Psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tygryska 01 mar 2006, 15:10
Niektórych to nie ucieszy ale: czasem poprostu na terapię jest za wcześnie i dlatego ona czasem "nie działa".

Po drugie czasem trzeba na efektry czekać baaaardzo długo, nawet latami.

Po trzecie to nie jest kwestia wiary, to nie jakieś sztuczki i zabobony, to ze leki nie docierają do przyczyn a terapia tak jest FAKTEM.Co oczywiście nie znaczy ze nalezy koniecznie rezygnować z leków.

przez reirei 01 mar 2006, 17:18
Tygryska napisał(a):to ze leki nie docierają do przyczyn a terapia tak jest FAKTEM
Szkoda, że nie dodałaś FAKTEM AUTENTYCZNYM :lol: :lol: :lol:
Bzdury gadasz dziewczynko i cofasz dyskusje, bo doszliśmy do konkretnych wniosków, więc nie rób sztucznej wojny, bo już wszystko zostało powiedziane. Prosty przykładzik, na twoje FAKTY, żeby było dosadniej - UOGÓLNIAJĄC tak jak ty to robisz

Kupa ludzi na forum ma problem drżenia samoistnego -> "trzęsawki" pojawiają się zawsze przy ekspozycji społecznej, powodują że ludzie nie mogą się skupić, wstydzą się itd -> kolejne takie akcje i próby opanowania powodują że pojawia się tendencja do unikania sytuacji "stresowych" -> w końcu pojawiają się fobie społeczne
W przeciwieństwie do Twoich FAKTÓW AUTENTYCZNYCH, to jest historia z życia wzięta (m.in. moja historia)

Teraz mamy fobie społeczną, której przyczyny próbujemy wyeliminować lekami -> znajdujemy chemię która eliminuje "drgawki" -> pacjent czuje się rewelacyjnie, próbuje swoich sił w sytuacjach "stresowych" i wygrywa -> podniesiony na duchu szuka takich sytuacji, konfrontacji, tłumów, uczy się nie zwracać uwagę na niepotrzebne już lęki -> powoli zmniejsza dawke -> odkłada leki = TADAM!!!

A teraz terapia -> idziemy na terapie grupowe, stajemy na głowie, męczymy się, a wszystko po to żeby uczyć się OPANOWYWAĆ SWOJE CIAŁO PSYCHIKĄ -> po dłuuuuugim czasie pacjent zmienia terapie, jedyne czego sie dowiedział z poprzedniej to to, że "inni tez tak mają" -> widzi że na 2 kroki do przodu stawia 3 do tyłu -> pacjent zmienia po raz n-ty terapię i terapeutę -> wielokrotnym próbom towarzyszy ciągły spadek poczucia jakichkolwiek szans na wygraną -> doły, doły, myśli samobójcze, depresja -> itd itd = TO SĄ TWOJE FAKTY AUTENTYCZNE!!!

I wcale nie mowa tu o objawach czysto fizycznych, jak trzęsawki przy chorobie tarczycy, ale o takich które występują pod wpływem bodzca psychicznego (ktoś lampi ci na ręce).

PS: Oczywiście przykład był uogólniony, ale prawdziwy. Na pewno jeśli miał być odpowiedzią na "to ze leki nie docierają do przyczyn a terapia tak jest FAKTEM" to nią był (w takich przypadkach to TERAPIA LECZY OBJAWY A NIE PRZYCZYNY!!!!!!!!!) :roll:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez Tygryska 01 mar 2006, 18:13
Łapki mi opadły.
Nie uogólniam.
Nie gadam bzdur.
Jakiej sztucznej wojny?To jest forum dyskusyjne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dalilah 01 mar 2006, 21:26
Tygryska napisał(a):Po trzecie to nie jest kwestia wiary, to nie jakieś sztuczki i zabobony, to ze leki nie docierają do przyczyn a terapia tak jest FAKTEM

Nie chodzilo mi o wiare ze psychoterapia dziala i nic nie trzeba samemu robic, chodzi o wiare w afirmacje ktore sie pisze (nie wiem czy ktos cos takiego robil, ale ja mialam zeszyt w ktorym mialam zapisywac po 40 razy dziennie pozytywne stwierdzenia np: Kocham siebie). A w to trzeba wierzyc w czasie pisania bo inaczej cala robota jest do.... No i mimo ze przez 4 lata piszac staralm sie wierzyc w ta i wszystkie pozostle afirmacje, nic to nie dalo. Jestem w punkcie wyjscia
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez Tygryska 02 mar 2006, 08:33
Afirmacje to jeszcze inna sprawa. Nie każdy psychoterapeuta je zaleca, ja mówie o klasycznej psychoterapii. Do afirmacji podchodze bardzo sceptycznie.

Jaka zaczac terapie?

przez anita77 02 mar 2006, 19:46
Witam wszystkich! Od roku choruje na nerwice lękowa, mam zamiar zaczac terapie. tylko mam dylemat, czy lepiej zaczac od terapii grupowej czy indywidualnej?

przez Mefisto 02 mar 2006, 19:50
zdecydowanie od indywidualnej :)

przez cicha woda 02 mar 2006, 19:56
Witaj!
Ja zaczęłam od wizyty u psychiatry, który po rozmowie ze mną przepisał mi leki i zalecił terapię grupową.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez kukubara 02 mar 2006, 19:58
A ja sie dowiem dopiero za 3 tyg ale czuje ze dla mnie lepsza bylaby indywidualna

przez roccola 03 mar 2006, 08:26
jestem po terapi indywidualnej i jestem z niej zadowolona. Ale wiele korzyści przynosi tez terapia grupowa. to zalezy od danej osoby...

przez paula 03 mar 2006, 12:51
ja chodze na terapie indywidualną i chwale sobie, natomiast nie mam doswiadczenia co do grupowej, ale myslę, że najlepiej doradzi Ci psycholog, który stwierdzi, czy bardziej potzrebujesz terapii indywidualnej, czy grupowej :)
cokolwiek tu wymienisz, zdarza sie to wielu!

przez Magda-27 03 mar 2006, 13:50
Ja od miesiąca chodzę na grupową i jest bardzo fajnie. Grupa jest narazie malutka, tylko 5 osób ale wszyscy są super, strasznie mili ludzie. Od początku mówimy sobie po imieniu i jest naprawde nieźle.
Przyjaciel forum

terapia na NFZ

przez aguska10 03 mar 2006, 14:15
Czy w Warszwie lub okolicach można gdzieś chodzić na terapię bezpłatnie?
Pozdrawiam

Sortuj wg