Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez Vi. 16 lis 2010, 01:04
dont_worry, Ja nie chodzę do szkoły, ale chodzi o starych znajomych czy o ogół ?
Vi.

przez dont_worry 16 lis 2010, 11:06
ogólnie.

[Dodane po edycji:]

Vi. a ty czemu nie chodzisz do szkoły?

Re: Fobia szkolna...

przez dont_worry 16 lis 2010, 23:22
Mariano Italiano- jeżeli czujesz się na siłach to spróbuj.

[Dodane po edycji:]

icetea- a nie możesz mieć znowu indywidualnego nauczania?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angelika 17 lis 2010, 10:42
A wiecie może czy w każdej szkole (liceum) uczeń ma prawo do pisania egzaminów klasyfikacyjnych jeżeli obecność na lekcjach wynosi mniej niż 50% z danego przedmiotu? Nieobecności są oczywiście usprawiedliwione. Powiedzcie mi błagam bo sie stresuje...
"Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"

przez LatającyKubek 17 lis 2010, 18:42
Trzeba napisać podanie do rady pedagogicznej. :)
Nie ma powodu, żeby się nie zgodzili.

Szkoła. Bardzo proszę o pomoc.

przez Angelika 20 lis 2010, 18:11
Witam. Liczę na pomoc kogoś kto był w podobnej sytuacji lub wie cokolwiek na ten temat.
Mianowicie chodzi o moją sytuację w szkole. Zacznę od początku.
Jestem w 2 klasie liceum, cierpię na fobię szkolną i w tym momencie jestem już nieklasyfikowana z większości przedmiotów. Nie wiem co robić. Mam możliwość załatwienia sobie nauczania indywidualnego na drugi semestr i zdawać egzaminy klasyfikacyjne z około 8 przedmiotów, bardzo wątpię że dam radę. Zdaję sobie sprawę z tego że moje braki w wiedzy są ogromne i to że zdam egzaminy klasyfikacyjne nie gwarantuje mi dobrze zdanej matury ponieważ wiedza tylko książkowa to nie to samo co wiedza zdobyta na lekcji. Wolałabym powtórzyć drugą klasę ale już w innej szkole, zupełnie nie czuję się jeszcze do zdawania matury. I tu pojawia się problem, ponieważ mija dopiero połowa roku szkolnego, co w takim razie z drugą połową? Jakie będzie moje stanowisko w szkole przez te 5 miesięcy drugiego semestru jeżeli oznajmię swojej wychowawczyni że chcę powtórzyć rok? Proszę o rady.

PS. Dodam jeszcze że na początku marca mam operację więc ok 1 miesiąca nie będe mogła chodzić do szkoły.
Ostatnio edytowano 02 sty 2011, 12:56 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "pozostałych zaburzeń"

Re: Szkoła. Bardzo proszę o pomoc.

przez Vi. 20 lis 2010, 18:32
Angelika, ja bym wziął nauczanie indywidualne, a jeśli nie będziesz miała dobrej wiedzy- to powiedz o tym nauczycielowi, albo się nie ucz porządnie jakiegoś przedmiotu i wtedy powtórzysz rok, chyba że będzie dobrze to nie będziesz musiała.

Ja mam nauczanie ind. przez pierwszy semestr 1 klasy oraz teraz prawdopodobnie na 2 klasę też mam wyrok, na 3 nie wiem.
Lecz ja nie chcę iść do szkoły, więc zobaczymy.
Vi.

przez Juzbrig 20 lis 2010, 18:33
A taka fobia jest powiązana z fobią społeczną (wśród rówieśników), czy może strachem przed odpowiedzialnością? Na czym polega? W każdym razie fobii nie leczy się uciekając od problemów tylko stawiając im czoła pod okiem profesjonalisty.

przez Angelika 20 lis 2010, 18:54
Troszkę z fobią społeczną chyba też, ogólnie czuję jakiś taki lęk przed różnymi instytucjami takimi jak właśnie szkoła czy przychodnia, wszędzie tam gdzie trzeba stawić się na czas i się odezwać.
Wiem że nie powinnam uciekać od problemu ale na walkę z tym zwyczajnie nie mam czasu, czas leci a problemy w szkole się powiększają. U psychologa byłam raz, powiedział jakieś jedno nawet motywujące zdanie ale pomogło mi na kilka godzin.

Wydaje mi się że jeżeli zacznę 2 klasę od początku będzie mi zdecydowanie łatwiej, z drugiej strony trochę szkoda tego roku, no i nie wiem jak będą traktować mnie nauczyciele na nauczaniu indywidualnym, boję się tego.

przez Juzbrig 20 lis 2010, 19:03
A jakbyś miała np osobę która by z Tobą cały czas była np koleżanka, to byś się mniej bała?

przez Angelika 20 lis 2010, 19:10
Koleżanek w szkole, że tak powiem, nie mam, nie takich które chciałyby towarzyszyć mi w problemie :) Oczywiście że byłoby mi łatwiej ale jakieś znajomości w klasie nieszczególnie mnie interesują.

przez buu 22 lis 2010, 19:30
Angelika napisał(a):Witam. Liczę na pomoc kogoś kto był w podobnej sytuacji lub wie cokolwiek na ten temat.
Mianowicie chodzi o moją sytuację w szkole. Zacznę od początku.
Jestem w 2 klasie liceum, cierpię na fobię szkolną i w tym momencie jestem już nieklasyfikowana z większości przedmiotów. Nie wiem co robić. Mam możliwość załatwienia sobie nauczania indywidualnego na drugi semestr i zdawać egzaminy klasyfikacyjne z około 8 przedmiotów, bardzo wątpię że dam radę. Zdaję sobie sprawę z tego że moje braki w wiedzy są ogromne i to że zdam egzaminy klasyfikacyjne nie gwarantuje mi dobrze zdanej matury ponieważ wiedza tylko książkowa to nie to samo co wiedza zdobyta na lekcji. Wolałabym powtórzyć drugą klasę ale już w innej szkole, zupełnie nie czuję się jeszcze do zdawania matury. I tu pojawia się problem, ponieważ mija dopiero połowa roku szkolnego, co w takim razie z drugą połową? Jakie będzie moje stanowisko w szkole przez te 5 miesięcy drugiego semestru jeżeli oznajmię swojej wychowawczyni że chcę powtórzyć rok? Proszę o rady.

PS. Dodam jeszcze że na początku marca mam operację więc ok 1 miesiąca nie będe mogła chodzić do szkoły.

ja Ci powiem próbuj, rób coś nawet jeśli nie zdasz byle nie siedzieć bezczynnie przez te pól roku i się 'odzywczajać' też trochę przechodziłam przez fobię szkolną co strasznie we mnie uderzyło bo jestem przesadnie wręcz chorobliwie ambitna, rano ciężko było mi się zebrać i wiem, że najgorsze co może być to przerwa, więc ucz się, chodz na zajęcia jeśli możesz, a jesli wolisz wybierz nauczanie indywidulane tylko nie rób półrocznej przerwy.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez dogomaniaczka 22 lis 2010, 19:40
zgadzam się z buu. ja mam podobny problem, a w gimnazjum postanowiłam tak samo jak Ty.powtarzałam rok, a teraz bardzo tego żałuję. w zeszłym roku nie chodziłam prawie w ogóle ale dzięki pomocy szkolnego pedagoga,wychowawczyni zdałam i nie mam kolejnego straconego roku. nie rób przerwy. nie wyjdzie Ci to na dobre.
porozmawiaj z pedagogiem.
szpitalem się nie przejmuj, ja wiele razy byłam w gimnazjum, tam będą do ciebie przychodzić nauczyciele i oceny prześlą Ci do szkoły, dobrze na tym wyjdziesz bo tam przymykają oko :)
nie rezygnuj, walcz. jak musisz to indywidualne. żeby nie zdać naprawdę trzeba się postarać. a maturę najwyżej będzie się poprawiać. :)
ja też jestem w 2 liceum i teraz mam problemy ...chciałam zrezygnować zrobić przerwę rok kolejną, ale to nie ma sensu. to tylko nas pogrąży, świadomość że się poddałyśmy, walczmy, a do matury najważniejsza jest Twoja praca. jak Ci się nie uda to najwyżej poprawisz a kto wie jak to będzie.
dogomaniaczka

przez linka 22 lis 2010, 19:42
Angelika, leczysz jakoś w ogóle tą fobie? Bierzesz leki? chodzisz na terapie? Chodzisz do psychiatry?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg