Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez agnieshia 30 lis 2010, 02:17
wczoraj odkrylam co sie dzieje z moja corka...stad tez wzielam sie na tym forum...ona ma 14 lat i od miesiaca placze przed wyjsciem do szkoly.wczoraj odmowila wogole pojscia do niej...czy psycholog to jedyne wyjscie z tej sytuacji?

przez Angelika 30 lis 2010, 16:36
Strach14, zaufałam ci i poszłam, z wielkim trudem, stresem, bólem, ale poszłam! Nie było tak źle... nawet w sumie było nudno...
Oczywiście były żarty na mój temat ze strony kumpli z klasy z powodu tych nieobecności ale nie przeszkadzało mi to, udawałam że też mnie to śmieszy :)

Może teraz jak już poszłam pierwszy dzień od jakiegoś czasu będzie mi łatwiej...

Ktoś mnie chyba bedzie musiał motywować codziennie do pójścia do szkoły :P
"Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"

przez Kanashimi 30 lis 2010, 19:11
Angelika napisał(a):Ktoś mnie chyba bedzie musiał motywować codziennie do pójścia do szkoły :P

Pomyśl, że my wszyscy tutaj mamy taki sam problem i też się zmuszamy, żeby wyjść do szkoły ;]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angelika 01 gru 2010, 11:44
To mnie właśnie najbardziej podnosi na duchu, ale z drugiej strony boli mnie to że tyle fobików zmaga się z problemem...

przez strach14 01 gru 2010, 19:12
Angelika codziennie będę wchodził i Cie motywował, sam jeszcze nie pozbyłem sie fobii ale staram sie. W pon był mój pierwszy dzień później rekolekcje były do dzisiaj. Jutro ide i juz aż tak sie nie stresuje ale jednak i tak czuje nie pokój.

Agneshia z punktu rodzica to dziecko musi chodzić do szkoły i dla nich nie ma innej mowy. Z punktu dziecka to wielki ogromny stres, mówie to z własnej autopsji. Nerwice, fobie społeczną i fobie szkolną mam od 3 lat, matka ze mna chodziła do psychiatry psychologa itp ale i tak nie pomogło. Miałem nauczanie indywidualne w domu później w szkole. Musisz zrozumieć swoją córke, spróbuj jej wytłumaczyć że to tylko szkoła. Dostanie jedynke? niech ma to w dupe, później poprawi albo na koniec semestru bądz roku. Ważna jest rozmowa. Nie przytłaczająca, bez żadnych kazań. Najważniejsze jest ZROZUMIENIE!.

PS: Możesz również ją zmotywować rzeczami którymi lubi bądź o czym marzy. Poprawi jej sie samopoczucie a to najważniejsze. Pisz co sie dzieje spróbuje pomóc.

PS2: również potrzebuje motywacji i wsparcia ludzie! :D

przez Angelika 01 gru 2010, 20:18
JA MAM POMYSŁ!

Umawiamy się że każdy z nas jutro pójdzie do szkoły i po szkole zda relację z tego co było, co wy na to ? ;)

sama nie wierze w to co piszę :P

przez strach14 01 gru 2010, 20:39
OK angelika

przez Angelika 01 gru 2010, 20:45
nie no błagam to był zajeb&ście nieprzemyślany post :P

na samą myśl mnie mdli

Wczoraj poszłam do szkoły natomiast dzisiaj już nie bo spanikowałam... gdzie ten piątek :(

przez strach14 01 gru 2010, 22:17
Angelika Małymi kroczkami dojdziemy do celu, ale nie rób tak jak ja. Że 2 dni i dwa tygodnie w domu... bo teraz mam problem z klasyfikacją. Ja byłem 3 tyg tak to max w szkole. Jutro pójde ale w piatek nie wiem czy pójde...

przez Angelika 01 gru 2010, 23:27
eh no dobra to ja też jutro pójde...
Najgorsze też jest to że przez ten stres nie umiem zasnąć, a w nocy budze sie ok 10 razy....

Strach14, dzięki za wsparcie, pomagasz mi. Czyli umawiamy się że idziemy, nie stresujemy się(?), staramy się przeżyć i po szkole zdajemy relacje.

przez WezSieTato 02 gru 2010, 09:02
Natura mi sprzyja :) Mam dzień na ochłonięcie po wczorajszych zaczepkach i ataku.

przez Angelika 02 gru 2010, 16:21
No ja już moge powiedzieć że nie było mnie w szkole... przegrałam.

przez strach14 02 gru 2010, 17:07
Ja również przegrałem bo nie byłem. Obudziłem sie o 4:00 i nie mogłem już spać, wtedy przyszło mi do głowy żeby nie iść ale próbowałem odrzucić tą myśl. Jednak to było silniejsze, ale i tak jestem dumny z poniedziałku bo byłem.

Angelika to próbujemy jutro co? :)

przez Angelika 02 gru 2010, 19:00
Strach14, też tak masz, że wstajesz do szkoły, stresujesz się i po jakimś czasie pojawia się mysl "a może jednak nie pójdę" i nagle czujesz taki luz i bezpieczeństwo ?

Dobra próbujemy jutro... ja mam lajtowe lekcje więc może dam rade pójść... Nie wiem może zastosujemy na forum jakiś system nagród jak w superniani czy cos haha

Sortuj wg