Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia szkolna

przez pisanka 10 mar 2012, 15:04
e-e ... ;>

Fobia szkolna

przez Lady Em. 10 mar 2012, 15:44
pisanka, :D
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Fobia szkolna

przez pisanka 10 mar 2012, 16:40
No przecież poradzą sobie beze mnie... :D a ja przecież jestem taka nieprzygotowana... :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia szkolna

przez Lady Em. 10 mar 2012, 17:29
pisanka, i bardzo dobrze :D
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Fobia szkolna

przez pisanka 10 mar 2012, 21:02
Pójdę za 2 tygodnie ;)

Fobia szkolna

przez little_A 13 mar 2012, 18:19
Długo mnie tu nie było, może wszystko było dobrze albo też sama przed sobą, nie chciałam się przyznać do tego, że zaczyna być coraz gorzej...
Dużo się zmieniło, chodzę do innej szkoły (jakimś cudem skończyłam gimnazjum, i nie chciałam zostać w tej samej szkole w LO), z pozytywnym nastawieniem zaczęłam rok szkolny, ale po pewnym czasie kontuzja nogi wróciłam, musiałam się poddać operacji i tak też spędziłam prawie cztery miesiące na nauczaniu indywidualnym. Teraz nie potrafię się odnaleźć w tej klasie, z resztą.. nigdy nie potrafiłam. Próbuję uciekać w konkursy, naukę.. wszystko, żeby tylko nie pomyśleć 'jesteś sama'. Jednak taka myśl i tak mnie dosięga. Jestem zupełnie inna, w porównaniu do mojej klasy. Inaczej się ubieram, mam ambicje, zupełnie inne zainteresowania, uczę się.. Co chwilę słyszę komentarze na swój temat, typu 'skąd ona się urwała' czy też 'jak ktoś ma tak wielką dupe, nie powinien w ogóle wychodzić z domu'. Zaczynając ten rok szkolny czułam się silniejsza, myślałam, że dam sobie radę.. Teraz wszystko zaczęło mnie przerastać, mam dobrych nauczycieli, ale co z tego, jeżeli jestem zupełnie sama po za lekcjami a na lekcjach jestem traktowana jak kujon, który we wszystkim pomoże i wszystko da odpisać? Przestałam spać w nocy, prawie nie jem, a potem mam napady głodu, słowem - wszystkie objawy nerwicy wracają.
Dwa tygodnie temu dodatkowo zaczął się okres złych wiadomości - najpierw śmierć 12 latka, którego mają pod opieką w pracy moi rodzice, potem samobójstwo mamy mojego przyjaciela... Wszystko sprawia, że boje się wychodzić z domu, a nawet tutaj nie czuje się do końca bezpieczna.
Zmieniłam psychologa, byłam na pierwszy wizytach.. Pan psycholog, bardzo miła, nie powiedziała mi nic, czego bym sama nie wiedziała.. Że muszę wyluzować, spróbować się dostosować.. Próbowałam, ale czy warto się zmieniać i dostosowywać, kiedy po raz pierwszy w życiu, zaczęłam lubić siebie?
Go on and try to tear me down
I will be rising from the ground
Like a skyscraper!

Fobia szkolna

przez Lady Em. 14 mar 2012, 00:12
little_A, witaj. Kurcze masz strasznie ciężką sytuację. Ja też się boje momentu kiedy będę musiała iść do klasy. Co jest zdecydowanie dziwne, bo lubię tą klasę i jestem lubiana. Nie przejmuj się i nikomu się nie dostosowuj, to nie ma sensu. Po prostu jesteś inna. Wiem ze trudno być samemu. Powiedziałas o swoich nowych spostrzezeniach psychiatrze? Jeśli nie, zrob to jak najszybciej żeby można Ci było pomoc.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Fobia szkolna

przez speedy13 26 mar 2012, 14:21
I znowu sytuacja z zeszłego roku, chyba powtórka z rozrywki. Mam szanse nie być dopuszczonym do matury, pani nie chce i stawia takie warunki którym raczej nie da się sprostać w ciągu 4 tygodni. Więc jeśli będę miał trochę szczęścia to w tym roku napiszę maturę. Próbne matury zdałem z każdego przedmiotu który wybrałem. Jeśli nie to w przyszłym roku znowu w trzeciej klasie będę siedział, będę miał rok i co tu zrobić, teraz to już się uspokoiłem, ale co nauczycielowi zależy, zamiast wypchnąć ucznia, żeby był z nim spokój to znowu rok będą go uczyć musieli, jeśli nie zda matury to zda za rok, ale nie będzie chodził do tej szkoły, i tak kolejny rok.

Fobia szkolna

przez pisanka 26 mar 2012, 16:21
Tego właśnie nie rozumiem w nauczycielach, bo ja też w liceum miałam problemy z niektórymi. Niektórzy robią to z czystej złośliwości, bo myślą, że to zmobilizuje, a to gówno prawda, bo gdyby mnie usadzili wtedy to pewnie w ogóle bym nie skończyła żadnej szkoły.

A co do fobii szkolnej - to przełamałam lęki i cały weekend od początku do końca siedziałam grzecznie w szkole i nie umierałam na atak paniki, czy mdłości :)))

Fobia szkolna

przez Lady Em. 26 mar 2012, 16:48
pisanka, :great:
speedy13, hmm to ciężko... Że też nauczyciele potrafią być tacy złośliwi... Zamiast Cię dopuścić i nie przejmować się więcej, to musi się upierać, szczególnie że wie w jakiej jesteś sytuacji... Zero wyrozumiałości. Nie mam słów na takich ludzi. :-|

A ja ciągnę indywidualne do końca roku. :roll:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Fobia szkolna

przez pisanka 26 mar 2012, 18:12
Zawsze chciałam mieć indywidualny tok nauczania, ale rodzice mi nigdy na to nie pozwalali, a jak się wyprowadziłam od nich to i tak nie mogłam sama o tym decydować, bo byłam nieletnia :( a teraz nie mam chyba dobrych argumentów na to :/

Fobia szkolna

przez Lady Em. 26 mar 2012, 18:44
pisanka, wiesz, nie jest tak łatwo je dostać ;) Ja miałam szczęście bo dyrektor mojej szkoły się postarał żebym jak najszybciej dostała nauczanie indywidualne, po mojej próbie samobójczej w szkole... Ale niektórzy na nie czekają miesiącami :? tak nawiasem baaardzo głupi był ten pomysł z tą próbą s. w szkole, jak teraz na to patrzę z perspektywy czasu (i leków) :bezradny:
Ale fakt faktem że jest to zdecydowanie lepsze niż normalny tryb, dla osób z fobią szkolną i depresją ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Fobia szkolna

przez buu 26 mar 2012, 20:19
speedy13, wydaję mi się, że większości zależy na tym by pozbyć się problemu niż spróbować go rozwiązać, albo chociaż zrozumieć, tak ze mną postąpili w gimnazjum egzaminy zdałam b.dobrze mimo, że pod koniec w szkole bywałam już bardzo rzadko. Fobii nie miałam nigdy stwierdzonej, ale również opuszczałam lekcje i chciałam zniknąć. Wiadomo matura to zupełnie inna bajka. Wizja jeszcze jednego roku w szkole pewnie przeraża, ale czy wraz z ukończeniem jej kończą się problemy? Sądze, że nie. Sama teraz zdaję i mam mętlik w głowie..
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Fobia szkolna

przez speedy13 27 mar 2012, 10:47
Dziś czeka mnie rozmowa z panią która nie chce mnie dopuścić i zobaczy się jak wyjdzie wszystko. Może się da uprosić, jak nie to we wrześniu znowu 3 liceum :cry:

Sortuj wg