Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od myśli o luksusowym życiu


Ridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiłem na te forum z problemem jak większość. Mianowicie irytuje mnie moja postawa, idąca nieuchronnie w złym kierunku. Nie mam pieniędzy bo chodzę jeszcze do szkoły. Gdy patrzę na ciuchy, interesują mnie marki oryginalne, już nie nike czy adidas ale armani, boss i inne. Czuję do luksusu mściwą sympatię, dzięki noszeniu drogich ciuchów czuję się lepiej - dlaczego?! Gdy patrzę na samochody to wszystkie poniżej danej ceny uważam za beznadziejne. Co ze mną jest? proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridge,

moze kompleksy chcesz tym podbudować, nie zawsze jakość idzie za cena a za napis też sie duzo płaci i tak naprawde to tylko uwarunkowanie kulturowe, kupisz sobie coś drogiego i myslisz ,ze ludzie na ciebie inaczej bedą patrzec i podbudowujesz własna wartosc przez rzeczy materialne, a to nie w tym rzecz w sumie,

 

-- 29 cze 2012, 18:54 --

 

Seraphim,

ja tam lubie taki kurewski czerwony,ale niebiański niebieski i błekitny tez mnie kręci,

moze i ktoś zakłąda tematy zeby podkręcac , pewnie mu się nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridge,

moze kompleksy chcesz tym podbudować, nie zawsze jakość idzie za cena a za napis też sie duzo płaci i tak naprawde to tylko uwarunkowanie kulturowe, kupisz sobie coś drogiego i myslisz ,ze ludzie na ciebie inaczej bedą patrzec i podbudowujesz własna wartosc przez rzeczy materialne, a to nie w tym rzecz w sumie,

 

-- 29 cze 2012, 18:54 --

 

Seraphim,

ja tam lubie taki kurewski czerwony,ale niebiański niebieski i błekitny tez mnie kręci,

moze i ktoś zakłąda tematy zeby podkręcac , pewnie mu się nudzi

 

ps. żarty żartami piąteczka za czerwony, oczojebny czerwony miażdży system. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridge, polecam zacząć pracować po szkole, z resztą teraz akurat wakacje się zaczynają, więc masz na to całą masę czasu. Gwarantuje Ci, że po miesiącu ciężkiej pracy dzień w dzień zobaczysz, że ciuszki z tymi wszystkimi ładnymi napisami prosto z Chin nie są warte Twojego czasu, Twojej wypłaty. Ale najpierw trzeba zacząć coś robić, a nie tylko siedzieć w domu przed kompem i narzekać.

Takie rozkminy mają najczęściej ludzie całkowicie utrzymywani przez rodziców, którzy myślą, że należy im się całe bogactwo świata bez jakiegokolwiek własnego wkładu.

Rozpoczęcie życia na własną rękę skutecznie naprostowuje takie myśli i człowiek zaczyna doceniać to co ma i to co mu rodzice dawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za taki odzew, być może problem leży w sferze samooceny jak mówicie. Pójdę gdzieś do roboty i już nie będę pisał tak bezsensownych tematów. Stało się to pod wpływem chwili. Mody na sukces nie oglądam :) Nie spodziewałem się chwilami takiego szyderstwa z waszej strony ale cóż, life is brutal :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi chłopak , że lubi takie marki jak Hugo Boss czy armani . Nie masz pieniedzy idz do lumpka , ja tam nakupowalem sobie ciuchy z takimi metkami za pare złoty , niestety trzeba szukac i mieć cierpliwośc jednak nieżałuje wydanego czasu bo kupilem je praktycznie za bezcen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×