Psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Psychoterapia

przez Superbabka 21 lip 2008, 20:31
Psychiatrę to mam świetnego:) I leki znów niestety brac będę...ale by one się na coś przydał, muszę udać się na świetną psychoterpię:)
Nabywając trzy koty nabywasz gratis trzy wierne serduszka :)

Re: PSYCHOTERAPIA

przez Sophers 21 lip 2008, 21:46
ESTER napisał(a):Hej!

Wybieram sie na psychoterapie grupowa na dzienny oddział nerwic(w ramach nfz) , ale obawiam sie, że o moim pobycie dowie się uczelnia w której aktualnie studiuję zaocznie. Czy placówka w której bede się leczyć może poinformować o tym np.uczelnie?
Bardzo sie tego obawiam i zastanawiam sie czy sie nie wycofać póki jeszcze jest na to czas. :roll:

Twoja prywatność jest chroniona. Placówka nie ma prawa informować osób postronnych ani instytucji o tym że korzystasz z ich oferty.

Re: PSYCHOTERAPIA

przez ESTER 22 lip 2008, 23:04
Sophers napisał(a):
ESTER napisał(a):Hej!

Wybieram sie na psychoterapie grupowa na dzienny oddział nerwic(w ramach nfz) , ale obawiam sie, że o moim pobycie dowie się uczelnia w której aktualnie studiuję zaocznie. Czy placówka w której bede się leczyć może poinformować o tym np.uczelnie?
Bardzo sie tego obawiam i zastanawiam sie czy sie nie wycofać póki jeszcze jest na to czas. :roll:

Twoja prywatność jest chroniona. Placówka nie ma prawa informować osób postronnych ani instytucji o tym że korzystasz z ich oferty.

Dzięki za informacje , ale ja i tak już nie idę na ten oddział ponieważ oni mnie tam nie chcą :( Stwierdzili, że mam za mało poważne zaburzenia :shock: Wybieram się na zwykłą psychoterapię :roll:
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jaka psychoterapie zastosowac???

przez krzyss97 05 sie 2008, 16:00
Witajcie.
Mam pytanie.
Czy ktos z Was probowal psychoterapi?
przeczytale ze to nawet dosc skuteczne tylko nie wiem ktora jest lepsza czy behawioralno-poznawcza czy psychodynamiczna
Roznica jest z tego co widze w tym ze na ta 2 trzeba chodzic kilka razy w tyg--co jest nie mozliwe w moim przypadku:( ale slyszlaem ze ta behawior...jest dosc skuteczna na nerwice(depresje)
jesli ktos z Was mial jakas psychoterapie to prosze o rade.

dodam tylko ze moja nerwica--depresja--lekowa objawia sie tym ze ciagle jestem zmeczony wypluty i nie mam sil na nic nawet na krotki spacer

Re: jaka psychoterapie zastosowac???

przez Mafju88 06 sie 2008, 00:01
Psychodynamiczna odbywa sie raz... lub czasem max. dwa razy w tygodniu nie więcej. Zalezy od pacjenta naprawde i jakie zaburzenia występują. Wiem jedno.... bardziej wolalbym psychoterapeute niz psychologa, poniewaz terapeuta ma wieksze doswiadczenie w prowadzeniu tego typu leczenia i sam kiedys przeszedl psychoterapię. Piszesz ze "slyszales ze to dosc skuteczne". Lekami nerwicy nie wyleczysz tylko zaleczysz objawy... nerwice mozesz wyleczyc tylko psychoterapia i kazdy psycholog, psychoterapeuta i psychiatra Ci to powie... bo przeciez nawet gdybys bral te leki... to cale zycie? Pozdrawiam i zycze powodzenia ;)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez krzyss97 06 sie 2008, 10:09
Mafju88 dzieki za odpowiedz...
ja slyszalem ze kazdy psychoterapeuta musi byc psychologiem ale nie wiem juz sam czy to prawda czy nie.
A czy Ty sam przechodizles taka psychoterapie nerwicy?

widzialem tez ogloszenia typu--psycholog,psychoterapeuta--czyli jest i tym i tym to chyba warto do takiego?

pozdrawiam

przez Mafju88 06 sie 2008, 22:49
Oczywiscie... tylko chodzi mi o to ze terapeuta jest lepszy jesli chodzi o terapie niz psycholog. Wiadome trafi sie psycholog z uprawnieniami na terapeute i on tez moze terapie prowadzic... ale jednak ten wskaznik jezeli chodzi o terapie jest lepszy u terapeutow niz u psychologow. W kazdym badz razie warto!!:) i nie zastanawiaj sie juz nad tym... bo nie masz nad czym... pozdrawiam:)

przez krzyss97 07 sie 2008, 09:18
a to dzieki za wyjasnienie.
teraz wiem ze to musi byc psychoterapeuta.

pozdro

przez kajmanka 07 sie 2008, 10:28
Mafju88 napisał(a):Oczywiscie... tylko chodzi mi o to ze terapeuta jest lepszy jesli chodzi o terapie niz psycholog. Wiadome trafi sie psycholog z uprawnieniami na terapeute i on tez moze terapie prowadzic... ale jednak ten wskaznik jezeli chodzi o terapie jest lepszy u terapeutow niz u psychologow. W kazdym badz razie warto!!:) i nie zastanawiaj sie juz nad tym... bo nie masz nad czym... pozdrawiam:)

co to w ogole znaczy terapeuta lepszy od psychologa??
kto wedlug Ciebie zostaje terapeuta? tylko psychologa lub psychiatra! jasne, takie sobie czlowiek z ulicy moze pojsc na kurs terapii, ale jakie on bedzie mial przygotowanie merytoryczne! zadne! i jezeli traficie na taki gabinet, gdzie terapie prowadzi, osoba ktora nie jest wpisana w rejestr psycholog czy psychiatrow, to uciekajacie czym predzej..
skonczylam studia Doradztwo psychospołeczne, i w zyciu bym sie nie odwazyla po tym kierunku otworzyc gabinetu! poza tym czasami na spotkaniach przeprowadza sie roznego rodzaju testy psychologiczne, a te moze robic tylko i wylacznie psycholog i psychiatra! a nie socjolog, ekonomista, prawnik itd.....
Kasia

przez krzyss97 07 sie 2008, 18:18
kajmanka--powiem tak.

doradzono mi psychiatere ktory ma uprawnienia psychoterapeuty.
i teraz nie wiem kto jest lepszy:
1 psychiatra z uprawnieniami psychoterapeuty czy
2 psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty

czy zatem w 1 i w 2 przypadku sa oni wpisani w rejestr psychologow i psychiatrow?

moze doradz czy ten z punktu 1 czy jest lepszy w psychoterapii nerwic?
i gdzie sprawdzic cz taki ktos jest wpisany w rejestr?

pozdrawiam

przez kajmanka 07 sie 2008, 21:05
odpislam na priva
Kasia

przez Mafju88 07 sie 2008, 22:52
kajmanka napisał(a):

to znaczy to ze nie kazdy psycholog moze prowadzic psychoterapie a kazdy psychoerapeuta moze ;) pozatym z zakresu psychologii ma te same wiadomości co psycholog. Przynajmniej tak powinno byc i w wiekszosci napewno tak jest. A co do tego czy psycholog i psychiatra powinien prowadzic... czemu nie? jesli ma tylko uprawinienia to oczywiscie ze tak i nie jest gorszy... z tym ze kazdy psychoterapeuta przeszedl kiedys psychoterapię. A jak to z psychologiem i psychiatra jest odnosnie tego czy oni przeszli... szczerze powiem ze nie wiem, ale napewno osoba ktora to przechodzila ma o tym troche wiecej pojecia wlasnie w sensie merytorycznym.

przez scrat 08 sie 2008, 04:43
Idź na behawioralno-poznawczą.
Przyjaciel forum

przez kajmanka 08 sie 2008, 10:32
Mafju88 napisał(a):
kajmanka napisał(a):

to znaczy to ze nie kazdy psycholog moze prowadzic psychoterapie a kazdy psychoerapeuta moze ;) pozatym z zakresu psychologii ma te same wiadomości co psycholog. Przynajmniej tak powinno byc i w wiekszosci napewno tak jest. A co do tego czy psycholog i psychiatra powinien prowadzic... czemu nie? jesli ma tylko uprawinienia to oczywiscie ze tak i nie jest gorszy... z tym ze kazdy psychoterapeuta przeszedl kiedys psychoterapię. A jak to z psychologiem i psychiatra jest odnosnie tego czy oni przeszli... szczerze powiem ze nie wiem, ale napewno osoba ktora to przechodzila ma o tym troche wiecej pojecia wlasnie w sensie merytorycznym.

jeszcze raz Ci zadam pytanie, kto moze zostać psychoterapeutą, otworzyć gabinet i prowadzic psychoterapie?! bo z moim wiadomosci, tylko psycholog lub psychiatra.. osoba ktora ukonczyla 5 letnie w przypadku psychologa studia magisterskie badz 6 letnie studia medyczne w przypadku psychiatry, po czym najlepiej jak ukonczyli kursy terapeutyczne. udanie sie do kogos innego na terapie, dla mnie raz ze jest wielce ryzykowne, dwa strata pieniedzy.
Kazdy psycholog, ktory chce prowadzic psychoterapie Musi sam ja przejsc.
Kasia

Sortuj wg