Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Fobia szkolna

przez scrat 23 lut 2010, 17:08
Olałem studia :)
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 23 lut 2010, 17:38
No co Ty Scrat :o :shock: Ale tak na stałe czy dziekanka?
Ja dalej walczę, właśnie sie zaczął 4 semestr u mnie. Zajęcia mam w ten weekend. Ech...
magdalenabmw

przez scrat 23 lut 2010, 17:50
Na stałe, to nie dla mnie.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dominika88222 23 lut 2010, 18:01
Ty przynajmniej mozesz olac, ja liceum juz tak nie za bardzo ...

przez paradoksy 23 lut 2010, 18:02
no ja też zrezygnowałam.
chociaż z trochę innych powodów niż sama deprecha. ale się nawarstwiły.
paradoksy

przez scrat 23 lut 2010, 18:03
Szkoła średnia to był koszmar. Nie mam na to dobrej rady, ja to piekło po prostu jakoś przeszedłem, drugi raz nie dałbym rady...
Przyjaciel forum

przez dominika88222 23 lut 2010, 18:56
No ja wlasnie tez tak sobie powtarzam, ze poprostu musze jakos przez to przejsc. Teraz zmienilam klase, moze to cos pomoze

przez scrat 23 lut 2010, 19:11
Opowiesz więcej? Co się dokładnie dzieje? Zmiana klasy... Jeżeli ta poprzednia nie była jakaś patologiczna, to niewiele da, dużo ludzi popełnia ten błąd - szukają rozwiązania problemów na zewnątrz, zmieniają swoje otoczenie, a tak naprawdę problemy są w nas i dopóki ich nie rozwiążemy to wszystko będzie się powtarzało...
Przyjaciel forum

przez dominika88222 23 lut 2010, 20:35
No wlasnie chodzi o to, ze byla patologiczna, dlatego ja zmieniam. Nie mam takich problemow jak wy, u mnie poprostu pojawia sie lek, bol brzucha, czasem wymioty itd przed rozpoczeciem tygodnia szkolnego, a wiec w niedziele wieczorem.

przez VasqueS 24 lut 2010, 00:16
Wiesz róznie się interpretuje problemy nerwica daje różne objawy ja bym na twoim miejscu wybrał się do psychologa i porozmawiał może to załatwi sprawe bo nie musi być to wcale nerwica tylko zwykły strach.
VasqueS

przez scrat 24 lut 2010, 11:54
Jeżeli była patologiczna to rzeczywiście objawy mogą ustąpić... Bo wiesz, nerwica i fobie charakteryzują się tym, że objawy mamy zupełnie nieadekwatne do sytuacji. Czyli niby wszystko w porządku a nas boli brzuch, panika itd. Jeżeli w klasie rzeczywiście coś było ostro nie tak to trudno się dziwić że się bałaś i miałaś takie objawy, pewnie dużo wrażliwych osób by miało. Napisz jak tam po tej zmianie będzie.
Przyjaciel forum

przez anonimowa 04 mar 2010, 20:22
Witam. Dawno nie zaglądałam na forum... Nie mam teraz w ogóle czasu! Matura się zbliża, a ja się boję. Pisemną powinnam zdać, tylko zależy mi na dobrych wynikach, ale ustnej to się straszliwie obawiam. Już sobie to wyobrażam: staję przed komisją, robię się czerwona jak burak i zaczynam mówić i nagle mam zaćmienie, a potem zrobi mi się ciemno przed oczami i będę chciała jak najszybciej uciec. Już wolę o ustnej z angielskiego nie myśleć.
Lecz jeśli chodzi o maturę pisemną, czuję, jakbym nie była w ogóle przygotowana. Polski, matematyka, angielski, biologia, chemia. Ja chyba po tych maturach zawału dostanę, albo się całkowicie załamię.
Już niedługo koniec i już więcej nie zobaczę tych osób z klasy, przez które się denerwowałam. Nie wiem w czym zawiniłam, że wzięli mnie na języki, a taki jeden, to mnie chyba nienawidzi! Ciągle myślę, że śmieją się ze mnie i plotkują na mój temat. Nie mogę powiedzieć, że ich nienawidzę. Ja po prostu odczuwam lęk przed takimi osobami.

przez VasqueS 04 mar 2010, 20:32
anonimowa, No tak a masz jakieś zaburzenie orzeknięte oprócz fobii szkolnej ?!
Ciężko powiedzieć co powinnaś zrobić może w szkole z psychologiem pogadać że się tym stesujesz ?
VasqueS

przez aree1987 06 mar 2010, 00:51
A ja nie dałem rady psychicznie pół roku przed maturą. Powiedziałem, że nie pójdę do szkoły i mnie wywieźli do wariatkowa. ;)
Co ciekawe w podstawówce i gimnazjum nie miałem żadnego problemu z chodzeniem do szkoły, choć może pod koniec gimnazjum już były pierwsze zauważalne dla mnie objawy tego co miało nadejść w lo. :twisted:

No i co jeszcze często mi się śni szkoła, a mianowicie pewne sytuacje z przeszłości, ale ogólnie miejsce akcji szkoła, koledzy ze szkoły itd. Zażywanie antydepresantu jeszcze to tylko potęguje i sny są naprawdę odjechane np znęcanie się psychiczno-fizyczne nad uczniami w horrowatej scenerii. :twisted: Ale właśnie chodzi mi o to, że czestym jesli nie najczęstszym motywem moich obecnych snów jest szkoła liceum/gimnazjum.
Ostatnio edytowano 06 mar 2010, 01:01 przez aree1987, łącznie edytowano 1 raz
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg