Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Uzdrawiająca moc modlitwy. Przeczytajcie bo warto!

Wiadomości w tym temacie: 14

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

Uzdrawiająca moc modlitwy. Przeczytajcie bo warto!

Post 23 lis 2007, 17:17 

Od: 29 wrz 2007, 20:07
Witam serdecznie wszystkich, którzy tu zajrzeli. Chciałbym podzielić się z Wami moją historią, która myślę że pomoże zmienić niejednemu z Was życie. Otóż mam dopiero 22 lata a dwukrotnie już zmagałem się z nerwicą natręctw-która za każdym razem dotyczyła natrętnych, obsesyjnych myśli. Za pierwszym razem natrętna myśl przyczepiła mi się do głowy gdy miałem już 6 lat, ale że przez kolejnych dwanaście praktycznie nawiedzało mnie bardzo rzadko(poza jednym okresem gdy podjąłem próbę wyrzucenia jej sobie z głowy,chodź wtedy skutki tego nie były jeszcze tak silne jak za 2-im razem) więc żyłem sobie z nią całkiem normalnie. Jednak prawdziwy dramat nastąpił kiedy zbliżała się matura te myśli zaczęły mnie ostro atakować i doprowadziły do samego dna-miałem depresję, myśli samobójcze nie mówiąc o tym że fizycznie i psychicznie byłem wrakiem, a tu jeszcze matura przede mną kiedy ja kompletnie nie byłem w stanie się uczyć.Takie męczarnie trwały chyba z miesiąc,gdy za namową mojej Mamy poszedłem na modlitwę wstawienniczą(tak się dokładnie nazywa,można tez o tym poczytać na necie) podczas której Ksiądz Proboszcz, Siostra Zakonna i moja Mama modliły się nade mną. Szczerze mówiąc nie do końca wierzyłem że od razu może mi pomóc(bo często jest tak że dopiero kolejne przynoszą efekty), ale jednak udało się! i gdy następnego dnia te myśli znów się pojawiały to czułem już że nie towarzyszy im żaden lęk i tak na nowo zacząłem odbudowywać swój świat.Maturę zdałem(średnio ale jednak)i dostałem się na studia. Ale to jeszcze nie był koniec walki, bo po ponad trzech latach znów pewna myśl zaczęła zaprzątać mój umysł, i gdu po 4 miesiącach przyszedł kryzys(na skutek próby wyparcia jej z umysłu) zacząłem sie znów staczać na dno. Ostatkiem sił chodziłem przez tydzień do pracy,pojawiły się stany depresyjne a lękowe bardzo się nasilały,bałem się że zawale sobie przez to pracę i studia (zaoczne) i myślałem czy nie zacząć tym razem jednak terapii psychologicznej długoterminowej.Była możliwość znów zwrócić się do księdza z prośbą o tą modlitwę wstawiennicą,ale szczerze mówiąc tak sobie myślałem czy tym razem Bóg znów zechce mnie wyciągnąć z tego bagna? Jak się okazało zechciał! a obeszło się nawet bez tej specjalnej modlitwy, wystarczyło kilka dni mojej i Mamy włąsnych modlitw do Boga o zesłanie łaski, przyjęcie w tej intencji Komunii Św. Wszystko co tu napisałem jest zgodne z prawdą. Dodam jeszcze że nie byłem wcześniej(nawet po tym 1-ym kryzysie) jakimś gorliwym katolikiem,chodź prawie zawsze chodziłem do kościoła Uwierzcie więc w Uzdrawiającą Moc Chrystusa, i zaufajcie Panu że może Was uwolnić od utrapienia (tak jak to zrobił ze mną) Pamiętajcie jednak że Bóg nie zawsze pomaga od razu(tak jakby człowiek tego chciał) ale też nie pozostaje głuchy na ludzkie prośbyi błagania. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego.

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 25 lis 2007, 17:26 

Od: 04 cze 2006, 16:10
Zastanawiam sie czy piszesz prawde czy jesteś poprostu pierdolnięty.Mam nadzieje że to pierwsze.A jak sie modlisz ?Napisz coś więcej bo to co napisałeś to dla mnie absolutne pustosłowie, nie nadązam za tobą.Ja na przykład nie jestem w stanie uchwycić sensu stwierdzenia "zaufajcie chrystusowi", poprostu jest to dla mnie zbyt abstrakcyjne i nie uchwytne,czuje sie przy tobie jak kompletny palant. Bo zakładam, że piszesz o rzeczach głęboko przeżytych i przemyślanych i nie są to tylko strzeliste akty ślepego uwielbienia.
Napisz coś więcej , mam nadzieje na dłuższą rozmowe.

Post 25 lis 2007, 18:11 

Od: 29 wrz 2007, 20:07
Przykro mi że pomyślałeś sobie o mnie jako o cenzurancie, może dlatego że nie zabawiałem się w szczegóły pisząc o mojej historii. Dlatego powiem ci że za drugim razem gdy ta nerwica mnie dotknęła modliłem się swoją zwykłą modlitwą, sam a także z Mamą(np Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo itd) odmawiałem także koronkę do miłosierdzia Bożego i rozważałem słowa który mówi Chrystus w książce Tomasza Kempis-"Naśladowanie Chrystusa" są tam zamieszczone także inne pomocne modlitwy-więc zachęcam do lektury i jak wspomniałem przyjąłem Komunię Św z wiarą że ma ona moc uzdrawiającą. A stwierdzenie"Zaufajcie Panu" ma mówić o tym by być wytrwałym w modliwie i wierze w uzdrowienie nawet jeśli przez dłuższy czas nie przynosi to spodziewanego efektu. Ponieważ Bóg nie zawsze postępuje tak jakby człowiek tego chciał(nie zawsze uzdrowienie przychodzi szybko) a cierpienie jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka,z czym trzeba się też umieć pogodzić

Post 27 lis 2007, 15:07 

Od: 04 cze 2006, 16:10
Bardzo ciekawie piszesz, ale mam pare pytań.Z kąd ty mała marna ziemska istota, pełna pokory i szacunku do swego Boga ,zdobywa sie na wyjaśnianie intencji jakimi kieruje sie Bóg, istota nieodgadniona ..itd?Z wcześniejszego tekstu wynika , że to Bóg cie wyleczył poprzez jednostkową, skonkretyzowaną na twoje cierpienie i aktualne potrzeby jednorazową interwencje. Ta interwencja była błyskawiczna, czy może Bóg musiał pomyśleć(bo oczywistym jest że Bóg myśli w naszym tego słowa rozumieniu), czy może bóg naradził sie z własnymi aniołami przed podjęciem decyzji(bo oczywiste jest, że Bóg posługuje sie narządem mowy i słuchu tak jak my i mógł sie naradzić).Piszesz potem ,że ta łaska nie była jednak zbyt długotwała, wiesz czemu?Pozatym modlisz sie odmawiając w kółko te same modlitwy, asz zaciera sie ich sens i pozostaje rytmiczny jednostajny bęłkot , bo inni cie tak nauczyli.Nie dostrzegasz tu bardziej zachowania bardziej społecznego, nastawionego na bezmyślne odegranie rytuału, niż duchowego przeżycia?W końcu nic w tym dziwnego skoro powtarzasz tylko bezrefleksyjnie słowa kogoś innego, których sensu kiedy byłeś ich uczony nie byłeś w stanie nawet pojąć.
Skończe na razie , czekam na szybką odpowiedz i musze ze wstydem sie do czegoś przyznać.Nie nazwałem cie cenzurantem, "/cenzura/"wskoczyło samo w zastępstwie tego co ja napisałem "pierdo@@ięty" :oops: Ale okazało sie ,że piszesz szczerze, więc bez obrazy.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:28 am ]
Pablo!!!Nie zostawiaj mnie tak.Mam ci jeszcze dużo do powiedzenia.Czekam na odzew, zawsze w ostateczności możesz mnie sprubować zewangelizować :lol:.Może to co pisałem jest troche zbyt agresywne i nie masz ochoty na dalszą dyskusje, ale ja tu czekam i chętnie sie pościeram.W brew pozorom mam do ludzi z taką wizją(wręcz na zasadzie odruchu bezwarunkowego)dużo sympati i zrozumienia.W końcu kiedyś sam wlazłem w to gówno,a raczej zostałem w nie wżucony(i nie mam tu na myśli wiary), także sam widzisz że sami swoi , możesz walić jak w dym.

Re: Uzdrawiająca moc modlitwy. Przeczytajcie bo warto!
Post 14 mar 2009, 02:28 

Od: 14 mar 2009, 02:13
Ja się z tym zgadzam. Mam nerwicę natręctw i szczerze powiem że modlitwa, taka pełna ufności naprawdę pomaga. A nawroty tej choroby są normalne to bardzo ciężka sprawa, niby Bóg może wszystko zmienić w sekundę, ale możliwe że tak ma być, że niektórzy się borykają z tymi problemami. Nerwicy natręctw można nie wyleczyć do końca życia, to bardzo skomplikowane procesy i wiele się za tym kryje. Jednak z tego co wiem z doświadczenia kiedy jest Bóg lęk znika, a to jest najważniejsze. Kiedy Mu się ufa nie ma się czego bać, czyli znikają najbardziej przykre objawy tego zaburzenia. Cieszę się, że ktoś napisał o mocy modlitwy, teraz jestem jeszcze bardziej pewna :nigdy nie jesteśmy sami, jeżeli chcemy możemy zawierzyć się miłości Bożej i wszystkie trudności zaczynają znikać. Próbowałam wielu metod pozbycia się chorych myśli i powtarzania czynności, ale one się nasilały. Kiedy zaczęłam się modlić nawet bliscy zauważyli umnie poprawę. Przestałam czuć przymus , mogę czasami zignorować chęć powtórzenia czynności albo wykonania rytuału. I na przykład nie obgryzam już paznokci. Bóg działa jak Mu pozwolimy, bo wiadomo, że dał nam wolność i nie będzie nic robił wbrew nam:)

Re: Uzdrawiająca moc modlitwy. Przeczytajcie bo warto!
Post 27 kwi 2009, 14:55 

Od: 24 mar 2008, 23:19
Mi również modlitwa pomogła. Wierzę, że to dzięki wsparciu ze strony Boga dziś mogę normalnie funkcjonować.
Polecam tą modlitwę: http://www.sanktuarium.krakow.pl/polski/04d.html

______
Odbierzcie dzisiejszy dzień jak podarunek
Cieszcie się i obierzcie na jutro kierunek
Odważcie się, zróbcie ten krok
Podnieście wzrok

Post 06 kwi 2013, 20:22 

Od: 06 kwi 2013, 20:13
Jeśli szukacie miejsc z modlitwą o uzdrowienie to sprawdzcie na stronie
http://www.jezusuzdrawia.pl/

jest tam baza miejsc, aktualnie ponad 140, pozdrawiam

Post 09 maja 2013, 21:11 

Od: 09 maja 2013, 12:48
Siła sugestii i moc wiary - proste

Post 10 maja 2013, 11:22 

Od: 24 paź 2011, 12:22
pablo_aimar, "ta nerwica mnie dotknęła" - przyszła? skąd? jak wyglądała? przez co weszła w Twoje ciało?

"Ponieważ Bóg nie zawsze postępuje tak jakby człowiek tego chciał" - zrzucasz odpowiedzialność na Boga

zadowolona, "A nawroty tej choroby są normalne" - kto Ci to wmówił?

Post 10 maja 2013, 14:59 
byłam na takich mszach: Częstochowa, Czatachowa, Kęty, Turza Śl,Żory ;)

Post 20 maja 2013, 19:04 

Od: 18 maja 2013, 19:52
albenka napisał(a):
Siła sugestii i moc wiary - proste

Zgadzam się. To działa jak placebo.

______
Mój blog: http://somatyczny.blogspot.com

Post 20 maja 2013, 19:09 
ja tam wierzę. Choć Bóg mi nie zabrał choroby. Wcześniej pisałam proźby o uzdrowienie i nic. Może to ma tak być. Czyli droga przez lekarzy. Mogę walczyc o ''grupę inwalidzką ''bądź ''rente''. Być może dzięki temu będę miała pracę bo inaczej jest ciężko.

Post 21 lip 2013, 21:16 

Od: 20 lis 2011, 20:02
Ja się natknąłem ostatnio na książkę która zwaliła mnie z nóg:
http://www.publio.pl/uzdrawiajaca-moc-m ... 60877.html (tam można za darmo pobrać pierwszy rozdział)
Wygląda na to że autor zna się na rzeczy.

Post 21 lip 2013, 21:52 

Od: 20 lip 2013, 00:25
ja niestety nie wierze w to,

______

"Nie daj się popychać problemom. Daj się prowadzić marzeniom."
~ Autor nieznany

Strefa czasowa: UTC + 1 |