Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez dogomaniaczka 23 sie 2010, 22:23
no cóż też miałam takie kłopoty w gimnazjum, teraz przenoszę się w 2 liceum, więc też nikogo nie będę znała :) ale czasami to wychodzi na dobre :) nikt Cię nie zna nie wie nic o Tobie możesz zacząć coś od początku..
dogomaniaczka

przez Bartek2230 23 sie 2010, 22:29
Może i racja, nowi ludzie cie nie znają możesz sie pokazać z lepszej strony. Cóż życzcie mi powodzenia ^^

Edit:
dominika92 również ci życze powodzenia z nową klasą :)

przez Bartek2230 01 wrz 2010, 12:48
Przeżyłem rozpoczęcie roku z nową klasą która zna sie już 9 lat ^^
Jestem z siebie bardzo dumny ^^

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polo 01 wrz 2010, 15:29
i powinienes byc:), gratulacje
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez bossu1992 30 wrz 2010, 13:44
Mi została ostatnia klasa maturalna, mam bardzo ch..jowa klase. I jutro ide do psychiatry po jakis lek ktory miejmy nadzieje pomoze mi jakos przetrwac ten ostatni rok szkolny... ;/

przez tynka92 30 wrz 2010, 21:25
bossu1992, ja też rozpoczęłam klasę maturalną :smile: . Czego się najbardziej obawiasz? Masz może jeszcze nerwicę lękowa, czy coś podobnego?

przez polo 30 wrz 2010, 22:55
bossu-bardzo dobrze;ja przez to, że nie byłem przekonany do leków, miałem rok w plecy w szkole,potem następny na uniwerku, one naprawdę pomagają doraźnie plus w pewnym sensie też leczą, ale oczywiście najlepiej z terapią.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez kuba94 01 paź 2010, 15:19
Ja dopiero teraz będę miał nauczanie indywidualne, bo z wizytą u psychiatry odwlekałem, a kolejki są dość długie. Z nadrobieniem tego miesiąca problemu mieć nie powinienem, bo miałem podobną sytuację w 2 klasie gimnazjum, gdzie do nadrobienia był prawie cały semestr, a mimo wszystko dałem radę.
kuba94

przez bossu1992 03 paź 2010, 20:21
Sam juz dokonca nie wiem jak to jest, mysle ze moim bledem jest to ze mysle ciagle o tym ze jestem w centrum uwagi wszystkich wokol mnie w szkole. Wiem ze tak nie jest ale jakos ciagle mysle ze ciagle ktos sie na mnie patrzy itd, na przerwie to samo. Chociaz musze powiedziec ze koledzy i kolezanki nie maja pojecia o moim problemie, maja mnie za normalnego ziomka. W 1 liceum nalozylem na siebie maske ktora nosze do dzis ale bardzo meczy mnie nie bycie soba. Ale mysle ze dam rade wytrwac ten rok maturalny a na studiach juz bedzie o wiele lepiej. Pozdrawiam i trzymajcie sie wszyscy!

przez speedy13 04 paź 2010, 13:14
Witam jestem tu i nowy. Chciałem podzielić się moimi doświadczeniami, a dokładniej wydaje mi się, że mam fobie szkolną. Zaczęło się wszystko jakieś 4 lata temu. Zacząłem przewlekle chorować na sprawy związane z krtanią i w ogóle gardłem. Do tego doszły jeszcze alergie. W zeszłym roku czyli w 1 klasie Liceum miałem bardzo dużo nieobecności i lekarz wypisał oświadczenie, że potrzebuję nauczania indywidualnego. Teraz dopiero chyba zdałem sobie sprawę, że ja tak naprawdę boję się szkoły. Bardzo się stresuję chodzeniem do szkoły. Boję się, ze sobie nie poradzę, albo że dostanę jakąś zła ocenę. Choć złym uczniem wcale nie jestem. Teraz też jestem chory i rozmawiałem dziś z tatą i opowiedziałem u o tym, ale on powiedział, że trzeba się wziąć do pracy myśleć pozytywnie i wszystko będzie dobrze, a przez moje niechodzenie mam tylko coraz więcej zaległości. Ale nie wydaje mi się tak . Tata za dobrze mnie nie zrozumiał i mówił jak można bać się szkoły. Ja dobrze wiem co czuję i nie wiem co teraz mam zrobić. Możecie jakoś pomóc?

przez bossu1992 04 paź 2010, 14:39
Jesli jest to naprawde duzy lek ktory cie mocno paralizuje i w zaden sposob nie wyobrazasz sobie pojscia do szkoly to ja bym sie udal po leki i w nastepnej kolejnosci na psychoterapie. Musisz dobrze pogadac z ojcem i mu to dobrze opisac i powiedziec ze chcesz sie udac do specjalisty. Jesli nie jest to az taki straszny lek to postaraj sie walczyc (CO CIE NIE ZABIJE TO CIE WZMOCNI).

przez speedy13 04 paź 2010, 14:45
Weług mnie jest to silny lęk który mnie w szkole "paraliżuje". W szkole jestem cały czas bardzo zestresowany i po prostu boję się tam chodzić. Boje się że nie poradzę sobie. W szkole nie mogę się nawet na niczym skupić. W klasie niektórzy mówią, że nie chce mi się chodzić i jestem po prostu leserem, a niestety to nie jest prawda. W tym roku szkolnym który trwa trochę ponad miesiąc w szkole byłem zaledwie tydzień. Boję się wrócić teraz.

[Dodane po edycji:]

W ramach uzupełnienia chciałem napisać, że rozmawiałem jeszcze raz z tatą i tata w dalszym ciągu myśli, że nic takiego chyba się nie dzieje. Powiedział, że trzeba pozytywnie myśleć i wziąć się do systematycznej pracy, a wszystko będzie dobrze. Dodał, że to dopiero początek roku i będzie dobrze. I, że nie ma się czego bać. Tylko, że w tym jest problem, że ja się bardzo boję. Mówiłem nawet, że to może być fobia szkolna, ale w dalszym ciągu to samo. Pomóżcie co zrobić.

przez tynka92 04 paź 2010, 18:23
Też prawda, że trzeba pozytywnie myśleć i na pewno będzie ok. Musisz sobie to wziąć do serca, ale także poszukać pomocy, bo jest to fobia szkolna. A może poszedłbyś do psychologa szkolnego?

przez speedy13 04 paź 2010, 18:58
A myślisz, że psycholog szkolny może pomóc? Spróbować zawsze można. Teraz sobie wziąłem bardziej do siebie to co tata mi powiedział, że nawet jak parę jedynek dostane to nic i że zawsze można je poprawić. Ale w dalszym ciągu nie mogę przezwyciężyć lęku.

Sortuj wg