Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez dont_worry 23 sty 2011, 21:27
agi144 ja jestem właśnie w trakcie załatwiania nauczania indywidualnego w technikum, tylko musisz mieć dodatkowy papier z medycyny pracy.

przez Mirroonek 26 sty 2011, 19:45
Ehhhh....też kiedy moja nerwica dalej się posunie będę musiał starać się o nauczanie indywidualne:(

Fobia szkolna

przez Bartek2230 30 sty 2011, 18:40
Ehh... no więc wiadomo dlaczego pisze w tym temacie ._.

Krótko opisze swój problem.
No to jak pewnie większość piszących w tym temacie mam okropny lęk/strach? przed wyjściem do szkoły. Ostatnio przestałem się kompletnie uczyć, gdy tylko otwieram książki to robi mi się gorąco i ogólnie czuje bóle brzucha/głowy oo' miałem teraz ferie więc jutro wracam do szkoły po okresie 3 tygodni nieobecności (tydzień przed feriami też nie chodziłem bo "byłem chory") nawet nie wiem dlaczego czuje taki strach... może w klasie nie jestem jakiś super-lubiany ale jednak pogada się z kimś na przerwach. Zastanawiałem się nad nauczaniem indywidualnym i tu właśnie pojawia się mój problem gdy tylko próbuje powiedzieć mamie o tym że mogę mieć fobie szkolną to ona albo zaczyna jakąś bez sensowną kłótnie albo mówi że chce jej zniszczyć życie :hide: i tu właśnie moja prośba wie ktoś może jak powiedzieć o tym mamie żeby zareagowała normalnie? błagam o jakąś wskazówkę chociaż bo czuje że ja już nie daje rady ._.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Red92 30 sty 2011, 23:22
Od niedawna również zacząłem się zastawiać nad nauczaniem indywidualnym, ale mam dylemat, bo średnio wiem jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś mógłby dokładnie opisać? Z góry dziękuję :P
Red92

Fobia szkolna

przez dekiell 31 sty 2011, 01:46
ja na szczęście już skończyłem szkołę:D ale wiem co to za piekło :D

teraz prawojazdy robie, i tez sie stresuje ;'\

przez carola 31 sty 2011, 20:45
Ja już od 3 lat jestem na nauczaniu indywidualnym, a od kiedy jestem w technikum (2 lata), to przedmioty zawodowe odbębniam z klasą. Osobiście uważam, że jest to niewielkie ułatwienie. Dla jednego się nada i postawi go na nogi, a dla drugiego nie. Mi pomogło przez pierwsze miesiące każdego roku szkolnego. Potem było tak, że jeśli już miało się pogorszyć, to działo się to mimo wszelkich ułatwień. Jeśli komuś tutaj jest na tyle ciężko, że jest w sytuacji podbramkowej, to polecam. W innym wypadku radzę starać się tego uniknąć.
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez Red92 01 lut 2011, 14:31
Udał mi się być cały dzień... to chyba dobrze... Po 3 tygodniach było okropnie wrócić do szkoły, ale jak na dzień dzisiejszy nie jest tak źle.
Red92

przez dont_worry 01 lut 2011, 22:15
a ja jutro się dowiem czy dostane to indywidualne czy nie...

przez Michałek92 02 lut 2011, 10:35
Ktoś chce pogadać o fobii szkolnej, problemach, trudach itp ? Jak tak, to piszcie na priv swoje numery gg.

Fobia szkolna

przez miki74 03 lut 2011, 10:46
tantorek, i inni. Zainteresujcie się technikami relaksacyjnymi. Np. progresywną relaksacją mięśni wg. Jacobsona. I stosujcie codziennie. Może zmniejszy ona Wasze przykre objawy.
miki74

Fobia szkolna

przez Sorrow 03 lut 2011, 17:07
U mnie fobia często objawia się bólami brzucha i biegunką. Spóźniłem się na sporą część wykładów z powodu tego, że musiałem iść na dłuższe posiedzenie do kibla. Oczywiście wszyscy mnie obwiniali za to, że się spóźniam :evil: .

Fobia szkolna

przez Angelika 04 lut 2011, 14:44
Mi już przeszła ta cała fobia, tak po prostu, wydaje mi sie że dlatego, że przestałam się przejmować opinią innych ludzi, nie skupiałam sie na fobii tylko na poczuciu własnej wartości i tak mi sie udało, teraz nawet nauczyciel mi nie podskoczy, jak siedze w szkole i jakaś nauczycielka sie doczepi do braku zeszytu czy coś to myśle sobie "głupia suka, nauczycielka z kompleksami" zamiast myśleć o tym że sie mnie czepia i że rzekomo ma nade mną władze psychiczną. Fajnie jest. Łebki do góry bo ta cała fobia to jakiś głupi wymysł, najważniejsze to nie przejmować sie zdaniem innych i robić swoje, bo przeciez jestesmy takimi samymi ludźmi jak nauczyciele i to my możemy mieć nad nimi władze a nie oni nad nami. Pozdro !

-- 04 lut 2011, 13:51 --

a i jeżeli chodzi o metodę relaksacyjną to też mi bardzo pomogła !
Polecam zaraz przed snem kiedy pojawia się lęk napinać wszystkie mięśnie ciała po kilka sekund zaczynając od prawej ręki, potem osobno lewa ręka, mięśnie twarzy(zamknąć oczy z całej siły), potem napiąć brzuch, prawa noga, lewa noga, a potem wszystko na raz też kilka sekund. Bardzo dobrze to rozluźnia i rozładowuje stres, stanowczo polecam! :)
"Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"

Fobia szkolna

przez tomekr 14 lut 2011, 17:06
Witam.
Swoją sytuację przedstawiłem w tym poście.

Więc, nauczanie indywidualne najprawdopodobniej dostanę. Mam zdiagnozowaną nerwicę, przypisany lek (Zoloft), który ma mnie jakoś mobilizować. Dzisiaj wziąłem pierwszą dawkę, z początku byłem pełen energii, ale po trzech godzinach miałem nogi z waty, byłem śpiący, a teraz jest mi niedobrze ^^. Te niepożądane skutki trwają do teraz i nie dość, że znowu nie byłem w szkole, to nie poszedłem też do szkoły muzycznej... Ech...

Mam nadzieję, że do liceum mi to przejdzie (do tego czasu będę chodził do psychologa na terapie) i będę mógł być "normalny" ^^.

PS: Czy ktoś z was jest też psychosomatykiem? Bo prawdopodobnie większość moich chorób była wywołana właśnie przez psychosomatykę :P.

Fobia szkolna

przez Sorrow 14 lut 2011, 17:35
Angelika napisał(a):Mi już przeszła ta cała fobia, tak po prostu, wydaje mi sie że dlatego, że przestałam się przejmować opinią innych ludzi,

W jaki sposób się przestaje przejmować opinią innych ludzi?

Ja dzisiaj dostałem nawrotu fobii szkolnej. Przez ostatnie 2 dni byłem chory z nienawiści, dzisiaj ogarnął mnie straszny lęk. Nie chcę już iść do szkoły i nie chcę oglądać mojej klasy. Zrozumiałem, że mnie nienawidzą i są przeciwko sprawiedliwości. Oni wszyscy są przeciwko sprawiedliwości. Chciałbym żeby to wszystko się wreszcie skończyło, by siły sprawiedliwości wreszcie zwyciężyły a jej wrogowie zostali pobici, rozbici w pył.

Sortuj wg