolny dom.
Mam około 190 godzin nieobecnych, większość usprawiedliwionych, sama sobie piszę od początku roku.
Byłam tylko na tyle bystra, że chodziłam na sprawdziany i zaliczenia. Mam wszystkie oceny, nie tak jak większość niezdających- same negatywne. 6 z ang, 3/4 z pol, 3/4 z hist, 3/4 z fiz, 1/2 z chem, 1/2 z mat, 4 z inf, 5 z po, 3 z geo i z bio. Z ocen zdaję definitywnie, natomiast boję się, że udupią mnie z frekwencji. Jest jakiś cień nadziei? Jeśli nie zdam, od razu musze wyjechać do innego miasta i pracować, bo nie wyobrażam sobie tego inaczej.
Keji

Fobia szkolna

przez Abbey 11 sie 2013, 21:55
Od kilku dni nie myślę o niczym innym, jak o tym, że już niedługo...
Jest coraz gorzej, czuję się podle, nie śpię, z lękami nocnymi jest coraz gorzej, całymi dniami zajadam stres i oczywiście okres mi się spóźnia. Przeraża mnie wizja ośmiu godzin tygodniowo z nauczycielką, która się nade mną znęca psychicznie i powoduje ciągłe mdłości i pięciu z kobietą, która chce mnie usadzić. Boję się tych tłumów w szkole, ludzi z klasy, potwornej samotności i wstydu, brzydzę się obowiązku bycia odszykowaną i udawania, że jest ok.

Wolę umrzeć, niż wracać do szkoły, ale nie mam odwagi :why:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Fobia szkolna

przez 1234qwerty 11 sie 2013, 22:00
Vett, nie możesz zmienić klasy tak, żeby mieć te lekcje z innymi nauczycielami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia szkolna

przez Abbey 11 sie 2013, 22:43
Tak, przepiszę się na zupełnie nieinteresującego mnie humana! :great:

-- 11 sie 2013, 22:43 --

Poza tym to nie zmienia faktu, że będę CHODZIĆ DO SZKOŁY
Obrazek

Fobia szkolna

przez Auman 11 sie 2013, 22:46
Vett napisał(a): Boję się tych tłumów w szkole, ludzi z klasy,

Myślałaś może nad nauczaniem indywidualnym? U mnie to rozwiązało wymienione problemy.
Auman

Fobia szkolna

przez Abbey 11 sie 2013, 22:50
Ani to możliwe w tej szkole, ani nie mam zamiaru robić z siebie takiej inwalidki. Może mam jeszcze na to renty brać?
Jeszcze dwa lata - albo wygram i jakoś przetrwam, albo sobie podetnę żyły. Oba wyjścia są dla mnie na plus.
Obrazek

Fobia szkolna

przez Auman 11 sie 2013, 22:52
Vett napisał(a):Jeszcze dwa lata - albo wygram i jakoś przetrwam, albo sobie podetnę żyły. Oba wyjścia są dla mnie na plus.

Pozostaje mi tylko życzyć Ci w takim przypadku abyś jakoś dotrwała i zastosowała to pierwsze rozwiązanie.
Auman

Fobia szkolna

przez 1234qwerty 11 sie 2013, 23:04
Vett, wiesz, na pewno lepiej spróbować humana niż się zabijać ;)
Najwyżej powiesz nowej nauczycielce, że ma cię specjalnie traktować i przygotować z matmy.
Nie polecam podcinania żył.

Fobia szkolna

przez Abbey 11 sie 2013, 23:14
Jednak zaneguję Twoją wypowiedź.
Jestem osobą ambitną i wiem, że mogłabym się z matmy rozwijać, choć obecne warunki raczej powodują cofanie, ale to nieważne.
Pomimo moich lęków i wielu innych problemów, ciągle mam bardzo dobre oceny, moja wiedza jest na zadowalającym poziomie. Przeciw temu profilowi są urazy psychiczne poprzez przemoc psychiczną ze strony nauczycieli.
Human to coś, w czym NIGDY nie mogłam się odnaleźć (a raczej mówię o historii, bo z polskim do niedawna nie miałam żadnych problemów i reprezentowałam ten sam poziom co z matmy), więc gdybym tam poszła i miała miliony zagadnień historycznych do opanowania, wykończyłabym się psychicznie przez zajechanie i autonienawiść poprzez niepodołanie przedmiotowi.

Oba wyjścia mi szkodzą, ale wolę zostać zmarnowana przez niedowartościowaną sukę, niż przez 783932389892389232-gie powstanie gdzieś daleko, nawet nie wiem gdzie.

-- 11 sie 2013, 23:15 --

Najbardziej w moim szkolnym życiu szkodzi mi moja wygórowana ambicja i postawiona wysoko poprzeczka. Bo wiem, że jeśli nie będę się uczyć, skończę w gorszej grupie społecznej niż teraz jestem.
A w mojej aktualnej i tak mi źle.
Obrazek

Fobia szkolna

przez 1234qwerty 11 sie 2013, 23:23
1234qwerty, nie ma u ciebie w szkole innych klas z matmą :/
Jak chodziłem do liceum, to miałem mat-fiz i mat-inf.
Zamiana profilu, to nie jest dobry pomysł, tylko fajnie byłoby znaleźć jakiś sposób na zmianę nauczyciela.
Wychowawca wie o twojej sytuacji?

Fobia szkolna

przez Abbey 11 sie 2013, 23:32
Gdyby były różne profile, to chyba nie robiłabym po gaciach, prawda? :roll:

Moja wychowawczyni:
chce mnie usadzić.
Obrazek

Fobia szkolna

przez 1234qwerty 11 sie 2013, 23:38
Vett, przesrane :/
Czego one od ciebie chcą? Wydaje im się, że cię "mobilizują" do pracy czy co?
Masz w szkolę jakąś panią pedagog?

Fobia szkolna

przez koszykova 12 sie 2013, 00:58
Ja tak samo, jak myśle, że mam wrocic na uczelnie, do ludzi to aż mną trzepie. Na razie jest w miarę ok, ale za tydzien musze wziąć się za ostatnie dwa projekty i obronić je, całe wakacje praktycznie się mecze, bo mysle o uczelni i wielu innych nieprzyjemnych rzeczach... Jednak jak tylko wrócę TAM to znowu sie zacznie prawdziwy dramat...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia szkolna

przez depresyjny86 12 sie 2013, 03:15
Jak dobrze,że nie muszę się już męczyć wśród ludzi na uczelni...Nienawidziłem tam być..Jak żle,że na samą myśl o znalezieniu roboty mam gęsią skórę......Nienawidzę być wśród obcych mi ludzi i męczyć się z nimi......Nie chcę tego...

-- Pn sie 12, 2013 3:22 am --

Pomimo moich lęków i wielu innych problemów, ciągle mam bardzo dobre oceny, moja wiedza jest na zadowalającym poziomie.

Szczerze podziwiam,Vett.Ja jakoś nie za bardzo potrafiłem poradzić sobie z ocenami,z powodu lęków i takich dość niefajnych doświadczeń.Takie dwie mnie chciały usadzić...z czego jedna tak mnie nienawidziła,że robiła mi co lekcję problemy....Ale na szczęście z obiema jakoś się uporałem.
Ja zawsze byłem lepszy z przedmiotów humanistycznych,niż ścisłych..to tak btw. :)

-- Pn sie 12, 2013 3:26 am --

Jest coraz gorzej, czuję się podle, nie śpię, z lękami nocnymi jest coraz gorzej, całymi dniami zajadam stres i oczywiście okres mi się spóźnia.

Aaa..też tak miałem...oczywiście oprócz tego ostatniego :mrgreen:
:)

Sortuj wg