Psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Psychoterapia

przez namiestnik 16 lis 2008, 17:27
Reptile, ja uważam, że jeżeli chcesz się leczyć to warto i przez całą Polskę jeździć co tydzień. Pozostaje jedynie kwestia finansów. Jeżeli jesteś w stanie sprostać.. a jeżeli nie to może z kimś kto dojeżdża do pracy czy jakoś tak.
Co do kosztów wizyt to znajdź terapeutę z NFZ. Masz ubezpieczenie?

Dorot, masz bardzo uroczego avatarka.

przez Dorot 17 lis 2008, 11:16
hehe dzieki namiestnik :D zgadzam się z Tobą oczywiście co do podjęcia terapii nie warto patrzeć na dojazd tylko jak chce się podjąć walkę to trzeba sie zdecydować. :P
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez Reptile 18 lis 2008, 01:32
Nie ma u nas w pobliżu terapeutów na NFZ, sa tylko pscyholodzy na NFZ, a z takimi to już za dużo straciłem czasu i nadziei. Chodziłem do jednego pscyhologa na NFZ, on dla wszystkich jest darmowy, więc nie tzreba ubezpieczenia. A czy jestem ubezpieczony, to nie wiem. OK, cała moja wypłata to renta: 470zł nrutto + zasiłek pielęgnacyjny 150zł czyli 620zł. Jedna terapia tygodniowo = 90zł 4 razy w miesiącu, czyli 360zł miesięcznie za same wizyty. Teraz bilet do Poznania lub Wrocławia mam tyle samo i płacę 25 zł w jedną stronę, razem 50 zł tam i z powrotem, no ale jeszcze osoba z która będę jechał (żeby "w razie czego czuś się bezpiecznie") to drugie 50 zł czyli razem na jedną wizytę wydam 190 zł łącznie z kosztami podróży. 190zł 4 razy w miesiącu = 760 zł ostatecznie wszystkie koszty :(
Zgadza sie, problemem są finanse :( A nie można jeździć do terapeuty np co dwa tygodnie, wtedy bym wydawał na to wszystko o połowę mniej miesięcznie? W dodatku czuję się winny, że wiecznie rodzinei zawracam głowę, żeby mi ktoś ciągle towarzyszł, a podróżowanie do terapeuty co tydzień jeszcze bardziej by wkurzyło moją rodzinę, już zresztą widać że ich wkurzam swoim proszeniem się o "asekurację".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 18 lis 2008, 01:39
ty rodzinie masz placiic 50 zl za asekuracje? brak mi slow co to za rodzina...

przez depresyjny86 18 lis 2008, 01:45
Z tymi 50 zł za asekuracje to rzeczywiście przesada:(

Dorot-avatar po prostu piękny :)
:)

przez namiestnik 18 lis 2008, 03:04
Reptile, no są to w sumie spore wydatki. Jak masz rentę to na 100% jesteś ubezpieczony - więc możesz śmiało znaleźć terapeutę z NFZ. Sprawdź czy dyplomowany, by nie trafić na jakiegoś nibyterapeutę. Spójrz na listy:

http://www.psychiatria.pl/txt/a,3371,2, ... atrycznego

http://www.ptp.org.pl/modules.php?name= ... cle&sid=53

oraz poszukaj w internecie. Może znajdziesz coś bliżej. Może też uda się z kimś skontaktować - jeździlibyście razem. Może uda się autem - byłoby taniej.

Szukaj teraz właściwej osoby z podpisaną umową z NFZ.

przez Reptile 18 lis 2008, 03:16
Dzięki Namiestnik, poszukam tam :P Co to znaczy że certyfikowany, oznacza to, że sprawdzony, że wyleczył już wiele osób? Kurde, to ja tak jestem przejety swoimi problemami, że nawet nie wiedziałem że jest lista certyfikowanych terapeutów... Dzięki wielkie! Czemu wczesniej o tym nie pomyślałem?
A te 50 zł to oczywiście koszty podróży osoby mi towarzyszącej, a nie żadna opłata za asekurację :P Jak byłem na pierwszej wizycie u terepautki w Poznaniu, to jechałem z ojcem i on zapłacił za wszystkie bilety, no ale przecież nie będę tak rodziny naciągać na wydatki...
Aga8420 możesz napisać u kogo już byłeś w Zielonej Górze, lub do kogo masz zamiar się wybrać? Napiszę Ci swoją opinię o tych których zielonogórskich nibyterapeutach, których już sprawdziłem hehe. No i na tych listach certyfikowanych terapeutów nie ma ani jednego z Zielonej Góry. A nie mówiłem ? :lol:

przez namiestnik 18 lis 2008, 03:30
Tzn. ja nie wiem czy to są pełne listy. Ale zawsze można tam podzwonić i popytać. Certyfikowany to oznacza, że spełnia dość wyśrubowane kryteria. Niełatwo jest dostać certyfikat i wymaga to długiej, pozytywnie ocenianej praktyki.

Oczywiście ważną kwestią jest dopasowanie się. Czasami nawet jeden certyfikowany niewiele pomoże, a znowu inny tak.

przez ESTER 18 lis 2008, 18:52
namiestnik napisał(a):Tzn. ja nie wiem czy to są pełne listy. Ale zawsze można tam podzwonić i popytać. Certyfikowany to oznacza, że spełnia dość wyśrubowane kryteria. Niełatwo jest dostać certyfikat i wymaga to długiej, pozytywnie ocenianej praktyki.

Oczywiście ważną kwestią jest dopasowanie się. Czasami nawet jeden certyfikowany niewiele pomoże, a znowu inny tak.

Totalne bzdury !

Tą listą to sobie można ...... sami sobie dokończcie.
Certyfikowany to znaczy taki który zebrał odpowiednią ilość punktów które to można otrzymać za udział w pewnych bardzo drogich szkoleniach lub sympozjach naukowych też oczywiście za kase i to niemałą.Jednym słowem kto ma kasę lub odpowiednich znajomych tego nazwisko widnieje na liście PTP.
ESTER

przez jaaa 18 lis 2008, 19:05
ja dzi sporaz 1 sie rozkleilam na terapii sie dziwnie i glupio z tym czuje
czyzby to oznaczalo ze ze mna zle skoro plakalam?

przez namiestnik 18 lis 2008, 20:02
ESTER napisał(a):Totalne bzdury !

Tą listą to sobie można ...... sami sobie dokończcie.
Certyfikowany to znaczy taki który zebrał odpowiednią ilość punktów które to można otrzymać za udział w pewnych bardzo drogich szkoleniach lub sympozjach naukowych też oczywiście za kase i to niemałą.Jednym słowem kto ma kasę lub odpowiednich znajomych tego nazwisko widnieje na liście PTP.

Dobrze określiłaś swoją dalszą wypowiedź :mrgreen:

Jak tak sądzisz to powiedz za ile tam sobie mogę miejsce kupić? Nie różnią się oni niczym od innych terapeutów? A może są wręcz gorsi?

Czyli co polecasz? Nie robić nic? Chodzić do jakiegokolwiek? Jak niby szukać tych dobrych?

przez jaaa 18 lis 2008, 20:11
dobry to taki co ci przypasuje
mi moj z listy mimo papierkow nie bardzo pasuje;) chodze bo nie mam sily i ochoty szuka cinnych- chociac od czasu do czasu chodze do zwyklej psycholog nawet nie wiem czy ma i jakie papierki
wniosek nasuwa sie sam;)

przez Korba 18 lis 2008, 20:19
jaaa napisał(a):ja dzi sporaz 1 sie rozkleilam na terapii sie dziwnie i glupio z tym czuje
czyzby to oznaczalo ze ze mna zle skoro plakalam?

ja jestem od roku na terapii i tylko raz się popłakałam, całkiem niedawno i moja terapeutka stwierdziła, że to postęp ;) fakt faktem od tego czasu często mi się chce ryczeć bez powodu i to mnie wnerwia...
Korba

przez ESTER 18 lis 2008, 20:21
namiestniku najpierw to musisz mieć odpowiednie wykształcenie żebyś mógł wogóle uczestniczyć w takim szkoleniu tzn. mam na myśli wykształcenie w odp. kierunku czyli psycholog lub psychiatra.Tylko tacy są przyjmowani na takie szkolenia i też nie wszyscy bo dokonują selekcji oczywiście wg.wiadomego kryterium tzn.kto jaką kase zarabia, gdzie pracuje i jakich ma znajomych.
Ja nie wiem czy oni są gorsi czy lepsi,wogóle nie rozumiem takiego podziału.Nie ma tak.Komuś może odpowiadać psychoterapeuta a komuś innemu już nie i powie , ze to ten gorszy.Duzo też zależy od rodzaju wykształcenia psychoterapeuty.Nie każdemu pasuje np. psychoanalityk itd.

Napewno doświadczeni psychoterapeuci przyjmują w dużych znanych placówkach, najczęściej tych z NFZ wbrew temu co się mówi,poważnie.

---- EDIT ----

namiestniku najpierw to musisz mieć odpowiednie wykształcenie żebyś mógł wogóle uczestniczyć w takim szkoleniu tzn. mam na myśli wykształcenie w odp. kierunku czyli psycholog lub psychiatra.Tylko tacy są przyjmowani na takie szkolenia i też nie wszyscy bo dokonują selekcji oczywiście wg.wiadomego kryterium tzn.kto jaką kase zarabia, gdzie pracuje i jakich ma znajomych.
Ja nie wiem czy oni są gorsi czy lepsi,wogóle nie rozumiem takiego podziału.Nie ma tak.Komuś może odpowiadać psychoterapeuta a komuś innemu już nie i powie , ze to ten gorszy.Duzo też zależy od rodzaju wykształcenia psychoterapeuty.Nie każdemu pasuje np. psychoanalityk itd.

Napewno doświadczeni psychoterapeuci przyjmują w dużych znanych placówkach, najczęściej tych z NFZ wbrew temu co się mówi,poważnie.
ESTER

Sortuj wg