Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia szkolna

przez halenore 14 wrz 2011, 16:48
speedy13 napisał(a):Jestem teraz chory...

Tzn przeziębiony?
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Fobia szkolna

przez wiejskifilozof 15 wrz 2011, 07:19
Co ma przeziębienie wspólnego z Fobia Szkolna :roll:

Fobia szkolna

przez speedy13 15 wrz 2011, 14:39
Chory znaczy, że jestem chory, bardziej pod grypę albo silne przeziębienie to idzie. To ma, że teraz jak jestem chory to nie ma mnie w szkole tylko w domu jestem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia szkolna

przez linka 15 wrz 2011, 14:46
A nie wydaje wam się, że fobia szkolna przenosi się z człowiekiem do pracy? Zakończenie nauki szkolnej niewiele tu daje?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Fobia szkolna

przez speedy13 15 wrz 2011, 18:17
Zależy jaka to praca ma być.

Fobia szkolna

przez Werty 16 wrz 2011, 11:25
Nigdy nie zlapal mnie zaden objaw nerwicy w pracy... a mialem ich juz pare. Z drugiej strony gdyby moja praca miala polegac na sztywnym siedzeniu przy kompie w jakims boxie dla jakiejs korporacji to chyba bym zwariowal.

Fobia szkolna

przez speedy13 17 wrz 2011, 09:57
Mi by takie coś nawet pasowała, siedzieć w małym gabineciku z komputerem i wykonywać polecenia od wyższych stansowisk.

-- 18 wrz 2011, 14:55 --

No jutro idę do szkoły po tygodniowej przerwie w szkole, nie wiem czy nie lepiej byłoby być znowu chorym. Teraz czuje już strach przed jutrem. Przy tym są jeszcze dwie godziny lekcji na których nauczycielka powiedziała wprost, że jeśli będą ze mną takie cyrki jak przed rokiem to mnie wyrzuci, chodziło jej o chorowanie i indywidualne. Na indywidualnych nie byłoby tych problemów, tylko nauczycielka nie będzie pewnie przychodzić, tylko to jest jej praca.

Fobia szkolna.

przez Tomekkk9 19 wrz 2011, 19:24
Paniczny lęk szkolny
Cześć, mam pewien problem... powiedzcie mi jak mam poradzić sobie z panicznym lękiem przed szkołą. Łykam "pramolan" bo zalecił mi to lekarz (3 dni temu) i tak średnio mi to pomaga. Chociaż jest to zbyt krótki okres czasu aby mówić o poprawie. Jestem teraz w technikum (w 1 klasie), już 2 razy musiałem zmienić szkołę i jutro idę do nowej, więc strach jest nasilony. Znacie jakiś sposób abym w szkole żebym był był chociaż odrobinę wyluzowany?
Ostatnio edytowano 19 wrz 2011, 19:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Fobia szkolna

przez skohinka 19 wrz 2011, 19:36
Może zajmij sie czyms nie mysl o tej szkole.Powtarzaj sobie;Nic mi nie grozi,nic mi sie nie stanie.Podziala ale potrzeba chwili czasu.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2011, 19:39 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Codziennie pytam, czy kiedyś to się skończy
I nienawidzę słów: "Nic nas nie rozłączy"

Fobia szkolna

przez *Monika* 19 wrz 2011, 19:42
Tomekkk9, witaj.
Ty masz trudność z jakiegoś powodu.
Nad trudnościami pracuje się na sesjach terapeutycznych.
Polecam psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

Fobia szkolna

przez Werty 19 wrz 2011, 21:53
Dokladnie. Nikt nie bedzie bral odpowiedzialnosci za twoje zdrowie, bo nikt tutaj nie jest lekarzem. To jest forum informacyjne, a nie terapeutyczne.

"Łykam "pramolan" bo zalecił mi to lekarz (3 dni temu)"

Jestes pod opieka lekarza psychiatry czy lekarza rodzinnego? Jezeli rodzinnego, to raczej bym radzil udac sie do specjalisty... znaczy sie psychiatry.

Po drugie.

"powiedzcie mi jak mam poradzić sobie z panicznym lękiem przed szkołą."

Sprecyzuj, boisz sie isc do szkoly? Czy w szkole tez masz jakies niepokojace objawy typu lęk itd?

"Jestem teraz w technikum (w 1 klasie), już 2 razy musiałem zmienić szkołę i jutro idę do nowej, więc strach jest nasilony. "

Masz 16 lat i dopiero zaczynasz szkole srednia czy przewaliles rok lub wiecej? Zreszta nic dziwnego, ze lek sie nasila skoro zmieniasz je jak rekawiczki. Praktycznie kazdy odczuwa jakas treme czy niepokoj przed nowymi sytuacjami w zyciu (nowa szkola, nowa praca, nowe mieszkanie, nowa znajomosc). A najlepszym sposobem walki z lekiem jest wyjscie mu naprzeciw. Terapie i leki to moga tobie tylko w tym pomoc, ulatwic, "wyposrodkowac". Reszta zalezy od ciebie.

"Znacie jakiś sposób abym w szkole żebym był był chociaż odrobinę wyluzowany?"

Miec wyjebane na wszystko i wszystkich. Zalozyc, ze nie bedzie tragedii. Minusy starac sie postrzegac jako plusy:)

Pozdrawiam, jezeli do tej pory nie nawiazales kontaktu z lekarzem specjalista to radze sie udac.

Najlepiej bedzie jak jednak sprobujesz poznac klase, szkole, nauczycieli. Mamy ledwo polowe miesiaca z nadkladka a ty juz 2 razy zmieniales szkole? Stary... Ile tak zamierzasz?

Fobia szkolna

przez wiejskifilozof 20 wrz 2011, 09:48
Za moich lat szkolnych , nie było w szkole psychologa .

Fobia szkolna

przez speedy13 20 wrz 2011, 14:33
Teraz na dobrą sprawę też ich nie ma, byłem u niego i pogadał o wszystkim i o niczym, nie pomagając mi kompletnie. Nie potrafi nawet rozmawiać z uczniem, nawet nie warto iść do niego.

Fobia szkolna

przez Werty 20 wrz 2011, 20:29
Na psychologów szkolnych szkoda czasu. Taka fucha nie wiadomo właściwie po co. Chyba tylko po to by uspokoić opinię publiczną... Ich decyzje nie są dla nikogo wiążące, nie mają w zasadzie żadnych uprawnień, często są pogardzani przez szefostwo i kadrę szkolną, nagminnie zdarza się sytuacja kiedy psycholog służy za "spychologa" w przypadku uczniów "problematycznych" - np. z problemami adaptacyjnymi, może przy pomocy swojego "autorytetu" zadziałać tzn. zamanipulować, zakręcić by takiego ucznia się pozbyć. Niech się też nikt nie dziwi, że psycholog szkolny - teoretycznie - objęty zasadami etyki zawodowej o zachowywanie informacji o danej osobie w tajemnicy, zwyczajnie krótko mówiąc kapuje... Nie wszędzie, ale często to co im się mówi idzie dalej (do dyrekcji itd)

"Teraz na dobrą sprawę też ich nie ma,"

Nie wszystkie szkoły są zobowiązane zatrudniać psychologa. Dopiero od pewnej liczby uczniów uzależnione jest tworzenie takiego etatu.

Sortuj wg