Psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Psychoterapia

przez namiestnik 18 lis 2008, 21:05
Czyli to jednak wykształcenie i szkolenia a nie kasa prawda?

Oczywiście by się kształcić to trzeba kasy. Ale szukamy dobrego psychoterapeuty a nie kogoś kto za kasę kupił dyplom.

Nie powiesz też chyba, że psychoterapeuta świeżo po kursie jest tak samo dobry jak ten z odpowiednim stażem i wieloma dodatkowymi kursami prawda?

Oczywiście tak jest jak pisałaś. Jednemu będzie pasował ten psychoterapeuta innemu inny. Tak jak już wcześniej pisałem - trzeba się zgrać. Ale życie mamy tylko jedno - więc nie warto chodzić do kogokolwiek a lepiej wyszukać wśród tych którzy mają bardzo dużą szansę okazać się wystarczająco dobrzy.

Jak masz jakieś inne metody polecenia dobrego psychoterapeuty z okolic Zielonej Góry to czekamy - dla Reptile z pewnością będzie dobrze korzystać z wszelkich rad o ile są one dobre.

przez Dorot 19 lis 2008, 14:04
Ja uwązam że to jest ważne , bo ja np chodziłam do psycholog takiej gdzie nawet nie wiedziałam na 100% czy jest psychologiem czy nie bo przyjmowała u siebie w domu a jak stwierdziłam że nic mi nie daje to jak zrezygnowałam to sie dowiedziałam że była nauczucielem i pedagogiem zrobiła jakis kurs i nazwała sie psychologiem. Ja osobiscie chodze do psychoterapeuty takiego co ma specjalizacje i jest certyfikowany płace 150 zł za wizyte ale co? widze efekty po 5 mcach a 8 lat sie meczyłam, więc niech nikt nie mówi że to nie ma znaczenia.
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez taniecupsychiatry 19 lis 2008, 14:43
miałem kiedyś rok psychonanalizy, potem dwa lata psychoterapii poznawczo-behawioralnej, pół roku temu się zakończyła
ale wyleczony się nie czuję

w zasadzie zaczynam wątpić, że się wyleczę kiedykolwiek...
do końca życia we własnej szklance, na lekach,w samotni

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 19 lis 2008, 14:49
Nie wiem, czy można się wyleczyć całkowicie raz na zawsze.
To chyba jak walka z rakiem, raz masz remisje, raz masz nawroty.
Trzeba pracować nad tym, żeby tych nawrótów było jak najmniej i tyle....
Korba

przez Dorot 19 lis 2008, 15:37
taniecupsychiatry a byłeś zadowolony z tej psychoterapii? bo to jest ważne bo jak nie czujesz że coś się zmienia to wtedy jest to bez sensu. Trzeba widzieć zmiany , i przejść długą drogę, żeby poczuć się wyleczonym
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez jaaa 19 lis 2008, 16:12
ja nie widze zadnych zmian wiec chyba z niej zrezygnuje bo widze zmiane jedynie finansowa - ubywa kasy

---- EDIT ----

ja nie widze zadnych zmian wiec chyba z niej zrezygnuje bo widze zmiane jedynie finansowa - ubywa kasy

przez taniecupsychiatry 19 lis 2008, 18:05
zadowolony byłem bardzo,to muszę przyznać i absolutnie nie mam jakichś pretensji, bo kobieta jest fantastyczna i bardzo dobra,oprócz mnie chodziła znajoma i jej pomogło
przedtem włóczyłem się po psychologach z NFZ, gdzieś po szpitalach i jak przyszedłem do niej,to poczułem uderzenie, aż się wystraszyłem,bo w gruncie rzeczy chyba nie chciałem być wyleczony, a tu nagle ktoś zagania mnie do rogu; tak się wystraszyłem, że dwa dni nie jadłem,tylko na ryżu;
na terapii dowiedziałem się co mi jest, jaki jestem, jaką mam osobowość, jaka jest moja wrażliwość, bardzo dużo się dowiedziałem

przez Korba 19 lis 2008, 19:32
no właśnie tylko ja się nie raz zastanawiam, czy dobrze jest tak dużo wiedzieć.
często pod wpływem psychoterapii mam jeszcze większego doła niż bez niej, bo się wciąż dowiaduje, ile mam do przepracowania i wydaje mi się, że nigdy tej pracy nie zdołam wykonać, nie mam siły i zadaję sobie pytanie, po co i czy warto.
to mnie po prostu wszystko przerasta.
poza tym przez tą terapię czuję się kompletnie "odsłonięta" i nie potrafię już udawać przed ludźmi ani przed sobą i teraz mam wrażenie, że wszyscy widzą, jaka naprawdę jestem i ile mam problemów ze sobą. po prostu pod wpływem terapii wychodzi ze mnie mnóstwo emocji, czy tego chcę czy nie.
Korba

przez taniecupsychiatry 19 lis 2008, 20:38
Korba, ja też i dlatego byłem przerażony;
ale mimo wszystko nie chciałbym się cofnąć do czasu, gdy nie wiedziałem o sobie i swoich lękach za wiele;

przez patpatreze 24 lis 2008, 00:46
czy ktos z nerwica lekowa przechodził psychoterapie? pomogła?

ile to kosztuje?

I CZY KTOS W ŁODZI ZNA BARDZO DOBREGO PSYCHOTERAPEUTE?

przez aniek1818 11 sie 2009, 16:24
:( witam.. .. ogolnie nie wiem jak zaczac.... weszlam na to forum, dlatego, że tak mi doradzano, kazano....
niedawno zmarła mi mama..ja to widzialam... ona mi sie sni... boje sie... nie mam sparcia w rodzinie... ogolnie mam nerwice jak to pwiedziano.. mam skierowanie do psychologa... ide juz niedlugo bo naarzie sa na urlopach.... ogolnie nie wiem czy dobrze ze tu pisze, ale mowia ze jak rozladuje sie wewnetrznie bedzie mi lepiej.......

Psychoterapia

przez yarosh 08 cze 2011, 21:02
Od pół roku trzyma mnie nerwica natręctw. Powróciła po 11 latach. Przez 9 lat miałem ją, jak to mówią lekarze, zakrytą benzodiazepinami. Biorę leki (już nie benzo), ale myślę o zapisaniu się na psychoterapię. Wszędzie jest napisane, że psychoterapia to podstawowa metoda leczenia nerwicy natręctw. Czy są może osoby, którym po psychoterapii ustąpiły natręctwa???

Sortuj wg