Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez strach14 06 gru 2010, 21:08
Najgorsze jest to, że nade mną krąży zła chmura w postaci zapłaty... Jak sie nie chodzi do szkoły, to trzeba zapłacić kare w wysokosci 5 tys. Już raz dyrektorka chciała papiery mi oddać ze szkoły (wyrzucić mnie). Eh nie wiem co mam dalej robić. Pomóżcie, poradzcie :/

przez Angelika 06 gru 2010, 21:57
No ale płaci sie jeżeli sie nie ma 18 lat skonczonych nie? tzn rodzice płacą
a jak masz 18 to cie mogą tylko wyrzucic przeciez... nie masz obowiązku nauki...
18 skończone ? :P

Mam taki plan, wmawiam sobie że ten strach przed szkołą i skrajna depresja to tylko jakiś chujowy okres w moim życiu... i staram sie myślec pozytywnie, włączam sobie natural dread killaz na fula i tańcze !
"Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"

przez strach14 06 gru 2010, 22:37
Angelika ja w lutym bede miał 18 lat dopiero... Ale co mi po tym, jeżeli nie skoncze szkoły to bede miał podstawowe :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angelika 06 gru 2010, 22:46
gimnazjalne :mrgreen:

Mój rocznik jestes :)

A liceum dla dorosłych odpada? Moja znajoma do takiego liceum chodzi bo coś tam z kręgosłupem ma, chodzi sie sobota i niedziela co dwa tygodnie. Wiadomo że poziom nie ten sam co w normalnym LO ale przecież możesz sie uczyć sam w tygodniu no nie :)

ehh ide spać bo tylko to mi zostało :P

przez Sorrow 06 gru 2010, 23:37
Jakoś nie zauważyłem szczególnych różnic w poziomie jak przeszedłem do zaocznego.

przez strach14 06 gru 2010, 23:50
starzy nie bedą za mnie płacić... bym musiał do roboty chodzić, a gdzie znajde z wykształceniem gimnazjalnym prace

przez Sorrow 07 gru 2010, 00:59
Miałem ten sam problem, tyle, że ze strony ojca. A jak oni sobie wyobrażają tą pracę jak masz problemy z chodzeniem do szkoły? Jeśli chodzi o pracę, to często wystarczy wzięcie zwolnienia lekarskiego by wywalili.

przez strach14 07 gru 2010, 09:48
Fobie szkolną i społeczną raczej mam tylko w szkole, tak to nie ma problemu, ale szczerze mówiąc nikt mnie nie rozumie, bezsilny jestem. Mówią mi że musze to sam w sobie pokonać, ale ja już nie umiem. Emocje wzieły góre i nie panuje już nad sobą. Nie wiem co robić :/

przez Sorrow 07 gru 2010, 11:07
ATakaJedna... napisał(a):Już miałam dobry humor,już było w miarę dobrze.Przynajmniej przez chwilę. Wystarczyło,że przyszedł mój brat cioteczny i rozwalił to jak domek z kart. Tak BUM BUM BUM i koniec.Znów smutek,zły humor,zadręczanie się...
Może zacznę od początku.
Organizujemy Mikołajki w szkole w poniedziałek. Wylosowałam chłopaka,nawet nie źle trafiłam. Da się z nim czasem pogadać. Mnie wylosował jeden z moich najgorzych oprawców! Mój brat przyszedł i zeszliśmy na temat Mikołajek. Tak się trafiło,że chodzi on do klasy z siostrą tego chłopaka,którego ja wylosowałam.Powiedział,że ona mu mówiła,że ten kupił mi ładne kolczyki,ale mówił,że ja wcale na nie nie zasługuję dodając jeszcze kilka wulgaryzmów i obraźliwych mnie tekstów. W tej chwili mam ochotę się rozpłakać :cry: Czym ja sobie zasłużyłam na taki los? Nawet nie ma mnie w tej chwili kto pocieszyć :cry: Mam nadzieję,że mama w poniedziałek załatwi ind.naucz. i już po świętach się zacznie :(

W takich chwilach jak ta pamiętaj, że istniał prawdziwy Bohater, który oddał za Ciebie swoje życie:

Obrazek

przez linka 07 gru 2010, 11:11
A jak oni sobie wyobrażają tą pracę jak masz problemy z chodzeniem do szkoły? Jeśli chodzi o pracę, to często wystarczy wzięcie zwolnienia lekarskiego by wywalili.

Mnie zaś rozwala takie podejście roszczeniowe.......Ty nie musisz iść do pracy bo masz fobię społeczną ale rodzice mają obowiązek płacić ci za zaoczną szkolę? Zabawne...
Co z nauczaniem indywidualnym - jeśli ktoś jest na tyle chory to dostanie takowe.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez strach14 07 gru 2010, 14:18
Nauczania nie dostane. Miałem w gimnazjum, dwa lata. Psychiatra wystawił. Ale Ci w poradni psychologicznej gdzie sie składa papiery robili problemy ze mam chodzic przynajmniej na jedna lekcje. Teraz na 100% mi nie dadzą.
Na wtorek jestem umówiony do psychiatry na 9:00. Z myślą że pojade do niego czuje sie nawet dobrze. Jutro mam Godzine wychowawczą to pogadam z wychowawcą o zaliczeniach itp, czy jest możliwosc zebym coś zrobił

ATakaJedna Zapomniałaś o nas?. Jak wynik rozmowy mamy z dyrektorką?

Angelika, Angelika chyba w szkole siedzi heh, :brawo: :)

przez Angelika 07 gru 2010, 16:00
No racja, siedziałam w szkole. W sumie to nie było źle, coś tam zaliczyłam i wyjaśniłam sprawe z nieklasyfikowaniem.
No ale biorąc pod uwage fakt że w nocy nie spałam tylko tak jakby "czuwałam", a przed samym wyjściem wymiotowałam...

I wszystko by było spoko gdyby "znajomi" z klasy nie wpierdalali się w sprawe mojego nieklasyfikowania, tzn wyglądało to tak, rozmawiam z nauczycielem i on sie mnie pyta o te moje nieklasyfikowania tak z ciekawości i grupka ludzi z klasy nie dała mi dojść do słowa, nie dali mi nauczycielowi wytłumaczyć tylko darli morde i tak jakby mówili za mnie co mi jest, z czego mam jedynki, z czego mnie nie klasyfikują i tak dalej... Miałam ochote ich porozpierdalać tam ! do tej pory mnie nosi

sorry za słownictwo ale inaczej tego opisać nie moge

przez Sorrow 07 gru 2010, 17:25
linka napisał(a):Mnie zaś rozwala takie podejście roszczeniowe.......Ty nie musisz iść do pracy bo masz fobię społeczną ale rodzice mają obowiązek płacić ci za zaoczną szkolę? Zabawne...

Jak płacić za zaoczną? Zaoczne szkoły są tak samo bezpłatne jak niezaoczne.
Poza tym nie mówię o tym, że ktoś nie musi iść do pracy, mówię o tym jaki jest rynek pracy - pracodawcy mają gdzieś papierki i to czy się jest odpowiedzialnym człowiekiem i chce się być samodzielnym, tylko na to czy się doskonale pracuje. Jak nie, to mają 10 innych na to samo miejsce.
Jak ktoś np. 20 dni w miesiącu świetnie pracuje a np. w dwa pozostałe będzie miał pogorszenie i spędzi je na kiblu to wylatuje i tyle, nawet jak ma zwolnienie lekarskie.

Z takimi chorobami to najlepiej jest mieć wolny zawód i własną firmę.

Ja jestem na studiach dziennych i pracuję, więc kieruj swoje zarzuty o podejściu roszczeniowym do kogoś innego.

przez ATakaJedna... 08 gru 2010, 18:36
To prawa,że teraz nauczanie indywidualne może być tylko w domu,a nie w osobnej klasie w szkole?
ATakaJedna...

Sortuj wg